Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Zajímavosti o zelených potravinách
 3. Nejzdravější doping na světě. Zelené potraviny jsou skvělé pro sportovce!
21.06.2017

Nejzdravější doping na světě. Zelené potraviny jsou skvělé pro sportovce!

Nejzdravější doping na světě. Zelené potraviny jsou skvělé pro sportovce!

Ať už jste vrcholoví či amatérští sportovci, jistě víte, jak důležitou roli při sportování hraje výživa a pitný režim. Nesmíme zapomenout ani na podpůrnou pomoc vitamínů, spalovačů tuků, doplňků stravy nebo dalších uměle vyráběných preparátů na zlepšení naší výkonnosti. I když v koutku duše tušíme, že konzumace uměle vyráběných doplňků stravy nebude tou pravou medicínou pro naše unavené svaly, stále tyto preparáty využíváme. Přitom existuje vhodná přírodní alternativa, která našemu tělu dodá potřebnou energii a vitalitu. Jsou to zelené potraviny.

Stále více sportovců se začíná zajímat o zdravý způsob života, ke kterému patří odklon od tradičních chemických tablet a preparátů. Naopak podporují zelené potraviny, plné důležitých živin, vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin či chlorofylu. Tyto látky působí na naše tělo regeneračním účinkem, přičemž dokáží i zlepšit naši výkonnost.

Chlorofyl představuje zelenou energii pro naše tělo

Hovoříme-li o regeneraci, musíme zmínit chlorofyl, obsažený v chlorelle pyrenoidose. Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu na světě. Tato látka, jejíž složení se nesmírně podobá hemoglobinu neboli krevnímu barvivu, má přirozený regenerační a desinfekční účinek. Nejenom, že zabraňuje vzniku nežádoucích pachů při sportování, ale dokáže urychlovat hojení drobných ran, odřenin či popálenin. Pociťujete-li období snížené výkonnosti a značné únavy, může tyto stavy způsobovat například chudokrevnost, s níž si chlorella pyrenoidosa dokáže poradit.

Zelené potraviny jsou zásadotvorné. Znamená to, že zabraňují překyselení organismu, a tím i vzniku civilizačních chorob. Sportujeme-li, oceníme zásadotvorný efekt při tréninku, a to zejména proto, že prodlužuje aerobní činnost našich svalů. Při a po fyzické zátěži navíc uvítáme další výhodu zelených potravin, protože zásadité pH lidského organismu snáze odbourává kyselinu mléčnou v našem těle.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Se zelenými potravinami máme právo volby

Nesmírně důležitými látkami, které v zelených potravinách nalezneme v ohromném množství, jsou bílkoviny. Ty jsou tvořeny aminokyselinami, které bychom mohli nazvat základními stavebními kameny bílkovin. Díky vyváženému množství aminokyselin může naše tělo bezproblémově pracovat a odvádět doslova "nadlidské" výkony. Některé aminokyseliny si lidské tělo vyrobí samo, ale další musíme přijímat potravou. Při sportování a zvláště fyzické zátěži využíváme leucin, izoleucin a valin neboli potravou přijímané aminokyseliny síly a energie, označované též zkratkou BCAA. Dostatek těchto aminokyselin najdeme v chlorelle pyrenoidose a mladém ječmeni. Shodou okolností se s nimi lze setkat i v mnoha fitness centrech, kde ve formě umělých doplňků stravy zvyšují naší fyzickou aktivitu a energii. Se zelenými potravinami tak dostáváme na výběr: buď užívat umělé preparáty, nebo přejít na přírodní alternativu v podobě zelených potravin.

Důležité je načasování podávání zelených potravin

Hovoříme-li o aminokyselinách, nesmíme zapomenout ani na bílkoviny samotné. Ty nám pomáhají regenerovat náš organismus, obnovují svalové tkáně a zvyšují naší výkonnost. Nesmíme zapomínat, že celý náš organismus, včetně všech tkání, potřebuje bílkoviny neboli proteiny ke své činnosti.

Sportovec pijící mladý zelený ječmen

Provozujeme-li některý z vytrvalostních sportů, rozhodně uvítáme léty ověřené regenerační schopnosti bílkovin. Jestliže konzumujeme zelené potraviny při tréninku, měli bychom si dát pozor na správné načasování konzumace. Proteiny, po skončení aktivity, dokáží naše tělo až zázračně rychle zregenerovat. Co si lze pod takovou zázračně rychlou regenerací představit? Kupříkladu obnovu poškozených svalových vláken, zabránění rozpadu svalových bílkovin či celkové zlepšení stavu našich svalů po zátěži.

Pro nás, kteří sportujeme kvůli tomu, abychom si udrželi štíhlou linii, se stává ideální volbou spirulina platensis. Ta je totiž osvědčeným přípravkem při boji proti nadbytečným kilům. Nejenomže obsahuje fenylalanin neboli aminokyselinu, která snižuje chuť k jídlu, ale také přirozeně stravitelné bílkoviny. Díky této kombinaci bude naše hubnutí přirozené a účinné. Co se sportu týče, spirulinu můžeme doporučit například vytrvalostním běžcům. Ti využijí její schopnosti na poli ochrany imunitního systému.

Antioxidační vlastnosti zelených potravin ochrání naše svaly a tkáně

Mladý ječmen působí na naše tělo jako silný antioxidant. Ochraňuje tedy nejenom naše svaly, ale i vazivové buňky, jenž jsou při fyzické aktivitě vystavovány nepříjemnému vlivu volných kyslíkových radikálů. Živiny, vitamíny, minerály či aminokyseliny jsou zdrojem energie, kterou jako sportovci náležitě využijeme. Vysoký obsah betakarotenu naopak ocení ti z nás, kteří sportujeme na slunci, protože ochraňuje naši kůži před škodlivým UV zářením. Šťáva ze zeleného ječmene, kromě toho, že podporuje náš pitný režim, je díky šetrnému postupu při zpracování navíc stále enzymaticky aktivní.

Kteří sportovci zelené potraviny již vyzkoušeli?

 • Martina Navrátilová - tenisová legenda
 • Paavo Nurmi - devítinásobný olympijský medailista
 • Carl Lewis - devítinásobný olympijský medailista
 • Dave Scott - šestinásobný vítěz tzv. železného muže. Jediný triatlonista, který v tomto sportu zvítězil více než 2x (šestinásobný vítěz)
 • Edwin Moses - trojnásobný olympijský medailista
 • Marek Matějovský - český fotbalista
 • Gabriela Koukalová - česká reprezentantka v biatlonu
 • a mnozí další

Nyní již víte, že zelené potraviny patří mezi nejzdravější doping na světě. Přidejte k tomu motivaci a máte neobyčejně silný koktejl, který z vás udělá vítěze!
Sportujme se zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz