Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

03. 10. 2014

Zelené potraviny - Mladý ječmen a Diabetes mellitus nebo-li Cukrovka

Zelené potraviny - Mladý ječmen a Diabetes mellitus nebo-li CukrovkaCukrovka nebo-li diabetes mellitus patří mezi časté onemocnění, které trápí mnoho lidí. Ve slinivce břišní dochází ke snížení tvorby inzulinu, a to má za následek zvýšení hladiny cukru v krvi. V tomto případě hovoříme o cukrovce prvního typu (většinou vrozená). Pokud se však sníží citlivost vlastních tkání inzulin přijímat, jedná se o cukrovku druhého typu (většinou získaná díky životnímu stylu, genetickým predispozicím). Často se také setkáváme s takzvanou těhotenskou cukrovkou, která bývá obvykle dočasná. Prvními příznaky této nemoci bývá časté močení, abnormální pocit žízně nebo hladu a také velká podrážděnost. Moderní medicína dokáže cukrovku poměrně úspěšně léčit, přesto nemoc přináší mnoho dalších nepříjemností. Nejnovější výzkumy však odhalily velmi příznivý vliv mladého ječmene na onemocnění diabetes mellitus. Napřed si o ní něco řekneme a po té ukážeme, jak nám mohou zelené potraviny pomoci.

Jaké jsou komplikace cukrovky?

Nejprve si vysvětlíme, jaké komplikace může cukrovka způsobit. Ačkoliv jde o nemoc, která se vyskytuje poměrně často, nese s sebou různá omezení a nepříznivě tak ovlivňuje kvalitu lidského života.

Inzulin

  1. Hypoglykémie – příliš nízká hladina cukru vzniká, pokud člověk dostane do těla mnoho inzulinu, nebo naopak málo cukrů či jídla. Způsobit jej může také vysoká zátěž, dlouhá prodleva mezi jídly a velký pocit hladu
  1. Hyperglykémie – příliš vysoká hladina cukru se často objevuje u dosud nediagnostikované cukrovky, při vynechání pravidelné dávky inzulinu, při velkém psychickém vypětí a také některých nemocech.

Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Vliv mladého ječmene na diabetes mellitus

Mladý ječmen má pro lidské tělo mnoho pozitivních účinků. Málokdo však ví, že jedním z nich je také příznivý vliv při zvýšené hladině krevního cukru. Mladý ječmen disponuje takzvaným adaptogenním účinkem, který napomáhá ke správné funkci při zvýšené hladině glykémie. Jeho schopnosti jsou vskutku jedinečné, neboť dokáže upravit stav jednotlivých orgánů a jejich činnost téměř k normálu. Účinky mladého ječmene u cukrovky se projevují na několika úrovních. Nejprve zmíníme tu nejdůležitější a tou je stimulace endokrinní (inzulin produkující) funkce slinivky. Mladý ječmen dokáže zvýšit tvorbu inzulinu, pokud jsou ještě langerhansovy ostrůvky, produkující inzulin, alespoň trochu funkční.

Další významnou vlastností ječmene je schopnost hojit záněty, které často způsobují poškození slinivky. Pravidelná konzumace mladého ječmene ochrání mnoho buněk před jejich zničením.

Mladý ječmen také zlepšuje funkce všech ostatních buněk, které se v našem těle nacházejí. Dokážou cukr z krve přijímat a využívají jej k získání energie pro svou činnost. Snižuje tedy problém neschopnosti buněk v těle vstřebávat cukr. V souvislosti s diabetes má mladý ječmen ještě jednu velmi příznivou vlastnost, neboť upravuje také činnost vývodu žlučových cest. Žlučové cesty velmi úzce souvisí s vývodem slinivky, protože často ústí do střeva společně. Pokud má člověk problém se žlučovými cestami, může to negativně ovlivnit také činnost slinivky.

Tenhle ječmen si u nás můžete koupit!

Ječmen Aktif

Ječmen Aktif
Mladý ječmen

Komplexní účinky mladého ječmene

V lidském organismu jsou všechny orgány a buňky určitým způsobem propojeny, jeden problém nabaluje další. Proto musíme o to více ocenit komplexní účinky mladého ječmene na naše tělo. Často banální potíže, kterým nepřikládáme velkou pozornost, mohou vést k velkým nepříjemnostem. Proto je vždy vhodné mít po ruce přírodní lék, který dokáže příznivě ovlivnit zdravotní stav jako celek. Mladý ječmen tyto předpoklady splňuje na 100%.

Výzkum hovoří jasně

Studie, která se zabývá vlivem mladého ječmene na zvýšenou hladinu krevního cukru, potvrzuje, že mladý ječmen představuje pro lidi trpící cukrovkou skutečně velkou pomoc. Patrně nejdůležitějším účinkem mladého ječmene je zejména stabilizace stavu pacienta. Pro pacienty trpící diabetes je to velmi dobrá zpráva, neboť se tak značně zlepší kvalita jejich života. Abyschom dosáhli této stabilizace, je třeba užívat mladý ječmen pravidelně. Nabízí se nám tuto zázračnou rostlinu v podobě prášku, ze kterého si doma snadno připravíme nápoj smícháním s vodou v profesionálním šejkru, který dostanete k první objednávce ZDARMA i se lžičkou.

A ještě jeden tip na závěr. Když si chceme osladit život, zkusme třeba Stévii.

StéviePokud mladý ječmen budeme vnímat jako celek, můžeme jej využít nejen při problémech s cukrovkou, ale také při mnoha dalších zdravotních obtížích. Mladý ječmen patří mezi zelené potraviny, které představují významnou prevenci vzniku mnoha onemocnění. Dejme svému zdraví zelenou!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!