Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

21. 06. 2017

Nejzdravější doping na světě. Zelené potraviny jsou skvělé pro sportovce!

Nejzdravější doping na světě. Zelené potraviny jsou skvělé pro sportovce!

Ať už jste vrcholoví či amatérští sportovci, jistě víte, jak důležitou roli při sportování hraje výživa a pitný režim. Nesmíme zapomenout ani na podpůrnou pomoc vitamínů, spalovačů tuků, doplňků stravy nebo dalších uměle vyráběných preparátů na zlepšení naší výkonnosti. I když v koutku duše tušíme, že konzumace uměle vyráběných doplňků stravy nebude tou pravou medicínou pro naše unavené svaly, stále tyto preparáty využíváme. Přitom existuje vhodná přírodní alternativa, která našemu tělu dodá potřebnou energii a vitalitu. Jsou to zelené potraviny.

Stále více sportovců se začíná zajímat o zdravý způsob života, ke kterému patří odklon od tradičních chemických tablet a preparátů. Naopak podporují zelené potraviny, plné důležitých živin, vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin či chlorofylu. Tyto látky působí na naše tělo regeneračním účinkem, přičemž dokáží i zlepšit naši výkonnost.

Chlorofyl představuje zelenou energii pro naše tělo

Hovoříme-li o regeneraci, musíme zmínit chlorofyl, obsažený v chlorelle pyrenoidose. Chlorella je nejbohatším zdrojem chlorofylu na světě. Tato látka, jejíž složení se nesmírně podobá hemoglobinu neboli krevnímu barvivu, má přirozený regenerační a desinfekční účinek. Nejenom, že zabraňuje vzniku nežádoucích pachů při sportování, ale dokáže urychlovat hojení drobných ran, odřenin či popálenin. Pociťujete-li období snížené výkonnosti a značné únavy, může tyto stavy způsobovat například chudokrevnost, s níž si chlorella pyrenoidosa dokáže poradit.

Zelené potraviny jsou zásadotvorné. Znamená to, že zabraňují překyselení organismu, a tím i vzniku civilizačních chorob. Sportujeme-li, oceníme zásadotvorný efekt při tréninku, a to zejména proto, že prodlužuje aerobní činnost našich svalů. Při a po fyzické zátěži navíc uvítáme další výhodu zelených potravin, protože zásadité pH lidského organismu snáze odbourává kyselinu mléčnou v našem těle.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Se zelenými potravinami máme právo volby

Nesmírně důležitými látkami, které v zelených potravinách nalezneme v ohromném množství, jsou bílkoviny. Ty jsou tvořeny aminokyselinami, které bychom mohli nazvat základními stavebními kameny bílkovin. Díky vyváženému množství aminokyselin může naše tělo bezproblémově pracovat a odvádět doslova "nadlidské" výkony. Některé aminokyseliny si lidské tělo vyrobí samo, ale další musíme přijímat potravou. Při sportování a zvláště fyzické zátěži využíváme leucin, izoleucin a valin neboli potravou přijímané aminokyseliny síly a energie, označované též zkratkou BCAA. Dostatek těchto aminokyselin najdeme v chlorelle pyrenoidose a mladém ječmeni. Shodou okolností se s nimi lze setkat i v mnoha fitness centrech, kde ve formě umělých doplňků stravy zvyšují naší fyzickou aktivitu a energii. Se zelenými potravinami tak dostáváme na výběr: buď užívat umělé preparáty, nebo přejít na přírodní alternativu v podobě zelených potravin.

Důležité je načasování podávání zelených potravin

Hovoříme-li o aminokyselinách, nesmíme zapomenout ani na bílkoviny samotné. Ty nám pomáhají regenerovat náš organismus, obnovují svalové tkáně a zvyšují naší výkonnost. Nesmíme zapomínat, že celý náš organismus, včetně všech tkání, potřebuje bílkoviny neboli proteiny ke své činnosti.

Sportovec pijící mladý zelený ječmen

Provozujeme-li některý z vytrvalostních sportů, rozhodně uvítáme léty ověřené regenerační schopnosti bílkovin. Jestliže konzumujeme zelené potraviny při tréninku, měli bychom si dát pozor na správné načasování konzumace. Proteiny, po skončení aktivity, dokáží naše tělo až zázračně rychle zregenerovat. Co si lze pod takovou zázračně rychlou regenerací představit? Kupříkladu obnovu poškozených svalových vláken, zabránění rozpadu svalových bílkovin či celkové zlepšení stavu našich svalů po zátěži.

Pro nás, kteří sportujeme kvůli tomu, abychom si udrželi štíhlou linii, se stává ideální volbou spirulina platensis. Ta je totiž osvědčeným přípravkem při boji proti nadbytečným kilům. Nejenomže obsahuje fenylalanin neboli aminokyselinu, která snižuje chuť k jídlu, ale také přirozeně stravitelné bílkoviny. Díky této kombinaci bude naše hubnutí přirozené a účinné. Co se sportu týče, spirulinu můžeme doporučit například vytrvalostním běžcům. Ti využijí její schopnosti na poli ochrany imunitního systému.

Antioxidační vlastnosti zelených potravin ochrání naše svaly a tkáně

Mladý ječmen působí na naše tělo jako silný antioxidant. Ochraňuje tedy nejenom naše svaly, ale i vazivové buňky, jenž jsou při fyzické aktivitě vystavovány nepříjemnému vlivu volných kyslíkových radikálů. Živiny, vitamíny, minerály či aminokyseliny jsou zdrojem energie, kterou jako sportovci náležitě využijeme. Vysoký obsah betakarotenu naopak ocení ti z nás, kteří sportujeme na slunci, protože ochraňuje naši kůži před škodlivým UV zářením. Šťáva ze zeleného ječmene, kromě toho, že podporuje náš pitný režim, je díky šetrnému postupu při zpracování navíc stále enzymaticky aktivní.

Kteří sportovci zelené potraviny již vyzkoušeli?

  • Martina Navrátilová - tenisová legenda
  • Paavo Nurmi - devítinásobný olympijský medailista
  • Carl Lewis - devítinásobný olympijský medailista
  • Dave Scott - šestinásobný vítěz tzv. železného muže. Jediný triatlonista, který v tomto sportu zvítězil více než 2x (šestinásobný vítěz)
  • Edwin Moses - trojnásobný olympijský medailista
  • Marek Matějovský - český fotbalista
  • Gabriela Koukalová - česká reprezentantka v biatlonu
  • a mnozí další

Nyní již víte, že zelené potraviny patří mezi nejzdravější doping na světě. Přidejte k tomu motivaci a máte neobyčejně silný koktejl, který z vás udělá vítěze!
Sportujme se zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!