Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

08. 12. 2015

Isoleucin, aneb aminokyselina síly a odolnosti

Isoleucin, aneb aminokyselina síly a odolnosti

Přesně tak by se dala charakterizovat tato aminokyselina, tak potřebná pro náš organismus. Isoleucin patří společně s leucinem a valinem do skupiny větvených aminokyselin, které se označují zkratkou BCAA (Branched chain Amino acids). Anabolizující efekt isoleucinu a ochrana bílkovin před zničením, dělá z této aminokyseliny zástupce síly i odolnosti v našem organismu.

Isoleucin je esenciální aminokyselinou, což znamená, že si jej naše tělo nedokáže samo vyrobit či syntetizovat. Isoleucin tedy musíme získat buď za pomoci přírodních zdrojů nebo jako potravinový doplněk či lék. Mezi hlavní přírodní zdroje isoleucinu patří: hovězí a kuřecí maso, vejce, ořechy, avokádo, papája, slunečnicová semena, kvasnice, olivy, hrách, rýže atd. Poměrně velké množství isoleucinu nacházíme též v mladém ječmeni.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Tato aminokyselina je naprosto nepostradatelná pro náš organismus. Na rozdíl od většiny aminokyselin, neprobíhá syntéza isoleucinu v játrech, nýbrž ve svalech a mozku. V samotných játrech poté nastává přeměna isoleucinu na glukózu, což je proces, který ovlivňuje hladinu cukru v krvi.

IsoleucinZ uvedených vlastností je zřejmé, že isoleucin napomáhá tvorbě bílkovin ve svalových tkáních. To vede ke zvětšení objemu svalové hmoty, ale i k účinnému zhojení ran nebo tkání po operacích a úrazech.

Isoleucin navíc podporuje tvorbu hemoglobinu, tvoří energii, regeneruje náš organismus a chrání jej. Mimo to se zjistil přínos isoleucinu na funkci jater nebo srdeční soustavy.

Známkou nedostatku této aminokyseliny je postupné ochabování svalstva, za což může fakt, že naše tělo začalo čerpat isoleucin ze svalových tkání a ne z krve, jak se to děje v běžném stavu.

Není tedy divu, že isoleucin i další větvené aminokyseliny (BCAA) našly taktéž uplatnění na sportovištích, v posilovnách a sportovních centrech. Vlastnosti isoleucinu běžně využívají kulturisté, sportovci, ale i lidé držící redukční diety nebo fyzicky těžce pracující osoby.

Velké množství isoleucinu nenacházíme pouze v mladém ječmeni, ale i dalších zelených potravinách, příklad v chlorelle pyrenoidose. Právě tyto zelené potraviny vyzdvihují odborníci celostní medicíny, kteří dávají isoleucin též do souvislosti s pozitivním účinkem na snižování krevního tlaku. V zelených potravinách se navíc vyskytují i další větvené aminokyseliny, tedy valin s prolinem. Je tak zřejmé, že velké množství těchto aminokyselin v zelených potravinách obsažených, má na náš organismus podobné účinky, jako potravinové či sportovní doplňky stravy.

Dodejme našemu tělu zdravou a zelenou sílu z chlorelly pyrenoidosy a mladého zeleného ječmene!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!