Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Tyrosin je aminokyselinou poplachu i prevence
20.01.2017

Tyrosin je aminokyselinou poplachu i prevence

Tyrosin je aminokyselinou poplachu i prevence

Jistě by se dalo říci, že tyrosin představuje roli hasiče či záchranáře v našem těle. Je totiž součástí tzv. poplachových nebo chcete-li stresových hormonů, a sice adrenalinu i noradrenalinu. Mimo to vytváří i dopamin, což je nervový přenašeč, zlepšující naši psychickou kondici nebo sexuální chutě. Tyrosin snižuje pocity únavy, bolesti či stresu. Stává se tak aminokyselinou s všestranným účinkem.

TyrosinJedná se o neesenciální aminokyselinu, kterou si může naše tělo vytvořit. Ovšem například i z masa, mandlí nebo mladého ječmene je možno tyrosin získat. Jak už jsme si uvedli, jednou z nejdůležitějších funkcí tyrosinu je vliv na tvorbu poplachových hormonů. Nadledvinky vylučují tyto látky ve stresových situacích. Tedy, když naše tělo připravuje veškerou energii k boji nebo útěku. Přestože i dnes nacházíme paralelu s funkcemi adrenalinu a noradrenalinu, je jasné, že tyto hormony jsou pozůstatkem z dob našich pravěkých předků.

Tyrosin je jednou ze základních aminokyselin "mozkového jídelníčku". Důležitým zdrojem jsou právě zelené potraviny, respektive mladý ječmen nebo chlorella pyrenoidosa. Právě chlorella nebo mladý ječmen jsou známy pro svou funkci zpomalování stárnutí buněk, zlepšování fyzické i psychické kondice nebo funkci snižování únavy. Je tedy jasně zřetelné, že právě aminokyselina tyrosin představuje jednu z důležitých složek zelených potravin.

Díky metabolickým účinkům adrenalinu a noradrenalinu můžeme i dnes zvyšovat energii pro své svaly, pochopit růst lipolýzy neboli štěpení tuků na mastné kyseliny a nastartovat tím tak energetické zdroje našeho těla. Tyto vlastnosti využívají především sportovci či kulturisté, pro zvýšení motivace, zintenzivnění tréninku a potlačení negativních nálad.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Tyrosin je sloučeninou pro melanin, který je důležitý pro tvorbu kožního pigmentu. Mimo to zmírňuje bolest nebo zlepšuje činnost štítné žlázy. Hormony štítné žlázy, především tyroxin, jehož základní složku představuje právě tyrosin, zvyšují spalování tělesného tuku. Jsou tak ideálními pomocníky při redukčních dietách. Není tedy divu, že například nápoje z mladého ječmene, obsahující poměrně velké množství tyrosinu, jsou oblíbenými doplňky při dietách nejrůznějšího druhu.

Hubneme do plavekDalšími vlastnostmi tyrosinu jsou: stimulace mozkové činnosti, zlepšení vitality a dobré nálady, účinná pomoc proti depresím a pocitům úzkosti či aktivace endorfinů.

Chcete být štíhlí do plavek, vypadat mladě a zdravě? Pravidelná konzumace nápojů z mladého ječmene nebo chlorelly vám štíhlou linii nezajistí, ale bude neocenitelným pomocníkem při boji s nadbytečnými kily!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz