Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

20. 01. 2017

Tyrosin je aminokyselinou poplachu i prevence

Tyrosin je aminokyselinou poplachu i prevence

Jistě by se dalo říci, že tyrosin představuje roli hasiče či záchranáře v našem těle. Je totiž součástí tzv. poplachových nebo chcete-li stresových hormonů, a sice adrenalinu i noradrenalinu. Mimo to vytváří i dopamin, což je nervový přenašeč, zlepšující naši psychickou kondici nebo sexuální chutě. Tyrosin snižuje pocity únavy, bolesti či stresu. Stává se tak aminokyselinou s všestranným účinkem.

TyrosinJedná se o neesenciální aminokyselinu, kterou si může naše tělo vytvořit. Ovšem například i z masa, mandlí nebo mladého ječmene je možno tyrosin získat. Jak už jsme si uvedli, jednou z nejdůležitějších funkcí tyrosinu je vliv na tvorbu poplachových hormonů. Nadledvinky vylučují tyto látky ve stresových situacích. Tedy, když naše tělo připravuje veškerou energii k boji nebo útěku. Přestože i dnes nacházíme paralelu s funkcemi adrenalinu a noradrenalinu, je jasné, že tyto hormony jsou pozůstatkem z dob našich pravěkých předků.

Tyrosin je jednou ze základních aminokyselin "mozkového jídelníčku". Důležitým zdrojem jsou právě zelené potraviny, respektive mladý ječmen nebo chlorella pyrenoidosa. Právě chlorella nebo mladý ječmen jsou známy pro svou funkci zpomalování stárnutí buněk, zlepšování fyzické i psychické kondice nebo funkci snižování únavy. Je tedy jasně zřetelné, že právě aminokyselina tyrosin představuje jednu z důležitých složek zelených potravin.

Díky metabolickým účinkům adrenalinu a noradrenalinu můžeme i dnes zvyšovat energii pro své svaly, pochopit růst lipolýzy neboli štěpení tuků na mastné kyseliny a nastartovat tím tak energetické zdroje našeho těla. Tyto vlastnosti využívají především sportovci či kulturisté, pro zvýšení motivace, zintenzivnění tréninku a potlačení negativních nálad.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Tyrosin je sloučeninou pro melanin, který je důležitý pro tvorbu kožního pigmentu. Mimo to zmírňuje bolest nebo zlepšuje činnost štítné žlázy. Hormony štítné žlázy, především tyroxin, jehož základní složku představuje právě tyrosin, zvyšují spalování tělesného tuku. Jsou tak ideálními pomocníky při redukčních dietách. Není tedy divu, že například nápoje z mladého ječmene, obsahující poměrně velké množství tyrosinu, jsou oblíbenými doplňky při dietách nejrůznějšího druhu.

Hubneme do plavekDalšími vlastnostmi tyrosinu jsou: stimulace mozkové činnosti, zlepšení vitality a dobré nálady, účinná pomoc proti depresím a pocitům úzkosti či aktivace endorfinů.

Chcete být štíhlí do plavek, vypadat mladě a zdravě? Pravidelná konzumace nápojů z mladého ječmene nebo chlorelly vám štíhlou linii nezajistí, ale bude neocenitelným pomocníkem při boji s nadbytečnými kily!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!