Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023

Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody

Mikrobiom

Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou většinu celé mikrobiální populace našeho těla, která pomáhá podporovat optimální zdraví mnoha způsoby. Abychom pochopili, co mikrobiom pro člověka dělá, je důležité porozumět jeho složení.

Mikrobiom - mozek ve střevechNaše tělo se skládá z více než 30 bilionů mikroskopických organismů, které tvoří neuvěřitelný ekosystém známý jako mikrobiom! Ten je u každého člověka naprosto jedinečný a můžeme ho měnit prostřednictvím stravy. Tento úžasný balíček obrany ve skutečnosti váží více než mozek - přesněji 1 kg - dokonce se mu i říká "druhý mozek". A nutí nás tak dvakrát se zamyslet nad tím, čím svoje oba mozky živíme.

A co je ještě úžasnější? Naše střevní bakterie mají přímou komunikaci s naším mozkem prostřednictvím produkce serotoninu. Výzkumy ukazují, že když se ho v systému nevyrábí dostatek, můžete pociťovat deprese nebo úzkosti! To jen dokazuje, jak důležitý je zdravý mikrobiom pro to, abychom se cítili skvěle po všech stránkách.

Věděli jste, že neuvěřitelných 70 % naší imunity pochází ze střev?

LuštěninyAbychom si zajistili pevné zdraví, musíme si udržovat zdravý mikrobiom vyváženou stravou plnou potravin bohatých na vlákninu, jako jsou luštěniny, celozrnná mouka, obilné vločky, a také ovoce a zelenina a rozhodně i zelené superpotraviny. To vše pomáhá rozkládat živiny na potravu pro buňky ve střevě. Mikrobiom také ovlivňuje funkci našeho imunitního systému tím, že bojuje proti špatným bakteriím a zároveň se učí, které jsou pro nás dobré; snižuje alergie produkcí enzymů; zabraňuje rakovinnému bujení prostřednictvím skvělé výživy buněk; produkuje prospěšné vitaminy B7, B9 a B12 a vitamin K2.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Věděli jste, že náš mikrobiom se začíná formovat během těhotenství a dokončuje se přirozeným porodem a kojením?

kysané zelí, kváskový chléb, tempehA co víc, každý může vývoj svého mikrobiomu ovlivňovat po celý život - pomocí potravin! Vzpomeňte si na probiotika, jako je kysané zelí, kváskový chléb a nebo tempeh (abychom jmenovali alespoň některé), a také na potraviny bohaté na vlákninu. Vlákninu neobsahuje maso, vejce a mléčné výrobky. Vyhněte se také nadměrnému množství tuku, cukru a sladkostí. Mikrobiomu nesvědčí stres a většina léků. Antibiotika jsou doslova úplnou pohromou.

Pokud náš mikrobiom není zdravý, můžete pociťovat řadu nepříjemných příznaků včetně zácpy, průjmu, nadýmání a křečí. Mezi závažnější stavy spojené s nezdravou střevní mikroflórou patří Chronova choroba nebo ulcerózní kolitida - obě patří mezi zánětlivá střevní onemocnění (IBD). Dalšími problémy spojenými se špatnou bakteriální rovnováhou v těle mohou být obezita a alergie, jako je atopický ekzém, a autoimunitní poruchy, jako je celiakie nebo revmatismus. Kromě toho to může mít vliv i na naši duševní pohodu, což vede k horší kvalitě spánku, depresím, úzkostem dokonce i k migrénám!

Mladý ječmen a ChlorellaPosílení našeho mikrobiomu a imunity, je na každém z nás. Proto nám příroda poskytuje zelené potraviny plné živin, jako je chlorella, která obsahuje nerozpustnou i rozpustnou vlákninu a umí vázat těžké kovy, zbavovat tělo toxinů a zbytků po lécích! Chlorella má také antibiotické účinky, ale nezpůsobí stejnou devastaci střev jako běžná antibiotika - díky tomu můžeme být klidní, protože víme, že naše zdraví je v bezpečných rukou. A to není všechno - Chlorellový růstový komplex (Chlorella Growth Factor (CGF)) doslova čaruje až čtyřnásobně rychlejší množení mikroflóry pro zvýšení úrovně slizniční imunity. Starejte se už dnes o příznivé výsledky následujích dnů, týdnů, měsíců i let!

Péče o střeva a mikrobiom je důležitou součástí zdravého života. I Mladý ječmen nabízí řadu výhod, které mohou zlepšit naši pohodu: snižuje pálení žáhy, stabilizuje krevní cukr, a to hlavně ten dlouhodobý, což je prevencí před diabetem 2.typu, snižuje hladinu cholesterolu, hojí sliznice ve střevech a tak je vhodný i pro lidi s onemocněním střev jako je ulcerózní kolitida nebo Crohnova choroba, přináši do těla enzymy, bez kterých by nebyl život, přispívá pocitu sytosti a tím podporuje hubnutí.

Po pravidelné konzumaci zdravějších potravin trvá tělu přibližně 100 dní, než dojde k výrazným změnám, např. tím, že tělo začne "volat" po zdravějších potravinách - začněte ještě dnes! Budete se cítit skvěle, protože zelené potraviny přispívají k výživě mikrobiomu a zanechají ve vás pocit energie a vitality!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz