Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Valin je aminokyselinou síly a zdravého myšlení
09.03.2017

Valin je aminokyselinou síly a zdravého myšlení

Valin je aminokyselinou síly a zdravého myšlení

Síla, činnost svalů a svalové hmoty či správný chod naší centrální nervové soustavy jsou pravé charakteristiky této aminokyseliny. Valin, nejenom že přispívá k zesílení našich svalových tkání, ale také zlepšuje metabolismus nebo imunitní systém. Je tedy další nenahraditelnou aminokyselinou.

ValinValin řadíme do skupiny esenciálních aminokyselin, což znamená, že jej přijímáme potravou. Vhodným zdrojem valinu jsou například: nejrůznější druhy masa, drůbež, ryby, čočka, vejce, kozí sýr, rýže, hrách nebo listová zelenina. Výborným zdrojem valinu i dalších aminokyselin může být i mladý ječmen. Valin, společně s podobně fungujícími aminokyselinami – leucinem a isoleucinem, představuje více než dvě třetiny všech aminokyselin v bílkovinách lidského těla.

Zdrojem valinu je, kromě mladého ječmene také chlorella pyrenoidosa neboli stálice tzv. superpotravin. Zelené potraviny obsahující téměř dvacítku aminokyselin, vyskytujících se v bílkovinách. Regenerují náš organismus, pomáhají při hubnutí, zvyšují odolnost proti stresu atd. V nich obsažený valin tedy pomáhá nejenom sportovcům, ale i těžce fyzicky a psychicky pracujícím. Valin je taktéž aminokyselinou, která stimuluje mentální a nervovou činnost, což je zároveň i jedna z vlastností zelených potravin. Vzájemná propojenost tedy jen podtrhuje všestrannost zelených potravin.

Valin, leucin a isoleucin jsou zajímavé tím, že k jejich odbourávání nedochází přímo v játrech, jak je to běžné u dalších aminokyselin. Přeměna probíhá přímo ve svalech, tukových tkáních, ledvinách nebo mozku. Díky tomuto procesu zvyšujeme přísun energie přímo do uvedených míst, čímž zároveň snižujeme přísun cukrů či tuků. To vše za stálé výkonnosti.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Díky valinu jsou svalové tkáně pevné a nepoškozené. Je to dáno tím, že tato aminokyselina umožňuje dostatečný přísun glukózy, což vede k regeneraci těchto tkání a jejich následnému růstu. Tento fakt oceňují především sportovci nebo kulturisté, kteří k nárůstu a regeneraci svalové hmoty nejčastěji využívají směs tří zmíněných aminokyselin s rozvětveným řetězcem (valin, leucin, isoleucin). Nízký přísun těchto aminokyselin by mohl mít za následek oslabování svalových tkání.

Valin je také součástí elastinu neboli proteinu, který tvoří vazivo. Valin se vyskytuje v našich cévách, ve vazech, šlachách nebo v kůži. Význam valinu spočívá též ve stabilizaci hladiny krevního cukru nebo v udržení rovnováhy našeho imunitního systému.

Nyní již víte, jak zvýšit svou sílu a zlepšit myšlení. Jedině s pomocí zelených potravin, třeba s nápojem z mladého ječmene, budete posilovat pozitivně a zdravě!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz