Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

26. 11. 2016

Tryptofan je aminokyselinou dobré nálady

Tryptofan je aminokyselinou dobré nálady

Ano, je tomu skutečně tak. Tryptofan se totiž přeměňuje na serotonin neboli biologicky aktivní látku, přispívající k léčbě depresí, stresu a duševní nerovnováhy. To však není všechno. Tryptofan se podílí také na regulaci spánku, v čemž mu pomáhá hormon melatonin. Přidáme-li k těmto pozitivním vlastnostem i tvorbu vitamínu B3, který ovlivňuje náš metabolismus a oběhový systém, dostaneme skutečně jedinečnou aminokyselinu.

TryptofanTryptofan je esenciální aminokyselinou a naše tělo si tedy nedokáže tryptofan samo vytvořit. Výhoda spočívá v tom, že tato aminokyselina se vyskytuje v mnoha potravinách živočišného i rostlinného původu. Tryptofan nalezneme třeba v mase, mléku a mléčných výrobcích, oříšcích, rybách, sýrech, celozrnných potravinách, banánech, pečivu, fazolích, špenátu atd. Kromě běžné stravy lze tryptofan získat i z nejrůznějších potravinových doplňků, léků či povzbuzujících fitness přípravků.

Významné množství aminokyseliny tryptofan najdeme také v zelených potravinách, konkrétně v chlorelle pyrenoidose nebo mladém ječmeni. Říká se, že zelená barva je barvou uklidnění, harmonizace a léčby. Právě tryptofan, vyskytující se hojně například v chlorelle, je nejdůležitějším stavebním prvkem pro serotonin neboli hormon štěstí i radosti. Pravidelné užívání zelených potravin navíc zlepšuje náš spánek, neb z přeměněného serotoninu vznikne melatonin, či jinak hormon zdravého spánku a usínání.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Přeměna tryptofanu v serotonin probíhá v mozku, za spoluúčasti vitamínu B6. Mluvíme-li o serotoninu, musíme zmínit, že se jedná o látku, která přenáší nervové vzruchy v centrální nervové soustavě. Děje, na nichž se podílí, poté ovlivňují naši náladu, psychickou kondici či emoce. Nedostatek serotoninu může mít za následek deprese, migrény, úzkosti, poruchy spánku či nervozitu. Mnohé studie uvádějí, že i například schizofrenie je důsledkem špatné přeměny serotoninu.

Poklidný spánekTryptofan dosahuje pozitivních účinků i při boji s nadváhou, přejídáním nebo závislostmi. Poruchy spánku se snaží řešit melatonin, v jehož metabolismu tryptofan zanechal nesmazatelnou stopu. Tryptofan poté vytváří vitamín B3 a tím dokáže ovlivnit činnost srdeční soustavy. Také zaznamenáváme jeho podíl na regulaci krevního tlaku a zvyšování energie v buňkách. Mimo to je schopen tlumit bolest, snižovat teplotu i zasahovat do přeměny tuků a cukrů.

Nedostatek tryptofanu se projevuje úzkostnými stavy, depresemi, ale i poškozením jater či trávicího systému. Předávkování může způsobit taktéž problémy v oblasti jater, žlučníku nebo tlustého střeva. Vedou se spory o tom, zda vysoké dávky tryptofanu mohou způsobit vznik životu nebezpečného EMS syndromu či nikoliv.

Dáte-li si po ránu nápoj z mladého ječmene nebo chlorelly, budete mít důvod k úsměvu. Dáte-li si stejný nápoj i večer, budete mít důvod těšit se na úžasné sny. Toto nedokáže žádný jiný nápoj nebo potravina. Mějte dobrou náladu se zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!