Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

31. 10. 2013

CGF - Chlorella Growth Factor - zázračný růstový faktor

CGF - Chlorella Growth Factor - zázračný růstový faktor

O tom, že je chlorella malý zelený zázrak, není pochyb. Co ji ale dělá tak skvělou a jedinečnou? Je to převážně látka známá pod zkratkou CGF, nebo-li Chlorella Growth Factor. Česky se nazývá růstový faktor chlorelly a je jednou z nejdůležitějších součástí této řasy. Vzniká během intenzivní fotosyntézy - přeměny slunečního záření v energii, a umožňuje řase rychle růst. Právě díky němu chlorella roste daleko rychleji než jakákoliv jiná rostlina na Zemi, za dvacet hodin celkem zčtyřnásobí svoje množství. Tento unikátní růstový faktor byl izolován vědci v Japonsku a i když z větší části už odhalili jeho složení, konkrétní princip fungování této směsi látek je pořád tak trochu záhadou. Co ale tajemstvím rozhodně není, jsou jeho nepopiratelné blahodárné účinky na lidský organismus. Růstový faktor je natolik jedinečný, že ho nenajdeme v ničem jiném než právě v buňkách chlorelly.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Složení růstového faktoru

Jedná se o unikátní směs vitamínů, minerálů, aminokyselin a dalších látek. Je tvořen jádrem buňky (obsahuje hlavně nukleové kyseliny, peptidy a bílkoviny), a potom také polysacharidy, betaglukany, sírou a manganem. Tím, že jde o látky v přírodní formě, jsou pro lidský organismus velmi dobře vstřebatelné. Dokonce mají ideální složení, protože například pro nás důležité kovy a minerály jsou tu vázány přímo na aminokyseliny, základní stavební kameny bílkovin, které jsou nejdůležitější složkou našeho těla.

DNA/RNAKyseliny DNA a RNA jsou životně důležité pro neustálé obnovování lidských buněk a také ty jsou součástí růstového faktoru. Chlorella je jedním z nejlepších přírodních zdrojů těchto kyselin. Další významnou složkou je mangan, jehož nedostatek ve stravě vede k cévním problémům. Při jeho malém množství totiž dochází k ukládání cholesterolu na stěnách cév. Co se také bez manganu neobejde, je přeměna cukrů, proto jeho nedostatek v těle může vést i k onemocnění cukrovkou. Chlorellovým růstovým faktorem je tvořeno 2-5% obsahu buňky. Jeho největší obsah se nachází v druhu Chlorella pyrenoidosa. Důležité před samotným zpracování této řasy je, aby se předčasně nenarušil obal buňky a nedošlo k vylití jejího obsahu, proto je nutné zacházet s ní opatrně a šetrně. Speciální mechanické narušení buněčné stěny však musí proběhnout při výrobním procesu. Je to důležité kvůli tomu, aby se cenné látky uvolnily a mohly se tak později dostat do našeho organismu. Naše trávící enzymy totiž nejsou samy schopny tuto nepropustnou stěnu narušit. Tato metoda se nazývá STEAM a následuje ji sušení řasy.


Stačí jednou kliknout a sami si můžete jednoduše srovnat produkty na trhu.

Srovnání Chlorell

Tyhle chlorelly u nás můžete koupit!

Chlorella Aktif
Chlorella Green Ways

Chlorella Aktif
Chlorella pyrenoidosa

Chlorella Green Ways
Chlorella pyrenoidosa

Jaký je rozdíl mezi Chlorellou Aktif a Green Ways? Odpověď najdete u otázky 41 v části Otázky a odpovědi.

Jak funguje v našem těle?

Chlorellový růstový faktor má velmi výrazné posilující a také omlazující účinky. V našem těle se snaží pracovat na obnově buněk a jejich správném růstu. Jakmile se dostane do našeho zažívání, okamžitě nastartuje množení střevních bakterií, takzvaných laktobacilů, které jsou zodpovědné za správné fungování střev a dobré trávení. Růst těchto bakterií zrychlí až 4x a také podpoří jejich kvalitu. A jak všichni víme, právě správné zažívání je základem pro zdravý život a zvyšuje celkovou odolnost organismu. Vstřebáváním živin dále do organismu doplňuje tělu vše potřebné pro jeho vitalitu.

Co vše tedy dokáže?

Střevní mikroflóraŽeny jistě ocení, že kromě střevních bakterií dokáže vyprovokovat k rychlému růstu i vaginální mikroflóru. Díky tomu se obnoví přirozené poševní prostředí, které nedá šanci nepříjemným zánětům a jiným problémům. Také v období těhotenství a menopauzy může růstový faktor ženám hodně prospět. Dokáže totiž pomoci s regenerací kostí, kůže a cév, které jsou v těchto obdobích namáhány. Růstový faktor pomáhá také urychlit hojení poškozené tkáně, což je neocenitelné hlavně v případě větších úrazů či po operacích. Má vliv také na obnovu kloubní chrupavky a dalších pojivových tkání a může tak zmírnit bolestivost kloubů. Pomáhá obnovovat jaterní buňky a tím pádem přispívá k lepšímu čištění krve, což je důležitá prevence před různými nemocemi a alergiemi. Tak jako se sám dokáže rychle množit, má i velmi pozitivní vliv na tvorbu zdravých vajíček u žen a spermií u mužů. Při problémech s početím tedy může být dobrým pomocníkem. Chlorellový růstový faktor pomáhá i obnovovat porušené nervové buňky a jejich zakončení, v poslední době se zkouší podpůrná léčba chlorellou při onemocnění Alzheimerovou nebo Parkinsonovou chorobou. A zdá se, že je to cesta úspěšná, i když vyléčit tyto nemoci samozřejmě zatím nikdo neumí. Ovšem i mírné zlepšení stavu těchto pacientů je úspěch.

Dá se najít mnoho důvodů, proč užívat chlorellu a unikátní složení a vlastnosti jejího růstového faktoru jsou k tomu pádným argumentem. Tím, že je sám vlastně koncentrovanou energií, dokáže ji dodat i našim buňkám a tak celému tělu.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!