Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

09. 03. 2017

Valin je aminokyselinou síly a zdravého myšlení

Valin je aminokyselinou síly a zdravého myšlení

Síla, činnost svalů a svalové hmoty či správný chod naší centrální nervové soustavy jsou pravé charakteristiky této aminokyseliny. Valin, nejenom že přispívá k zesílení našich svalových tkání, ale také zlepšuje metabolismus nebo imunitní systém. Je tedy další nenahraditelnou aminokyselinou.

ValinValin řadíme do skupiny esenciálních aminokyselin, což znamená, že jej přijímáme potravou. Vhodným zdrojem valinu jsou například: nejrůznější druhy masa, drůbež, ryby, čočka, vejce, kozí sýr, rýže, hrách nebo listová zelenina. Výborným zdrojem valinu i dalších aminokyselin může být i mladý ječmen. Valin, společně s podobně fungujícími aminokyselinami – leucinem a isoleucinem, představuje více než dvě třetiny všech aminokyselin v bílkovinách lidského těla.

Zdrojem valinu je, kromě mladého ječmene také chlorella pyrenoidosa neboli stálice tzv. superpotravin. Zelené potraviny obsahující téměř dvacítku aminokyselin, vyskytujících se v bílkovinách. Regenerují náš organismus, pomáhají při hubnutí, zvyšují odolnost proti stresu atd. V nich obsažený valin tedy pomáhá nejenom sportovcům, ale i těžce fyzicky a psychicky pracujícím. Valin je taktéž aminokyselinou, která stimuluje mentální a nervovou činnost, což je zároveň i jedna z vlastností zelených potravin. Vzájemná propojenost tedy jen podtrhuje všestrannost zelených potravin.

Valin, leucin a isoleucin jsou zajímavé tím, že k jejich odbourávání nedochází přímo v játrech, jak je to běžné u dalších aminokyselin. Přeměna probíhá přímo ve svalech, tukových tkáních, ledvinách nebo mozku. Díky tomuto procesu zvyšujeme přísun energie přímo do uvedených míst, čímž zároveň snižujeme přísun cukrů či tuků. To vše za stálé výkonnosti.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Díky valinu jsou svalové tkáně pevné a nepoškozené. Je to dáno tím, že tato aminokyselina umožňuje dostatečný přísun glukózy, což vede k regeneraci těchto tkání a jejich následnému růstu. Tento fakt oceňují především sportovci nebo kulturisté, kteří k nárůstu a regeneraci svalové hmoty nejčastěji využívají směs tří zmíněných aminokyselin s rozvětveným řetězcem (valin, leucin, isoleucin). Nízký přísun těchto aminokyselin by mohl mít za následek oslabování svalových tkání.

Valin je také součástí elastinu neboli proteinu, který tvoří vazivo. Valin se vyskytuje v našich cévách, ve vazech, šlachách nebo v kůži. Význam valinu spočívá též ve stabilizaci hladiny krevního cukru nebo v udržení rovnováhy našeho imunitního systému.

Nyní již víte, jak zvýšit svou sílu a zlepšit myšlení. Jedině s pomocí zelených potravin, třeba s nápojem z mladého ječmene, budete posilovat pozitivně a zdravě!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!