Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
12.08.2021
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
Každý, kdo začne jíst zelené potraviny, se setká s různými změnami a první změna a asi i nejviditelnější, je změna barvy stolice. Je to však v pořádku... číst celé
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
12.05.2021
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
Naším cílem jsou spokojení zákazníci. I Proto si velmi ceníme, když se naši zákazníci podělí o své zkušenosti se zelenými potravinami. Z poslední doby... číst celé
Tongkat Ali a svaly bez posilování
13.03.2021
Tongkat Ali a svaly bez posilování
Karolína je skvělá, nejen že se podělila o zkušenost se zelenými potravinami a anorexií a bulimií, ale také chtěla zkusit Tongkat Ali. Se svou zkušeno... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Kyselina glutamová má na starosti odpadové hospodářství našeho těla
15.02.2016

Kyselina glutamová má na starosti odpadové hospodářství našeho těla

Kyselina glutamová má na starosti odpadové hospodářství našeho těla

S trochou nadsázky by se skutečně dalo říci, že se kyselina glutamová stará o odpadové hospodaření našeho těla. Je totiž důležitá při látkové přeměně odpadních látek a navíc je známá svou dokonalou schopností, odstranit škodlivé látky ze svalových buněk. Přidejme k tomu ještě prokazatelný účinek na snižování krevního tlaku i další funkce v potravinářském průmyslu a dostaneme tak skutečně univerzální aminokyselinu.

Z chemického hlediska můžeme říci, že kyselina glutamová je neesenciální aminokyselinou a lidské tělo si jí dokáže vyrobit samo. Ovšem také se hojně vyskytuje v mléčných výrobcích, vejcích, hovězím a drůbežím mase. Zajímavé je poté poměrně vysoké množství této aminokyseliny v zelených potravinách, konkrétně chlorelle a mladém ječmeni. V našem těle se kyselina glutamová jako taková téměř nevyskytuje, ale je zastoupena ve formě soli nebo-li glutamátu.

kyselina glutamová vzorecJejí nejdůležitější funkcí se stává vazba amonných iontů, především čpavku. Zjednodušeně to znamená, že kyselina glutamová stojí za látkovou přeměnou v našem mozku, kdy nepotřebný čpavek nahrazuje glutaminem neboli aminokyselinou zlepšující činnost lidského mozku, včetně zdokonalení naší paměti a dušení pohody. Zlepšení inteligenčních schopností jde ruku v ruce s výše zmíněnými funkcemi. Není tedy divu, že kyselina glutamová je součástí léčby schizofrenie, celkové únavy nebo Parkinsonovy choroby.

Z lékařských studií je zřejmé, že kyselina glutamová dokáže snižovat krevní tlak. Jednak zmírňuje projevy oxidačního stresu, díky němuž vznikají civilizační onemocnění, včetně vysokého krevního tlaku nebo nemocí kardiovaskulárního systému. Avšak má také výrazný podíl na přeměně draslíku a metabolismu cukrů, důsledkem čehož je opět lví podíl na snížení krevního tlaku.

Vraťme se ještě na chvíli k amoniaku neboli čpavku. Zvláště sportovci, těžce fyzicky pracující, atleti či kulturisté využívají známou vlastnost kyseliny glutamové, která nejenom že odstraňuje škodliviny ze svalových buněk, ale též zdokonaluje opětovnou regeneraci. S kyselinou glutamovou se hojně setkáme i v průmyslu, respektive v potravinářství. Najdeme ji v ochucovadlech, barvivech nebo antioxidantech.

Náš organismus nám vrátí vše, co do něj investujeme. Investice do obyčejných potravinových doplňků nemusí mít vždy kýžený efekt. Výhodnou alternativou jsou neobyčejné zelené potraviny.

Regenerujte zdravě zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz