Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

11. 08. 2015

Cystein a Cystin jsou aminokyseliny, které bojují proti zánětům a oxidačnímu stresu

Cystein a Cystin jsou aminokyseliny, které bojují proti zánětům a oxidačnímu stresu

V dlouhé řadě aminokyselin, které najdeme v zelených potravinách je Cystein - Cystin je složen ze dvou molekul Cysteinu. Patří mezi výjimečné až téměř zázračné aminokyseliny. Nejenom, že působí proti zánětlivým onemocněním i nachlazení, ale také bojuje proti negativním vlivům moderního světa. Myslíme tím především cigarety, alkohol nebo těžké kovy. Mimo to jej lze využívat při přeměně tuků na energii, což ocení především sportovci a příznivci diet nejrůznějšího druhu.

CysteinCystein se řadí mezi tzv. neesenciální aminokyseliny, což znamená, že lidské tělo si je může vytvořit a tím i částečně nahradit jiné zdroje. Tato aminokyselina vzniká v játrech, kde je podpořena vitamínem B6 nebo látkami obsahujícími síru. Cystein má tu vlastnost, že spolutvoří i jiné, pro lidský organismus prospěšné látky. Jednou z nich je kupříkladu glutathion. Tento prvek má pověst jednoho z největších antioxidantů v našem těle. Kromě toho, že zabraňuje volným radikálům v množení, ochraňuje i naše játra nebo mozek. Mimo to účinně bojuje s toxickým prostředím, a to včetně vlivu cigaret a alkoholu. Nejrůznější výzkumy ukazují také na ochrannou funkci před vznikem srdečních chorob, rakoviny, artritidy či aterosklerózy. Glutathion společně s cysteinem tvoří nedílnou součást bílkovin. Obě látky kromě toho příznivě ovlivňují i zdravý vývoj buněk.

Cystein má však širší uplatnění, než bychom se mohli domnívat

Aminokyselinu cystein nalezneme ve velké většině potravin, obsahujících bílkoviny. Cystein však obsahují i vaječné žloutky, cibule, česnek, oves a další obiloviny, červená paprika, růžičková kapusta nebo brokolice a v neposlední řadě také v zelených potravinách jako je . Kromě výše zmíněných antioxidačních vlastností, nás cystein ochraňuje i před nebezpečnými kovy, například před mědí. Cystein je využíván i při nejrůznějších dietách, protože napomáhá k odbourávání tuků v těle.

Cystein se však nachází také v zelených potravinách, konkrétně tedy v chlorelle pyrenoidose neboli smaragdově zelené řase s přímými detoxikačními a antioxidačními vlastnostmi. Chlorella společně s cysteinem v ní obsaženým, zlepšuje naši imunitu či trávení, bojuje proti civilizačním chorobám nebo onemocněním srdce. Další pozitivní vlastnosti, v podobě odbourávání stresu, snižování cholesterolu v krvi, léčby zánětlivých onemocnění nebo únavových syndromů jsou mimo jiné dány i blahodárnými účinky aminokyselin, mezi něž cystein neodmyslitelně patří.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Zelenopotravinová potvůrkaCystein má však širší uplatnění, než bychom se mohli domnívat. Přečteme-li si příbalové informace léků proti kašli nebo proti nejrůznějším bronchiálním onemocněním, zjistíme, že obsahuje látku N-acetylcystein. Právě tato látka, která je odvozená od cysteinu, účinně tlumí záněty dýchacího traktu a napomáhá k jejich obnově. Cystein je využíván i v kosmetickém průmyslu neboli slouží jako doplněk do přípravků, pečujících o naše vlasy či nehty.

Cystin je sourozenec Cysteinu

Souvislost s vlasy a nehty není náhodná. Stabilní formou této aminokyseliny je jiná aminokyselina, která má téměř shodný název. Nazýváme ji cystin. Z chemického hlediska lze říci, že se jedná o aminokyselinu, která je tvořena dvěma molekulami cysteinu. Aminokyselina je součástí našich vlasů, chlupů, nehtů, ale najdeme ji také v kopytech živočichů či v peří. Cystin, stejně jako cystein, nám prokazuje nesmírně důležité služby při boji s volnými radikály a těžkými kovy. Běžně jej nalezneme v potravinách. Zvláštností je fakt, že cystin používáme i jako kypřidlo při pečení chleba nebo zpracování mouky. Jeho dobrých fyzikálních vlastností využívá potravinářský průmysl i při zpracování masa, pekařských výrobků, kojenecké výživy atd.

Říká se, že prevence je půlka zdraví, neboť nemocem bychom měli předcházet. Realita však bývá mnohdy jiná, těžká, téměř nerealizovatelná. Proč nezkusit pro změnu důvěřovat matce přírodě?! Ta pro nás vytvořila zelený koktejl, plný prospěšných látek, živin, minerálů a vitamínů.

Začnete věřit zeleným potravinám, třeba chlorelle pyrenoidose!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!