Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

21. 06. 2017

Zelené potraviny pomáhají i psům, kočkám, morčatům, králíkům, ale i koním, prostě zvířatům

Zelené potraviny pomáhají i psům, kočkám, morčatům, králíkům, ale i koním, prostě zvířatům

O tom, že jsou chlorella pyrenoidosa, mladý ječmen a spirulina platensis prospěšné pro naše tělo, asi již víte. Ovšem, jsou zelené potraviny vhodné také pro zvířata, pro naše čtyřnohé miláčky nebo chovný dobytek?

Říká se, že největší síla vychází z přírody. Samotné traviny obsahují velké množství minerálů, stopových látek nebo vlákniny. Už tušíte proč třeba pes občas baští trávu? Prostě proto, že mu pomáhá

Nyní se mírně odvrátíme od zelených potravin jako takových. Víte, jaký je rozdíl mezi toreadorem a býkem v býčí aréně? Minimálně jednomu z aktérů pomůže k vítězství strava, podobná složení mladého ječmene. Ano, zamysleme se nad tím, kde berou svou energii a vitalitu statní býci, divocí koně nebo silní sloni ... Hlavním zdrojem jejich potravy jsou traviny či obiloviny.

Mladý ječmen však pomáhá i našim domácím miláčkům, třeba králíkům nebo morčatům, jejichž trávení je mimořádně náchylné na vznik parazitů a bakterií. Mladý ječmen navíc u psů nebo koček zlepšuje i stav jejich srsti. Pokud budeme našim zvířecím miláčkům pravidelně přidávat mladý ječmen do stravy, nezlepšíme pouze stav a kvalitu jejich srsti, ale zlepšíme i jejich trávení a zabráníme tak překyselení organismu. Mladý ječmen je znám pro svůj vysoký podíl aminokyselin, betakarotenu, vitamínů A, B, C, E či K, draslíku, chromu, manganu či železa.

Zvíře nemůže o svých pocitech mluvit. A přesto nám dává najevo, že mu zelené potraviny pomáhají!

pes a kočkaU nás lidí se často říká: "věř a víra tvá tě uzdraví." Mnozí odborníci, lékaři, farmaceutičtí specialisté se domnívají, že právě zelené potraviny mohou zlepšit náš zdravotní stav právě díky oné lidské "víře." Zvíře však žádnou víru nemá, nebo alespoň o ni nemůže mluvit. Zvířata tak představují onen jazýček na misce vah, který jasně ukazuje, že zelené potraviny fungují.

Hovoříme-li o psech, musíme taktéž zmínit, že právě tito přátelé člověka častokrát trpí stejným nebo podobným onemocněním, jako jejich pánové a paničky. Jednak je to dáno stravovacími návyky, ale také pohybem nebo imunitním systémem. Psi mívají častokrát zkažený žaludek, ale i problémy se srdcem, cukrovku, rakovinu nebo epilepsii. Také se zvyšuje počet psů s nejrůznějšími alergiemi. Ideálním doplňkem při stravování psů jsou právě zelené potraviny, především Chlorella a Mladý ječmen.

Stačí si vzpomenout na základní vlastnosti zelených potravin. Chlorella pyrenoidosa detoxikuje organismus, čistí trávicí trakt, podporuje imunitní systém nebo zlepšuje využitelnost živin v těle. Tyto pozitivní vlastnosti pomáhají i domácím zvířatům. Příčinou častého kloubního onemocnění u psů může být například ukládání toxinů v psím těle, především pak v kostech a kloubech. Díky preventivnímu podávání Chlorelly lze zabránit nenávratnému poškození nejenom lidského, ale i zvířecího organismu.

Zvířata nejlépe poznají, co jim chutná a voní. A překvapivě… nejsou to krmné směsi, ale zelené potraviny

Ze zkušenosti majitelů, ale i z naší zkušenosti víme, že zelené potraviny jsou navíc pro domácí zvířata vítanou pochoutkou. Osobně jsem viděl psa, který dostal na výběr dvě misky. V jedné byly párky, ve druhé chlorella. Pes si vybral tu se zelenou potravinou. Myslíte si, že je to nemožné? Tak to vyzkoušejte! Tento případ není ojedinělý. Z mnohých svědectví chovatelů je zřejmé, že minimálně psi a kočky doslova milují chuť a vůni mladého ječmene a chlorelly pyrenoidosy. V závalu granulovaných náhražek pestré stravy pro zvířata představují zelené potraviny výbornou přírodní alternativu.

Bojovnice pestráPozitivní výsledky s používáním zelených potravin jako krmiva mají majitelé akvarijních ryb a vodních živočichů. Akvaristika zařadila spirulinu platensis a chlorellu pyrenoidosu do svého oboru již před několika desítkami let.

Hojné využívání těchto sinic a řas je dáno jednak vodním prostředím, které je společné pro růst těchto zelených potravin i akvaristiku jako takovou. Avšak výživa ryb představuje jednu z nejdůležitějších oblastí tohoto hobby. Svým složením, obsahem živin, vitamínů, vlákniny, bílkovin a tuků je například Chlorella podobná doporučovanému složení rybího krmiva.

Růst malých jiker, plůdků a ryb probíhá velmi rychle a intenzivně. Takový živočich tedy ke svému přežití potřebuje zásobu biologicky aktivních látek, dostatečné množství energie a živin. A to jsou přesně prvky, kterými disponují zelené potraviny. Chlorella navíc obsahuje tzv. CGF neboli chlorellový růstový faktor, který představuje jedinečnou sílu pro živé organismy.

CGF faktor obnovuje nejenom lidské, ale i zvířecí buňky

Pro nás lidi je CGF důležitý především z pohledu obnovy našich buněk. Kromě toho posiluje funkci nukleových kyselin, které jsou zodpovědné za syntézu bílkovin či enzymů, čímž urychlují obnovu našich poškozených tkání. Je prokázáno, že chlorellový růstový faktor také zpomaluje stárnutí, dodává nám energii a vitalitu. Pro účely akvaristů jsou nejdůležitějšími vlastnostmi: zlepšení metabolismu, růst buněk nebo vyšší plodnost ryb.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Přesuňme se zpět k akvarijním rybkám. Chlorella i Spirulina se nejčastěji používají jako součást krmných směsí. Ovšem musíme podotknout, že k plné využitelnosti chlorelly je potřeba její dezintegrace neboli narušení buněčných stěn. Spirulinou pak lze přikrmovat i samostatně, tedy ve formě sušeného prášku. U dravých ryb a rybek s krátkou trávicí soustavou, obzvláště pokud nejsou přirozeně zvyklé na výskyt řas v potravě, může dojít při krmení chlorellou k neefektivnímu trávení, proto je vhodné změnit chlorellu za spirulinu.

Hovoříme-li o rybách, nesmíme zapomenout ani na chovné ryby, které jsou standardně přikrmovány zelenými potravinami. Pro lepší růst a k potřebě zisku ryb s vysokým množstvím esenciálních aminokyselin jsou tradičně využívány směsi chlorelly, spiruliny, lysinu, syrovátkového proteinu či sušených žloutků a bílků.

KůňNa závěr se vraťme zpět ke zvířatům, jejichž mysl jim neumožňuje hovořit o víře a pocitech z baštění zelených potravin. Náš domácí čtyřnohý miláček se nám za naši snahu o jeho zdraví odmění možná ještě vřeleji, než kdyby mluvil. A sice svou náklonností, vřelostí či přítulností. Touha po zelených potravinách je společná pro nás i pro zvířata.

Překvapilo mě, kolik lidí kupuje zelené potraviny pro svoje domácí mazlíčky, někteří dokonce pro koně.

Je tedy nasnadě otázka: Zkontrolovali jste už dnes psí misku? Nechybí vašemu miláčkovi pravidelná dávka Chlorelly? Nakupujte zelené potraviny pro sebe i své zvířecí miláčky!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!