Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Diskuzní fórum

Diskuzní fórum


Využijte diskuzní fórum k předání zkušeností, získání odpovědí. Téma této diskuze je zelené potraviny a vše kolem nich.
Pokud něco hledáte na konkrétní stránce, použijte integrované hledání na stránce, pomocí klávesové zkratky CTRL+F.

Odpovědi na nejčastější otázky najdete v části Otázky a odpovědi

Na Vaše dotazy odpovídá Bc. Petr Hornišer, majitel - jednatel společnosti Zelený obchod, s.r.o., který se zabývá zelenými potravinami více než 10 let. Není lékař ani se za něj nevydává a rozhodně je osobní konzultace s ošetřujícím lékařem velmi vhodný/nezbytný krok před jezením zelených potravin, protože jen ošetřující lékař zná zdravotní stav. Tato diskuze v žádném případě nenahrazuje osobní konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Dotaz odeslaný přes formulář níže, bude schválen správcem a až po té bude zobrazen, většinou rovnou i s odpovědí. Vaše emailová adresa nebude publikována, bude na ni jen zaslána odpověď.

Diskuzní fórum

Jméno *
E-mail *
Předmět *
Text dotazu *
Opište text z obrázku*
Diskuzní téma: Zelené potraviny

Datum 18.2.2023

V.K.

Reflux jícnu

Dobrý den, mám reflux jícnu. Mohu užívat mladý ječmen a chlorelu? Pokd ano, jaké je dávkování? Děkuji předem za odpověď. V. K

Datum 18.2.2023

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Reflux jícnu

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Zelené potraviny jsou na reflux velmi vhodné, speciálně - Ječmen Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/jecmen-aktif-mlady-jecmen
Reflux jícnu je projevem překyselení organizmu. Největším zakyselovačem je stres a kouření.
Doporučuji kombinaci Mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella organizmus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco Ječmen organizmus sytí, tedy přináší do těla látky, které tam chybí. Spolu skvěle spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.
Ječmen Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/jecmen-aktif-mlady-jecmen/
Chlorella Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/chlorella-aktif-chlorella-pyrenoidosa/

Datum 3.1.2023

Dasa

Preruseni konzumace zelenych potravin

Dobry den, lze zelene potraviny konzumovat nepretrzite nebo je vhodne udelat po urcite dobe pauzu a pak dale pokravovat?

Datum 3.1.2023

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Preruseni konzumace zelenych potravin

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Zelené potraviny je možné jíst dlouhodobě a bez přerušení. Já sám je jím již 14 rokem více méně bez přestávek.

Datum 5.11.2022

Klára

Antidepresiva + chlorella

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, zda je možné kombinovat antidepresiva, konkrétně Fevarin 50mg s chlorellou.

Datum 5.11.2022

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Antidepresiva + chlorella

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Obecně chlorella a s antidepresivy je možné užívat. Pokud byste pomýšlela i na Mladý ječmen, pak je nezbytné konzultovat svůj zdravotní stav se svým ošetřujícím lékařem, protože mladý ječmen obsahuje látku serotonin, které bývá obsažena i v lécích na deprese.

Datum 16.3.2022

Markéta

Zelene potraviny a moč

Dobrý den chtěla bych se optat již druhý den vždy ráno po probuzení jdu na WC a zjišťuji ze mam nazekenaloz moc. Beru jecmen 1-0-1 a chlorellu 3-2-3. Je to v pořádku?

Datum 16.3.2022

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zelene potraviny a moč

Dobrý den, děkuji vám za dotaz. Zelené potraviny zabarvují stolici do zelena, ale moč ne. Zkuste hledat jiné zdroje, popřípadě zdravotní problémy (zánět). Zelené potraviny problémy nezpůsobují, ale vynáší je na světlo. Samozřejmě nejjednodušší test je přestat jíst zelené potraviny, počkat až moč bude mít obvyklou barvu a po té začít jíst zelené potraviny znova. Pokud bude barva opět zelená, s největší pravděpodobností to způsobují zelené potraviny, ale je to dosti neobvyklé.

Datum 7.6.2021

Jana D.

Chlorella a ječmen proti alergii?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na názor týkající se účinnosti chlorelly a ječmene na léčbu alergie. Vím, že je to dost probírané téma, ale zajímaly by mne skutečné výsledky jiných uživatelů, které se trápily s tímto problémem. Jsem alergik od 41 let (teprve rok) a bohužel podle testů lékařů se neví na co. Projevy: Rýma, svědění očí, vyrážka kolem očí, kopřivka a následně ekzém po celém těle. IgE vychází ve vysokých hodnotách nad 600 - a podle lékařů mi zřejmě nějaký alergen trápí, jen se neví jaký. Koncem února tohoto roku jsem začala užívat chlorellu a koncem března k tomu přidala ještě zelený ječmen. Cca po měsíci užívání obojího jsem začala cítit více energie. Byla jsem spokojená. Bohužel před cca týdnem se u mne opět projevily projevy alergie včetně vyrážky. Vím, že je důležité vytrvat. Jen jsem chtěla znát názor, zda jste se vy, nebo někdo z uživatelů zelených potravin setkal s něčím podobným a jaký to mělo konečný efekt. Děkuji za odpověď.

Datum 7.6.2021

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella a ječmen proti alergii?

Dobrý den, děkuji vám za dotaz, hned na začátek zmíním, že by bylo ideální, kdyby jste věděla, co alergii způsobuje, ale je nám jasné, že svět není ideální. U získaných alergií je přínos zelených potravin výrazný. Záleží však na tom, aby byla konzumace zelených potravin pravidelná a alespoň půl roku ideálně rok. Zkušenosti zákazníků jsou ty, že u alergií na pyly, ve velké míře došlo k redukci tím způsobem, že alergické projevy víceméně odezněly a u některých došlo když ne k vysazení léků, tak k podstatné redukci. U alergií na prach, roztoče, zvířata, jsou výsledky povzbudivé, ale někdy jsou dosti individuální. Pokud je to u alergií na laktózu a lepek, jsou odezvy o zlepšení stavu, ale u těžkých forem, je nutno postupovat citlivě a velmi pomalu.

Datum 12.5.2021

Andrea

Dotaz

Dobrý den, zajímalo by mne, proč nedoporučujete jíst zelené potraviny před a po ozařování....a je tím kromě terapeutického ozáření myšlen i běžný rentgen, CT? Popř. ráda budu i za odkázání na odborné články, tohle téma mne zajímá. Také by mne zajímala kontraindikace po transplantaci orgánů - je možné, že by tělo takto hůře nový orgán přijalo? Děkuji Vám. S pozdravem Andrea P.

Datum 14.5.2021

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Dotaz

Dobrý den, nejsem si jist, jestli jsme se správně pochopili. Zelené potraviny, speciálně mladý ječmen se nesmí jíst během ozařování, protože brání pronikání záření do těla, chrání jej. Tedy "léčba" ozařováním by byla neúčinná. A proč nejíst tři dny před a tři dny ještě po cyklu ozařování? Před je z důvodu, že ječmen má setrvačnost a tím pádem pokud si dáte ráno, kdy jdete na ozařování, pak bude stejný problém s nepronikáním záření do těla a podobně je to i na konci ozařovacího cyklu, kdy dobíhají účinky ozařování.

Datum 17.9.2020

Michala

Uzivani chlorelly a zeleneho jecmene v prubehu hormonalni stimulace pred ivf

Dobry den, chci se zeptat, jestli je vhodne uzivat chlorellu se zelenym jecmenem v prubehu hormonalni stimulace pred planovym IVF? Uzivala jsem cca 2 mesice pred stimulaci, pak mi po navyseni davek chlorely bylo spatne a byly krece v brise, pitny rezim byl dostatecny, chlorelu s jecmenem jsem vysadila a problemy pominuly. Ted jsem ve fazi hormonalni stimulae pred IVF a premyslim, jestli bych zase necala uzivat ZP, co myslite?

Datum 22.9.2020

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Uzivani chlorelly a zeleneho jecmene v prubehu hormonalni stimulace pred ivf

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Promiňte, ale takto zelené potraviny nefungují ... Tedy chvilku jíst, pak nejíst a pak zase na chvilku jíst ... V okamžiku, kdy se pokoušíte otěhotnět a v okamžiku kdy je to přes IVF, měla byste jíst zelené potraviny soustavně. Aby mělo tělo možnost se vyčistit a připravit na těhotenství, popravdě IVF ke klidu moc nepřidá, chápu ... V okamžiku, kdy se objeví nevolnosti, není nutno zelené potraviny ihned úplně vysadit, ale dávku snížit, i třeba na polovinu, ale nevysazovat úplně, pokud k tomu nemáte vážné důvody. Bylo by velmi vhodné, aby zelené potraviny jedl i váš partner ... Tedy pokud chcete zelené potraviny jíst, rozhodněte se, že je budete jíst "dlouhodobě" a pravidelně.


Datum 1.5.2020

Kristýna D.

Mladý ječmen a mléko

Dobrý den, užívám mladý ječmen cca 3 měsíce a poslední měsíc mám ranní tuhou stolici, až zácpu, jedině co jsem změnila je, že jsem ráno vypila ječmen a poté na snídani mléko s vločkami, odstup jsem se snažila dodržovat. Ptám se, zda je tedy možné, že i přesto by kombinace MJ s mlékem mohla toto způsobovat? Děkuji

Datum 3.5.2020

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Mladý ječmen a mléko

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Mladý ječmen zácpu nevyvolává, hledejte počátek tohoto problému někde jinde. Např. v nedostatečném pitném režimu. Kombinace mléko a mladý ječmen není dobrá kombinace.


Datum 4.1.2020

Vložil Marek

Titulek Optimální kombinace zelených potravin

Dobrý den, potřebuji celkově "nakopnout" a nastartovat organismus (dlouhodobě pozoruji únavu, nespavost, pocení, občasnou letargii), a rád bych pročistil a detoxikoval tělo, hlavně játra, a udělal podstatné změny v životosprávě. Doporučili byste mi optimální kombinaci vašich zelených potravin? Nejsem na nic alergický, neberu žádné léky. Děkuji.

Datum 6.1.2020

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Optimální kombinace zelených potravin

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Doporučuji vám kombinaci Mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella organizmus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco Ječmen organizmus sytí, tedy přináší do těla látky, které tam chybí. Spolu skvěle spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.

Ječmen Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/jecmen-aktif-mlady-jecmen

Chlorella Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/chlorella-aktif-chlorella-pyrenoidosa

Pokud i třeba posilujete a chcete nabrat svaly nebo jste ve fázi hubnutí, přidejte i Spirulinu Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/spirulina-aktif-spirulina-platensis

Datum 28.10.2019

Vložil Vendula

Titulek Trvanlivost ječmene

Dobrý den, mám rozdělané balení ječmene a na podzim a jaro bych ho chtěla přestat brát. Trvanlivost má asi do roku 2020. Pokud budu mít balení rozdělané do jara příštího roku, sníží se nějak radikálně jeho účinek? Děkuji, Vendula

Datum 28.10.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Trvanlivost ječmene

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Popravdě, když bude mít stejně zelenou barvu a neztvrdne, pak jej můžete jíst. Důležité je otřít hrdlo aby bylo úplně čisté a dobře dotáhnout uzávěr.


Datum 21.8.2019

Vložil Jana

Titulek mladý ječmen v kombinaci s léky

Dobrý den, trpím autoimunitním onemocněním (vaskulitidou) a užívám 6 měsíců kortikoidy. Můžu s nimi brát mladý ječmen? Děkuji Jana

Datum 21.8.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: mladý ječmen v kombinaci s léky

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Záleží na hodně okolnostech, jaký máte typ vaskulitidy, jakého stupně, zda berete léky na ředění krve, v jaké fázi onemocnění jste atd. Rozhodně doporučujeme konzultovat se svým ošetřujícím lékařem, který zná váš zdravotní stav.


Datum 9.8.2019

Vložil Zuzana

Titulek Borelioza, mycoplasma

Dobrý den, několik let jsem léčila boreliozu spojenou s mycoplasmovou infekcí, podařilo se mi je dostat pod kontrolu. Po dlouhodobé léčbě ATB jsem byla trvale unavená, zelený ječmen mi ovšem s únavou velice pomohl. Asi po třech měsících jsem se rozhodla přidat chlorellu. Protože jsem ji brala už kdysi v minulosti, úplně jsem se nebála dávkování a velice rychle byla na cca 16 tabletách denně. Avšak asi po týdnu až dvou začala únava, škubání ve svalech... vím, že už se na to někdo ptal a vy jste říkal, že je možné, že to tu starou nemoc "probudí". Mně se to moc nelíbí :( ale asi je potřeba něco dočistit. Otázka tedy je, zda jít ještě znovu do léčby (ale bylinami, chemická ATB na mou chronickou fázi již nefungovala a spíše oslabovala organismus) a nebo snížit chlorellu a věřit, že třeba může společně s dobrou životosprávou zbytky nemoci dočistit. Jsem totiž pro nekombinovat mnoho věcí dohromady (toho jsem měla minulé roky až až, třeba 20 různých bylin, léků, doplňků denně). Druhá otázka se týká těžkých kovů. Andy Cutler, který se zabývá chelací, chlorellu nedoporučuje a už vůbec ne lidem, kteří mají v puse amalgámy. Chlorella na sebe údajně váže rtuť a roznáší hlouběji do těla, odkud ji už nikdo nedostane. To mě docela znepokojuje, na druhou stranu jsem k tomu žádný další zdroj nenašla. nemáte k tomu nějaký výzkum? Moc děkuji, toto je velmi zajímavé téma! S přáním hezkého dne, Zuzana

Datum 21.8.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Borelioza, mycoplasma

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Omlouvám se za pozdější odpověď, ale přes léto se k odpovědím nedostaneme tak často. Pokud se objevuje škubání ve svalech, to není úplně správně. Doporučuji zvolnit dávkování chlorelly a zvýšit pitný režim, není kam spěchat. Chlorella obsahuje přírodní antibiotikum Chlorellin - https://www.zelenyobchod.cz/chlorellin-prirodni-antibiotikum-vyvinute-prirodou nevzniká na něj rezistence. Bude čistit, ale neumí to za týden, dejte jí čas.
Ohledně amalgámových lomb a rtuti, můžete být v klidu. Sám mám pár plomb a za těch 12 let co zelené potraviny jím, žádná plomoba nevypadla. Chlorella má jednu kouzelnou vlastnost, dokáže do sebe "nasát" těžké kovy o odnést je z těla pryč. Tedy rozhodně je po těle neroznáší, ale odnáší je z těla pryč.


Datum 27.6.2019

Vložil Radana

Titulek Nafoukle bricho a hlad

Dobry den, mesic zpatky jsem nasadila Chlorellu se Spirulinou 2x 15 tablet denne, rano a vecer a jecmen lzicku do vody rano a vecer. Od 2tydne ma totalne nafoukle bricho jak tehotna, mam stale hlad a chute a pribiram. Stolici zelenou zatim moc nemam jen lehce a spatne se vyprazdnuji. Mam pokracovat, zlepsi se to? Zatim me to docela demotivuje. Dekuji Radana

Datum 1.7.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Nafoukle bricho a hlad

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Pokud jsou projevy během očistné fáze obtěžující, snižte dávku zelených potravin a hlavně zvyšte pitný režim! Časem se to zlepší, ale s dávkováním zpomalte. Jen se tak dívám od nás chlorellu nemáte, vždy přikládáme k objednávce, jak zelené potraviny jíst, případně i jak se poprat s podobnými obtížemi.


Datum 23.5.2019

Vložil Ivan

Titulek pásový opar

Dobrý den, může ječmen pomoci při pásovém oparu? Děkuji Ivan

Datum 23.5.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: pásový opar

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. V akutní fázi rozhodně zajděte k lékaři. Jakmile opar odezní, zelené potraviny jezte jako prevenci, doplnění vitamínů, minerálů.


Datum 3.5.2019

Vložil Miluše

Titulek chlorella, spirulina

Dobrý den, bylo mi doporučeno pro moji fenku bišonka přidávat chlorellu a spirulinu. Trpí hemalitickou anemii. Váži 5,5 kg. Jaké dávkování by bylo vhodné. Má váš obchod obě tyto zelené potraviny a v jaké podobně.

Datum 6.5.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorella, spirulina

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Ano náš obchod má obě tyto potraviny a to v tabletové formě. Zvířata je mají obecně rády, pravda, chlorellu asi více.

Dávkování najdete na https://www.zelenyobchod.cz/otazky-a-odpovedi#otazka1 - jako dávkování pro děti, tedy dle hmotnosti. Dle zkušeností zákazníků, vám pejsek bude ochoten zbaštit celý sáček najednou, tak pozor :)

Chlorella Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/chlorella-aktif-chlorella-pyrenoidosa
Spirulina Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/spirulina-aktif-spirulina-platensis


Datum 21.4.2019

Vložil Irena

Titulek Původ ječmene

Dobrý den, chtěla bych vedět původ surovin, které jsou využity ve vašich přípravcích. Kde jsou pěstovány a za jakých podmínek. Děkuji

Datum 26.4.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Původ ječmene

Dobrý den,
mladý ječmen, který prodáváme pochází z USA ze státu Utah, podmínky jsou skvělé, je pěstován na dně původně sladkovodního jezera.


Datum 2.3.2019

Vložil Barbora

Titulek Autoimunitni onemocneni

Dobrý den. Mám autoimunitní onemocnění štítné žlázy - snížená funkce. Můžu užívat chlorellu a zelený ječmen? Předem děkuji.

Datum 8.3.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Autoimunitni onemocneni

Dobrý den,
ano můžete, pokud užíváte nějaké léky, pak je nutno doržovat odstup hodinu od léků.


Datum 3.3.2019

Vložil Martina

Titulek Seborea

Dobry den,chtela bych se zeptat,co byste mi doporucili na seboreu,mam ji na obliceji a vlasech

Datum 8.3.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Seborea

Dobrý den,
začal bych pomalu s Ječmenem Aktif a Chlorellou Aktif, sledovat odezvy organizmu a v okamžiku kdyby se objevily projevy, které by vám byly nepříjemné, je nutno zvolnit, případně snížit dávku a zvýšit pitný režim.


Datum 9.2.2019

Vložil Jarmila

Titulek Chemoterapie a ozařování

Dobrý den,zelené potraviny jsem začala jíst v průběhu chemoterapií(karcinom prsu),dále jsem měla ozařování...teď jsem se ale zde dočetla, že se při ozařování užívat nesmí..paní co mi Green Ways prodávala,mi o tom neřekla..proč se tedy při ozařování nesmí?Dále užívám Tamoxifen,mohu zelené potraviny dále užívat?Moc děkuji za odpověď, hezký den

Datum 9.2.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chemoterapie a ozařování

Dobrý den,
je totiž rozdíl v prodejci a Prodejci.My zboží nejen prodáváme, ale i se o zákazníky staráme ... Bohužel jste padla na paní, která o tom vůbec nic nevím, jinak by vám při ozařování musela ječmen zakázat...
Mladý ječmen zabraňuje pronikání záření do těla a tím pádem se léčba zářením stává neúčinnou. více na konci otázky č. 1 - https://www.zelenyobchod.cz/otazky-a-odpovedi#otazka1


Datum 29.1.2019

Vložil Hana

Titulek Aloe Vera a zelené potraviny

Dobrý den, nedávno mi zjistili lupenku. Chci se zeptat jestli mi zelené potraviny mohou nějak pomoct na tento problém, a jestli by vadilo vzájemné užívání aloe vera nápoje a zelených potravin. Děkuji za odpověď

Datum 29.1.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Aloe Vera a zelené potraviny

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz.

Doporučuji kombinaci Mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella organizmus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco Ječmen organizmus sytí, tedy přináší do těla látky, které tam chybí. Spolu skvěle spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.

Ječmen Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/jecmen-aktif-mlady-jecmen/
Chlorella Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/chlorella-aktif-chlorella-pyrenoidosa

Jen upozorňuji, že na začátku jezení může dojít ke zhoršení projevů lupénky, které vydrží i delší dobu, výrazných zlepšení se můžete dočkat po cca třičtvrtě až roce jezení zelených potravin. Já vím, je to dlouhá doba, ale dle zpráv od zákazníků se zbavili projevů lupénky i tam, kde se to lékařům nikdy nepovedlo ...


Datum 29.1.2019

Vložil Lukáš

Titulek Dna

Dobrý den, mají některé vaše produkty vliv na léčbu dny? Myslím tím odvedení kyseliny močové z těla? Díky za odpověď

Datum 29.1.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Dna

Dobrý den,

není o to jedné věci, ale jak tělo dokáže rychle odbourávat močovinu, atp. Níže si můžete přečíst zkušenost zákazníka ...
"Ječmen, Chlorellu a Spirulinu piju a jím pravidelně už asi 2-3 měsíce. Od března, kdy mi byla diagnostikována DNA, jsem měl velké problémy a opakované (po zhruba 2 týdnech) dnavé záchvaty. Od poloviny července mám zatím klid. Možná se mi už organismus zklidnil, ale myslím si, že velký podíl na tom mají zelené potraviny. Dokonce už jím i maso…a zatím mám klid. Tak snad to tak vydrží i nadále. Pokud jde o chuť ječmene, tak mi moc nechutná, ale důležité je, že mi snad pomáhá v boji proti dně. Přeji vám hezký den. Milan N."
Více v článku - https://www.zelenyobchod.cz/dna-kdyz-nemoci-kralu-muzeme-trpet-vsichni-a-jak-s-ni-zatocit

 


Datum 25.1.2019

Vložil Jitka

Titulek dotaz

Zakoupila jsem si u vás chlorellu ginko aktif, dávkování jsem začala brát přesně dle návodu, ale začala jsem mít dost velké nadýmání už při dávkování 5 -4 - 5 tablet. Snížila jsem tedy na 4 - 4 - 4, ale zatím mě nadýmání nepřestává, mám dávkování ještě více snížit? Děkuji za odpověď. Jitka

Datum 26.1.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dotaz

Dobrý den,
děkuji Vám za dotaz. Nadýmání z chlorelly je celkem běžné, je to projev čištění organizmu. Snížit dávku je lepší než o tabletu, tak rovnou na polovinu či čtvrtinu. Doporučuji také zvýšit pitný režim.


Datum 6.1.2019

Vložil Veronika

Titulek Regenerace po tehotenství a kojeni

Dobry den. Otehotnela sem se znacnou nadvahou 100kg/170cm/29let. V tehotenstvi jsem pribrala pouze 2kg a do ted jsem shodila cca 25kg. Syna jsem plne kojila ale ted mi zhnedly mi 2 zuby, padaji vlasy, kuze je sucha a hruba a mleko rychle ubyva a syna musim prikrmovat umelym mlekem a cast jiz nahradily prikrmy. Myslite ze je vhodne uzivat zelene doplnky na zlepseni fyzickeho stavu jak meho, tak i castecne zlepseni kvality toho zbytku MM kterr jeste mam? Kojim uz jen v noci. Veluce vam dekuji za odpoved. Mam soucasne problem s jatry (poskozeni po zloutence v detstvi) a samozrejme nedostatek spanku. Potrebovala bych pro sve telo "injekci živin" aby se dalo do kupy jak fyzicky tak i psychicky. Co by ste mi ze zelebych potracin doporucil prosim?? Zadnou zkusenost s temito produkty nemam. Velice dekuji za vasi radu a preji prijemny den Veronika

Datum 6.1.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Regenerace po tehotenství a kojeni

Dobrý den,
období těhotenství a kojení je pro tělo ženy velmi náročné a vyčerpávající. Je velmi důležité v tomto obdoví jíst kvalitní stravu a v dostatečném množství, přeci jen krmíte dva lidské organizmy. Dostatek spánku je také potřeba, ale to je asi neřešitelný problém. Sotva dítě usne, dělá člověk věci potřebné pro domácnost, místo toho aby si šel lehnout.
Možná vás potěším, že játra se dokaží velmi dobře zregenerovat (chlorella tomu napomáhá), ale samozřejmě neznám detaily vašeho stavu.
Doporučuji kombinaci Mladého ječmene a Chlorelly. Chlorella organizmus čistí, tedy odnáší látky, které tam být nemají, zatímco Ječmen organizmus sytí, tedy přináší do těla látky, které tam chybí. Spolu skvěle spolupracují. Dohromady se jejich účinek zvyšuje.
Ječmen Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/jecmen-aktif-mlady-jecmen/
Chlorella Aktif - https://www.zelenyobchod.cz/chlorella-aktif-chlorella-pyrenoidosa

Doporučuji také pročíst článek https://www.zelenyobchod.cz/zelene-potraviny-v-tehotenstvi-pri-kojeni-a-take-jak-se-zelenymi-potravinami-otehotnet


Datum 2.1.2019

Vložil Martina

Titulek Železo a ječmen

Dobrý den, ráno na lačno užívám železo -tablety. Za jak dlouho si můžu dat ječmen? Je to také až za 60min? Děkuji za odpověď


Datum 3.1.2019

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Železo a ječmen

Dobrý den,
je možné si dát napřed zelené potraviny a po té si dát železo a nebo si to dát vše dohoromady. Je lepší si to dát tak jak to vyhovuje vám, než jak by to úplně přesně mělo být, protože ten stres, který vám způsobuje vědomí, že vám nevyhovuje přesné braní, je horší.


Datum 25.10.2018

Vložil Lucka

Titulek Zánět močového měchýře

Dobry vecer, chtela bych se zeptat... Trpivam opakovane na zanet mocovych cest. Jiz mesic pravidelne beru zeleny jecmen a chlorellu. Jecmen 2x denne a chlorellu 3x6. Bohuzel mam pocit, ze od te doby co to uzivam jsou me problemy jeste horsi nez predtim... Ted jsem dobrala jiz 2 antibiotika a potize stale pretrvavaji, uz jsem z toho nestastna... Prosim o radu. Pokud dostanu dalsi antibiotika mam uzivani zelenych potravin prerusit nebo mam uzit s antibiotiky?? Samozrejme s odstupem... A myslite, ze by mi mohly zelene potraviny na ty zanety nejak pomoci??? Je mi uz tak zle, ze premyslim, ze to vysadim, ale zase pokud by to melo pomoct, kdy by se prosim mohlo dostavit zlepseni???
Dekuji Vam za Vasi odpoved.
Lucka.


Datum 26.10.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zánět močového měchýře

Dobrý den,
jde o naprosto typický příznak na začátku jezení zelených potravin pro ženy. Objevují se "dobře uložené záněty" z minulosti, kdy léčba byla "neúplná/neúspěšná". Je potřeba dokončit úspěšně a úplně klasickou léčbu. Zelené potraviny můžete jíst v průběhu léčby, jen je jíst s hodinovým odstupem od antibiotik.


Datum 26.10.2018

Vložil Lucka

Titulek Re: Re: Zánět močového měchýře

A jeste jeden dotaz... Pokud budu tedy dal pokracovat a jist zelene potraviny, je zde nejaka sance, ze by se tyto zanety mohly prestat objevovat a opakovat?? A cca za jak dlouhou dobu bych mohla ocekavat zlepseni zdravotniho stavu?? Dekuji jeste jednou za Vasi odpoved, Lucie.


Datum 27.10.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Zánět močového měchýře

Dobrý den,
jak už jsem napsal, je nutno prvně dokončit úspěšně klasickou léčbu, zelené potraviny vás i v průběhu léčení podporovat, působí protizánětlivě, obsahují přírodní antibiotikum, na které nevzniká rezistence. Jak rychle to se dostaví zlepšení je dosti obtížné říci, bohužel se vrací problémy z minulosti, tak to je.


Datum 03.09.2018

Vložil Denisa

Titulek Datum spotřeby u Ječmene

Dobrý den, před nějakou dobou jsem si objednala Chlorellu a Ječmen od Green ways. Bohužel jsem Ječmen pravidelně nepila a už má půl roku po datu spotřeby. Je možné ho ještě dál pít nebo už to není bezpečné?
Děkuji


Datum 04.09.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Datum spotřeby u Ječmene

Dobrý den,

pokud není našedlý nebo ztvrdlý na beton, můžete to zkusit.


Datum 06.08.2018

Vložil Anka

Titulek denní dávka najednou?

Dobrý den,

můžu jíst celodenní dávku Ječmene najednou (třeba ráno)? Nebo ji musím rozdělit a jíst v průběhu celého dne?

Děkuji za odpověď


Datum 06.08.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: denní dávka najednou?

Dobrý den,

je lepší dávku rozdělit, ideálně na tři dávky (ráno, poledne, večer). Pokud nestíháte dávku např. v poledne, pak je možné ji rozdělit mezi ráno a večer.


Datum 26.06.2018

Vložil Petra

Titulek Poceni

Dobry den, uzivam chlorelu par dni a pozoruju caste navaly horka. Je to normalni?


Datum 27.06.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Poceni

Dobrý den,

možné to je, ovšem záleží na tom, zda to také neovlivňuje zdravotní stav, například klimakterium.


Datum 11.06.2018

Vložil gabriela

Titulek zelena moc

dobry den, muze chlorela zabarvit moc na zeleno?
dekuji


Datum 11.06.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zelena moc

Dobrý den,

chlorella nebarví moč na zeleno, stolici ano. Pokud máte nazelenalou moč, navštivte lékaře, to vypadá na nějaký zánět.


Datum 02.05.2018

Vložil Ivana

Titulek Chemoterapie

Dobrý den. Procházím chemoterapií a jako doplněk stravy užívám houbu Reichi a Cordyceps. Mohu začít užívat ještě Chlorellu a v jakých dávkách? Děkuji.


Datum 03.05.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chemoterapie

Dobrý den, ano můžete užívat i chlorellu, zběžné dávkování najdete na https://www.zelenyobchod.cz/otazky-a-odpovedi#otazka1 detailní pak přikládáme ke každé objednávce.


Datum 20.04.2018

Vložil Šárka

Titulek Opary

Dobrý den, již přes měsíc užívám chlorellu. Od té doby ale mám velmi často opary. Jen co se jeden zahojí tak pár dnů na to se objevil nový. Může to být v důsledku užívání? Děkuji


Datum 20.04.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Opary

Dobrý den,

ano to rozhodně může. Znamená to, že zelené potraviny vám ukazují, že v těle jsou uloženy nemoci, které v minulosti nebyly správně doléčeny. Chlorella se je snaží vyhnat ven z těla.


Datum 20.04.2018

Vložil Šárka

Titulek Re: Re: Opary

Děkuji za odpověď. Mám tedy chlorellu přestat brát a nebo třeba jen omezit denní přijem?


Datum 21.04.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Opary

Samozřejmě můžete podstoupit klasickou léčbu, ale také můžete dál baštit chlorellu, která s opary může pomoci.


Datum 28.03.2018

Vložil Nika

Titulek Zelené potraviny a Methotrexate

Dobrý den, myslíte si, že mohu užívat zelené potraviny i když užívám Methotrexate 15 mg týdně? Děkuji za odpověď


Datum 29.03.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zelené potraviny a Methotrexate

Dobrý den,

tak jako u jiných léků, platí, že zelené potraviny jíst můžete, ale je nutné dodržovat hodinový rozestup mezi užitím léku a snězením zelených potravin.


Datum 26.02.2018

Vložil Eva

Titulek po operaci kýly

Dobrý den,jsem asi týden po operaci břišní kýly.Před operací jsem jedla zelené potraviny.Nemám žádná dietní opatření můžu je opět zařadit do jídelníčku?Bude to mít vliv na hojení a rychlejší regeneraci?


Datum 02.03.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: po operaci kýly

Dobrý den,

pokud nemáte žádné omezení, můžete pokračovat dále v jezení. Ano, chlorofyl má vliv na rychlejší hojení. Můžete i mazat ječmen smíchány s vodou na velmi hustou kaši, přes ránu. Jen upozorňuji, že to bude pálit.


Datum 22.02.2018

Vložil Jan Vnouček

Titulek Může zelený ječmen vyvolávat bolesti břicha?

Dobrý den,
užívám ráno na lačno zelený ječmen Aktif od podzimu minulého roku a podzim byl bez obtíží. Nicméně nová várka, kterou jsem počal užívat během zimy, ve mně vyvolává bolesti v břišní krajině (většinou několik minut po vypití - začínalo to drobnou nevolností, jež se začátkem ledna vystupňovala v cosi jako střevní chřipku. Ta po pár dnech odezněla, resp. průjmy, ale bolesti v břišní oblasti zůstávají již přes měsíc. Na gastroskopii mi zjistili překyselený žaludek, takže nyní držím dietu s důsledně pravidelnou a poměrově většinovou konzumací zásaditých potravin a výrobků s ABT kulturou pro posílení střevní mikroflóry). Když nyní zkusím zelený ječmen, vždy mi po krátkém čase vyvolá bolest (definoval bych ji jako při střevních obtížích, ale zcela bez průjmů či naopak zácpy). Tudíž jsem se chtěl zeptat, zdali jste se již setkal s někým, kdo by právě po zeleném ječmeni trpěl podobnými (a trvalejšími) zažívacími obtížemi. Nedávno jsem si dal ječmen večer a bolesti střev mě probudily v cca 1 ráno. Stran mých současných potíží tak spíše soudím, že zdroj bolesti není přímo v žaludku, ale naopak ve střevech. Ultrazvuk žlučníku, slinivky atd. nic rizikového nezjistil, na kolonoskopii jsem ještě nebyl, nicméně se stolicí, potažmo vyprazdňováním žádný problém nemám.
Děkuji Vám za odpověď a zůstávám s pozdravem Jan Vnouček.


Datum 22.02.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Může zelený ječmen vyvolávat bolesti břicha?

Dobrý den,

je velmi zajímavé číst co popisujete. Pokud byste ječmen nesnášel (byl na něj alergický), pak by se to projevilo hned, ale ne při druhém balení.

Samozřejmě, doporučuji vysadit ječmen i spirulinu až do vyřešení problémů.

Zelené potraviny problémy nezpůsobují, jen na ně ukazují, ale že by jim to trvalo déle než jedno balení, si nepamatuji.

Dejte mi prosím vědět, jaký je výsledek po všech vyšetřeních. Opravdu by mne zajímalo, co se u vás neobvyklého děje.


Datum 28.02.2018

Vložil Klára

Titulek Re: Re: Může zelený ječmen vyvolávat bolesti břicha?

Dobrý den, mám po zeleném ječmeni podobné potíže, piju ho druhý měsíc. Ze začátku jsem se hodne vyprazdňovala a cítila se tak vesměs dobře, ale posledni dobou mam po ječmeni bolesti ve střevech a prujem se stupňuje....


Datum 02.03.2018

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Může zelený ječmen vyvolávat bolesti břicha?

Dobrý den,

pokud se projevy stupňují, nedoporučuji zvyšovat dávku, ale snížit ji a počkat až problémy zmizí, pokud se objevuje hlen nebo krev ve stolici, ihned navštivte lékaře, může jít o Crohnovu chorobu či Ulcerózní kolitidu.

Novinky z našeho blogu

Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz