Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
14.02.2022
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
Občas se objeví dotaz ... "Prodáváte chlorellu a spirulinu v prášku? Nechci chlorellu a spirulinu v tabletách." A my pokaždé s bezbřehou trpělivostí a... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. CGF - Chlorella Growth Factor - zázračný růstový faktor
31.10.2013

CGF - Chlorella Growth Factor - zázračný růstový faktor

CGF - Chlorella Growth Factor - zázračný růstový faktor

O tom, že je chlorella malý zelený zázrak, není pochyb. Co ji ale dělá tak skvělou a jedinečnou? Je to převážně látka známá pod zkratkou CGF, nebo-li Chlorella Growth Factor. Česky se nazývá růstový faktor chlorelly a je jednou z nejdůležitějších součástí této řasy. Vzniká během intenzivní fotosyntézy - přeměny slunečního záření v energii, a umožňuje řase rychle růst. Právě díky němu chlorella roste daleko rychleji než jakákoliv jiná rostlina na Zemi, za dvacet hodin celkem zčtyřnásobí svoje množství. Tento unikátní růstový faktor byl izolován vědci v Japonsku a i když z větší části už odhalili jeho složení, konkrétní princip fungování této směsi látek je pořád tak trochu záhadou. Co ale tajemstvím rozhodně není, jsou jeho nepopiratelné blahodárné účinky na lidský organismus. Růstový faktor je natolik jedinečný, že ho nenajdeme v ničem jiném než právě v buňkách chlorelly.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Složení růstového faktoru

Jedná se o unikátní směs vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek. Je tvořen jádrem buňky (obsahuje hlavně nukleové kyseliny, peptidy a bílkoviny), a potom také polysacharidy, betaglukany, sírou a manganem. Tím, že jde o látky v přírodní formě, jsou pro lidský organismus velmi dobře vstřebatelné. Dokonce mají ideální složení, protože například pro nás důležité kovy a minerály jsou tu vázány přímo na aminokyseliny, základní stavební kameny bílkovin, které jsou nejdůležitější složkou našeho těla.

DNA/RNAKyseliny DNA a RNA jsou životně důležité pro neustálé obnovování lidských buněk a také ty jsou součástí růstového faktoru. Chlorella je jedním z nejlepších přírodních zdrojů těchto kyselin. Další významnou složkou je mangan, jehož nedostatek ve stravě vede k cévním problémům. Při jeho malém množství totiž dochází k ukládání cholesterolu na stěnách cév. Co se také bez manganu neobejde, je přeměna cukrů, proto jeho nedostatek v těle může vést i k onemocnění cukrovkou. Chlorellovým růstovým faktorem je tvořeno 2-5% obsahu buňky. Jeho největší obsah se nachází v druhu Chlorella pyrenoidosa. Důležité před samotným zpracování této řasy je, aby se předčasně nenarušil obal buňky a nedošlo k vylití jejího obsahu, proto je nutné zacházet s ní opatrně a šetrně. Speciální mechanické narušení buněčné stěny však musí proběhnout při výrobním procesu. Je to důležité kvůli tomu, aby se cenné látky uvolnily a mohly se tak později dostat do našeho organismu. Naše trávící enzymy totiž nejsou samy schopny tuto nepropustnou stěnu narušit. Tato metoda se nazývá STEAM a následuje ji sušení řasy.

Jak funguje v našem těle?

Chlorellový růstový faktor má velmi výrazné posilující a také omlazující účinky. V našem těle se snaží pracovat na obnově buněk a jejich správném růstu. Jakmile se dostane do našeho zažívání, okamžitě nastartuje množení střevních bakterií, takzvaných laktobacilů, které jsou zodpovědné za správné fungování střev a dobré trávení. Růst těchto bakterií zrychlí až 4x a také podpoří jejich kvalitu. A jak všichni víme, právě správné zažívání je základem pro zdravý život a zvyšuje celkovou odolnost organismu. Vstřebáváním živin dále do organismu doplňuje tělu vše potřebné pro jeho vitalitu.

Co vše tedy dokáže?

Střevní mikroflóraŽeny jistě ocení, že kromě střevních bakterií dokáže vyprovokovat k rychlému růstu i vaginální mikroflóru. Díky tomu se obnoví přirozené poševní prostředí, které nedá šanci nepříjemným zánětům a jiným problémům. Také v období těhotenství a menopauzy může růstový faktor ženám hodně prospět. Dokáže totiž pomoci s regenerací kostí, kůže a cév, které jsou v těchto obdobích namáhány. Růstový faktor pomáhá také urychlit hojení poškozené tkáně, což je neocenitelné hlavně v případě větších úrazů či po operacích. Má vliv také na obnovu kloubní chrupavky a dalších pojivových tkání a může tak zmírnit bolestivost kloubů. Pomáhá obnovovat jaterní buňky a tím pádem přispívá k lepšímu čištění krve, což je důležitá prevence před různými nemocemi a alergiemi. Tak jako se sám dokáže rychle množit, má i velmi pozitivní vliv na tvorbu zdravých vajíček u žen a spermií u mužů. Při problémech s početím tedy může být dobrým pomocníkem. Chlorellový růstový faktor pomáhá i obnovovat porušené nervové buňky a jejich zakončení, v poslední době se zkouší podpůrná léčba chlorellou při onemocnění Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou. A zdá se, že je to cesta úspěšná, i když vyléčit tyto nemoci samozřejmě zatím nikdo neumí. Ovšem i mírné zlepšení stavu těchto pacientů je úspěch.

Dá se najít mnoho důvodů, proč užívat chlorellu a unikátní složení a vlastnosti jejího růstového faktoru jsou k tomu pádným argumentem. Tím, že je sám vlastně koncentrovanou energií, dokáže ji dodat i našim buňkám a tak celému tělu.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz