Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

17. 06. 2016

Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen

Prolin vytváří základní stavební prvek pojivových tkání, třeba kolagen

Prolin je zvláštním druhem aminokyseliny, která ačkoliv nedosahuje významu dalších aminokyselin, hraje nezastupitelnou úlohu v našem těle. Je totiž nezbytným zdrojem pro vznik kolagenu, jakožto základního stavebního kamene pojivových tkání. Prolin má mimo to pozitivní účinky na naši srdeční soustavu a cévy.

Jak už bylo výše zmíněno, tak prolin představuje zvláštní druh aminokyseliny, mimo jiné označované též jako iminokyselina. Avšak tato tvrzení nejsou přesvědčivě vysvětlena, budeme tedy s prolinem zacházet, jako s kteroukoliv jinou aminokyselinou. Prolin je jednou z řady neesenciálních aminokyselin. To znamená, že náš organismus si prolin dokáže vytvořit a tím, alespoň částečně nahradit jeho spotřebu. Prolin se navíc celkem běžně vyskytuje v hovězím a vepřovém mase, obilovinách, zelených potravinách (mladém zeleném ječmeni, chlorelle pyrenoidose), prosu nebo mléčných výrobcích. Prolin můžeme navíc vyrobit i chemickou syntézou, což znamená, že se s ním setkáme kupříkladu i v krmných směsích pro zvířata, v ochucovadlech, v antioxodačních přípravcích a v konzervantech.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

ProlinStěžejní úlohou prolinu je jeho účast na vzniku kolagenu. Díky tomu působí na obnovování chrupavek a našeho vaziva. Lví podíl má na dokonalé tvorbě kloubů a šlach, a to nejenom jako přímý strůjce vzniku kolagenu, ale i pro své preventivní vlastnosti. Díky tomu, že prolin vytváří prostorové struktury bílkovin, je naše tělo chráněno před zhroucením pojivových tkání. Kolagen, jakožto bílkovina zastoupená ze 70% v pokožce a 30% v našem těle, zodpovídá nejenom za stav našich pojivových tkání, ale také za kvalitu pokožky, zubů, cév, očí atd. To vše mimo jiné podtrhuje nesmírně důležitou úlohu prolinu, jako významného prvku ve stavbě kolagenu.

Vědci zjistili, že prolin dokáže posilovat i srdeční sval nebo bojovat proti nebezpečné ateroskleróze. Přidáme-li k prolinu ještě vitamín C, zvýšíme tím jeho účinnost. Nedostatek prolinu se projevuje špatnou regenerací svalů a tkání nebo zhoršenou schopností zhojení ran.

Chtěli byste přijímat komplexní přírodní potravu, bohatou na prolin, bílkoviny nebo vitamín C? Obáváte se, že však žádná taková neexistuje? Omyl, zelené potraviny, třeba chlorella pyrenoidosa nebo mladý ječmen obsahují ideální kombinací vitamínů, živin, minerálních látek či aminokyselin pro náš organismu.

Příroda nám poskytla neskutečně atraktivní nabídku, tak proč ji nevyužít?! Zelené potraviny jsou ta správná volba!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!