Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

06. 08. 2014

K čemu je Vitamín D, v čem ho najdeme?

K čemu je Vitamín D, v čem ho najdeme?

Vitamín D je znám lidské společnosti pěknou řádku let. Byl objeven zhruba ve dvacátých letechminulého století. Často je tento vitamín nazýván, jako slunný, což do určité míry prozrazuje, odkud je získáván.

Slunce a Vitamín DJe to právě slunce, které vlivem svých paprsků působících na lidskou kůži zapříčiňuje vznik vitamínu D. UVB záření je tedy strůjcem a tuková tkáň následně uchovatelem této látky. Sluneční vitamín si tak můžeme dopřávat v hojném množství především v letním období, v zimě je to již o něco horší a je třeba dostávat vitamín do těla zcela jiným způsobem. Vhodný je pobyt mezi 11:00 až 14:00 hodinou a tričko a kraťasy, tedy mít odkrytá alespoň ramena a od kolen dolů. Nepoužívat UV opalovací krémy, protože pak by se žádný Vitamín D nevytvořil. Pobyt na slunci stačí 5-30 minut 2x týdně. Slunce v létě dokáže vyprodukovat až 80% potřebné dávky.

Denní dávka vitamínu D

Každý člověk vyžaduje trochu odlišné množství vitamínu D, aby jeho těla fungovalo tak, jak má. Nejvíce těchto prvků je třeba získat hlavně v útlém věku. Do této kategorie tedy patří kojenci, děti a mladí lidé obecně, zhruba do věku 24 až 28 let. Stejně tak je tomu i u těhotných a kojících žen, občanů s tmavší kůží, žaludečním bypassem nebo obezitou.

Denní dávku je třeba navyšovat i s přibývajícím důchodovým věkem.

Hledáte ideální, jednoduchý, perfektně fungující zdroj Vitamínu D, pak je to Chlorella Aktif nebo Chlorella Green Ways, obsahují přes 170% doporučené denní dávky. Buďte bez obav, v našich zeměpisných šířkách trpíme chronickým nedostatkem Vitamínu D, takže se předávkování bát nemusíte.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Odkud získávat vitamín D

Jak již bylo zmíněno výše, slunce je hlavním strůjcem této životně důležité látky. Pakliže si ho však dopřáváme v mnohem menší míře, lze jeho hodnoty navýšit kupříkladu konzumací nejrůznějších pochutin, jako jsou sardinky, losos nebo olej z rybích jater. Opomínat nesmíme ani na cereálie nebo vejce.

Potraviny s obsahem Vitamín D

Jinou a mnohem komplexnější možností mohou být zelené potraviny, které v sobě mají kromě vitamínu D řadu dalších hodnotných látek pro tělo, respektive celý organismus. Karciferol, který umožňuje mnohem lépe vstřebávat vápník, jež je důležitý hlavně pro optimální růst kostí.

V čem tkví přínos vitamínu D?

Vitamín D je důležitý právě pro vstřebávání vápníku, proto má zásadní vliv na celou kostru člověka. Díky němu netrpíme různými zlomeninami končetin a naše kostra se řádným způsobem vyvíjí.

Vitamín D si však dokáže poradit i s jinými závažnými nemocemi, jako je roztroušená skleróza, především ve spojení s hořčíkem. Mnohé celosvětové průzkumy potvrdily, že četnost obnovení této nemoci byla díky vitamínu D minimalizována, o což se postarala i silnější imunitní stránka člověka.

Ano, imunita je další oblastí, která je posilována při dostatečném množství této látky, ať už jde o vznik prostřednictvím slunečního záření nebo za pomoci zelených rostlin. Poměrně úspěšně se tak vyvarujeme častému nachlazení, chřipce, cukrovce I. typu nebo zánětům střev.

Mezi ovlivnitelné oblasti lidského organismu patří také kardiovaskulární systém. Pakliže máme dostatek vitamínu D, určitě bude náš krevní tlak stabilnější, než při jeho výrazném nedostatku. Dokážeme tak snižovat a udržovat tlak v optimální rovině.

V neposlední řadě je třeba zmínit, že vitamín D se pozitivním způsobem podílí i na prevenci před nádorovými onemocněními. Vitamín D, potažmo odpovídající množství vápníku, mohou minimalizovat výskyt nádoru prsa, prostaty nebo tlustého střeva.

Důležitý je především v onom raném věku, tedy u dětí, kde dbá na dostatečně kvalitní chrup malých ratolestí, stejně tak, jako na jejich celkovou vitalitu a snižuje možnost výskytu osteoporózy.

Předávkování vitamínem D

Při užívání vitamínu D, jako samostatné látky, musíme hledět také na přiměřené dávkování. Pakliže bychom dlouhodobě užívali nadbytek vitamínu D, může dojít k výrazné tvorbě vápníku a následnému poškození měkkých tkání, plic nebo ledvin.

Toho se však můžeme snadno a rychle vyvarovat, pokud budeme jíst zelené potraviny, tedy přesněji chlorellu v nichž je přiměřená dávka této látky a spousta dalších minerálů, vitamínů a stopových prvků.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!