Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

09. 03. 2017

Víte jak doplnit energii a vyčistit organismus po zimě?

Víte jak doplnit energii a vyčistit organismus po zimě?

Začátek jara a konec náročného zimního období s sebou přináší nejenom časté oblevy, ale i vlnu chřipkových epidemií, nachlazení, malátnost, podrážděnost, nedostatek vitamínů, minerálů či živin. Ideálními prostředky na doplnění energie jsou zelené potraviny, především pak Chlorella pyrenoidosa a Mladý ječmen.

Pocit, kdy nám dochází energie, známe všichni. Přestože jarní únava není dosud diagnostikována jako nemoc, je skutečností. Někteří lékaři přisuzují stav jarní únavy pouhému nedostatku potřebných látek, které jsme ztratili v zimě. I proto je nesmírně důležité doplňovat vitamíny, minerály a živiny. A k tomu nám dopomohou zelené potraviny. Zní to možná až moc dobře, tak si pojďme shrnout fakta.

Chlorella pyrenoidosa patří mezi mimořádně bohaté zdroje vitamínu D

písmeno D / Vitamín DPro zlepšení našeho imunitního systému potřebujeme do těla dostat důležité vitamíny, jakými jsou například: vitamín A, vitamín C nebo vitamín D. Trpíte zvláště v jarním období návaly stresu, častými chřipkami, záněty nebo nachlazením? Možná pouze postrádáte vitamín D. Tento vitamín rozpustný v tucích, je mimořádně důležitý pro náš imunitní systém, pro správný růst kostí či zubů.

A proč jej máme právě na jaře tak málo? Potřebnou dávku tohoto vitamínu většinou dostáváme do našeho těla při pobytu na slunci. Vitamín D, tak získáváme ze slunce. Vzhledem k tomu, že v zimě nepobýváme na slunci tak často a intenzita slunečních paprsků je nízká, dochází i k přirozenému úbytku vitamínu D. Přidáme-li k tomu ještě fakt, že nedostatek vitamínu D může být způsobem i nejrůznějšími střevními záněty, je jeho opětovný přísun mimořádně důležitý.

Tradičními potravinami, bohatými na vitamín D jsou: mléko a mléčné výrobky, cereálie nebo ryby. Ovšem, jak doplnit tento vitamín v případě, že trpíme nejrůznějšími potravinovými alergiemi? Alternativou mohou být právě zelené potraviny, respektive Chlorella pyrenoidosa. Chlorella obsahuje 170% doporučené denní dávky vitamínu D, což jí předurčuje stát se ideálním doplňkem při nedostatku tohoto potřebného vitamínu.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Mladý ječmen nás nabije energií a vitalitou

Vitamín C hraje důležitou roli při zmírňování průběhu onemocnění. Kromě toho působí jako silný antioxidant, přičemž zabraňuje přemnožení škodlivých mikroorganismů. Blahodárně působí na náš imunitní systém, zvyšuje odolnost našeho těla před ataky respiračních a infekčních onemocnění. Po vyčerpávajícím zimním období, plném virů a bakterií je namístě doplnit i vitamín C. I když se tradičně doporučují potraviny, jakými jsou kupříkladu: šípek, kiwi, brokolice, paprika nebo pomeranč, ideální možností pro příjem vitamínů jsou taktéž zelené potraviny, například Mladý ječmen. Mladý ječmen dodá našemu tělu ztracenou energii. Obsahuje totiž více než dvacítku vitamínů a minerálů. Přidejme k tomu ještě bohatou zásobu aminokyselin, díky čemuž získáme komplexního bojovníka s následky jarní únavy.

Zjišťujete, že právě v jarním období jste více náladoví, trpíte úzkostmi, častými nepříjemnými myšlenkami, nekvalitním spánkem a stresem? Tyto stavy mohou být opět způsobeny deficitem minerálů, vitamínů, aminokyselin či hormonů v našem těle.

V mladém ječmeni nalezneme i hormon štěstí a dobré nálady

Nápoj Mladý ječmenMladý ječmen, obsahující velké množství melatoninu a serotoninu neboli hormonů štěstí a dobrého spánku, rozveselí náš život. Je navíc dokázáno, že dlouhodobé užívání zelených potravin zlepšuje naší psychickou pohodu, sexuální apetit, zmírňuje projevy stárnutí nebo zlepšuje pokožku a pomáhá nám s hubnutím. To vše jsou projevy, díky nimž se budeme cítit nejenom zdravější, ale i veselejší a šťastnější.

Výše, v souvislosti s nedostatkem vitamínu D jsme zmínili, jak moc jsou pro náš imunitní systém důležitá střeva a vlastně celý trávicí trakt. Zde opět vypomohou zelené potraviny, třeba Chlorella pyrenoidosa. Ta na naše střeva působí trojí silou. Jednak nám dodává vlákninu, působí probioticky a udržuje tak zdravou střevní mikroflóru, ale také obsahuje tzv. CGF faktor neboli růstový chlorellový faktor, který má příznivý vliv na celkový stav a činnost trávicího ústrojí.

Jarní období je přímo stvořené k očistě organismu

jarní očistaNezdravé stravování, nedostatek pohybu, častější konzumace léků, stres, ubývání vitamínů či minerálů… V průběhu celého roku a zvláště pak v zimním období jsme vystaveni nezdravému způsobu života. Následuje zvýšená únava, malátnost, častější výskyt onemocnění, zhoršující se stav naší pokožky, zubů nebo kostí. Nejvyšší čas začít se změnou našich návyků a zahájit detoxikaci organismu!

K této změně nám výraznou měrou přispějí i zelené potraviny. Jarní detoxikace organismu by měla spočívat v úpravě stravy, zařazení potravin bohatých na živiny, vitamíny a minerály, v důrazu na pitný režim atd. Přidáme-li k tomu i pohyb či pozitivní myšlení, úspěch přijde co nevidět.

Mladý ječmen a Chlorella pyrenoidosa jsou potraviny, které výrazně zvyšují detoxikační účinky této kůry. Díky mimořádně velkému množství chlorofylu přispívají k léčení infekcí, odstraňování volných radikálů z našeho těla, zvýšení odolnosti organismu atd. Mladý ječmen je účinným bojovníkem proti překyselenému organismu. Díky přirozené zásadotvornosti pomáhá našemu tělu najít rovnováhu. Chlorella pyrenoidosa má zase schopnost ničit toxiny a jedy v našem těle. V kombinaci s již výše zmíněným CGF faktorem představuje jedinečného pomocníka pro očistnou kůru.

Chlorella pyrenoidosa a Mladý ječmen jsou hrdými zástupci zelených potravin a pomohou nám nejenom se získáváním ztracené energie, ale i s kompletní očistou našeho organismu.

Doplnit energii a vyčistit organismus nikdy nebylo efektivnější. Zkuste to i vy se zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!