Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

17. 06. 2016

Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen

Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen

Prolin je zvláštním druhem aminokyseliny, která ačkoliv nedosahuje významu dalších aminokyselin, hraje nezastupitelnou úlohu v našem těle. Je totiž nezbytným zdrojem pro vznik kolagenu, jakožto základního stavebního kamene pojivových tkání. Prolin má mimo to pozitivní účinky na naši srdeční soustavu a cévy.

Jak už bylo výše zmíněno, tak prolin představuje zvláštní druh aminokyseliny, mimo jiné označované též jako iminokyselina. Avšak tato tvrzení nejsou přesvědčivě vysvětlena, budeme tedy s prolinem zacházet, jako s kteroukoliv jinou aminokyselinou. Prolin je jednou z řady neesenciálních aminokyselin. To znamená, že náš organismus si prolin dokáže vytvořit a tím, alespoň částečně nahradit jeho spotřebu. Prolin se navíc celkem běžně vyskytuje v hovězím a vepřovém mase, obilovinách, zelených potravinách (mladém zeleném ječmeni, chlorelle pyrenoidose), prosu nebo mléčných výrobcích. Prolin můžeme navíc vyrobit i chemickou syntézou, což znamená, že se s ním setkáme kupříkladu i v krmných směsích pro zvířata, v ochucovadlech, v antioxodačních přípravcích a v konzervantech.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

ProlinStěžejní úlohou prolinu je jeho účast na vzniku kolagenu. Díky tomu působí na obnovování chrupavek a našeho vaziva. Lví podíl má na dokonalé tvorbě kloubů a šlach, a to nejenom jako přímý strůjce vzniku kolagenu, ale i pro své preventivní vlastnosti. Díky tomu, že prolin vytváří prostorové struktury bílkovin, je naše tělo chráněno před zhroucením pojivových tkání. Kolagen, jakožto bílkovina zastoupená ze 70% v pokožce a 30% v našem těle, zodpovídá nejenom za stav našich pojivových tkání, ale také za kvalitu pokožky, zubů, cév, očí atd. To vše mimo jiné podtrhuje nesmírně důležitou úlohu prolinu, jako významného prvku ve stavbě kolagenu.

Vědci zjistili, že prolin dokáže posilovat i srdeční sval nebo bojovat proti nebezpečné ateroskleróze. Přidáme-li k prolinu ještě vitamín C, zvýšíme tím jeho účinnost. Nedostatek prolinu se projevuje špatnou regenerací svalů a tkání nebo zhoršenou schopností zhojení ran.

Chtěli byste přijímat komplexní přírodní potravu, bohatou na prolin, bílkoviny nebo vitamín C? Obáváte se, že však žádná taková neexistuje? Omyl, zelené potraviny, třeba chlorella pyrenoidosa nebo mladý ječmen obsahují ideální kombinací vitamínů, živin, minerálních látek či aminokyselin pro náš organismu.

Příroda nám poskytla neskutečně atraktivní nabídku, tak proč ji nevyužít?! Zelené potraviny jsou ta správná volba!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!