Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Aminokyseliny v zelených potravinách
17.01.2019

Aminokyseliny v zelených potravinách

Aminokyseliny v zelených potravinách

Zelené potraviny obsahují obrovské množství vitamínů, minerálních látek či živin. Běžně se ovšem neví, že zelené potraviny, tedy Chlorella Aktif a Mladý ječmen Aktif, jsou také mimořádným zdrojem aminokyselin neboli stavebních látek bílkovin. Pojďme si tak aminokyseliny i s jejich pozitivními vlastnostmi představit.

Aminokyseliny jsou z odborného hlediska molekuly obsahující karboxylovou a aminovou funkční skupinu. Obecně lze však říci, že aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem proteinů neboli bílkovin. Přestože rozeznáváme více jak sedm stovek aminokyselin, v bílkovinách se nachází asi dvacítka z nich.

Protože jsou aminokyseliny bytostně spojeny s proteiny, nacházíme je všude tam, kde je potřeba i síly bílkovin, tedy ve svalech, pohybovém aparátu, srdci, mozku, cévách, zažívacím ústrojí, v játrech, ale také v perifériích, třeba na kůži, ve vlasech či nehtech.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Aminokyseliny v přírodní formě? Zelené potraviny jsou ideální volbou!

Příroda to zařídila tak, že část aminokyselin si naše tělo dokáže vyrobit samo. Takovýmto aminokyselinám říkáme neesenciální. Naopak esenciální aminokyseliny jsou takové látky, které si tělo samo nevyrobí a musíme je tak získat díky naší potravě. Vhodné složení stravy, s doplňováním potravin bohatých na velké množství bílkovin i aminokyselin, se stává pro zdravou funkci našeho organismu nezbytností. Zelené potraviny, tedy Chlorella Aktif a Ječmen Aktif obsahují osmnáct druhů aminokyselin pro správnou činnost lidského těla. Kromě zelených potravin jsou dobrým zdrojem aminokyselin i maso, luštěniny, obiloviny, ryby či mléčné výrobky.

Pomineme-li nedostatek aminokyselin z důvodu vážných onemocnění, jsme jejich nedostatkem ohroženi především v době častých infekcí, zánětů a virů. S odcházející zimou a přicházejícím jarem jsme náchylnější k infekcím nejrůznějšího původu. Pravidelné doplňování aminokyselin zlepší náš imunitní systém, ale také naši fyzickou a psychickou pohodu.

Aminokyseliny jsou neviditelnými bojovníky v našem těle

Už jsme si řekli, že zelené potraviny obsahují osmnáct druhů aminokyselin. Jsou mezi nimi esenciální i neesenciální aminokyseliny, potřebné k dokonalé funkci našeho těla. V zelených potravinách nacházíme Alanin, Arginin, Cystin, Fenylalanin, Glycin, Histidin, Isoleucin, Kyselinu aspartamovou, Kyselinu glutamovou, Leucin, Lysin, Methionin, Prolin, Serin, Threonin, Tryptofan, Tyrosin, Valin. Pojďme si nyní všechny tyto aminokyseliny představit...

AlaninAlanin je aminokyselinou, která nám dodává energii a chrání naše srdce. To je dáno převážně tím, že v metabolických procesech efektivně přemění sacharidy, proteiny a lipidy. Alanin díky tomu zlepšuje náš imunitní systém, přičemž vytváří protilátky, tak důležité pro činnost našeho těla. Je navíc prokázáno, že Alanin pozitivně ovlivňuje činnost prostaty, krevního tlaku i hladinu cholesterolu v krvi. Tuto aminokyselinu najdeme i v zelených potravinách, převážně v mladém ječmeni a chlorelle pyrenoidose.

ArgininArginin je aminokyselinou plodnosti. Velice známá aminokyselina, těžící ze svého reklamního potenciálu, má však kromě blahodárného účinku na mužskou plodnost a erekci další účinky, třeba regenerační schopnosti. Ovšem chrání i naše játra, obnovuje svalové buňky, zlepšuje naši dlouhodobou paměť a průchodnost našich cév. Arginin je odpovědí na otázku, zda už víte, proč zelené potraviny zvyšují sexuální touhu?

Cystein a CystinV boji proti zánětům nám pomáhají Cystein a Cystin, což jsou aminokyseliny, chránící náš organismus před civilizačními a virovými onemocněními. Cystein navíc odbourává tuky a tím pomáhá při hubnutí. Cystein je součástí Chlorelly Aktif, kde bok po boku bojují proti zánětlivým onemocněním, zlepšují naše trávení, odbourávají stres i únavu. Cystin naopak zlepšuje vzhled a kvalitu našich vlasů, nehtů a kůže. Obě tyto aminokyseliny nejdeme v zelených potravinách.

FenylalaninAminokyselinou k nezaplacení je Fenylalanin. Ten je totiž schopný navozovat stavy dobré nálady, příjemné pocity a prožitky. Kromě toho má tu vlastnost, že zmírňuje chuť k jídlu. Inu, aminokyselina k nezaplacení. Velké množství Fenylalaninu, který mimo jiné zvyšuje hladinu endorfinů, nalezneme v Mladém ječmeni Aktif.

 

GlycinJestli existuje pralátka, díky níž vznikla planeta Země, je jí Glycin neboli aminokyselina vyskytující se i v mezihvězdném prostoru. Glycin má v našem těle na starost tvorbu proteinů, třeba hemoglobinu nebo také kolagenu. Díky tomu pomáhá při procesu vývoje pojivových tkání či zlepšuje činnost centrální nervové soustavy. Glycin je bohatě zastoupen v chlorelle pyrenoidose nebo mladém ječmeni.

 

HistidinŘíká se, že Histidin je semaforem našeho zdraví. Díky této aminokyselině nás naše tělo upozorňuje, že je něco v nepořádku. Histidin se stává výchozí aminokyselinou hormonu histaminu, který může za vznik alergických reakcí, svědění či kopřivku. Histidin má však i příjemné funkce, třeba v podobě ochrany centrální nervové soustavy. Přidanou hodnotou jsou také detoxikační funkce této aminokyseliny.

Vytrvalost, síla, odolnost. To jsou charakteristické vlastnosti Isoleucinu, jinak též aminokyseliny, která napomáhá tvorbě bílkovin v našich svalech. IsoleucinPřeměna Isoleucinu probíhá přímo ve svalech a v mozku. Na rozdíl od jiných aminokyselin, jejichž syntéza probíhá v játrech, se Isoleucin v játrech mění na glukózu, což ovlivňuje hladinu cukru v krvi. Z tohoto výčtu je jasné, jak důležitou a nezastupitelnou úlohu hraje Isoleucin v našem těle. Velké množství této silné aminokyseliny se skrývá v Mladém ječmeni Aktif.

 

Kyselina GlutamováKyselina asparagová zlepšuje naši paměť. Nicméně mnohem důležitější vlastností této aminokyseliny je fakt, že se stává tzv. nosičem jiných látek, třeba draslíku a hořčíku. Díky této kyselině, která se v hojném množství nachází v mladém ječmeni a chlorelle pyrenoidose, zlepšíme také náš metabolismus, snížíme nervové vypětí a stavy únavy. Proto není divu, že si tuto aminokyselinu potažmo zelené potraviny oblíbili i sportovci, kterým snižuje únavu a prodlužuje jejich fyzický i psychický výkon.

Kyselina glutamová má na starost regeneraci a správné hospodaření v našem těle. Kyselina glutamová přeměňuje odpadní látky, odstraňuje škodliviny z našeho těla, ale také dokáže snižovat krevní tlak. Díky tomu, že na sebe navazuje nepotřebný škodlivý čpavek a přeměňuje jej na glutamin, zlepšuje nejenom činnost našeho mozku, ale pomáhá bojovat i s degenerativními onemocněními nervové soustavy. Kyselina glutamová se přirozeně nachází i v zelených potravinách. Její výskyt je důkazem, že zelené potraviny jsou pro dokonalou regeneraci našeho těla nezbytné.

LeucinNaše svaly rostou díky Leucinu neboli aminokyselině, která zvyšuje naši svalovou hmotu a reguluje množství tuku i glukózy v krvi. Díky tomu se Leucin stává doslova módním hitem, a to nejenom v posilovnách a wellness centrech. Energie a síla skrývající se v Leucinu a v zelených potravinách našemu organismu ale také dále pomáhá, třeba tak, že udržuje ideální hladinu glukózy v krvi nebo uvolňuje hormony v našem těle.

LysinLysin je všestranným pomocníkem chránícím naše tělo. Jednak napomáhá odstraňovat infekce a viry z našeho těla, zvyšuje tvorbu kolagenu a tím zlepšuje regeneraci pohybového aparátu, vstřebává vápník, zabraňuje výskytů oparů, ale také snižuje únavu a zmírňuje těžké depresivní stavy. Velké množství Lysinu najdeme v obilovinách a Mladý ječmen Aktif není výjimkou.

Methionin nastartuje náš organismus. Přestože má tato aminokyselina antioxidační a detoxikační vlastnosti, její hlavní význam tkví v něčem jiném. MethioninMethionin je výchozí látkou pro přenos a tvorbu dalších látek a aminokyselin. Podílí se tak na vzniku nepostradatelných hormonů, které chrání naše tělo před výskytem bakteriálních onemocnění, před volnými radikály, před důsledky znečištěného prostředí a civilizačními nemocemi. Je zajímavé, že Methionin se přirozeně nevyskytuje v zelenině nebo luštěninách. V zelených potravinách jej ale najdeme.

ProlinZa stavbou našich pojivových tkání stojí kolagen. Zdrojem kolagenu jsou však aminokyseliny, především Prolin. Prolin má kromě toho blahodárný vliv na naši srdeční soustavu či cévní systém. Účinnost Prolinu se zvyšuje, když společně dodáváme vyšší přísun vitamínu C. Právě zelené potraviny jsou skvělým zdrojem vitamínů, minerálů nebo živin. V kombinaci s obsaženými aminokyselinami vytváří jedinečný koktejl, plný zdraví, síly a vitality.

SerinAminokyselina Serin představuje stavební kámen pro další enzymy, které hrají nezastupitelnou roli v činnostech našeho trávicího traktu, především pak ve dvanáctníku a tenkém střevě. Výzkumy poukazují i na pozitivní účinek Serinu v naší centrální nervové soustavě a na snížení výskytu degenerativních onemocnění, třeba Alzheimerovy choroby.

Zlepšovák nálady nebo imunitního systému je také Threonin. Threonin představuje aminokyselinu, jež se také vyznačuje tvorbou protilátek snižujících vznik srdečních chorob. ThreoninKromě toho přispívá i k léčbě depresi, zlepšuje stav našeho chrupu, ale také disponuje antioxidačními vlastnostmi, zlepšuje činnost našich jater a příznivě ovlivňuje celkový metabolismus tuků. Mladý ječmen Aktif a Chlorella pyrenoidosa Aktif jsou přirozenými nositeli této aminokyseliny.

 

TryptofanTryptofan je dalším zástupcem aminokyselin, který dokáže zlepšit naši náladu. Podílí se totiž na přeměně serotoninu a melatoninu neboli biologicky aktivních látek, které stojí za navozováním duševní rovnováhy v našem těle. Dostatečné množství melatoninu zlepšuje náš spánek, reguluje krevní tlak a zvyšuje energii v našich buňkách. Dávka Mladého ječmene Aktif po ráno vás nabije energií. Večerní dávka Mladého ječmene Aktif vám zase navodí příjemné usínání a krásné sny.

TyrosinTyrosin nastartuje naše tělo v krizových situacích. Tato aminokyselina je totiž součástí adrenalinu a dopaminu, což jsou stresové hormony, které připravují náš organismus na boj nebo útěk. Tyrosin kromě toho zlepšuje činnost mozkové soustavy, zvyšuje tvorbu kožního pigmentu a zpomaluje stárnutí našich buněk. Tyrosin působí pozitivně i na naši štítnou žlázu a zvyšuje spalování tělesného tuku. Jeho obsah v zelených potravinách, zvláště pak v Mladém ječmeni Aktif, jej předurčuje k efektivnímu boji s přebytečnými kily.

ValinChcete myslet zdravě a pozitivně? Jistě vám k tomu pomůže i Valin, který se stará o správný chod naší nervové soustavy. Valin je společně s Leucinem a Isoleucinem aminokyselinou, která zvyšuje energii přímo ve svalech či mozku. Stálá výkonnost a neustále se zvyšující přísun energie jsou vlastnostmi, jenž využijí nejenom aktivní sportovci, ale také těžce pracující lidé. S pomocí zelených potravin můžeme snadno a rychle doplnit zelenou energii, tak potřebnou pro správnou činnost našeho těla.

Z uvedeného výčtu pozitivních vlastností aminokyselin je jasné, jakou nezastupitelnou roli hrají v činnosti našeho těla. Přestože jsou aminokyseliny častou součástí doplňků stravy, málokdy jsou zcela přírodního charakteru. Chcete-li si dopřát skutečně ideální, zdravou a přírodní stravu plnou vitamínů, minerálů či aminokyselin rozhodně vám doporučujeme začít baštit zelené potraviny.

Zelená přírodní energie z Mladého ječmene Aktif nebo Chlorelly Aktif nás nastartuje a skvěle připraví na náročný pracovní den.

Chraňte své zdraví se zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz