- Štítky blogu
- chlorella aktif
- ječmen aktif
- aminokyseliny
- praktické zkušenosti se zelenými potravinami
- spirulina aktif
- vitamíny
- onemocnění
- chlorofyl
- detoxikace
- chlorella ginkgo aktif
- pro zajímavost
- enzymy
- serotonin
- chlorella růstový faktor
- hubnutí
- melatonin
- překyselení organizmu
- pitný režim
- významné osobnosti
- feoforbidy
- těhotenství
- pro sportovce
- cholesterol
- tongkat ali aktif
- chlorellin
- roztroušená skleróza
- deprese
- vláknina
- vysoký krevní tlak
- premenstruační syndrom
- klimakterium
- interferony
- rakovina
- pro děti
- neplodnost
- diabetes mellitus
- dna
- migréna
- pro zvířata
- borelióza
- fytonutrienty
- akné
- kojení
- spáleniny
- fykocyanin
- antioxidanty
- popáleniny



- Úvod
- Zajímavosti o zelených potravinách
- Kyselina asparagová - Nezastupitelný nosič minerálů a zlepšovák paměti
Kyselina asparagová - Nezastupitelný nosič minerálů a zlepšovák paměti
Je to přesně tak. Kyselina asparagová plní funkci nosiče, nebo chcete-li substrátu pro další důležité látky a sice například hořčík či draslík. Přidáme-li k tomu ještě funkce odbourávání únavy, snižování nervového vypětí, zlepšování našeho metabolismu či boj s nebezpečnými toxiny dostaneme ideálního pomocníka pro náš organismus.
Kyselina asparagová je neesenciální kyselinou a naše tělo je schopné si ji vyrobit samo.
Při nedostatku v lidském těle můžeme pociťovat stavy únavy, deprese a neklidu. Kromě potravinových doplňků s obsahem kyseliny asparagové (mladý ječmen, chlorella pyrenoidosa) nám k doplnění této aminokyseliny mohou pomoci také mléčné výrobky, cukrová třtina, melasa, hovězí a drůbeží maso.
Kyselinu asparagovou využije naše tělo při procesech látkové přeměny v našem organismu. Je totiž dokázáno, že se tato aminokyselina podílí na tzv. Citrátovém cyklu, což je soubor reakcí, díky nimž jsou v našem těle tvořeny další nenahraditelné látky, kupříkladu sacharidy, lipidy, proteiny i další aminokyseliny. Kromě toho má kyselina asparagová další úlohu, kterou plní v našem mozku.
Kyselina asparagová totiž léčí chronickou únavu a pomáhá zvyšovat naši pozornost. Nejenom tedy, že dokáže stimulovat náš mozek, ale také zvyšuje množství koenzymu NADH v lidském mozku, čímž zlepšuje naši pozornost. Koenzym NADH funguje jako reaktor, což znamená, že se stává interním zdrojem energie lidského těla. NADH má i další pozitivní vlastnosti. Například zlepšuje přísun kyslíku do buněk, zlepšuje naši paměť, působí též jako antioxidant nebo tlumí ospalost a pocity únavy.
Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:
Kyselina asparagová má též výrazný vliv na činnost imunitního systému a produkci protilátek. Centrální nervovou soustavu, ale i játra chrání kyselina asparagová i kvůli tomu, že účinně brání vzniků toxinů, především čpavku.
Vzhledem k tomu, že kyselina asparagová může snižovat naši fyzickou i psychickou únavu, oblíbili si její užívání i sportovci a kulturisté. Stejně jako mnohé jiné aminokyseliny slouží tedy i kyselina asparagová jako potravinový doplněk.
Nyní již víme, jak zlepšit naši paměť nebo zatočit s chronickou únavou. Není nic snazšího, než začít konzumovat potraviny s obsahem kyseliny asparagové.
Dejme si každé ráno sklenici mladého ječmene nebo chlorellu pyrenoidosu, nebo ideálně obě najednou. Nejenom že zlepšíme svou psychickou pohodu, ale také nastartujeme své tělo pro náročný pracovní den!
Petr Hornišer
Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.