Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Jaký ideální dárek k Vánocům? Všichni si přejeme zdraví ... a to jsou i zelené potraviny
05.11.2015

Jaký ideální dárek k Vánocům? Všichni si přejeme zdraví ... a to jsou i zelené potraviny

Jaký ideální dárek k Vánocům? Všichni si přejeme zdraví ... a to jsou i zelené potraviny

Pomalu, ale jistě se blíží čas Adventu a svátků vánočních, což znamená, že bychom měli přemýšlet o vánočních dárcích pro naše blízké. Co však našim nejbližším darovat? Přestože v duchu přemýšlíme o nehmotných přáních v podobě štěstí, zdraví, pohody a úspěchu stejně vždycky zvolíme košile, ponožky či spodní prádlo. I když si to na první pohled nemusíme uvědomit, i zdraví můžeme skutečně darovat jako vánoční dárek. A sice v podobě zelených potravin, které představují zabalené zdraví a pohodu.

Zdraví je světovou zdravotnickou organizací (WHO) definováno, "jako stav kompletní fyzické, duševní a sociální pohody a ne pouze nepřítomnost nemoci nebo neduživosti." Ačkoli je tato věta mnohými označována za idealistický cíl, pravdou zůstává, že symbol fyzické, psychické či sociální pohody se stal běžnou součástí každého blahopřání k životnímu jubileu nebo významnému svátku. Existuje ale nějaký lék, potravina nebo bylina působící preventivně, dlouhodobě a blahodárně?

Šťastná rodina se zelenými potravinami

Zelené potraviny, jako jedinečný a originální dárek nejenom k Vánocům

I my jsme si tuto otázku položili. A odpověď jsme našli v tzv. zelených potravinách. Pod pojmem "zelené potraviny" rozumíme takové přírodní produkty, obsahující velké množství přírodních látek, vitamínů, minerálů, aminokyselin, enzymů atd. Původní zelená barva představuje další charakteristiku těchto potravin. Díky šetrnému postupu sušení a skladování nedochází ke ztrátám pozitivních vlastností zelených potravin, což představuje značnou výhodu oproti konkurenčním doplňkům stravy. Výsledkem je tedy čistý přírodní produkt, bez chemických látek, pojidel, přísad atp. Mezi hlavní druhy zelených potravin patří: Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa a Spirulina platensis. Do této kategorie však můžeme zařadit taktéž: vojtěšku, mladou pšenici, mořské řasy, listový salát, špenát…

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Zelená dárková krabice
DARUJTE ZELENÉ POTRAVINY V DÁRKOVÉ KRABICI!

Ale, jak zelené potraviny pomáhají našemu tělu? Díky klinickým testům již víme, že zelené potraviny jsou vynikajícím antioxidantem. Zabraňují tak stárnutí našeho těla, přičemž mu zároveň pomáhají s bojem proti civilizačním onemocněním, chronickým chorobám či infekcím. Většina těchto potravin obsahuje také chlorofyl neboli zelené palivo našeho organismu. Chlorofyl nejenom, že zlepšuje krevní obraz, ale také zvyšuje schopnost hojení ran a zmírňuje projevy zánětů či infekcí. Zelené potraviny jsou zásadotvorné a enzymaticky aktivní, což pocítí především náš trávicí systém. Přínos zelených potravin pocítí i diabetici, astmatici, lidé trpící nejrůznějšími formami kožních onemocnění nebo alergici.

Zelená barva je symbolem života a mládí. Žijme mladě se zelenými potravinami!

Chlorella AktifMalým zeleným zázrakem je přezdívána Chlorella pyrenoidosa neboli jednobuněčná sladkovodní řasa, vyskytující se na naší planetě již několik miliard let. Díky ochranným vlastnostem, které působí na lidské buňky, dokáže Chlorella účinně a preventivně bojovat proti nádorovým a autoimunitním onemocněním nebo proti zánětům. Chlorellu využijeme i při problémech s trávením a zažíváním. Zlepšuje naši imunitu, kardiovaskulární systém a sexuální výkonnost. Snižuje napětí, pocit únavy a stresu a je úžasným detoxifikačním nástrojem.

Ječmen AktifMladý ječmen představuje zelenou bombu, plnou vitamínů, minerálů, nenasycených mastných kyselin, bílkovin či enzymů. Díky svému obsahu zdraví prospěšných látek dokáže stejně účinně bojovat s následky překyseleného organismu, jako s kožními onemocněními nebo se zvýšenou hladinou cholesterolu v našem těle. Navíc nám pomůže při shazování přebytečných kil, zlepší naše dýchání, náladu, koncentraci i spánek.

Spirulina AktifSpirulina platensis je sinice s vysokým procentem bílkovin a chlorofylu. Právě stravitelnost a využitelnost je jedna z pozitivních vlastností Spiruliny. Mimo bílkovin obsahuje také Fykocyanin neboli barvivo se silným protizánětlivým účinkem, esenciální mastné kyseliny, betakaroten, enzymy, vitamíny, železo, vápník, hořčík, zinek atd. Je bohatým zdrojem energie. To ocení především sportovci, ale také lidé bojující s nadváhou. Spirulina platensis má antioxidační, detoxikační a antivirový účinek, zlepšuje funkci našeho imunitního systému, snižuje krevní tlak nebo optimalizuje množství cholesterolu v krvi. Pokud se chcete dozvědět, v čem je rozdíl mezi Chlorellou a Spirulinou, odpověď najdeme v samostatném článku.

Chlorella Ginkgo AktifChlorella pyrenoidosa se nejčastěji pěstuje na Taiwanu. Právě tam jsou pro její růst ideální klimatické podmínky, protože chlorella potřebuje pro získání své síly, kterou z ní čerpáme my, lidé, teplo a sluníčko. Sluníčko má největší zásluhu na tom, že má tato řasa tak velké množství chlorofylu, o čemž svědčí její krásná, smaragdově zelená barva.

Ginkgo Biloba - česky jinan dvoulaločný, je pro změnu od řasy Chlorelly strom, který se vyznačuje mimořádnou odolností a je považován za poslední žijící fosilii. Ač vypadá jako listnáč, řadí se k jehličnanům. O jeho odolnosti svědčí to, že jich několik přežilo výbuchy atomových bomb v Japonsku a zůstal prakticky stejný, jako když na Zemi žili dinosauři. Právě proto je jasné, že tento strom má v sobě "něco nesmrtelného".


Za nevyužité zbytečnosti a nepraktické dárky jsme schopni zaplatit neskutečné peníze. Přitom si neuvědomujeme, že kupříkladu právě zelené potraviny představují zelené zdraví ve své nejpřírodnější podobě.

Nyní již víte, že sousloví "zelené zdraví" není pouhým reklamním trikem. Pokud chcete obdarovat své nebližší milým a netradičním dárkem k Vánocům, rozhodně sáhněte po zelených potravinách! Nejste si jisti, kterou zelenou potravinu vybrat? Kupte nejbližším dárkový šek, ať si sami vyberou!

Vánoční dárek

Říká se, že "prvním pokladem je zdraví"

Je-li člověk zdravý, dosahuje úspěchů ve svém osobním, ale i profesním životě. Fyzická pohoda nám dopomáhá zdolávat vrcholy, a to nejenom ty vysokohorské, nýbrž také celou škálu záležitostí, potřebných pro každodenní rutinu. Není pro nás problémem vyjít několik pater schodů, aniž bychom potřebovali výtah. Běžný nákup potravin představuje příjemný relax. V klidu můžeme dovádět se svými dětmi a vnoučaty. Po práci nás nebolí nohy a záda.
Díky duševnímu zdraví nás nic nerozhodí a nevyvede z míry. Práce je hned snesitelnější, nejsme nervózní a podráždění. Všudypřítomný stres se stane pouhou vzpomínkou na minulost. Strach, pocit méněcennosti, nedůvěra, ospalost a malátnost zmizí, jak mávnutím vrbového proutku.

Když jsme naopak nemocní, dali bychom i modré z nebe za to, že ještě někdy pochováme svá vnoučata nebo za to, že budeme chodit. Pocit bezmoci se střídá s depresemi, vládu nad námi samými přebírá strach. Příčinami našich onemocnění jsou nezřídka kdy právě duševní a sociální nepohoda, stres a neklid.

Zelená stuha

Neřešme důsledky, zaměřme se na příčinu

Ze statistik vyplývá, že nejčastější onemocněními jsou nemoci oběhové soustavy, tedy ischemická choroba srdeční, infarkt myokardu, ateroskleróza či selhání srdce, ale také nádorová onemocnění, diabetes, Alzheimerova nemoc, nemoci dýchací a trávicí soustavy. Tělesnou, duševní či sociální nepohodu poznáváme i v případech, kdy trpíme na první pohled zcela banálními problémy. Všichni víme, jak nepříjemné jsou potíže, jako plynatost, zácpa, průjem, alergie, ekzém, astma, obezita, neplodnost atd. Podcenění těchto příznaků vede ke vzniku závažnějších onemocnění, jejichž vyléčení už rozhodně není tak snadné.

Červená baňkaČasto až v době diagnostikování závažnějšího zdravotního problému se zamýšlíme nad tím, zda lze k Vánocům darovat dar, který by představoval zdraví ve své skutečné podobě. Přemýšlíme nad koupí nejrůznějších multivitamínů či doplňků stravy, které jsme viděli v televizní reklamě. Přesto v hloubi duše tušíme, že tyto tablety nejsou schopny dodat našemu tělu všechny potřebné látky. Zaměřme se na prevenci se zelenými potravinami.

Teď už víte, jaký dárek dáte pod stromeček, no tak šup šup ... zelené potraviny na vás čekají!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz