Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen
17.06.2016

Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen

Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen

Prolin je zvláštním druhem aminokyseliny, která ačkoliv nedosahuje významu dalších aminokyselin, hraje nezastupitelnou úlohu v našem těle. Je totiž nezbytným zdrojem pro vznik kolagenu, jakožto základního stavebního kamene pojivových tkání. Prolin má mimo to pozitivní účinky na naši srdeční soustavu a cévy.

Jak už bylo výše zmíněno, tak prolin představuje zvláštní druh aminokyseliny, mimo jiné označované též jako iminokyselina. Avšak tato tvrzení nejsou přesvědčivě vysvětlena, budeme tedy s prolinem zacházet, jako s kteroukoliv jinou aminokyselinou. Prolin je jednou z řady neesenciálních aminokyselin. To znamená, že náš organismus si prolin dokáže vytvořit a tím, alespoň částečně nahradit jeho spotřebu. Prolin se navíc celkem běžně vyskytuje v hovězím a vepřovém mase, obilovinách, zelených potravinách (mladém zeleném ječmeni, chlorelle pyrenoidose), prosu nebo mléčných výrobcích. Prolin můžeme navíc vyrobit i chemickou syntézou, což znamená, že se s ním setkáme kupříkladu i v krmných směsích pro zvířata, v ochucovadlech, v antioxodačních přípravcích a v konzervantech.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

ProlinStěžejní úlohou prolinu je jeho účast na vzniku kolagenu. Díky tomu působí na obnovování chrupavek a našeho vaziva. Lví podíl má na dokonalé tvorbě kloubů a šlach, a to nejenom jako přímý strůjce vzniku kolagenu, ale i pro své preventivní vlastnosti. Díky tomu, že prolin vytváří prostorové struktury bílkovin, je naše tělo chráněno před zhroucením pojivových tkání. Kolagen, jakožto bílkovina zastoupená ze 70% v pokožce a 30% v našem těle, zodpovídá nejenom za stav našich pojivových tkání, ale také za kvalitu pokožky, zubů, cév, očí atd. To vše mimo jiné podtrhuje nesmírně důležitou úlohu prolinu, jako významného prvku ve stavbě kolagenu.

Vědci zjistili, že prolin dokáže posilovat i srdeční sval nebo bojovat proti nebezpečné ateroskleróze. Přidáme-li k prolinu ještě vitamín C, zvýšíme tím jeho účinnost. Nedostatek prolinu se projevuje špatnou regenerací svalů a tkání nebo zhoršenou schopností zhojení ran.

Chtěli byste přijímat komplexní přírodní potravu, bohatou na prolin, bílkoviny nebo vitamín C? Obáváte se, že však žádná taková neexistuje? Omyl, zelené potraviny, třeba chlorella pyrenoidosa nebo mladý ječmen obsahují ideální kombinací vitamínů, živin, minerálních látek či aminokyselin pro náš organismu.

Příroda nám poskytla neskutečně atraktivní nabídku, tak proč ji nevyužít?! Zelené potraviny jsou ta správná volba!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz