Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. K čemu je Vitamín D, v čem ho najdeme?
06.08.2014

K čemu je Vitamín D, v čem ho najdeme?

K čemu je Vitamín D, v čem ho najdeme?

Vitamín D je znám lidské společnosti pěknou řádku let. Byl objeven zhruba ve dvacátých letechminulého století. Často je tento vitamín nazýván, jako slunný, což do určité míry prozrazuje, odkud je získáván.

Slunce a Vitamín DJe to právě slunce, které vlivem svých paprsků působících na lidskou kůži zapříčiňuje vznik vitamínu D. UVB záření je tedy strůjcem a tuková tkáň následně uchovatelem této látky. Sluneční vitamín si tak můžeme dopřávat v hojném množství především v letním období, v zimě je to již o něco horší a je třeba dostávat vitamín do těla zcela jiným způsobem. Vhodný je pobyt mezi 11:00 až 14:00 hodinou a tričko a kraťasy, tedy mít odkrytá alespoň ramena a od kolen dolů. Nepoužívat UV opalovací krémy, protože pak by se žádný Vitamín D nevytvořil. Pobyt na slunci stačí 5-30 minut 2x týdně. Slunce v létě dokáže vyprodukovat až 80% potřebné dávky.

Denní dávka vitamínu D

Každý člověk vyžaduje trochu odlišné množství vitamínu D, aby jeho těla fungovalo tak, jak má. Nejvíce těchto prvků je třeba získat hlavně v útlém věku. Do této kategorie tedy patří kojenci, děti a mladí lidé obecně, zhruba do věku 24 až 28 let. Stejně tak je tomu i u těhotných a kojících žen, občanů s tmavší kůží, žaludečním bypassem nebo obezitou.

Denní dávku je třeba navyšovat i s přibývajícím důchodovým věkem.

Hledáte ideální, jednoduchý, perfektně fungující zdroj Vitamínu D? Pak je to Chlorella Aktif, obsahuje přes 170% doporučené denní dávky. Buďte bez obav, v našich zeměpisných šířkách trpíme chronickým nedostatkem Vitamínu D, takže se předávkování bát nemusíte.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Odkud získávat vitamín D

Jak již bylo zmíněno výše, slunce je hlavním strůjcem této životně důležité látky. Pakliže si ho však dopřáváme v mnohem menší míře, lze jeho hodnoty navýšit kupříkladu konzumací nejrůznějších pochutin, jako jsou sardinky, losos nebo olej z rybích jater. Opomínat nesmíme ani na cereálie nebo vejce.

Potraviny s obsahem Vitamín D

Jinou a mnohem komplexnější možností mohou být zelené potraviny, které v sobě mají kromě vitamínu D řadu dalších hodnotných látek pro tělo, respektive celý organismus. Karciferol, který umožňuje mnohem lépe vstřebávat vápník, jež je důležitý hlavně pro optimální růst kostí.

V čem tkví přínos vitamínu D?

Vitamín D je důležitý právě pro vstřebávání vápníku, proto má zásadní vliv na celou kostru člověka. Díky němu netrpíme různými zlomeninami končetin a naše kostra se řádným způsobem vyvíjí.

Vitamín D si však dokáže poradit i s jinými závažnými nemocemi, jako je roztroušená skleróza, především ve spojení s hořčíkem. Mnohé celosvětové průzkumy potvrdily, že četnost obnovení této nemoci byla díky vitamínu D minimalizována, o což se postarala i silnější imunitní stránka člověka.

Ano, imunita je další oblastí, která je posilována při dostatečném množství této látky, ať už jde o vznik prostřednictvím slunečního záření nebo za pomoci zelených rostlin. Poměrně úspěšně se tak vyvarujeme častému nachlazení, chřipce, cukrovce I. typu nebo zánětům střev.

Mezi ovlivnitelné oblasti lidského organismu patří také kardiovaskulární systém. Pakliže máme dostatek vitamínu D, určitě bude náš krevní tlak stabilnější, než při jeho výrazném nedostatku. Dokážeme tak snižovat a udržovat tlak v optimální rovině.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že vitamín D se pozitivním způsobem podílí i na prevenci před nádorovými onemocněními. Vitamín D, potažmo odpovídající množství vápníku, mohou minimalizovat výskyt nádoru prsa, prostaty nebo tlustého střeva.

Důležitý je především v onom raném věku, tedy u dětí, kde dbá na dostatečně kvalitní chrup malých ratolestí, stejně tak, jako na jejich celkovou vitalitu a snižuje možnost výskytu osteoporózy.

Předávkování vitamínem D

Při užívání vitamínu D, jako samostatné látky, musíme hledět také na přiměřené dávkování. Pakliže bychom dlouhodobě užívali nadbytek vitamínu D, může dojít k výrazné tvorbě vápníku a následnému poškození měkkých tkání, plic nebo ledvin.

Toho se však můžeme snadno a rychle vyvarovat, pokud budeme jíst zelené potraviny, tedy přesněji chlorellu v nichž je přiměřená dávka této látky a spousta dalších minerálů, vitamínů a stopových prvků.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz