Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Isoleucin, aneb aminokyselina síly a odolnosti
08.12.2015

Isoleucin, aneb aminokyselina síly a odolnosti

Isoleucin, aneb aminokyselina síly a odolnosti

Přesně tak by se dala charakterizovat tato aminokyselina, tak potřebná pro náš organismus. Isoleucin patří společně s leucinem a valinem do skupiny větvených aminokyselin, které se označují zkratkou BCAA (Branched chain Amino acids). Anabolizující efekt isoleucinu a ochrana bílkovin před zničením, dělá z této aminokyseliny zástupce síly i odolnosti v našem organismu.

Isoleucin je esenciální aminokyselinou, což znamená, že si jej naše tělo nedokáže samo vyrobit či syntetizovat. Isoleucin tedy musíme získat buď za pomoci přírodních zdrojů nebo jako potravinový doplněk či lék. Mezi hlavní přírodní zdroje isoleucinu patří: hovězí a kuřecí maso, vejce, ořechy, avokádo, papája, slunečnicová semena, kvasnice, olivy, hrách, rýže atd. Poměrně velké množství isoleucinu nacházíme též v mladém ječmeni.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Tato aminokyselina je naprosto nepostradatelná pro náš organismus. Na rozdíl od většiny aminokyselin, neprobíhá syntéza isoleucinu v játrech, nýbrž ve svalech a mozku. V samotných játrech poté nastává přeměna isoleucinu na glukózu, což je proces, který ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

IsoleucinZ uvedených vlastností je zřejmé, že isoleucin napomáhá tvorbě bílkovin ve svalových tkáních. To vede ke zvětšení objemu svalové hmoty, ale i k účinnému zhojení ran nebo tkání po operacích a úrazech.

Isoleucin navíc podporuje tvorbu hemoglobinu, tvoří energii, regeneruje náš organismus a chrání jej. Mimo to se zjistil přínos isoleucinu na funkci jater nebo srdeční soustavy.

Známkou nedostatku této aminokyseliny je postupné ochabování svalstva, za což může fakt, že naše tělo začalo čerpat isoleucin ze svalových tkání a ne z krve, jak se to děje v běžném stavu.

Není tedy divu, že isoleucin i další větvené aminokyseliny (BCAA) našly taktéž uplatnění na sportovištích, v posilovnách a sportovních centrech. Vlastnosti isoleucinu běžně využívají kulturisté, sportovci, ale i lidé držící redukční diety nebo fyzicky těžce pracující osoby.

Velké množství isoleucinu nenacházíme pouze v mladém ječmeni, ale i dalších zelených potravinách, příklad v chlorelle pyrenoidose. Právě tyto zelené potraviny vyzdvihují odborníci celostní medicíny, kteří dávají isoleucin též do souvislosti s pozitivním účinkem na snižování krevního tlaku. V zelených potravinách se navíc vyskytují i další větvené aminokyseliny, tedy valin s prolinem. Je tak zřejmé, že velké množství těchto aminokyselin v zelených potravinách obsažených, má na náš organismus podobné účinky, jako potravinové či sportovní doplňky stravy.

Dodejme našemu tělu zdravou a zelenou sílu z chlorelly pyrenoidosy a mladého zeleného ječmene!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz