Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články

Diskuzní fórum - strana 2


Využijte diskuzní fórum k předání zkušeností, získání odpovědí. Téma této diskuze je zelené potraviny a vše kolem nich.
Pokud něco hledáte na konkrétní stránce, použijte integrované hledání na stránce, pomocí klávesové zkratky CTRL+F.

Odpovědi na nejčastější otázky najdete v části Otázky a odpovědi

Na Vaše dotazy odpovídá Bc. Petr Hornišer, majitel - jednatel společnosti Zelený obchod, s.r.o., který se zabývá zelenými potravinami více než 10 let. Není lékař ani se za něj nevydává a rozhodně je osobní konzultace s ošetřujícím lékařem velmi vhodný/nezbytný krok před jezením zelených potravin, protože jen ošetřující lékař zná zdravotní stav. Tato diskuze v žádném případě nenahrazuje osobní konzultaci s ošetřujícím lékařem.

Dotaz odeslaný přes formulář, který najdete na první straně, bude schválen správcem a až po té bude zobrazen, většinou rovnou i s odpovědí. Vaše emailová adresa nebude publikována, bude na ni jen zaslána odpověď.


Nejstarší příspěvky (1-400)
Starší příspěvky (401-800) TATO STRÁNKA
Prostřední strana (801-1200)
Novější příspěvky (1201-1600)
Nejnovější příspěvky (1601- až ...)


Datum 20.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chemoterapie a lék anopirin

Dobrý den,

předpokládám, že anopirin máte jako pokračující lék od warfarinu. tedy už ve fázi, kdy jste stabilizován. Zelené potraviny můžete jíst i při chemoterapii, jen je nutné, abyste od dávek léku počkali minimálně hodinu. Rozhodně informujte o tom, že jíte svého ošetřujícího lékaře.


Datum 18.01.2013

Vložil Veronika

Titulek Chlorella Ginkgo Aktif

Dobry den,
jaky je obsah ginkga v jedne tabletce Chlorella Ginkgo Aktif a jedna se o extrakt nebo o drcene listy? Kolik je doporucena denni davka, nebo lze stejne jako chlorellu uzivat neomezene? Pripadne jaka je minimalni doporucena denni davka aby to melo ucinek. Dekuji predem za odpoved.


Datum 20.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella Ginkgo Aktif

Dobrý den,

jedná se o extrakt a obsah v jedné tabletce je cca 25mg. Rozhodně chlorella není bez omezení, ale maximum je 20kg za den, jinak člověk začne být světloplachý. Dávkování je velmi podobné jako u běžné chlorelly. U nízkého dávkování je to jako u cvičení v posilovně jednou za dlouhou dobu, tedy skoro bez efektu.


Datum 21.01.2013

Vložil Veronika

Titulek Re: Re: Chlorella Ginkgo Aktif

Dekuji,
samozrejme jsem myslela v rozumnem doporucovanem mnozstvi... Samozrjme vi, ze se uvadi doporucenych 15-20 tablet denne, ale casto se pise v pripade nemoci/oslabeni organismu o navyseni. Jiz pri zakladnim davkovani by to tedy znamenalo prijem cca 500 mg extraktu gingka. Nikde jsem ale nezjistila maximalni davku, jen doporucenou 120 - 240 mg a zminky o nedoporucovani tuto hranici prekracovat bez dovoleni a dohledu lekare...


Datum 22.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Chlorella Ginkgo Aktif

Dobrý den,

informace nedoporučení o překračování hranice a bez dohledu lékaře je povinností ze zákona.


Datum 18.01.2013

Vložil Kristýna

Titulek atopický ekzém

Dobrý den,
Chtěla jsem se zeptat zda mi mladý ječmen může pomoci s bojem s atopickým ekzémem, který se mi náhle projevil. A jak dlouho může trvat než mi ječmen zabere zda je to v řádech týdnů nebo i měsíců. Děkuji za odpověď


Datum 18.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: atopický ekzém

Dobrý den,

zelené potraviny jsou u atopického ekzému úspěšné tak v 80%. Jen je třeba na doporučenou dávku vystoupávat pozvolna, aby se nedostavila možná očistná reakce. Lokálně na ekzém je vhodný ještě Skin Cap. Skin Cap existuje ve 3 formách - spray (velké plochy), krém (menší plochy), šampon - (vlasatá část hlavy), neobsahuje kortikoidy, je volně prodejný v lékárnách a aplikuje se zprvu 2x denně. Pokud je ekzém popraskaný, pak u sprayové formy krátce po aplikaci zapálí, protože je v alkoholovém nosiči. Po zlepšení stavu se aplikuje 1x denně, pak ob den, ob 2 dny atd., až pak třeba 1x za týden až měsíc. Nevýhodou je cena - spray cca 560,- Kč, krém a šampon 460,- Kč. Spray se po aplikaci musí nechat zaschnout, jinak špiní prádlo. Vhodný je i ionizér do místnosti, kde se spí. viz www.bionic.cz


Datum 17.01.2013

Vložil Jana

Titulek chřipka a ZP

Dobrý den,

užívám ZP potraviny již skoro rok v předepsaném množství, leckdy jsem užívala ZP i třikrát denně.
Jde mi o to, že již skoro měsíc se trápim s chřipkou, kašlem, rýmou a angínou. V podstatě jsem se jí nedokázala zbavit přírodní cestou užíváním zázvoru, cibule, česneku, medu, zeleninových šťáv (vše máme z vlastní zahrádky v BIO kvalitě) a ZP. Vyústilo to v horečky a nasazení antibiotik.
Moje otázka tedy je:
Jak tedy ZP potraviny reálně pomáhají obranyschopnosti, když jsem takto onemocněla? Jak pomáhají, když mi nepomohly?
Proč ZP "dovolí", abych onemocněla?

Děkuji


Datum 17.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chřipka a ZP

Dobrý den,

zelené potraviny zvyšují obranyschopnost organizmu, ale neznamená to, že už nikdy neonemocníte. Musím napsat, že pokud by to tak bylo, byl by to asi největší objev lidstva. Pokud onemocníte a je to vážnější, není důvod se vzdát klasické léčby, sice není úplně ideální, ale zkrátí se tím déla léčby.


Datum 15.01.2013

Vložil Pavel

Titulek operace varikokély

Dobrý den,
jsem po operaci varikokély. Mohu užíváním ZP zkrátit rekonvalescenci nebo zamezit pooperačním komplikacím? Jaké je případné doporučené dávkování pro stavy těla po operaci?
Děkuji


Datum 15.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: operace varikokély

Dobrý den,

pokud nemáte předpsány léky na ředění krve, případně další léky tohoto typu, je možné jíst zelené potraviny. Urychlují hojení. Ovšem pokud se zelenými potravinami teprve začínáte, bude to chvilku trvat, než se pustí do práce. Nejprve obhlížejí v organizmu aktuní problémy, které vynášejí na světlo (nezpůsobují je).


Datum 15.01.2013

Vložil Bára

Titulek ZP po ATB léčbě

Dobrý den, minulý čtvrtek jsem ukončila 20denní antibiotickou léčbu boreliózy (3x denně 1000mg amoxillinu - Duomox), během které jsem vysadila ZP (i na doporučení lékaře), aby nebylo nijak omezeno vstřebávání léku. Je v pořádku začít nyní opět jíst ZP? Už by k žádným interakcím s ATB dojít nemělo, nebo ano?
Předem děkuji za radu.


Datum 15.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP po ATB léčbě

Dobrý den,

zelené potraviny jsou velmi vhodné na "boj" s boreliózou i na vyčištění po lécích. Tedy může začít zase jíst. Pokud Vám na začátku jezení, žádné problémy nezpůsobovaly, nastoupávání může být 2-3x rychlejší.


Datum 13.01.2013

Vložil Martin

Titulek depresie , strach

Chcem sa spýtať ako zelený jačmeňa môže pomôcť pri príznakoch úzkosti, depresií a strachu.
Užívam zelený jačmeň asi 6 mesiacov ráno /večer. Po akej dobe je možne vidieť zlepšenie a či vôbec. Chlorelu neužívam a uvažoval som aj o nej, je dobré pri týchto príznakoch užívať ak chlorelu? Keď áno tak v akých dávkach by sa mala chlorela užívať. Ďakujem Martin


Datum 13.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: depresie , strach

Dobrý den,

kromě jiných užitečných látek, které ječmen do těla přináší, na deprese, úzkost a strach by nejvíce měl působit serotonin - hormon štěstí. wikipedia.cz - V centrálním nervovém systému se serotonin účastní především procesů, které se podílejí na vzniku nálad. Jeho nedostatek způsobuje snížení přenosu nervových vzruchů, způsobuje tak změny nálady, celkovou depresi, případně poruchy spánku, podrážděnost až agresivitu.

Po 6-ti měsících jezení by měly už nějaké změny znát, ovšem nemusí to být ty konkrétní, které víc chcete. Například, lépe se Vám spí, nepálí Vás žáha, nejste tolik unaven.

Ječmen i Chlorella je doporučena jíst dohromady a to z důvodu, že každý z nich dělá trošku něco jiného. Chlorella primárně organizmus čistí - odnáší z těla látky, které tam být nemají. Ječmen organizmus sytí - přináší do těla látky, které tam chybí. Když jíte jen jednu zelenou potravinu, je to jako jednoruký automechanik, opraví auto, ale bude mu to trvat déle. Ječmen je ta druhá ruka, tedy dvouruký automechanik opraví auto rychleji a kvalitněji.


Datum 10.01.2013

Vložil Ina

Titulek těhotenství a chlorella

Dobrý den, zelené potraviny jím už téměř rok (zpočátku ječmen, nyní hlavně chlorellu - mám dobré výsledky v zažívání, zlepšení stavu vlasů a nehtů...). Plánuji těhotenství, mohu pokračovat v braní chlorelly i v těhotenství (za předpokladu že bude vše v pořádku), nebudou se ZP ovlivňovat s doplňky jako je Femibion atd? děkuji za odpověď


Datum 11.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: těhotenství a chlorella

Dobrý den,

zelené potraviny jsou vhodné před i v těhotenství. O tom, že jíte zelené potraviny by měl vědět Váš ošetřující lékař. Zelené potraviny nijak významně neovlivňují další potravinové doplňky.


Datum 06.01.2013

Vložil Hedvika

Titulek ulcerozní kolitida

dobrý den mohu užívat mladý ječmen při ulcerozní kolitidě.děkuji


Datum 06.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ulcerozní kolitida

Dobrý den,

ječmen je vhodné jíst při ulcerózní kolitidě, ale ne v aktivní fázi a rozhodně by o tom měl vědět Váš ošetřující lékař. Na začátku jezení se může tělo "bránit". Rozhodně nezačínejte s chlorellou, to by byla pohroma. Chlorella mechanicky čistí stěnu střev, takže by stav spíše zhoršila než zlepšila.


Datum 04.01.2013

Vložil Hana

Titulek zelené potraviny dohromady

Kdysi jsem jedla Chlorellu od jiné firmy a tam zdůrazňovali, jak je důležité oddělit konzumaci tablet Chlorelly od jiných léků (odstup cca hodinu až dvě), aby nesnižovala jejich účinnost. Na základě této informace nerozumím tomu, proč je dobré užívat Chlorellu dohromady se zeleným ječmenem?


Datum 04.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zelené potraviny dohromady

Dobrý den,

s oddělenou konzumací od léků máte pravdu. Hodinový odstup je dostatečný. Ječmen ani Chlorella nejsou léky.

Odstup od léků je důležitý z toho důvodu, že léky běžně do těla "nepatří" a zelené potraviny je z těla "vyhánějí" a snižují tím jejich účinek. U jednorázové konzumace dohromady to ještě řekněme projde. U pravidelné knozumace zelených potravin a léků dohormady už by to mohlo mít neblahé následky.

Ječmen i Chlorella je doporučena jíst dohromady a to z důvodu, že každý z nich dělá trošku něco jiného. Chlorella primárně organizmus čistí - odnáší z těla látky, které tam být nemají. Ječmen organizmus sytí - přináší do těla látky, které tam chybí. Když jíte jen jednu zelenou potravinu, je to jako jednoruká krejčová, ušije šaty, ale bude jí to trvat déle. Ječmen je ta druhá ruka, tedy dvouruká krejčová ušije šaty rychle a kvalitně.


Datum 04.01.2013

Vložil Magdalena

Titulek ZP a lieky

Dobry den. Kupili sme otcovi ZP (jacmen aj chlorelu). Uziva vsak lieky na cholesterol, krcove zily a alergiu. Moze tieto ZP uzivat spolocne s liekmi, alebo treba medzi tym nejaky casovy odstup. Dakujem za odpoved. Magda


Datum 06.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP a lieky

Dobrý den,

zelené potraviny jezte s hodinovým odstupem od léků. Pokud byste jedli pravidelně zelené potraviny dohormady s léky, docházelo by ke snižování účinku léků, což je nežádoucí. V žádném případě si dávku léků nesnižujte ani nevysazujte i když se Vám po zelených potravinách udělá lépe. Snížit dávku léků nebo je vysadit může jen Váš ošetřující lékař.


Datum 02.01.2013

Vložil Romik

Titulek Aktif či GW

Dobrý den, je možné, že jste už na tuto otázku odpověděl. Hodně jsem na internetu četla o kladných názorech na výrobky značky Green Ways. Cena se mi zdá ovšem hoddně vysoká. Uvažovala jsem o zn. Aktif. Je mezi těmito značkami nějaký váznamný rozdíl co do kvality? Má stejné léčebné účinky za stejnou dobu užívání? Stále tápu, tak snad mi pomůžete v rozhodnuti...:-) Děkuji mnohokrát a přeji mnoho spokojených zákazníků...


Datum 03.01.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Aktif či GW

Dobrý den,

děkuji Vám za dotaz. Výrobky Chlorella Aktif i Chlorella Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Výrobky Ječmen Aktif i Ječmen Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Určení cenové politiky je pak rozhodnutím každého výrobce nebo dovozce. Sám mohu hovořit pouze za vlastní značku Aktif. U výrobků z produktové řady Aktif se snažíme držet příznivé ceny tím, že maximálně zkracujeme distribuční řetězec a tím, že výrobky nabízíme primárně po internetu, což výrazně snižuje provozní náklady.

Při objednání jakýchkoliv dvou balení je poštovné zdarma. Lžička a šejkr jako dárek je k pouze k ječmenu k chlorelle nemá smysl :)


Datum 28.12.2012

Vložil Radka

Titulek Ječmen

Dobrý den,

Ráda bych užívala jak mladý ječmen, tak řasu, ale jen řasa je v tabletách. Mám velký problém ječmen pozřít, zvedá se mi žaludek. Nevyrábí se mladý ječmen též v tabletách? Nebo mi poraďte, v čem ho mám rozředit, abych byla schopná ho spolknout. Mnohokrát děkuji za odpověď


Datum 28.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Ječmen

Dobrý den,

ječmen se v tabletách nevyrábí, ale pokud je pro vás nepoživatelný rozmíchaný ve vodě (voda by měla být studená), zkuste jej rozmíchat v mrkvovém nebo rajčatovém džusu.


Datum 27.12.2012

Vložil lili

Titulek davkovanie

dobry den,chcem sa spytat,ci mozem brat chlorelu rano-1,poobede-1,vecer-1 po celu dobu uzivania..uz som ju totizto brala,ale dost som sa po nej vyhadzala na tvari,a doteraz ju nemam v poriadku,tak nechcem,aby sa mi to zasa zhorsilo..preto by som chcela len 1 aj rano aj poobede aj vecer..oplati sa to?ma to vobec nejaky ucinok?dakujem


Datum 27.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: davkovanie

Dobrý den,

jíst tak malou dávku nemá skoro význam. To, že se po ní objeví kožní projevy na kůži je v pořádku. Jsou to očistné projevy. Nemusíte stoupat na plnou dávku, ale asopň poloviční dávku by bylo vhodné brát. Postupně očistné projevy zmizí. Zvyšte pitný režim.


Datum 27.12.2012

Vložil lili

Titulek Re: Re: davkovanie

praveze ja som ju brala asi 2 mesiace a ta plet bola horsia a horsia..aj 3rano,poobede,vecer je malo?


Datum 28.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: davkovanie

Dobrý den,

to už poloviční dávka je. Plná dávka je 16-20 tablet denně.


Datum 19.12.2012

Vložil Riki

Titulek ešte

a či je jačmeň vhodný na strie a na vonkajšie použitie, či iba na vnutorne....dakujem


Datum 20.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ešte

Dobrý den,

záleží jak jsou strie velké, pokud jsou menší mohlo by postupně dojít k vyblednuti, ale mám za to, že se nikdy úplně neztratí. Ideální je kombinace jíst (ječmen) a mazat, ale spíše chlorellou rozdrcenou s tukem.


Datum 19.12.2012

Vložil Riki

Titulek Rada

Dobrý den, chcela by som sa opýtat aký druh chlorelly by som mohla brat, ked mam nadváhu cca 10-15 kg, zvýšený cukor, a spravili mi velke fialove strie, ktoré neblednú a neviem ako ich mam zmiernit a chcela by som sa opytat ci mi odporucate aj jačmen....citala som ze nieco na to je/na regeneráciu pokožky....dakujem


Datum 20.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Rada

Dobrý den,

na zvýšený cukr, je lepší ječmen než chlorella. Na nadváhu by mohla fungovat kombinace ječmen a chlorella, ovšem je nutno zvýšit pitný režim, tělo se dost nerado zbavuje tuků, když nemá dostatek tekutin. Podívejte se do jídelníčku a vyřaďte "bílé" pečivo, uzeniny, alkohol. Začněte se trošku hýbat i pravidelné rychlé procházky dělají zázraky. Na strie jaksi zelené potraviny prostě nefungují, záleží na tom jak jsou velké.


Datum 18.12.2012

Vložil Pavel

Titulek chronický únavový syndrom

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na zelené potraviny a chronický únavový syndrom. ZP jím už cca 10 měsíců v dávkách 2x10 a 2x lžičku. Jelikož jsem často unavený a "bez jiskry" začal jsem užívat ZP. doufal jsem, že mi ZP pomohou, ale zatím se nedostavuje zlepšení. je možné, že jsem vůči účinkům ZP imunní, nebo je očista těla natolik zdlouhavý proces, že je třeba vydržet? Cca pět let jsem měl obrovské pracovní vypětí, které si vybralo daň, zároveň mám oslabenou imunitu, na všechny tyto potíže by ale měly ZP fungovat, jak mám tedy postupovat, abych např. proces ozdravení těla podpořil (zvýšit dávky, jíst i normální zdravou zeleninu, atd.)


Datum 19.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chronický únavový syndrom

Dobrý den,

chronický únavový syndrom je velmi zvláštní věc. Máte nějakou odpověď od lékařů zda je možné s tím něco dělat nebo už vám to zůstane na vždy? Pět let je hodně dlouhá doba, kdy organizmus dostával na frak a vrácení se k normálu může trvat docela dlouho. U některých onemocnění trvá rok i dva, než dojde ke znatelnému zlepšení. Ano je to dlouhá doba, ale většinou "obnova" může trvat stejně dlouho jako narušování. Zkuste najít alespoň maličkosti, které vám ZP přinesly. Lepší spánek, lepší zažívání ... Pokud cítíte malé změny k lepšímu, vydržte a klidně zvyšte dávky, předávkovat se nemůžete.


Datum 19.12.2012

Vložil Pavel

Titulek Re: Re: chronický únavový syndrom

Dobrý den,

od lékařů zatím potvrzeného nic nemám, v lednu jdu na testy. V tuto chvíli si však kladu otázku, zda jsou zelené potraviny tou správnou cestou (i s ohledem na finance). Tak nějak začínám pochybovat o tom, zda jsou tak ozdravné, přesněji řečeno nemám hmatatelný důkaz o tom, že obsahují ty látky, o kterých se píše a které mají pomáhat. Není jistota kvality těchto produktů a jelikož můj stav po 10-ti měsících užívání podporuje né černé myšlenky o účinnosti ZP, jsem na nážkách pokud jde o užívání ZP.Přece jen se jedná o komerční produkt, který je produkován zejm. kvůli finančnímu profitu. v různých diskuzích na netu se také člověk dozví spíše negativní informace.
Chci se zeptat, zda je možné se dozvědět nějaké informace o laboratorních zkouškách a kontrole atd., které by podpořily víru v kvalitu ZP. Děkuji


Datum 19.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: chronický únavový syndrom

Dobrý den,

je pravda, že ne všechno zelené potraviny zmůžou. Pět let vyčerpávání organizmu nejde prostě vrátit za půl roku nebo za rok. To, že zelené potraviny fungují, můžete vidět i slyšet v části Audio a Video na těchto stránkách. Rozbory na to, jaké prvky zelené potraviny obsahují, samozřejmě existují a jsou vypsány i na těchto stránkách.


Datum 15.12.2012

Vložil lenka

Titulek zelená stolice

Dobrý den,asi 2měsíce užívám zelené potraviny-ječmen 1-0-1 a chlorelu 5-5-5.Mám stále zelenou stolici a někde jsem četla,že to bývá jen na počátku užívání,že tělo nepřijímá ZP a vylučuje je nezpracované ven.Znamená to tedy,že moje tělo je stále nepřijímá?Jak dlouho to může trvat?Nebo se jedná o zbarvení,které je normální po celou dobu užívání?Děkuji.


Datum 16.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zelená stolice

Dobrý den,

zelené zabarvení stolice je normální v průběhu jezení. Na začátku jezení jde o intenzivní zelenou, pak se "zelenost" sníží.


Datum 07.12.2012

Vložil Dagmar

Titulek dotaz

Zdravím,

prosím o info, zda je možné užívat mladý ječmen a chlorellu při léčbě antibiotiky.Děkuji


Datum 07.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dotaz

Dobrý den,

ano je možné, ale od léků dodržujte odstup hodinu, pak si můžete dát zelené potraviny.


Datum 04.12.2012

Vložil Jana

Titulek imunita

Jsem po operaci slinivky a tlustého střeva (1998),dlouhodobé pankeatitidy,nyní vysoký tlak léčený,kožní problémy(seborh.dermatitida,pemfigoid),artroza a odvápnění,štítná žláza (nyní nedost.funkce),křeč.žíly,slabá cukrovka.Mohu ječmen i chloreu bez omezení?Případně jaké dávky?A kolik mohu dávat svému psími stařečkovi chlorey na jeho stař.neduhy(artróza a volné vazivo,příp.jako geriatrikum) denně?Ječmen mi asi nevypije.Děkuji a jsem s pozdravem Jana


Datum 04.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: imunita

Dobrý den,

řekl bych, že jste ideální kandidát na zelené potraviny. Netvrdím, že se vaše zdravotní problémy vyřeší, ale mohou se zlepšit, či alespoň stabilizovat. Pro psa je to jako pro deti, je to dle hmotnosti 40kg hmotnosti plná dávka, 20kg hmotnosti poloviční dávka, 10kg čvtrtinová dávka


Datum 01.12.2012

Vložil Eva

Titulek bércové vředy

Dobrý den, hledla se ve vaších diskuzích informaci o bércových vředech, ale nenašla..ospravedlnuji se pokud se již nekdo ptal..Má teta má těžce rozvinuté bércové vředy všude po celých dolních končetinách (nejen na holeni) a její manžel se někde dočetl, že se nedoporučuje jíst zelené potraviny (ječmen a chlorella) když trpíte těmito vředy..Ja našla informaci že je to jedna z chorob způsobená překyselením a tedy je mi logické léčit překyselené tělo zelenými potravinami..Prosím o váš názor, děkuji.


Datum 01.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: bércové vředy

Dobrý den,

vaše informace je správná. Na bércové vředy jsou zelené potraviny opravdu vhodné a to jak vnitřně, tak i ze vnějšku.


Datum 04.12.2012

Vložil Eva

Titulek Re: Re: bércové vředy

Dekuji za odpověd, ale ta informace jejího manžela byla přesně to čeho jsem se bála - teta bere silné léky proti zrážanlivosti krve..a v tomhle případe je riskantní jíst ZP..je hrozné jak má člověk svázané ruce a nemůže s tím nic dělat..


Datum 04.12.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: bércové vředy

Napište mi prosím na email, pošlu Vám konkrétní informace k zp a lékům, které ředí krev.


Datum 28.11.2012

Vložil Alena

Titulek Chlorella Ginkgo Aktif

Dobrý den,
mám Chlorellu Ginkgo Aktif a mladý ječmen.Nikde jsem,ale nedohledala kolik mg kys.listové tyto potraviny obsahují.Můžete mi prosím říct kde bych tuto informaci našla?
Děkuji za odpověď


Datum 28.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella Ginkgo Aktif

Dobrý den,

v Ječmenu kyselina listová není, tedy alespoň dle rozborů a kolik je jí v Chlorelle Ginkgo Aktif můžete zjistit u normální Chlorelly Aktif, základní surovina je stejná - Vitamín B9, Kyselina listová 1.3 mg


Datum 26.11.2012

Vložil Dana

Titulek kombucha

Dobrý den.Níže jsem četla dotaz na kombuchu a ZP.Píšete,že ZP neovlivňují další potr.doplňky.Kombucha není klasický doplněk,je to zvašený čajový nápoj nakyslé chuti.Nedoporučujete zapíjet ZP kyselými džusy.Nebude jim tedy kombucha taky škodit?Děkuji


Datum 27.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: kombucha

Dobrý den,

pokud jsou naše informace správné, kombucha je čaj s kombuchovou kulturou. A čaj rozhodně není nic špatného. To, že je něco na chuť kyselé, neznamená hned špatné. Tedy klidně jezte zelené potraviny i pijte kombuchu.


Datum 19.11.2012

Vložil monika

Titulek chèque déjeuner

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda akceptujete šeky UNIŠEK PLUS od chèque déjeuner.

Děkuji zaodpověď.
M.


Datum 19.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chèque déjeuner

Dobrý den,

bohužel tyto šeky neakceptujeme.


Datum 18.11.2012

Vložil Hanka

Titulek Závislost

Tak já nevím,závislost prý nehrozí.Jím ZP sotva 2 týdny,na plné dávce ještě zdaleka nejsem.Ale krátce po tom,co ZP sním,už se těším na další "dávku".Je to normální?Taky nevím,jak je to s jídlem,když během dne jen něco mlsám-jabko,kousek sýra,kafe...Počítá se to jako jídlo-2 hodiny pauza pred ZP?Díky


Datum 19.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Závislost

Dobrý den,

"závislost" jak ji popisujete může vzniknout, ale nic špatného to není. Prostě Vaše tělo dostalo něco dobrého a těší se na to. Mlsat můžete.


Datum 17.11.2012

Vložil Vendy

Titulek Ječmen

Dobrý den,mám od vás již 3 balení mladého ječmene Aktif.Chtěla bych se zeptat proč nyní ječmen opravdu hodně po rozmíchání tolik pění.V předešlých baleních se to nedělo.
Děkuji.


Datum 17.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Ječmen

Dobrý den,

zkuste mi prosím napsat na email, ať mohu dohledat Vaše objednávky. Před nějakou dobou jsme zkoušeli nabídnout zákazníkům extrakoncentrovaný ječmen, ale nesetkal se s úspěchem a tak jsme se vrátili zpět k sladké/vzdušné verzi, která pěnu běžné vytvářela a vytváří. Hodně pěny může být způsobeno malým množstvím vody v šejkru. Pěna není ovšem na škodu. Dá se sníst nebo, stačí přidat trochu vody do nádobky zahýbat jí a pěna se opět promění na nápoj.


Datum 22.11.2012

Vložil VENDY

Titulek Re: Re: Ječmen

ZDRAVÍM,DĚKUJI ZA INFORMACE,KTERÉ JSTE MI ZASLAL NA MAIL.


Datum 11.11.2012

Vložil Petra

Titulek jizva po operaci

dobrý den,je možné podpořit hojení jizvy z venku potíráním ječmene či chlorely od GW a jak postupovat? děkuji


Datum 13.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: jizva po operaci

Dobrý den, ječmen je vhodný na akutní kožní problémy, jako jsou spáleniny, řezné rány, hnisající rány. Po nasypání do rány pálí, ale chlorofyl urychluje hojení. Naopak chlorella je na neakutní kožní problémy jako jsou ekzémy atp. Tedy je vaše jizva otevřená?


Datum 14.11.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: jizva po operaci

Dobrý den,je to jizva,2 měsíce po operaci.Mažu ji sádlem,ale chtěla bych na lepší vzhled,na regeneraci....


Datum 15.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: jizva po operaci

Dobrý den,

tak to bude spíše práce pro plastického chirurga.


Datum 08.11.2012

Vložil petra

Titulek dávkování

dobrý den,ještě mám jeden dotaz.je možné po nastoupání na plnou dávku jíst zelené potraviny jen 2x denně?třeba ráno a večer po 8 tabletách?děkuji


Datum 09.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dávkování

Dobrý den,

ano je to možné, lepší jíst, kdy Vám to vyhovuje, než nejíst vůbec.


Datum 07.11.2012

Vložil petra

Titulek kombucha

dobrý večer,piju čajový nápoj z kombuchy.může kombucha ovlivnit zelené potraviny?děkuji,petra


Datum 09.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: kombucha

Dobrý den,

zelené potraviny neovlivňují další potravinové doplňky.


Datum 05.11.2012

Vložil Marie

Titulek doplňky stravy

Dobrý den,jak je to s potravními doplňky?Beru přípravky na klouby a guaranu.Je nutné dělat mezi ZP a doplňky stejnou pauzumjako mezi léky?Ovlivňují se nějak?


Datum 06.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: doplňky stravy

Dobrý den,

zelené potraviny jiné potravinové doplňky neovlivňují.


Datum 05.11.2012

Vložil Pavel

Titulek Zhoršená kvalita ječmene GW

Dobrý den,

chci se zeptat, zda nemáte zkušenosti se zhoršenou kvalitou ječmene, či s nějakým "vadným" balením. V mojí sadě ječmene se objevují hrudky, i po rozmíchání. Také má jinou chuť.
V souvislosti s tím se chci zeptat, jaký je rozdíl mezi produkty GW a AKTIF. Jde mi zejména o kvalitu, reálnou kvalitu.

Děkuji


Datum 06.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zhoršená kvalita ječmene GW

Dobrý den,

hrudky se objevují hlavně v případech, kdy není uzávěr na dóze dostatečně utahován, nebo bývá dóza na ječmen dlouho otevřená, nebo se do něj dává mokrá lžička.

Výrobky Ječmen Aktif i Ječmen Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Určení cenové politiky je pak rozhodnutím každého výrobce nebo dovozce. Sám mohu hovořit pouze za vlastní značku Aktif. U výrobků z produktové řady Aktif se snažíme držet příznivé ceny tím, že maximálně zkracujeme distribuční řetězec a tím, že výrobky nabízíme primárně po internetu, což výrazně snižuje provozní náklady.


Datum 31.10.2012

Vložil Dana

Titulek Dotaz

Dobrý den,koupila jsem si u Vás ječmen i chlorelu.Jenže ve stejné době,než se vyřídila obj.se u mě objevily dost závažné zdrav.potíže-nemocnice,vyšetření...Výsledkem je několikero léků během dne.V této chvíli mám obavu začít užívat i ZP,protože nepoznám,které vedlejší účinky mají léky a co je od ZP.Tak se ptám-bylo by možné nákup vrátit?Balení jsou nenačatá,všechno nepoužité.Děkuji


Datum 01.11.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Dotaz

Dobrý den,

pokud Vám lékaři našli nějaké zdravotní problémy, jsou pro Vás zelené potraviny o to vhodnější. Stačí dodržovat odstup od léků cca 1 hodinu. Zelené potraviny vedlejší účinky jako klasické léky nemají. Pokud i přesto chcete neotevřená balení vrátit, zašlete je na kontaktní adresu s průvodním dopisem.


Datum 23.10.2012

Vložil Lenka

Titulek játra

Dobrý den,chci si u vás objednat Chlorellu a Ječmen,jen se chci zeptat jestli je uvedeno dávkování na balení(četla jsem,že se dávkování chlorelly postupně zvyšuje).A ještě jestli můžu součastně s ZP užívat Lecitin a jaterní čaj -nebo máte zkušenost se zlepšením činnosti jater díky ZP ?Děkuji za brzkou odpověď-ať můžu poslat objednávku.


Datum 25.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: játra

Dobrý den,

ke každé objednávce přikládáme detailní informace, jak zelené potraviny jíst. Můžete užívat Lecitin i jaterní čaj. Speciálně chlorella je zaměřena na činnost jater. Pokud chcete játra vyčistit, může Vám pomoci také Ostropestřec Mariánský.


Datum 19.10.2012

Vložil Jana

Titulek akné

Dobrý den,

užívám zelené potraviny (2x denně Ječmen a 2x10 chlorellu) a mám potíže s akné. Tyto potíže jsem měla i dříve, ale doufala jsem, že se akné po užívání ZP zlepší. Užívám je již cca 7 měsíců a po zlepšení, kdy jsem si obecně hlídala kvalitu stravy, se dostavilo v létě výrazné zhoršení. Tento stav trvá až do současnosti.

Je možné, že u mě probíhá stále nějaká očistná reakce, nebo jsem zkrátka na akné natolik citlivá?

Děkuji


Datum 22.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: akné

Dobrý den,

zrovna akné je jedno z mála, u kterého probíhá řekněme vlnové zlepšení. Tedy napřed zlepšení, zhoršení, zlepšení. Vlny bývají cca čtyři.


Datum 14.10.2012

Vložil Eva

Titulek Utah

Dobrý den,
hodně se zdůrazňují zelené potraviny pěstované v Utahu (GW).Pocházejí vámi prodávané ZP také z Utahu jako od GW?
Moc děkuji za odpověď!!


Datum 14.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Utah

Dobrý den,

výrobky Ječmen Aktif i Ječmen Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Určení cenové politiky je pak rozhodnutím každého výrobce nebo dovozce. Sám mohu hovořit pouze za vlastní značku Aktif. U výrobků z produktové řady Aktif se snažíme držet příznivé ceny tím, že maximálně zkracujeme distribuční řetězec a tím, že výrobky nabízíme primárně po internetu, což výrazně snižuje provozní náklady.


Datum 09.10.2012

Vložil jana

Titulek rs

dobrý večer,jak je to s jezením zelených potravin při roztroušené skleroze,účinné,vhodné nebo nevhodné?děkuji


Datum 10.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: rs

Dobrý den,

velmi vhodné/účinné a to třeba i díky doplnění interferonů alfa a beta a ne gama. Začít je nutno pozvolna, sledovat reakci organizmu. Máme několik zákazníků s RS a jsou nadšeni.


Datum 09.10.2012

Vložil Zuzana

Titulek náplast

Dobrý den,můžu jíst ZP při používání náplastí na hubnutí?Lepí se vždy 1 na 24h.Děkuji Z.


Datum 09.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: náplast

Dobrý den, ano zelené potraviny můžete jíst. Zelené potraviny také napomáhají ke snížení hmotnosti.


Datum 08.10.2012

Vložil Romana

Titulek migréna

dobrý den obracim se na Vás z dotazem zda-li zelené potraviny mohou pomoci člověku který má chronické migrény a sem tam psychiatrické problémy.Po záchvatech se cítím velmi unavená.A taky bych měla asi zhubnout měřím 165cm a váľím 88kg.


Datum 09.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: migréna

Dobrý den,

je velmi vhodné zjistit, co migrény způsobuje. Někdy to může být obyčejné překyselení organizmu. To samé platí pro psychické problémy, kdy to může být například snížená hladina serotoninu. Se zmíněnými příčinami mohou zelené potraviny pomoci.

Ohledně snížení hmotnosti je to tak, že v tuku v organizmu se ukládají toxiny a člověk pak sám sebe "traví jedy". Což samozřejmě může způsobovat i psychické problémy a migrény.

Pro snížení hmotnosti napomáhá Fenylalanin, který je například obsažen v chlorelle. Tato aminokyselina svým působením na chuťové centrum v mozku snižuje chuť k jídlu.

Rozhodně je nezbytné vás upozornit, že zelené potraviny fungují při dlouhodobějším jezení, tedy alespoň půl roku.


Datum 08.10.2012

Vložil Dana

Titulek detoxikaxe

Dobrý den,přemýšlím o ZP kvůli detoxikaci organismu.je vhodnější ječmen nebo chlorela?Kombinace se trochu bojím,aby to nebylo příliš najednou.Děkuji


Datum 08.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: detoxikaxe

Dobrý den,

na detoxikaci je primárně určena chlorella, ale kombinace s ječmenem bych se vůbec nebál.


Datum 06.10.2012

Vložil klára

Titulek zelené potraviny a kojení

Dobrý den, ráda bych se optala na jezení ZP v době kojení. Jaké je vhodné dávkování? Začala jsem 3 tbl denně a i při takto minimálním množství mám pocit, že miminko po ní trpí na bolení bříška...
Děkuji


Datum 07.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zelené potraviny a kojení

Dobrý den,

je to sice dosti nízká dávka, ale je možné, že miminko na to reaguje výrazněji. Klidně se vraťte na 2 či 1 tabletu denně a zvyšte pitný režim a dávkování zvedněte až si budete jista, že už je vše ok. Nemusíte se bát, v žádném případě dětem neubližují, ale pomáhají.


Datum 04.10.2012

Vložil Iveta

Titulek rozdíly mezi ZP

Dobrý den,
jaký je rozdíl mezi Ječmenem Fresch, Chlorellou Fresch a Ječmenem Green Weys, Chlorellou Green Weys ? Proč je rozdílná cena, když pěstitel/výrobce je stejný a rozdíly ve složení jsou minimální ?
Děkuji za odpověď.


Datum 04.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: rozdíly mezi ZP

Dobrý den,

děkuji Vám za dotaz. Výrobky Chlorella Aktif i Chlorella Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Výrobky Ječmen Aktif i Ječmen Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Určení cenové politiky je pak rozhodnutím každého výrobce nebo dovozce. Sám mohu hovořit pouze za vlastní značku Aktif. U výrobků z produktové řady Aktif se snažíme držet příznivé ceny tím, že maximálně zkracujeme distribuční řetězec a tím, že výrobky nabízíme primárně po internetu, což výrazně snižuje provozní náklady.

Lžička a šejkr jako dárek je k pouze k ječmenu k chlorelle nemá smysl :)


Datum 04.10.2012

Vložil Mila

Titulek Těžký žaludek po ZP?

Dobrý den, s přítelem jsme začali před týdnem jíst chlorelu i ječmen přesně dle doporučeného dávkování. Včera jsme oba pociťovali těžký žaludek, já i křeče v břiše a v noci jsem zvracela+průjem. Nyní už je mi líp, ale zajímalo by mě, jestli to mohou mít na svědomí ZP - jestli má někdo na ZP takovou reakci. Dnes jsem dávku vynechala, ale od zítra bych chtěla pokračovat. Léčím se pro autoimunní thyreozu (+uzlíky v ŠŽ), užívám euthyrox 50mg denně (33let, 60kg). Děkuji za odpověď.


Datum 04.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Těžký žaludek po ZP?

Dobrý den,

při autoimunitních onemocněních je nezbytné postupovat velmi pomalu a sledovat odezvy organizmu. Těžký žaludek může být z nedostatečného pitného režimu. Křeče, zvracení a průjem nejsou běžnými průvodními jevy při jezení zelených potravin. Je to o to zvláštnější, že Vás problémy provází oba dva. Spíš se přikláním k tomu, že Vám nesedlo nějaké jídlo. Pokud byste měla alergii na chlorellu, projevuje se to téměř ihned při první tabletě. Pokud budete začínat znovu, zkuste jíst alespoň týden dávku 1-1-1. Pokud bude vše v pořádku postupte na další krok. Pokud by se problémy objevily znova i při této dávce, jste vzácnou výjimkou alergie na chlorellu.


Datum 01.10.2012

Vložil ivana

Titulek rakovina

Dobry den,chtela jsem se zeptat,mam za sebou operaci hystereskomii,duvodem byl karcinom delozniho hrdla. Jsem 2mesice po teto operaci,ceka me jeste od 16.10. Brachyterapie(vnitrni ozareni) bude to 6davek.V nemocnici mym anesteziologem mi bylo doporuceno uzivani Chlorelly GW a mladeh
jecmene. Kdy mys
lite,ze je nejvhodnejsi uzivani?Hned nebo mam jeste pockat az budu mit ozarky za sebou?V pripade me diagnozy,myslite ze jsou zelene potraviny vhodne?dekuji za odpoved


Datum 01.10.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: rakovina

Dobrý den,

zelené potraviny pomáhají jako prevence pro rakovinným onemocněním, primárně tím, že vytvářejí zásadité prostředí. Pří léčbě ozařování je Ječmen ne jen nevhodný, ale řekl bych přímo zakázaný. Snižuje prostup radioléčby do organizmu. Začněte s ním až po ukončení radioléčby. Chlorellu můžete jíst celou dobu ta radioléčbu neovlivňuje.


Datum 27.09.2012

Vložil ivana

Titulek vaha

Dobrý den, dcera užívá asi 2 měsíce ječmen i chlorellu. Za tu dobu přibrala na váze. Může to bý "negativní vedlejší účinek" těchto dvou produktů?
Děkuji za odpověď.


Datum 27.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: vaha

Dobrý den,

můžete prosím napsat kolik dcera vážila a kolik přibrala? Po zelených potravinách se jak hubne, tak přibírá, má na to vliv několik faktorů. Například pokud má člověk nějaké zdravotní obtíže, kdy nemůže jíst určité potraviny a po jezuení zelených potravin se problémy upraví a tyto potraviny může, většinou jich jí více, protože dříve nemohl a to způsobuje tloustnutí.


Datum 26.09.2012

Vložil květa

Titulek zapach z ust

Dobrý den, trpím nepříjemným zápachem z úst ( zuby mám však v pořádku) a také nepříjemným zápachem když se potím. ( nohy, podpaždí ) Pomůže mi ječmen nebo Chlorella ke zmírnění obtíží?
Děkuji za odpověď.


Datum 27.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zapach z ust

Dobrý den,

zápach z úst může mít na vině překyselení organizmu, to samé platí i o potu. Chlorellu jezte na vyčištění organizmu - na začátku bude pot páchnout asi ještě více a Ječmen bude pracovat na odkyselení organizmu.


Datum 26.09.2012

Vložil Hana

Titulek Mladý ječmen

Dobrý den, nevím co by pro mě bylo vhodnější? Můj přítel má cukrovku a já zase oslabenou imunitu. Tak nevím co je vhodnější? Děkuji za info.


Datum 27.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Mladý ječmen

Dobrý den,

na diabetes je rozhodně dobrá volba Ječmen na imunitu také. Je vhodné podotknout, že ideální kombinace Chlorella a Ječmen.


Datum 24.09.2012

Vložil Lenka

Titulek neplodnost

Dobrý den, může mít užívání ječmenu Aktif vliv na neplodnost? Napomáhá nějak otěhotnění?
Děkuji.


Datum 25.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: neplodnost

Dobrý den,

doktor Lacina, specialista na zelené potraviny uvádí toto, cituji:

"Jedním z posledních zjištění je, že se objevují početí takzvaných zelených miminek, kdy jejich matky, které byly před tím dlouhodobě léčené pro neplodnost, po dlouhodobějším užívání Mladého ječmene, přes všechna pesimistická rodinná i lékařská očekávání, otěhotní a to je velkým překvapením nejen pro ně samotné a jejich partnery, ale především pro jejich lékaře - gynekology. V uplynulých třech letech jsem zaznamenal sedm takto počatých miminek a po zvážení všech skutečností a i podle názoru samotných maminek, má právě Mladý ječmen tu největší zásluhu na tom, že se tak stalo. Čemu přičíst tento úspěch? Jistě vynikajícím vlastnostem Mladého ječmene a zelených potravin obecně.

Jak mnozí z Vás vědí, zelené potraviny mají na náš organismus komplexní účinek. Mezi základní vlastnosti Mladého ječmene patří adaptogenní účinek. To je harmonizující vliv zelených potravin jak na fyzický, tak na psychický stav těla. Ten přispívá k tomu, aby se upravily utlumené či zvýšené hormonální funkce nejen ženských pohlavních orgánů, ale i všech spolupodílejících se systémů - např. štítné žlázy a hypofýzy. V praxi to znamená především pravidelný menstruační cyklus, který je předpokladem i správné funkce ovulace.

Dalším významným účinkem je protizánětlivé působení Mladého ječmene, které napomáhá zlikvidovat záněty adnex, tedy vaječníků a vejcovodů. Stejný účinek se uplatní i u chronických zánětů dělohy a pochvy. Důležité je odstranit nejen tyto záněty, ale všechna zánětlivá ložiska v těle, protože se tak zvýší jeho obranyschopnost a vše začíná fungovat tak, jak by mělo, tedy normálně.

Mohutný antioxidační účinek chrání vznikající a rostoucí před degenerativními změnami a napomáhá tak jeho zdravému vývoji a dozrání. Stejně tak působí i na děložní sliznici a tím připravuje místo budoucího zahnízdění oplodněného vajíčka. Živiny, které s sebou Mladý ječmen do organismu přináší, jsou pak důležitým předpokladem všech předchozích dějů, protože jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému a jednotlivých metabolických dějů.

Neméně významný je i očistný účinek Mladého ječmene. Odstranění jedovatých látek z těla nejen znamená mnohdy zásadní předpoklad úspěšného oplodnění vajíčka a následného donošení plodu, ale zároveň chrání i plod samotný před budoucími zdravotními komplikacemi. Je totiž zjištěno, že během vývoje plodu dokáží jedovaté látky a těžké kovy obsažené v těle matky prostupovat přes placentu do vyvíjejícího se plodu. Takže po narození dítěte má sice maminka o 50% těchto látek méně, jenže těch zbývajících 50% se neztratilo. Má je v sobě právě narozené miminko. Proto je nesmírně důležité tyto látky odstranit z těla ještě dříve, než dojde k početí. A to právě zelené potraviny při dlouhodobém a pravidelném užívání velmi dobře umí.

Abychom však nenechávali vše jen na ženách. I mužská neplodnost se významně na tomto problému podílí. Nejčastějším problémem u mužů je malé množství ejakulátu, snížená pohyblivost spermií, či vývojová degenerace spermií nebo jejich následné poškození vlivem chronických zánětů prostaty a močových cest. Negativně na spermie působí i všudypřítomná oxidační činidla, jedovaté látky a vysoká koncentrace těžkých kovů v organismu. Navíc většina mužů trpí nedostatkem živin, které jsou základním předpokladem vzniku dostatečného množství kvalitního spermatu. (Především zinku a selenu.) Zelené potraviny dokáží i tyto nepříznivé okolnosti zvrátit. Navíc jsou výborným zdrojem energie a vitality, která mnohým mužům schází, takže podstata jejich neplodnosti nemusí být ani tak ve výše uvedených problémech, ale v přirozené lidské vlastnosti, lenivosti." konec citace


Datum 25.09.2012

Vložil Lenka

Titulek Re: Re: neplodnost

Dobrý den,
děkuji za podrobnou odpověď, v nejbližší době zašlu objednávku.


Datum 24.09.2012

Vložil Petra

Titulek ZP a enzymy?

Dobrý den obsahuji ZP od GW nějaké enzymy,které by měli vliv na léčbu otoků po operaci? děkuji moc za odpověd.


Datum 25.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP a enzymy?

Dobrý den,

Mladý ječmen obsahuje cca 28 známých enzymů a mnoho dalších, které ještě nebyly objeveny.

V Mladém ječmenu jsou například: aspartáza, aminotransferáza, kataláza, cytochromoxidáza, DNáza, RNáza, acidoxidáza, hexokináza, dehydrogenáza, reduktáza, peroxidáza, fosfatáza, fosfolipáza, polyfenoloxidáza, dismutáza, transhydrogenáza, atd.

Nezmínila jste, zda jde o toky svalové nebo jen voda. Mladý ječmen napomáhá chodu celého organizmu, ale je nutné zmínit, že otoky nemusí být to první na co se zaměří.


Datum 25.09.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: ZP a enzymy?

Dobrý den,děkuji za odpověd,jde o svalové otoky.


Datum 19.09.2012

Vložil livia

Titulek plet

dobry den,chcem sa opytat..uz tri mesiace beriem chlorellu a mam priserne akne a cervene flasy vobec sa to nezlepsuje praveze opak uplne sa to zhorsuje...
a dalej sa chcem spytat,ci ma nejake ucinky ked chlorellu beriem za den cca 7 tabliet..
dakujem


Datum 19.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: plet

Dobrý den,

u akné je očistná fáze velmi individuální. Pokud jsou očistné projevy příliš silné, snižte dávku a zvyšte pitný režim. Lze snižovat až na nulu a počkat až očistné projevy oslábnou či zmizí a pak pomalu zase začít jíst, v menších dávkách. Můžeme se zeptat jakou Chlorellu jíte? 7 tablet je cca poloviční dávka pro Chlorellu Aktif a GW.


Datum 19.09.2012

Vložil livia

Titulek Re: Re: plet

mam chlorellu GW.praveze uz som skusala davku aj znizit a uplne prestat..ale stale je to take rovnake..tak co mi poradite?a moze byt ze aj po troch mesiacoh ma niekedy dost boli hlava?
dakujem


Datum 19.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: plet

Dobrý den,

bolest hlavy je typickým očistným procesem a stále to vypadá na nedostatečný pitný režim. Pokud jste přestala a projevy se ani po delší době neupravily, pak to nemá spojitost se zelenými potravinami, ale s něčím dalším.


Datum 19.09.2012

Vložil Elisa

Titulek ZP a migréna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaký mají zelené potraviny vliv na migrénu a zda máte nějaká doporučení ohledně užívání (kterou zelenou potravinu konkrétně užívat, v jakých dávkách a jak dlouho).
Děkuji


Datum 19.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP a migréna

Dobrý den,

od zákazníků jsou informace o zelených potravinách a migréně pozitivní. Často bývý migréna spojena s překyselením organizmu. Ovšem je nutno zmínit, že účinek přijde až po delší době jezení. Rozhodně to nefunguje tak, že si dáte pár pilulek chlorelly a migréna zmizí. Ideální je kombinace Ječmen a Chlorella.


Datum 20.09.2012

Vložil Elisa

Titulek Re: Re: ZP a migréna

A proč zrovna ječmen a chlorella? Proč ne třeba pšenice, spirulina, alfalfa?


Datum 20.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: ZP a migréna

Dobrý den,

nebylo to myšleno, že pouze chlorella a ječmen. Jen jsem zmínil zkušenost těch, kteří už zelené potraviny vyzkoušeli a pomohli jim. Takže pokud chcete vyzkoušet i další, směle do toho.


Datum 19.09.2012

Vložil katka

Titulek křece v břiše

Dobrý den, dcera začala zhruba před 3 týdny pít ječmen a jíst chlorellu. Je jí 15 let, doufá, že jí to pomůže na akne. Postupně si zvyšovala dávkování a nyní je na 6ráno-5poledne-6večer. ( víc by údajně neměla brát) Nyní měla asi 3 dny vždy odpoledne křeče v břiše, trvající cca 2-3 hodiny. Je možné, že je to vyvolané právě chlorellou? Neměla by si snížit dávkování? Děkuji za odpověď.


Datum 19.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: křece v břiše

Dobrý den,

křeče rozhodně nejsou normální. Mohou být způsobeny nedostatečným pitným režimem, nebo nedostatek tekutin při zapití chlorelly. Pokud i při zvýšeném pitném režimu se objevují křeče něco není v pořádku a doporučuji Vám navštívit lékaře.


Datum 17.09.2012

Vložil Michaela

Titulek Antikoncepce, očkování

Dobrý den,

počítá se antikoncepce jako lék, a tudíž bych měla počkat nějakou dobu po tom, co sním ZP, abych ji mohla užít?
A dále se chci zeptat, jak je to s očkováním. Nebrání ZP proniknutí látek do organismu? Potřebuji se nechat přeočkovat proti žloutence a dále uvažiji o očkování proti chřipce, neboť jsem na ni velice náchylná, ZP neužívám příliš dlouho, aby moje imunita byla neprůstřelná, a tuto zimu bych ráda zůstala zdravá. Děkuji za odpověď!


Datum 18.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Antikoncepce, očkování

Dobrý den,

antikoncepce je také lék, takže platí buď nejdříve zelené potraviny a za 30 min. můžete léky nebo napřed léky a za 60 min. můžete zelené potraviny.
Zelené potraviny neovlivňují proniknutí látek do organizmu. Rád bych Vás však upozornil, že zelené potraviny napomáhají ke zvýšené imunitě, zatímco veškerá očkování ji nejdříve oslabují.


Datum 18.09.2012

Vložil Michaela

Titulek Re: Re: Antikoncepce, očkování

Děkuji Vám za odpověď! A jaký máte tedy názor na očkování proti chřipce? Můžete mi případně doporučit nějaké potravinové doplňky (mimo ZP), které ji pomáhají zahnat, když už propukne? Nechce se mi do sebe neustále ládovat paralen. Mám dobrou zkušenost s přípravkem Alivictus (česneková tinktura), případně echinaceové kapky.


Datum 18.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Antikoncepce, očkování

Dobrý den,

všechny Vámi zmíněné jsou ok - Alivictus, Echinaceové kapky, ještě bych přidal Lichořeřišnicové kapky. Chlorella jako taková obsahuje i chlorelin, přírodní antibiotikum, které velmi dobře napomáhá.


Datum 14.09.2012

Vložil Ivan

Titulek Cirhóza

Dobrý večer, chci se zeptat, zda chlorelu pyrenoidosu může užívat člověk s dg. cirhoza jater.
Děkuji


Datum 15.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Cirhóza

Dobrý den,

pokud je nám známo, žádná omezení v tomto směru nejsou. Zelené potraviny napomáhají k regeneraci tkání. Prosím informujte svého ošwtřujícího lékaře, že chcete jíst zelené potraviny.


Datum 13.09.2012

Vložil David

Titulek ZP a rakovina

Dobrý den, moje žena byla včera u homeopatičky a ta jí sdělila, že ZP nepomámahají tak, jak se můžeme všude dočíst, ale spíše škodí.
Zejména pak ve vztahu k rakovinovým buňkám, kdy je údajně chrání tak, jako normální buňky.
Je tohle možné, nebo je tento stav specifický pro nějakou chorobu?
ZP jíme již cca 5 měsíců a dost nás to vyděsilo, zvláště když moje žena prodělala toto onemocnění cca před dvěma lety.

Děkuji David


Datum 13.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP a rakovina

Dobrý den,

tak jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu. Ovšem tady to pramení z nepochopení. Ohledně "ochrany" rakovinných buněk je to tak, že primárně Ječmen vytváří prostředí (zásadité), ve kterém rakovina nepřežije. Pokud je však nasazena léčba ozařováním a Ječmen není vysazen, pak "chrání" organizmus proti škodlivému záření, což léčba ozařováním je. Tedy "chrání" tím i rakovinu, protože neumožní ozařování proniknout do těla a rakovinu oslabit. Proto je vždy a všude uvedeno, kdy se zelené potraviny jíst nesmí. Léčba ozařováním je jedna z nich. U chemoterapie se zelené potraviny jíst mohou.
V okamžiku, kdy vám lékaři oznámí, že jste vyléčeni, je téměř jisté, že do 5-ti let se při "běžném" životě, tedy bez pomoci organizmu, aby zůstal zásaditý, se rakovina vrátí. Naopak při jezení zásaditých potraviny i třeba zelených potravin, vytváříte prostředí, které rakovina nenávidí.


Datum 10.09.2012

Vložil Lenka

Titulek Chlorella a akné

Dobrý den,
beru chlorellu už 2 měsíce cca 4 g denně (3x15 tablet). Došlo u mě ke zhoršení akné a stále se nezlepšuje? Je to normální a není už to příliš dlouho? Četla jsem, že zhoršení je průvodním jevem, ale mělo by se to během tří týdnů zlepšit.
Děkuji


Datum 10.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella a akné

Dobrý den,

jestli správně počítám, tak 4g chlorelly je celkem 16 tablet denně. 3x15 tablet je 11,25g chlorelly. Je vhodné zmínit, že zrovna u akné je dva měsíce málo. Zlepšení je dosti individuální a u někoho je to 3 měsíce u někoho rok. Zlepšení také přichází ve vlnách - zlepšení, zhoršení.


Datum 09.09.2012

Vložil Petra

Titulek bilirubin

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat ,zda díky ječmenu od GW,je možné snížit hladinu bilirubinu,bud po prodělané mononukleouze nebo Gilbertově benigní hyperbilirubinemii.Děkuji


Datum 10.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: bilirubin

Dobrý den,

pokud jde o úpravu bilirubinu u prodělané mononukleózy by to jít mohlo. U Gilbertově benigní hyperbilirubinemie je to trošku jiné. Většinou jde o geneticky zděděnou nemoc, u takových nemocí není náprava jednoduchá. Tedy jezení musí být dlouhodobější.

Kromě zelených potravin doporučuji ostropestřec mariánský a zinek.

Vhodná životospráva
- vhodná je klasická zdravá strava, především málo tuků, chemických přísad a minimum alkoholu

- trávit čas venku na sluníčku, kvůli lepší zpracovatelnosti vitaminu D (vida, asi to s těmi černochy a tím, že v Africe lidi GS tolik netrpí, má v sobě kousek pravdy) - potvrzeno, po pobytu u moře apod. se zákonitě hladina bilirubinu sníží
- omezení jídel s chemickými doplňky (umělé sladidlo aspartam kupříkladu způsobuje migrény a alergie, sladidlo cyklamát způsobuje rakovinu močového měchýře, stejně tak sacharin) - všechny způsobují zvýšený tlak na játra. Skoro by se dalo říci, že je lepší být obézní ze zdravé stravy, než štíhlý a jíst ve fast foodech a pít k tomu colu a jiné slazené limonády...
- omezení jednoduchého cukru (čokoláda, zákusky...)
- omezení masa všeho druhu (na den člověku stačí 20 g bílkovin, které lze bohatě doplnit zeleninou, tmavým pečivem apod.)
- omezení alkoholu (optimálně se mu zcela vyhýbat) a stresu, nehladovět (vhodné jíst menší porce cca 6x denně - bohatější snídaně, ovoce k svačině, lehký oběd, svačina, velmi lehká věčeře a před spaním ovoce/zelenina/jogurt)
- zvýšení příjmu bílých jogurtů, tmavého celozrnného pečiva, ovoce a zeleniny, medu - ale jen do té míry, příliš velká spotřeba jídla také škodí
- dostatečně pít vodu (dehydratace - virové onemocnění a u žen i menstruace - se projevuje zvýšeným bilirubinem)
- dostatek kvalitního spánku
- omezení mléčných výrobků (s výjimkou zakysaných, jako jsou bílé jogurty)
- nevynechávat denní jídla (opět: je vhodné více jídel po menších dávkách, hladovění skutečně není vhodné)
- sportovat s mírou, stejně tak rozumně s fyzickou námahou
- k doporučením patří i dobrý styk s přáteli a společenský život (ne noční flámy)


Datum 05.09.2012

Vložil ondřej

Titulek hmotnost ječmene Aktif

Jakou hmotnost má ječmen Aktif? 200 nebo 250 g? Děkuji


Datum 05.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: hmotnost ječmene Aktif

Dobrý den,

hmotnost je 250g. Můžeme se zeptat z čeho by mohla vycházet vaše informace že je to 200g? Děkujeme


Datum 05.09.2012

Vložil slunicko

Titulek pěstování a zpracování ječmene

Dobrý den, zajímalo by mě, kde se ječmen Aktif pěstuje a jak se zpracovává? Děkuji


Datum 05.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: pěstování a zpracování ječmene

Dobrý den,

pěstuje se v USA, stát Utah v nadmořské výšce cca 1500m na původně dně sladkovodního jezera. Zpracování probíhá lisováním a kontrolovaným odpařením vody.


Datum 05.09.2012

Vložil slunicko

Titulek teplota

A při jaké teplotě se zpracovává?


Datum 06.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: pěstování a zpracování ječmene

Listy jsou sklizeny, opláchnuty, vylisovány a získaný extrakt se necelé 2 minuty suší pouze při teplotě 31 °C.


Datum 04.09.2012

Vložil Monika

Titulek Spirullina Barley

Dobrý den,
už druhý týden užívám Spirullinu. Mám zácpu a nemoci, které jsem prodělala se mi vrátili. Každý den vypiju 2l vody. Chtěla jsem se zeptat, zda pokračovat v užívání nebo léčbu přerušit. Na ucpané dutiny jsem už brala 2krát atb. Děkuji za odpověd. Monika


Datum 04.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Spirullina Barley

Dobrý den,

spirulinu sice nenabízíme v sortimentu, ale je to taky zelená potravina. 2l je docela málo ještě od toho odečtěte kávu či alkohol nebo hodně slané polévky. Na začátku jezení se objevují tyto očistné reakce. Pokud jsou příliš silné, doporučuji Vám dávku snížit a zvýšit pitný režim.


Datum 01.09.2012

Vložil Dana

Titulek ZP

Dobrý den,maminka má cukrovku 2.typu a dost silnou lupénku.Pomohly by jí ZP a v jaké dávce?Co může očekávat v začátku léčby?Je jí 68 let.Děkuji


Datum 01.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP

Dobrý den,

na diabetes 2.typu je ideální ječmen, který napomáhá stabilizaci tohoto onemocnění. V první fázi většinou dochází ke zhoršení, ale následně dochází ke zlepšení. Zhoršující fáze je cca 2-3 měsíce. U lupénky jsou zelené potraviny úspešné, ale chce to vydržet. Prvně se nemoc zhorší a někdy dost výrazně. Nepíšete v jakém rozsahu je psoriáza, zda je pouze na pokožce nebo i v kloubech. U lupénky jsou velmi zajímavé výsledky po 12-18 měsících, ano možná je to pro někoho dlouho. Ale máme zákazníky, kteří říkali - "To nevydržím." A v současné době jsou velmi překvapeni z výsledků. Ovšem překvapeni mile. To co nezvládlo moře ani klasická léčba zvládají zelené potraviny, ale po delší době.


Datum 01.09.2012

Vložil Dana

Titulek Re: Re: ZP

Děkuji za odpověď.lupénka je na pokožce na ploskách nohou,má to dost hrozné a při zhoršení i bolestivé,další zhoršení by asi nevydržela.Ještě dodám,že má jen jednu ledvinu,mívala kameny,pak jí ledvinu vzali jako nefunkční.Děkuji


Datum 01.09.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: ZP

Dobrý den,

tak pokud je lupénka tak rozsáhlá, je možné začít se zelenými potravinami, ovšem začít velmi pozvolna a nastoupávat velmi pozvolna. Pitný režim do limitu povoleného lékařem. Je jasné, že pokud dávky budou nižší, prodlouží se i doba, po které budou vidět výsledky. Je také vhodné jíst zinek, který je třeba v dýňových semínkách.


Datum 29.08.2012

Vložil Lída

Titulek Chlorella + betakaroten

Dobrý den,

je možné současně užívat chlorellu a betakaroten (pojedu do na dovolenou do zahraničí - z důvodu ochrany kůže) a nebo už je denní dávka betakarotenu obsažena v chlorelle?

Děkuji a přeji pěkný den.


Datum 29.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella + betakaroten

Dobrý den,

užívat betakaroten při jezení chlorelly je zbytečné. Betakarotenu je v chlorelle dost. Doporučuje se jíst chlorellu delší dobu, alespoň měsíc, aby se nějaká zásoba vytvořila. Při vysokých dávkách chlorelly se betakaroten začne ukládat v dlaních a kůže bude naoranžovělá.


Datum 27.08.2012

Vložil Helena

Titulek Roztroušená sklerosa


Chtěla bych zkusit zelené potraviny a mám RS. Je mi
66 let, chodím o francouzských holích, v současné
době nemívám akutní ataky nemoci.

V jakých dávkách bych mohla užívat ZP, slyšela jsem, že
u autoimunitních onemocnění je vhodné užívat ječmen a
chlorellu zvlášť a v nízkých dávkách a dělat přestávky.

Prosím o Váš názor a předem děkuji. Helena


Datum 27.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Roztroušená sklerosa

Dobrý den,

zelené potraviny jsou na roztroušnou sklerózu velmi vhodné. Rozdíl od "klasického jezeni" je, že nastoupávání je pomalejší a je nezbytné sledovat odezvu organizmu, kdy lidé s autoimunitními onemocněními jsou citlivější na změny.

Zelené potraviny je vhodné jíst dohromady, jejich účinek se pak zvyšuje. Není nutné dělat přestávky.


Datum 23.08.2012

Vložil Pavel

Titulek ZP vs. autovakcína

Dobrý den,

chci se zeptat, zda se nemohou negativně ovlivňovat ZP s autovakcínou na zánět močových cest způsobený bakteriemi E colia Entherococcus faecalis.
Děkuji


Datum 24.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP vs. autovakcína

Dobrý den,

zelené potraviny neovlivňují vakcíny ani očkování.


Datum 22.08.2012

Vložil Vendy

Titulek Opary?

Dobrý den,beru asi 1,5 měsíce chlorellu a následně asi1 měsíc i zelený ječmen.Oboje v plné výši dle návodu.Před 14 dny se mi objevily opary na horním rtu,později v nose a následně na uchu,za ním i ve vlasech.Pomalu postupně zasychají a odlupují se.....Myslím si,že je to vlivem ZP,čištěním.Beru ZP stále stejně a jen mě zajímá,jestli se mílým,či nikoliv.Děkuji za odpověď.


Datum 22.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Opary?

Dobrý den,

s největší pravděpodobností jsou to očistné projevy spojené se ZP. Nepíšete, že byste těmito problémy trpěla i dříve případně užívala nějakou medikaci. Dodržujte pitný režim a vydržte.


Datum 21.08.2012

Vložil Lenka VLČKOVÁ

Titulek Ječmen aktif

Dobrý den , zakoupila jsem si u vás před mesícem Ječmen aktif a pravidelne ho užívám ...ale vyskytly se u mne trochu potíže a došlo mi , že jsem alergická na travy a pily .... ale na trávy nejvíce a ječmen do nich patří , že ? Na potlačení alergie užívam 1xd xyzal .... a prot bych se chtela , zdali je pro mne užívaní ml.ječmene vhodne, když vlastne kombinuje 2 protichudne latky ?? :( dekuji za odpoved


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Ječmen aktif

Dobrý den,

v Ječmeni Aktif ani v Ječmeni GW nejsou žádné trávy a pyly. Jde o vyšťavenou šťávu z rostlinek a následně kontrolovaně zbavenou o vodu. Zelené potraviny napomáhají právě při alergiích. Člověk je sice stále alergikem, ale projevy jsou minimální.


Datum 19.08.2012

Vložil Jana

Titulek porokeratóza

Zdravotní problém - aktinická porokeratóza - je naděje s užíváním produktů na zlepšení. (ječmen a chlorella)


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: porokeratóza

Dobrý den,

škoda, že jste nenapsala v jakém stádiu onemocnění je a zda berete nějaké léky. Zelené potraviny pomáhají při kožních onemocněních, ale do určité míry.


Datum 19.08.2012

Vložil majka

Titulek prostata

Dobrý den zajímalo by mně jak velké má pozitvní účinky chlorela a zelený ječmen na prostatu, vysoký tlak a artrózu kolen.
mj


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: prostata

Dobrý den,

na vysoký tlak mívají ZP vliv asi po cca roce jezení, u artrózy kolen záleží na tom, zda je o stav po akutním úrazu či už jde o poškození chrupavek. U aktuních stavu napomáhají ZP ryxhlejšímu vrácení do normálu u poškozených chrupavek nepomáhají, je vhodnější jíst chondroprotektiva. U prostaty je nejprve vhodné zajít k lékaři, aby zjistil důvod problémů.


Datum 17.08.2012

Vložil Petra

Titulek JOD

Dobrý den,obsahuje ječmen či chlorella od GW jod?A v případě nutnost vysazení clorelly a ječmene z duvodu plánované operace ,je vhodné vysadit raději postupně,nebo to je jedno?Děkuji


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: JOD

Dobrý den,

pokud je nám známo malé množství jódu obsahují i když ve složení není uveden. Vysazení necháme na Vás, ze zkušenosti je vhodne vysadit snižovaním během cca 3 dnů.


Datum 15.08.2012

Vložil Lívia

Titulek zhorsenie pleti

Dobry den,chlorellu beriem asi dva mesiace..s tym ze ani nie po mesiaci som si dala prestavku,lebo mi bolo zle a priserne ma bolela hlava..asi mesiac ju teraz beriem normalne a posledne asi dva tyzdne sa mi nenormalne zhorsila pokozka..mam hrozne akne na tvari..hlavne na licach mam velke zapalene vyrazky a dost mi to vadi :/ celkovo som mala problemy s pletou a nic mi na to nepomahalo tak mi odporucili brat chlorellu..lenze to akne na tvari je hrozne..a stale sa to zhorsuje..tak rozmyslam,ci prestat brat GW,alebo ci este pockat..len mam strach,ze ajtak sa mi ta pokozka vobec nezlepsi a ze tabletky beriem zbytocne..kedze to beriem uz ale cca 2 mesiace,tak uz by sa to mohlo zlepsit nie?a este sa chcem spytat,ked mam taketo vyrazky,tak ci mam nejak menej brat tabletiek denne alebo naopak viac alebo ako..teraz beriem za ten den 10..dakujem za odpoved..


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zhorsenie pleti

Dobrý den,

akné je jedna z variant očistné reakce a probíhá v několika vlnách. Pokud jsou projevy nepříjemné, zvyšte pitný režim a snižujte dávku chlorelly až na míru, kdy budou projevy snesitlené. Pokud budete začínat znovat, nespěchejte s nastoupáváním, ale klidně i nějakou dobu zůstaňte na nižší dávce.

Bolest hlavy také patří k očistným projevům a většinou souvisí s nedostatečným pitným režimem.


Datum 22.08.2012

Vložil Lívia

Titulek Re: Re: zhorsenie pleti

beriem za den asi 10 tabletiek aj viac..takze mam tu davku zmensit ci ostat na takej akej som?


Datum 22.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: zhorsenie pleti

Doporučuji dávku snížit, klidně postupně až na 0. Po té co odeznějí očistné projevy, pomalu začít jíst, ale nikam nespěchat, dostatečně pít.


Datum 15.08.2012

Vložil margotka

Titulek opuch tvare, ekzem

Dobry den. Beriem chlorellu uz 3 tyzdne (3x5 tabl.), no od kedy som si ju nasadila, mam dost velke problemy s pokozkou. Zhorsil sa mi ekzem (na prstoch ruk), az tak ze som si ho rozskrabala a mala velke rany az po lakte. Teraz uz som v staviu hojenia. No popri tom som sa vyhadzala na dekolte, krku aj tvari. Dokonca mi zacala tvar opuchat, hlavne okolo oci. Ja mam problem s ekzemom asi od 15 rokov (teraz mam 33), uzivala som casto hormonalne masti, mam znizenu imunitu, za posledne dva roky som brala 7x antibiotika. Okrem toho moja zivotosprava nebola nic moc. Prejedala som sa sladkym, jedla vela fast foodov. Neviem, co mam robit, pretoze sa mi stav zatial vobec nezlepsuje, skor zhorsuje. Prosim o radu, mam chlorellu vysadit, alebo este pockat? Uz som z toho zufala a bojim sa, aby som si neublizila. Dakujem.


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: opuch tvare, ekzem

Dobrý den,

pokud jsou očistné reakce takto silné je vhodné dávku chlorelly snížit (klidně až na 0), zvýšit pitný režim až do doby než reakce odezní, po té pomalu začít znova.

Ohledně ekzému a alergií. Zelené potraviny jsou u atopického ekzému úspěšné tak v 80% případů a je třeba na doporučenou dávku vystoupávat pozvolna, aby se nedostavila možná očistná reakce. Lokálně na ekzém je vhodný ještě Skin Cap. Skin Cap existuje ve 3 formách - spray (velké plochy), krém (menší plochy), šampon - (vlasatá část hlavy), neobsahuje kortikoidy, je volně prodejný v lékárnách a aplikuje se zprvu 2x denně. Pokud je ekzém popraskaný, pak u sprayové formy krátce po aplikaci zapálí, protože je v alkoholovém nosiči. Po zlepšení stavu se aplikuje 1x denně, pak ob den, ob 2 dny atd., až pak třeba 1x za týden až měsíc. Nevýhodou je cena - spray cca 560,- Kč, krém a šampon 460,- Kč. Spray se po aplikaci musí nechat zaschnout, jinak špiní prádlo. Na zvláčňování nejen ekzémem poškozené pokožky je vhodná Lipobase dostupná v lékárnách. Vhodný je i ionizér do místnosti, kde se spí. Viz www.bionic.cz


Datum 21.08.2012

Vložil margotka

Titulek Re: Re: opuch tvare, ekzem

Dakujem velmi pekne za odpoved, chlorelu som si znizila na 1x1, tak to beriem uz asi 5 dni. ustup cervenych ploch je zatial minimalny, tak sa chcem spytat teda mam ju uplne vysadit? No a dnes mi prisiel aj zeleny jacmen. Treba to brat spolu alebo ked vysadim chlorelu, aspon jacmen mozem? Dakujem.


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: opuch tvare, ekzem

Dobry den,

k ustupu dochazi do cca tydne a je mozne chlorellu uplne vysadit. Jecmen je mozno jist i samostatne, bez chlorelly.


Datum 14.08.2012

Vložil Jana

Titulek současné užívání mladého ječmene i Chlorelly


Dobrý den,
v dubnu jsem začala užívat zelený ječmen a pro
dobrý efekt na mé zdraví užívám stále. Koncem května
jsem přidala i chlorellu. Zpočátku jsem užívala ječmen
i chlorellu odděleně, ale nyní zapíjím koktejlem z ječmene
tablety chlorelly a to 2 x denně na lačno a zbytek chlorell
tak do celkem 16 tablet denně si dám večer.
Mám dotaz, zda se nějak navzájem obě látky negativně
neovlivní, např. snížením účinku? Předem děkuji za od-
pověď.


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: současné užívání mladého ječmene i Chlorelly

Dobrý den,

právě naopak, účinek se při souběžném jezení zvyšuje. Představte si jednorukou krejčovou (chlorella nebo ječmen) a dvourukou (chlorella a ječmen). Jednoruká šaty taky ušije, ale trvá ji to o mnoho déle.


Datum 13.08.2012

Vložil Roman

Titulek kdy užívat Chlorellu a kdy Ječmen

Dobrý den, je nějaké pravidlo, nebo nějaká pomůcka pokud bych se chtěl rozhodnout pro braní jednoho produktu, kdy užívat Chlorellu a kdy Ječmen? Případně v jakých případech nebo při jakých konkrétních potížích. Děkuji, Roman.


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: kdy užívat Chlorellu a kdy Ječmen

Dobrý den,

Chlorella primárně čistí organizmus, tedy odnáší z něj to co tam být nemá a naopak Ječmen primárně sytí, tedy přináší do těla látky, které tam chybí. Jemčne je například velmi vhodný pro diabetes. Případně některé onemocnění s dávkování najdete na https://www.zelenyobchod.cz/napoje-z-travin-kniha-o-napoji-z-travy-3-vaclav-rathousky


Datum 13.08.2012

Vložil Hana

Titulek chlorella+mladý ječmen

Dobrý den,
již druhým rokem marně bojuji s chlamydiemi pneum., začala jsem užívat chlorellu -asi 2měsíce a 2týdny piju mladý ječmen- dle dávkování v příbalovém letáčku. S hrůzou jsem zjistila, že mě ve velkém množství začaly padat vlasy! :-((... Může to být důsledek ZP? A můžete mi, prosím, poradit co by na ty plicní potvory mohlo zabrat? Jsem ochotna podstoupi či spolknout cokoli, jen když se těch potvor zbavím... Děkuji moc za radu.. H.


Datum 21.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorella+mladý ječmen

Dobrý den,

vypadávání vlasů mohou způsobit ZP a to v případě, kdy je váš organizmus zahlcen těžkými kovy a ZP je z něj snaží dostat, nejrychlješí cesta je přes vlasy a ochlupení na těle.
Pokud jde o nemoc v akutním stádiu, navštivte lékaře, léčba by měla probíhat antibiotiky, pokud jde o chronický průběh, tam už moc možností není. Zelené potraviny vám mohou pomoci "uspat" chlamydie.


Datum 03.08.2012

Vložil Marie

Titulek ADHD

Dobrý den,
mohl by jste mi napsat zda a jaký vliv má užívání ZP na ADHD? Můžeme očekávat zlepšení či i vyléčení?
Od ledna 2012 až do června syn začal brát Ritalin ( nejprve půlku a po několika měsících se navýšilo na jednu tabletku ). Nyní jsou prázdniny a tak syn Ritalin nedostává,ale ráda bych aby do školy nastoupil bez Ritalinu. Je to vůbec možné? ZP bere již od počátku prázdnin.
Také se chci zeptat,zda ZP způsobí úplné vyléčení ekzému a alergie ( potravinové i zvířecí srst,pyl atd.) nebo se jen vše zmírní?
Děkuji předem za Vaši odpověď,

Marie


Datum 03.08.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ADHD

Dobrý den,

tato porucha se projevuje již od raného dětství, nejvíce však ve školním věku, kdy postihuje 3–7 % dětí. Ve 40-50 % případů přetrvává do dospělosti a vyskytuje se u 4-5 % dospělých. Spíše než hyperaktivita se v tomto období objevují pocity vnitřního neklidu, převládá impulzivita a poruchy pozornosti.
Nedostatek neurotransmiterů, které tyto problémy způsobují, jako je třeba serotonin lze doplnit právě Mladým ječmenem, takže v této oblasti zelené potraviny mohou případně pomoci. Serotonin (hormon štěstí) se večer mění v Melatonin (Hormon spánku) lépe se pak člověku usíná a i spánek je kvalitnější.

Ohledně Ritalinu může o jeho vysazení rozhodnout pouze ošetřující lékař.

Doporučuje se jíst zelené potraviny alepoň půl roku než se rozhodnete, zda u nich zůstanete. Měsíc je dosti krátká doba, první změny je možné očekávat alespoň po 3 měsích jezení.

Ohledně ekzému a alergií. Zelené potraviny jsou u atopického ekzému úspěšné tak v 80% případů a je třeba na doporučenou dávku vystoupávat pozvolna, aby se nedostavila možná očistná reakce. Lokálně na ekzém je vhodný ještě Skin Cap. Skin Cap existuje ve 3 formách - spray (velké plochy), krém (menší plochy), šampon - (vlasatá část hlavy), neobsahuje kortikoidy, je volně prodejný v lékárnách a aplikuje se zprvu 2x denně. Pokud je ekzém popraskaný, pak u sprayové formy krátce po aplikaci zapálí, protože je v alkoholovém nosiči. Po zlepšení stavu se aplikuje 1x denně, pak ob den, ob 2 dny atd., až pak třeba 1x za týden až měsíc. Nevýhodou je cena - spray cca 560,- Kč, krém a šampon 460,- Kč. Spray se po aplikaci musí nechat zaschnout, jinak špiní prádlo. Na zvláčňování nejen ekzémem poškozené pokožky je vhodná Lipobase dostupná v lékárnách. Vhodný je i ionizér do místnosti, kde se spí. Viz www.bionic.cz

Alergikem je člověk navždy, ovšem lze umírnit alergické projevy nebo-li "může se vyléčit". Zelené potraviny snižují překyselení organizmu a i tím napomáhají v boji s alergiemi. S alergií na pyl jsou velmi dobré zkušenosti.


Datum 28.07.2012

Vložil Dana

Titulek plastická operace

Dobrý den, začala jsem užívat mladý ječmen a přemýšlím i o chlorele. Dočetla jsem se, že kontraindikace je transplantace. Chystám se na plastickou operaci prsou augmentaci - mám přerušit užívání a na jak dlouho?
Děkuji za odpověď


Datum 29.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: plastická operace

Dobrý den,

zákaz jezení zelených potravin a transplantace je spojeno s léky na potlačení imunitního systému, aby organizmus přijal transplantovaný orgán. Léky imunitní reakci snižují, zelené potraviny zvyšují, což je nežádoucí. Konzultujte se svým lékařem, jaké léky Vám případně budou nasazeny a informujte ho o tom, že chcete jíst zelené potraviny.


Datum 26.07.2012

Vložil lilca

Titulek GW a menstruacia

dobry den,chcem sa opytat,doteraz som mavala velmi bolestivu menstruaciu..nemozu mi tabletky chlorella GW v tych bolestiach pomoct,ze ma to prestane boliet?dakujem za odpoved


Datum 26.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: GW a menstruacia

Dobrý den,

takto jednoduše nelze odpovědět na otázku, je vhodné vědět příčinu bolestí, případně zda Vám v těle něco chybí. Zelené potraviny jako takové harmonizují chod organizmu.


Datum 26.07.2012

Vložil Kája

Titulek menstruace

Můj problém (choroba) je následující, již několik let trpím vynecháváním menstruace a jelikož je mi 30 je to značný problém. Již asi 2 roky se snažíme o potomka, ale bohužel stále bezúspěšně. Podstoupili jsme již i IVF, kdy test vyšel pozitivní, ale bohužel plod se dále nevyvíjel.
Takže asi tolik k mému problému.


Datum 26.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: menstruace

Dobrý den,

otázka sice chybí, ale předpokládám, že dotaz pravděpodobně bude, zda Vám ZP pomohou v otěhotnění. Je trošku škoda, že jste nerozebrala svůj zdravotní stav trošku více.

Vynechávání menstruace případně její vytracení může způsobit vyhublost, kdy tělo vypíná "nepotřebné", protože potřebuje energii prostě jinde. Také při velké vyhublosti tělo nedovolí ženě otěhotnět, protože by ohrozilo sebe samo. Může to být také způsobeno velkými sportovními výkony nebo nevhodnou stravou - vegetariánství, veganství atp.

Zelené potraviny se snaží umožnit tělu bezproblémový chod a také jeho chod harmonizuje, tedy ano ZP napomáhají při otěhotnění, ale nepřímo.


Datum 26.07.2012

Vložil Jana

Titulek ZP

Dobrý den,jsem po operaci prsu pro nádor a byla mi nasezena hormonální léčba Tamoxifenem a chtěla jsem se zeptat, zda je možné užívat zelený ječmen a chlorellu současně s touto léčbou, aniž by byl snížen účinek hormonální léčby.Tamoxifen se vstřebává 4-7hodin. Děkuji za radu


Datum 26.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP

Dobrý den,

zelené potraviny jako takové napomáhají zotavení organizmu po takto těžkých zásazích, ale ohledně kombinaci s konkrétním lékem, konzultujte prosím se svým ošetřujícím lékařem. Vstřebávání 4-7 hodin je nezvykle dlouhé.


Datum 25.07.2012

Vložil Pavel

Titulek Akné v obličeji

Dobrý den, již cca 4 měsíce beru ZP, cca měsíc mám zvýšené dávkování 3x denně lžičku ječmene a 10 chlorell. Je mi 30 let. Po zvýšení dávkování se mi objevily pupínky na čele a v obličeji. Vím o "očistných reakcích", ale trvá to již cca měsíc. Nevím tedy, jestli je to normální, nebo zda je moje tělo tak zaneřáděné. Pravdou je, že zdravotní potíže mě trápí (zánět spojivek, zánět močového měchýře, zažívací potíže, únava, oslabená imunita).

Děkuji


Datum 26.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Akné v obličeji

Dobrý den,

problémy které popisujete v závěru příspěvku se objevily po začátku jezení ZP nebo už jste je měl předtím a teď jen stále přetrvávají (tedy problémy máte 4 měsíce). Podstupujete nějakou klasickou léčbu?

Pokud se objevují pupínky, které jsou nepříjemné a chcete vědět zda je to díky zeleným potravinám. Je vhodné ZP úplně vysadit a po odeznění příznaků opět začít jíst. Pokud se pupínky opět objeví, způsobují to ZP. Ovšem pokud pupínky nevadí, doporučuji Vám snížit dávku ZP, dočasně.


Datum 27.07.2012

Vložil Pavel

Titulek Re: Re: Akné v obličeji

Dobrý den,

potíže se mi objevily s vyjímkou oslabené imunity současně s užíváním ZP, což je ale náhoda. Měl jsem totiž cca pět let extrémní pracovní vypětí, což si vybralo daň - chytil jsem, co jsem mohl. Jen to nadýmání a únava je mi podezřelé. Nevím, jak se toho zbavit.

Děkuji


Datum 27.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Akné v obličeji

Dobrý den,

nadýmání patří k typickým očistným projevům, pokud je obtěžující, snižte dávku zelených potravin a zvyšte pitný režim. U únavy to může být tak, že po období co se zbavuje "škodlivin" je více unavené.


Datum 09.08.2012

Vložil Míša

Titulek Re: Re: Re: Re: Akné v obličeji

Dobrý den, pokud mohu reagovat, měla jsem stejný problém (snížená imunita, únava, atd.). Když jsem začala jíst zelené potraviny, některé příznaky se zhoršily, ale postupem času jsem pozorovala zlepšení. Nicméně než jsem se cítila opravdu dobře, trvalo to téměř rok, než se moje tělo vyčistilo od škodlivin, takže vytrvejte ;-)


Datum 22.07.2012

Vložil Valja

Titulek dodatek

Zajímalo by mne také, jestli se ZP dá ovlivnit šedý zákal, hrozí mi operace. Děkuji.


Datum 23.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dodatek

Dobrý den,

zelené potraviny napomáhají tělu lépe vstřebávat vitamíny a živiny a posilují tak imunitní systém, který se může lépe bránit i třeba zhoršujícímu se šedému zákalu, ale rozhodně jej nevyléčí.


Datum 22.07.2012

Vložil Valja

Titulek stačí jen ječmen?

Dobrý večer, uvažuji o ZP a chtěla bych zkusit jen MJ. Mám steatózu, jícnový reflux, dráždivý tračník, kvůli osteoporóze beru vit D3 a Calcium. Nechci negativně ovlivňovat vstřebávání léků, zejména calcia, neboť špatně na to působí už užívání helicidu 2x1 (blokátor protonové pumpy). Jak mi může pomoci užívání MJ bez chlorelly a jak s ní, pokud bych se časem rozhodla i pro ni? A je nutná nějaká dieta při ZP - jako co se nemá jíst a co naopak ano? Děkuji.


Datum 23.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: stačí jen ječmen?

Dobrý den,

popsané problémy jsou vhodné zejména pro ječmen - překyselení, reflux jícnu, steatóza. Mladý ječmen působí zásaditě a vrací do těla rovnováhu (zásaditost/kyselost). Calcium je v ječmenu obsaženo v dostatečném množství a navíc v přírodní podobě, takže jej tělo dokáže lépe zpracovávat. Zelené potraviny jezte buď půl hodiny před požitím léků nebo hodinu po požití léků. Ječmen se obejde i bez chlorelly. Každý z nich dělá něco jiného, ale dohromady jsou sil ná dvojka. Chlorella čistí organizmus od látek, které tam být nemají a Ječmen do těla doplňuje látky, které tam chybí. Dieta u zelených potravin není nutná, případná změna chutí, přichází samovolně.


Datum 19.07.2012

Vložil Petra

Titulek plet

Dobrý den a pomuže ječmen zevně při potírání obličeje na elasticitu,pigmentové skvrny?Vnitřně pomuže na pigmentové skvrny tím,že se časem přestanou dělat další a i staré vymizí?Děkuji


Datum 20.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: plet

Dobrý den,

konkrétně na pigmentové skrvny zelené potraviny nefungují. Z ječmene si dělají zákaznice pleťové masky, ale z těchto důvodů.


Datum 18.07.2012

Vložil El

Titulek jedenie

Dobry vecer,po chlorelle som poslednu dobu stale hladna a stale jem :( ked som ju brala prvy krat,bolela ma po nem hlava a bolo mi zle,to som za den zjedla mozno raz nieco..maximalne dvakrat a to uplne v malej davke..potom som si dala prestavku a zacala odznova..problemy s hlavou zmizli aj s tym ze mi byvalo zle..len teraz to mam uplne naopak s tym jedenim..vobec sa neviem dojest co mi hrozne vadi,zjem napriklad aj 5 rozkov co vtedy som zjedla polku alebo jeden..ma s tymto suvis chlorella?a da sa tomu nejak predist alebo nieco?lebo cez ten mesiac uzivania chlorelly co mi bolo zle a nejedavala som moc som schudla a teraz zase zacinam priberat do tej mojej vahy co nechcem :(


Datum 18.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: jedenie

Dobrý den,

bolest hlavy a nevolnost, mohou být případné projevy při očistě. To, že se snížila hmotnost při snížené konzumaci potravin je pochopitelné.

To, že se nyní nemůžete dojíst, také může souviset se zelenými potravinami, ale spíše jde klasický jojo efekt, kdy jsou tělu odepřeny živiny a při nejbližší příležitosti je žádá zpět. Pokud chcete omezit množství potravin, zvyšte dávku zelených potravin a také pitný režim. Dávku klidně navyšte než na standardních 16-20 tablet denně.


Datum 17.07.2012

Vložil zuzana

Titulek chlorella a nadcha

Dobry den,moze sa vyskytnut pocas uzivania chlorelly GW nadcha?Pocas celej doby uzivania mam stale nadchu.Dakujem


Datum 17.07.2012

Vložil zuzana

Titulek Re: chlorella a nadcha

Podotykam,ze som alergicka.


Datum 17.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: chlorella a nadcha

Dobrý den,

nádcha, nebo-li opar může být součástí tzv. očistné fáze. Opar naznačuje, že v těle je nějaký nevyhojený zánět (ale může to být i samotné ložisko oparů, které neustále způsobuje opar).
Na co přesně jste alergická?


Datum 17.07.2012

Vložil zuzana

Titulek Re: Re: Re: chlorella a nadcha

Prach,seno,trava,je toho vela..A bolo mi zistene zaciatocne stadium astmy,ale som bez liekov..


Datum 17.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: chlorella a nadcha

Dobrý den,

tak zelené potraviny tyto problémy rozhodně nezhorušují, ale dle zkušenosti s postupem času zlepšují a stabilizují.


Datum 17.07.2012

Vložil ivan

Titulek Re: Re: Re: chlorella a nadcha

dobrý den nádcha je rýma a ne opar....nebo se mýlím?


Datum 17.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: chlorella a nadcha

Dobrý den,

máte pravdu, nějak jsem přehlédl, že zbytek dotazu je ve slovenštině.


Datum 21.07.2012

Vložil adastra

Titulek Re: Re: Re: chlorella a nadcha

Pane doktore, nádcha je ve slovenštině rýma, čili ne opar. :-)


Datum 16.07.2012

Vložil lil

Titulek plet a chlorella

Dobry den,prosimvas ma chlorella vplyv aj na plet?mam vyrazky a taktiez jazvicky,s uzivanim chlorelly by to mozhlo zmiznut?
a este sa chcem opytat ci sa chlorella moze zapijat s hocicim,lebo som niekde citala,ze s dzusmi a nejakymi osladenymi malinovkami by sa nemali.dakujem


Datum 16.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: plet a chlorella

Dobrý den,

zelené potraviny pomáhají i s problémy s pletí, ovšem záleží na tom, o jaké problémy jde. Na akné jsou většinou účinné, ale na začátku většinou dochází ke zhoršení a ke zlepšení dochází ve vlnách. S jizvičkami zelené potraviny nehnou. Chlorellu je nejlepší zapíjet neperlivou vodou, případně mrkvovým nebo rajčatovým džusem. Pomerančový, ananasový, jablečný atp. jsou sice na chuť sladké, ale ve své podstatě jsou kyselé a to je nevhodné.


Datum 16.07.2012

Vložil lil

Titulek Re: Re: plet a chlorella

no ja mam aj normalne problemy s pletou,lebo mala som teda aj mam zo zaludkom problemy a chlorellu beriem asi tyzden a spravili sa mi vyrazky nove na licach ale sedem..tak neviem ci to ma aj s tym suvis..a upravi to tu pokozku aj na stalo?a za kolko asi tak budu vidno vysledky na tej pleti?dakujem


Datum 16.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: plet a chlorella

Vždy doporučujeme jíst zelené potraviny minimálně půl roku, než se rozhodnete u nich zůstat nebo ne.


Datum 17.07.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: plet a chlorella

Dobrý den a pomuže ječmen zevně při potírání obličeje na elasticitu,pigmentové skvrny?Vnitřně pomuže na pigmentové skvrny tím,že se časem přestanou dělat další a i staré vymizí?Děkuji


Datum 12.07.2012

Vložil Petra

Titulek dávkování?

Dobrý den,jaké je správné postupné dávkování chlorelly od GW pro dospělého člověka?V jejich brožuře jsem se dočetla jen nezačít vysokými dávkami..postupně... .nic víc...Brala jsem tedy 2x5 s tím že to postupně zvýším na 4x5.Děkuji za odpověd


Datum 12.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dávkování?

Dobrý den,

je škoda, že prodejce, který Vám zelené potraviny prodal, Vám k nim nepřidal i důležité a kompletní informace. V Zeleném obchodě přidáváme důležité informace ke každé objednávce.

Dávkování Chlorelly Green Ways
CH Ráno Poledne Večer
1.-3.den 1 1 1
4.-7.den 2 1 2
8.-10.den 3 2 3
11.-12.den 4 3 4
13.-14.den 5 4 5
15.den a dále 6 5 6
uváděn počet tablet


Datum 13.07.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: dávkování?

Dobrý den,děkuji,člověk dostane spousty informací,ale co je psáno,je vždy lepší...v brožirce toto není uvedeno nebo je a kde?Moc ale nerozumím jak píšete a dále 6 5 6 uváděn počet tablet...jak pokračovat dále.Když to shrnu- ječmen idealní 20min před jídlem 1-2 lžičky denně a chlorella po jídle?děkuji moc za odpověd.


Datum 14.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: dávkování?

Dobrý den,

"brožurka" je pěkná věc, ale konkrétní praktické informace jsou určitě lepší. Tedy jak začít, kombinace s léky, co se může objevit atd.
15. den a dále znamená, že další dny už máte jíst 6 tablet ráno 5 tablet v poledne a 6 tablet večer.


Datum 14.07.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: Re: Re: dávkování?

Dobrý den,děkuji moc,jen ten počet mi nevychází...v brožuře píšou dospělí 20 tablet denně,součtem vašich čísel mi vychází 17.
A je to tedy tak,že tablety po jídle,ječmen před jídlem 2x denně?S jakou štávou/bio/nebo džusem je možné ječmen ochutit?I když vím,že čistý je nejlepší...Děkuji moc


Datum 14.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: dávkování?

Dobrý den,

je uváděno v průměru 16-20 tablet denně. Pokud Vám chlorella chutná můžete ji jíst klidně víc. První problémy (světloplachost) je až při dávce 80 000 tablet denně. Při příznacích nemoci je možné jíst denně klidně i 400 tablet denně, chřipka se tím dá zahnat za 2-3 dny. Chlorellu i ječmen je ideální jíst před jídlem, klidně dohromady. Ječmen je doporučen 2-3x denně. Možno míchat s studenější vodou (ideální) nebo s mrkvovým a rajčatovým džusem.


Datum 15.07.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: dávkování?

Dobrý den,děkuji moc za všechny vaše dotazy....jen ta chlorella mi není jasná,na nějaké vaší stránce,jsem četla,že je lepší ji užívat po jídle....a z jakého duvodu je lepší mrkvový nebo rajčatový džus?A které štávě-dochucovadlu,bych se měla raději vyhnout?Děkuji za odpověd


Datum 15.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: dávkování?

Dobrý den,

je možné ji jíst kdykoliv, před jídlem je to lepší. Po jídle ji jezte pokud je Vám těžko.
Je jedno jestli mrkvový nebo rajčatový, rozhodně se vyhýbejte všem pomerančovým, jablečným, ananasovým atd. ve své podstatě jsou kyselé, protože by zničily všechny cenné látky, které v ječmeni jsou.


Datum 03.07.2012

Vložil Edina

Titulek Mladý ječmen a hepatitida C

Dobrý den,
prosím Vás, nemáte zkušenosti s užíváním mladého ječmene a hepatitdy C?
Děkují


Datum 04.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Mladý ječmen a hepatitida C

Dobrý den,

konkrétní zkušenost nemáme, ale protože zelené potraviny zlepšují imunitu, je zelené potraviny vhodné jíst a vyhýbat se alkoholu a přepáleným tukům.


Datum 02.07.2012

Vložil Pavel

Titulek Doba užívání ZP

Dobrý den,
je vhodné užívat ZP naprosto pravidelně a bez přerušení? Nebo je vhodnější ponechat mezi jednotlivými "kůrami" nějaký odstup. Např. jak je tomu u různých potravinových doplňků.
Děkuji


Datum 02.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelenyý obchod, s.r.o.

Titulek Re: Doba užívání ZP

Dobrý den,

zelené potraviny jsou zařazeny dle zákona mezi potravinové doplňky, lépe to prostě zákon zařadit neumí. Zelené potraviny jsou velmi kvalitní potraviny a není nutné dělat žádnou přestávku, pokud nechcete. Tak jako nepřestáváte jíst zeleninu, maso atp.


Datum 28.06.2012

Vložil jaana

Titulek davkovanie

mozem z davky 10-12 tabliet chlorelly GW ist na 4-5?kedze mi byva po tom nejako zle.


Datum 30.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelenyý obchod, s.r.o.

Titulek Re: davkovanie

Ano samozřejmě. Je velmi důležité nastoupávat postupně. Příliš vysoké dávky na začátku jezení mohou způsobit problémy.


Datum 01.07.2012

Vložil jaana

Titulek Re: Re: davkovanie

problemy ako napr.nevolnost,bolenie hlavy,malatnost a podobne?


Datum 02.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelenyý obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: davkovanie

Většinou jsou to problémy, na které člověk trpí, např. bolest hlavy, kožní vyrážky atp.


Datum 27.06.2012

Vložil lili

Titulek bolenie hlavy

dobry vecer,odkedy uzivam chlorellu cca skoro 3 tyzdne,tak ma kazdy den boli hlava.snazim sa teraz pit viac,ale ajtak stale boli.chlorellu chcem brat nadalej,aj ked som uz uvazovala o tom,ze prestanem,lebo nebol den,co by ma nebolela..a napriklad co som jedla za den aj sest krat teraz jem ledva dva krat..a niekedy mi byva zle,tak ako keby tazko..


Datum 27.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: bolenie hlavy

Dobrý den,

bolest hlavy může souviset s počáteční očistou, kdy se objevují problémy, na které člověk trpí např. bolest hlavy, vyrážky, objevují se nedoléčené záněty atp. Pitný režim je důležitý a v případě pokud Vás tyto projevy obtěžují snižujte dávku tak, až bolest hlavy zmimí, na této dávce nějakou dobu vydržte a teprve po té zašněte dávkování opět zvyšovat. Nepíšete kolik tablet denně jíte.

Bolest hlavy může také souviset s překyselením organizmu, zmiňuje to i Dr.Liebke (Dr.Chollera).


Datum 28.06.2012

Vložil lili

Titulek Re: Re: bolenie hlavy

No bolestami hlavy som nejak netrpela..ked ma bolela,tak mozno raz do mesiaca..S vyrazkami problem mam..Brala som rozne masticky ale nic nepomohlo..dokonca som bola aj na chem.peelingu a ani to mi nepomohlo..Tak som chcela skusit toto..Ale zistili mi,ze vyrazky budu asi pricinou toho,ze som alergicka na mieko a laktozu,mala som kvasinky v zaludku,no a este par veci zo zaludkom..No a poslednu dobu ani nie tyzden som si zacala davat tabletiek viac..max.11..A dnes rano som sa tiez zobudila na to,ako ma boli hlava..Aj hmotnost sa mi znizila a posledne dni nemam ani chut do jedla a byva mi tak zle ako keby som bola prejedena a tak tazko..Dufam ze to prejde co najskor..


Datum 28.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: bolenie hlavy

Dobrý den,

doporučuji Vám snížit dávku chlorelly, očistná reakce je u Vás silnější než obvykle.


Datum 28.06.2012

Vložil lili

Titulek Re: Re: Re: Re: bolenie hlavy

a aku davku denne mi odporucate?a kolko asi tak litrov vody by sa malo za den vypit pocas chlorelly?a este sa chcem spytat,kebyze ostanem celu dobu uzivat chlorellu po davkach-rano-2,poobede-2,vecer-2,co by sa stalo?alebo tam sa tu musi zvysovat?lebo uz tri tyzdne to beriem,tak som chcela prejst na davku ale 12tabletiek ale nejde to :/ Dakujem moc za odpoved


Datum 30.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelenyý obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: bolenie hlavy

Za normálních teplotních podmínek nejméně 0,5 litru (maximálně 0,7 litru) na každých (i načatých) 15 kg hmotnosti – 70kilový člověk: 70 : 15 = 4,7 x 0,5 = 2,3 litru – zjednodušeně: 70 : 30 = 2,3 litru

Na nízké dávce určitě vydržte nějakou dobou a pak můžete zkusit mírné zvýšení.


Datum 01.07.2012

Vložil lili

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: bolenie hlavy

dala som si od toho pauzu..zatial to neberiem dva dni..hlava ma neboli ale vzdy tak navecer mi pride zle..a potom to prejde..dokedy mam teda mat prestavku?a mam zacat Rano-1,poobede-1,vecer-1?a este sa chcem spytat..moze byt ze ta hlava a ta nevolnost bolo z toho ze tabletky som zacala od prveho dna brat rano-2,poobede-2,vecer-2 a potom som asi po tyzdni postupne zvysovala?a asi trikrat sa mi stalo ze som si pocas dna dala len dvakrat,rano a poobede tabletky a vecer uz nie lebo som napriklad uz nejedla..vadi aj toto?


Datum 02.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelenyý obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bolenie hlavy

Dobrý den,

doporučuji Vám začít od 1-1-1 a pak každé 3 dny navýšit dávkování. Dodržujte pitný režim.

To, že občas vynecháte nevadí, jen se prodlužuje nástup žádaného účinku. Jako když chodíte do posilovny 1x týdně a ne 3x týdně


Datum 02.07.2012

Vložil lili

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bolenie hlavy

ok,dakujem vam moc :) a este posledna otazka.mam velmi bolestivu menstruaciu..tieto tabletky s tym nemaju nic?ze by mohla prejst bolest..?lebo napriklad teraz mam prvy den menzes a bolelo ma brucho len rano a len troska pobolieva niekedy inak uplne super co sama nechapem,lebo mne byva tak zle ze aj na vracanie aj odpadnutie a za den aj 3-4 tabletky si musim davat proti bolesti


Datum 02.07.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelenyý obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: bolenie hlavy

Dobrý den,

zelené potraviny spíše usměrňují a zpravidelňují cyklus, nebo-li harmonizují chod celého organizmu. Pokud máte bolestivou menstruaci, kterou jste nemívala, je vhodné navštívit lékaře, protože je možné, že zelené potraviny vytahují na světlo, nějaké pozapomenuté problémy.


Datum 27.06.2012

Vložil Martin

Titulek syndróm dráždivého čreva IBS

zdravím
Je možné očakavať pomoc pri IBS uživanim ZP ? Zatial užívam len jačmen dve ližičky denne. Aké dávky odporučaťe pri tomto syndrome? Ďakujem


Datum 27.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: syndróm dráždivého čreva IBS

Dobrý den,

ječmen pro začátek je dobrá volba, vydržte u něj minimálně 6 měsíců a následně si ověřte zda došlo ke zlepšení. Pokud bude vše v pořádku můžete zvolna nasadit i chlorellu.


Datum 25.06.2012

Vložil David

Titulek krvácení při stolici

Dobrý den,

je možné, že při užívání ZP cca tři měsíce se mi při stolici objevuje krev? Trvá to cca měsíc, kdy jsem si zvýšil dávkování na 3x lžičku ječmene a 3x10 tablet chlorelly. Mám zažívací potíže - zejm. nafouklé břicho. Nevíte, čím to může být?

děkuji


Datum 25.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: krvácení při stolici

Dobrý den,

krev ve stolici rozhodně není dobré znamení, speciálně pokud je krev tmavá nebo až skoro černá. Nafouklé břicho může souviset s čištěním organizmu, snižte dávky, zvyšte pintý režim.
S krví ve stolici určitě navštivte lékaře.


Datum 23.06.2012

Vložil Jana

Titulek chlorella a zuby

Dobry den chci se zeptat jestli ma chlorella GW neco spolecne i ze zuby a kazy..nekde sem totizto cetla ze vytahuji plomby a ze kdyz mate kaz tak nemusite hned k zubari ale ze chlorella to njak ,,napravi".je to jenom blbost ci neco na tom vazne je?dik :)


Datum 24.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorella a zuby

Dobrý den,

spojila jste několik věcí dohromady. Tím že jít zelené potraviny vracíte přirozenou zásaditost do organizmu a ten nemá potřebu si tu zásaditost (vápník) brát jinde v těle - kosti a zuby. Proto i někteří lidé, když si nemohou večer vyčistit zuby, rozkousají několik tablet chlorelly, která se usadí v zubech, působí zásaditě a snižuje vytvoření zubního kazu.

Vytahováním plomb je asi míněno detoxifikační vlastnost chlorelly, která z těla vytahuje i těžké kovy, které jsou i v zubních plombách (rtu't). Musím říct, že sám jím zelené potraviny více než 4 roky a žádná plomba mi díky chlorelle nevypadla.

Rozhodně chlorella opravovat zuby neumí a je velmi vhodné zajít co nejdříve k zubaři.


Datum 21.06.2012

Vložil Hana Hanušová

Titulek Sklerodermie

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. Ve 13 letech mi našli na kotníku malé ložisko sklerodermie (autoimunitní onemocnění). Jsem však po celou dobu bez léčby, ložisko se nemění, dokonce už prý nemusím chodit ani na kontroly k lékaři. Nyní je mi 34 let. Mohl by jste mi prosím poradit dávkování chlorelly a ječmene při autoimunitních poruchách a jak dlouho potraviny užívat? Moc děkuji


Datum 21.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Sklerodermie

Dobrý den,

u řady autoimunitních onemocnění bylo pozorováno jejich propuknutí po určitém stresu, kterému byl organismus vystaven, ať už jde o stres psychický či fyzický. Proto je třeba organismus nepřetěžovat, nepřecházet běžné nemoci. Tyto obecné zásady by měly být dodržovány v prevenci jakéhokoli jiného onemocnění, především pokud se toto onemocnění již v rodině vyskytlo.

U autoimunitního onemocnění je nezbytné začínat pozvolna a pečlivě pozorovat rekace organizmu. Doporučujeme jíst zelené potraviny alespoň 6 měsíců a teprve po té se rozhodnout zda u nich zůstanete nebo ne.


Datum 17.05.2013

Vložil Marta

Titulek Re:

Jak dlouho lze užívat chlorelu?? Předem děkuji za odpověď.


Datum 24.08.2013

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o

Titulek Re: Re:

Dobrý den,

doporučuji jíst zelené potraviny alespoň půl roku a pak se rozhodněte zda u nich zůstanete. Maximální doba není omezena, je to jen jiná forma potravin (zeleniny)


Datum 19.06.2012

Vložil Fero

Titulek Chlorella a sex

dobry den

chcem vediet ci ma chlorella nieco spolocne zo sexualnymi vecami ako napr.erekcia.alebo celkovo ci to ovplyvnuje nejako sex.diky


Datum 20.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella a sex

Dobrý den,

speciálně mladý ječmen povzbuzuje chuť na sex, chlorella s gingkem zase i prokrvení, takže kombinací se může dojít k požadovanému výsledku. Upozorňuji však, že to není tak, že si dáte jednu dávku a vše je ihned správné. Zelené potraviny jsou určeny pro dlouhodobé jezení. Jezte a pijte je minimálně půl roku a až teprve po té se rozhodněte zda u nich zůstanete.


Datum 19.06.2012

Vložil Lívia

Titulek Bolesti hlavy a únava

Dobrý deň,beriem chlorellu asi 8 dní,najvyššiu dávku som zatial mala 6 a to len včera..Inak som mala vždy 5..a každý deň ma bolí hlava..Tak sa chcem spýtať,či to má nejaký ten súvis s očistou,a kolko to bude trvať asi..A ešte sa chcem spýtať,vždy som mala okolo 56,5kg a teraz mám len 53,5,je možné,že som za takú chvílu schudla vďaka tabletkám?Mám chlorellu GW.Ďakujem :)


Datum 19.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Bolesti hlavy a únava

Dobrý den,

bolest hlavy je většinou při očistě způsobena nedostatečným pitným režimem a také možnou detoxikací. Při očistě se objevují problémy, na které člověk trpěl nebo trpí. Doba trvání je individuální. Úbytek na váze může být způsoben nedostatkem tekutin nebo pokud chodíte vícekrát denně za den na stolici pak i čištění střev. Balastu může být ve střevech až 15kg v extrémních případech, u vás bych to viděl maximálně na 5kg.


Datum 19.06.2012

Vložil Lívia

Titulek Re: Re: Bolesti hlavy a únava

No to je pravda,že málo pijem..Takže treba zvýšiť pitný režim.A ked budem piť viacej,tak je tam tá možnosť,že priberiem?Lebo tá váha ma velmi potešila :) A odmalička mám problémy so žalúdkom,a mám alergiu na mlieko a laktozu,tak dokáže chlorella aj s týmto pomôcť?A prosím ešte,čo je ten balast a tie kg k tomu?Ďakujem :)


Datum 19.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Bolesti hlavy a únava

Dobrý den,

při nedostatečném piném režimu se zelené potraviny "dosti hlasitě ozývají" např. tlačí v žaludku. Řekl bych, že hubnutí kdy přijdete pouze o vodu je dosti nevhodné a při větších ztrátách až nebezpečné. Alerige na některé potraviny dokážou zelené potraviny časem upravit, ne že byste přestala být alergik, ale projevy organizmu se sníží. Balast jsou "zbytky" ve střevech, které se lepí v průběhu času na stěnu střeva, většinou jde o bílou mouku atp.


Datum 19.06.2012

Vložil Lívia

Titulek Re: Re: Re: Re: Bolesti hlavy a únava

Dobre ďakujem,tak začnem si dávať pozor na ten pitný režim.Lebo je pravda,že za deň som niekedy nevypila ani pol litra počas chlorelly..A tabletky môžem zapíjať aj nejakými džúsmi,sirupmi,alebo to treba len čistou vodou,alebo to je jedno?


Datum 19.06.2012

Vložil Patrik

Titulek chlorella a cvičenie

Dobry den,chcem sa opytat ohladne chlorelly a cvicenia..ked beriem nejake veci na cvicenie,napr.protein a nejake dalsie tabletky,neskodi to s tou chlorellou?mozem brat aj to aj to?a napiste mi prosim o tom viac,kedy si to presne davat a tak.a este sa chcem spytat,ked to beriem uz nejak dva tyzdne,tak ma tam byt aj prestavka po troch tyzdnoch,ze tyzden to nemam brat?Dakujem za odpoved


Datum 19.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorella a cvičenie

Dobrý den,

kombinace s jinými potravinovými doplňky nevadí. Pauza po určité době není nutná (zmiňujeme Aktif a GW). Můžete prosím zmínit jakou zančku jíte?


Datum 19.06.2012

Vložil Patrik

Titulek Re: Re: chlorella a cvičenie

Beriem na cvicenie aminokyseliny,gainer,a po novom mesiaci chcem brat aj protein..Staci takto alebo chcete znacku toho produktu? Ten ganier som uz prestal brat kvoli plynosti a priberaniu.A este chcem vediet,ci nemaju tabletky nejaky ucinok ze budem chudnut,lebo chcem naopak pribrat.Dakujem


Datum 19.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: chlorella a cvičenie

Dobrý den,

spíše jsem myslel značku zelených potravin, které jíte. U zelených potravin můžete i zhubnout, ale jde spíše o snížení hmotnosti díky zbavení se balastu ve střevech. Pokud budete mít dostatečný přísun výživy, pak můžete i přibrat.


Datum 19.06.2012

Vložil Patrik

Titulek Re: Re: Re: Re: chlorella a cvičenie

beriem GW.a neovplyvnuje GW vplyv na vykon v sporte?a este sa chcem spytat,pocas chlorelly ma zacalo pobolievat brucho,tak to znamena,ze to ukazuje na nejaky problem?a chcem vediet,ci to chlorella vyriesi alebo treba ist doktorovi s tym


Datum 19.06.2012

Vložil Petr

Titulek Trávící potíže

Dobrý den,
je možné, že mi zelené potraviny způsobují nafouknuté břicho?
ZP jsem začal užívat na celkovou slabost organismu, ale trávící potíže jsem neměl.
Potíže se stolicí nemám, jen to nafouknuté břicho :(
Děkuji


Datum 19.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Trávící potíže

Dobrý den,

ano zelené potraviny mohou způsobit nafouklé břicho a to speciálně chlorella. V případě, že Vás to obtěžuje, snižte dávku a zvyšte pitný režim, počkejte až problémy odezní. Nafouknuté břicho může souviset s očistnými projevy.


Datum 19.06.2012

Vložil Ivana

Titulek dotaz

Dobrý den,
mám zajizvené žaludeční vředy a překyselený žaludek, často mě pálí žáha a jícen. Žádné léky sice neberu, ale už nechci absolvovat žádné z řady gastroenterologických vyšetření... Anacidy mi nepomáhaly. Je pro mne vhodné jíst chlorellu i ječmen dohromady? Děkuji za odpověď.


Datum 19.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dotaz

Dobrý den,

primárně na překyselení je vhodný ječmen, který je zásaditý a navrací zásaditost do organizmu. Kombinací chlorella a ječmen nic nezkazíte.


Datum 18.06.2012

Vložil Jana

Titulek Účinnost ZP

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, zda je možné, že po užívání zelených potravin nepociťuji žádná výrazné zlepšení zdravotního stavu. Užívám cca tři měsíce a cca dva týdny jsem zvýšila dávkování na 3x denně 10 tablet a lžičku ječmene. Po zvýšení se mi objevily pupínky na obličeji, jinak jsem v zásadě bez subjektivního zlepšení. Nemůže se stát, že užívám ZP nějak špatně (dvakrát denně jím ZP na lačno?
Děkuji za pomoc


Datum 18.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Účinnost ZP

Dobrý den,

zelené potraviny jsou primárně určeny k prevenci, což se v našich zeměpisných šířkách příliš nenosí. Je důležité si uvědomit, zda jste na začátku jezení měla nějaké zdravotní problémy, které jste chtěla řešit? Někomu stačí, že se zbaví problémy s trávením, zácpy, lépe spí. Ovšem zelené potraviny se snaží harmonizovat chod organizmu komplexně. Takže možná čekáte na zlepšení, nějakého "povrchového" problému, zatímco zelené potraviny pilně pracuji na problémech "uvnitř" organizmu. My vždycky doporučujeme jíst zelené potraviny alespoň půl roku a to v doporučených dávkách 16 tablet chlorelly a 3x ječmen za den a teprve po té se rozhoudnout zda u nich zůstanete. U některých nemocí přichází zlepšení po cca roce i později, např. u psoriázy/lupenky.


Datum 18.06.2012

Vložil Pavel

Titulek Zelená stolice

Dobrý den,
rád bych se zeptal, zda je možné mít při užívání chlorelly a ječmene od GW zelenou stolici. Užívám ZP 3x denně, 3x10 tablet a 3 lžičky ječmene cca 3 měsíce. Nevím, zda moje tělo správně zpracovává tyto produkty, neboť mám zažívací potíže.
Děkuji


Datum 18.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zelená stolice

Dobrý den,

i při běžném dávkování je normální, že je stolice nazelenalá. Vy máte dávku téměř o 100% vyšší než je běžná dávka (tedy u chlorelly, ječmen je v pořádku). Doporučuji Vám snížit dávku chlorelly na 16 tablet denně místo 30 tablet a zvyšte pitný režim.


Datum 16.06.2012

Vložil Petr

Titulek boreliózaječmen

Dobrý večer,
rád bych pomocí zelených potravin řešil potíže s játry – zbytnění, ztučnění po infekcích – žloutenka, mononukleóza a borelióza.

Kdyby zelené potraviny pomohly s bojem s boreliózou, bylo by to fajn. Nejtěžší fázi boreliózy jsem prošel cca před 6 lety, ovšem dává o sobě vědět.


Datum 17.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: boreliózaječmen

Dobrý den,

na tuto otázku je odpověď přímo od lékaře MUDr. Laciny. "U lymeské borreliózy se osvědčuje především Mladý ječmen. Vhodná je dávka 3x1 lžička MJ denně dlouhodobě, alespoň po dobu 6ti měsíců soustavného užívání. Zelené potraviny se užívají nalačno, tedy 30 minut před jídlem nebo 2 hodiny po jídle, vždy však s nejméně hodinovým odstupem od klasických léků."


Datum 13.06.2012

Vložil rákosníček

Titulek ananas a ječmen

Dobrý den, beru ječmen a konzumuji ji ho s ananasovým džusem. Je to vhodné? Díky


Datum 13.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ananas a ječmen

Dobrý den,

bohužel není to vhodné, píjte ječmen buď s vodou, mrkvový nebo rajčatovým džusem.


Datum 13.06.2012

Vložil Šárka

Titulek Spirulina Barley

Dobrý den, mám prosbu, chtěla jsem se zeptat, brala jsem cca.2 měsíce chlorellu, dvě tabletky ráno a dvě večer, neměla jsem žádné potíže.Po dobrání jsem začla brát Spirulina Barley, dvě ráno a dvě večer. Beru to asi týden a už 4. den mě tlačí na hrudi a nutí ke kašli. Nachlazená nejsem.Mám stále brát Spirulina Barley nebo na nějaký čas vysadit?Může to být způsobenou tímto přípravkem?Ten kašel je nepříjemný.Na začátku byl spíše suchý, ted mám pocit hlenů na vykašlávání. Děkuji moc za radu.Hezký den.


Datum 13.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Spirulina Barley

Dobrý den,

u první chlorelly zmiňujete nějakou konkrétní značku? 2 tabletky ráno a 2 večer je velmi malá dávka. Spirulina Barley je kombinace Spiruliny (což není řasa jako chlorella, ale je to sinice) a Ječmene. Mohou způsobovat popisovanou očistu. Bohužel konkrétnější být nemůžeme, ač bychom rádi. Je nezbytné obrátit se na prodejce konkrétního výrobku.


Datum 13.06.2012

Vložil Šárka

Titulek Re: Re: Spirulina Barley

Chlorella i Spirulina Barley jsou od značky Energy. Doporučovaná dávka u Chlorelly je tam max. 6 tablet denně, tak jsem to brala jen ráno a večer. Popisovaná očista je tedy, že budu mít nějakou dobu kašel? Mám pokračovat v užívání? Kašel vymizí? Děkuji moc za radu.


Datum 13.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Spirulina Barley

Dobrý den,

doporučujeme vysadit zelené potraviny až do doby vymizení problémů a po té zelené potraviny opět začít jíst. Pokud se problémy opět objeví je jasné, že je "způsobují" zelené potraviny. Očistné procesy mohou být různé a většinou zelené potraviny ukazují na nedoléčené záněty.


Datum 12.06.2012

Vložil Ivča

Titulek vaginálne mykoza

Pekný večer, chcem sa opýta je vhodná chlorella na vaginálnu mykózu a môžem ju užívať s hlivou ustricovitou ? ďakujem vopred


Datum 12.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: vaginálne mykoza

Dobrý den,

zelené potraviny jsou velmi vhodné na harmonizaci organizmu. Vaginální mykóza může být způsobena, jak silným překyseleným případně silným zásaditým prostředím. Je možné jak zelené potraviny jíst, tak si vytvořit sedací lázeň. Hlíva ústřičná nezpůsobuje žádné kontraindikace.


Datum 12.06.2012

Vložil Ivana

Titulek mladý ječmen

Dobrý den,

zajímá mne, jestli ječmen green ways neobsahuje jod,který mám zakázaný od lékaře a druhá otázka, jestli mi nemohl přechodně rozhodit menstruaci. Začala jsem ho pít před 3 týdny.


Datum 12.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: mladý ječmen

Dobrý den,

mladý ječmen rozhodně neobsahuje žádné mimořádné množství jódu. Rozhození menstruace může být způsobena zelenými potravinami, ovšem může to být spojeno s ukrytými zdravotními problémy.


Datum 10.06.2012

Vložil Lívia

Titulek chlorella a alkohol

Dobrý deň,chcem sa spýtať..od dnes užívam chlorellu,dala som si za deň 4 tabletky pre začiatok..Chcem sa len spýtať,za týždeň mám ísť na oslavu,tak,že ako je to s alkoholm..môžem počas užívania Chlorelly si dať alkohol?alebo mám v ten deň vynechať tabletky alebo ako..Lebo nechcem si nejako uškodiť :) Ďakujem za odpoveď :)


Datum 11.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorella a alkohol

Dobrý den,

alkohol klidně pít můžete. Kdyby jste už byla na vyšší dávce, pomůže Vám i lépe se vypořádat s alkoholem a případnou "kocovinou", ale 4 tablety denně je ještě málo. Pokud byste byla na plné dávce, tedy 16-20 tablet, je možné před oslavou si dát 40-50 tablet. Chlorella urychluje činnost jater a tím se člověk později opije, ovšem většinou je to spojeno s větší útratou.


Datum 11.06.2012

Vložil Lívia

Titulek Re: Re: chlorella a alkohol

Ďakujem za odpoveď.Takže normálne v ten deň,si možem dať tie 4 tabletky ako užívam doteraz,že?A ešte sa chcem spýtať,teraz ked to beriem druhý deň,tak odkedy mám zvyšovať dávku a po kolko by to bolo najlepšie?1.deň som mala 4,dnes som zatial mala tiež 4..Ďakujem


Datum 11.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: chlorella a alkohol

Dobrý den,

je škoda, že Vám dávkování nepředal ten, kdo Vám zelené potraviny prodal. U nás ke každé objednávce dostanete kompletní informace k jezení. Dávkování níže platí pro Chlorellu Aktif, Chlorellu Ginkgo Aktif, Chlorellu Green Ways, ui jiných značek může být dávkování jiné.

CH Ráno Poledne Večer
1.-3.den 1 1 1
4.-7.den 2 1 2
8.-10.den 3 2 3
11.-12.den 4 3 4
13.-14.den 5 4 5
15.den a dále 6 5 6


Datum 09.06.2012

Vložil Iva

Titulek Mladý ječem Aktif

Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s Mladým ječemenem Aktif? Podle srovnání na internetu s GW by měl mít stejného výrobce. Chápu tedy dobře, že se jedná o stejné produkty, ale s jinými prodejci? Z mého pohledu je GW dražší z důvodu, že je to MLM, ale podle popisu by měly být výrobky úplně stejné.


Datum 10.06.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer

Titulek Re: Mladý ječem Aktif

Výrobky Ječmen Aktif i Ječmen Green Ways jsou od stejného výrobce a to té nejvyšší kvality.

Určení cenové politiky je pak rozhodnutím každého výrobce nebo dovozce. Sám mohu hovořit pouze za vlastní značku Aktif. U výrobků z produktové řady Aktif se snažíme držet příznivé ceny tím, že maximálně zkracujeme distribuční řetězec a tím, že výrobky nabízíme primárně po internetu, což výrazně snižuje provozní náklady.


Datum 31.05.2012

Vložil Eva

Titulek Kašel a rýma

Dobrý den, již od února užíváme ječmen a chlorellu. Moje dcera 18 let- před měsícem a půl začala kašlat a začala ji trápit rýma. Do dnešního dne ji to nepřešlo.Tak jsme navštívili doktorku. Jí asi 6 chlorell denně a pije jednu lžičku ječmene. Je pořád zahleněná, má kašel a rýmu. Myslíte, že se začíná čistit ?? Doktorka ji zatím antibiotika nedala, ale má názor, že by to mohly být dutiny.Máme navýšit chlorellu?? Před užíváním totiž nikdy žádné problémy s kašlem a rýmou neměla..Co si o to myslíte.
Mockrát děkuji za odpověď.


Datum 31.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Kašel a rýma

Dobrý den,

občas se při jezení zelených potravin objeví "usazené a nevyléčené" problémy, na ty pak zelené potraviny ukazují. Nebo tu může být také druhá možnost a to prochladnutí z klimatizace.


Datum 30.05.2012

Vložil Pavel

Titulek ZP pro psa - dávkování

Zdravím, rád bych dával chlorellu i svýmu psovi (retrívr - 36kg, 10 let). Jaké byste doporučil dávkování? Díky!


Datum 30.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP pro psa - dávkování

Dobrý den,

psi chlorellu přímo milují. Chlorella je dávkována dle hmotnosti. 40kg je plná dávka, 20kg je poloviční dávka, 10kg čtvrtinová dávka. Tedy pro vašeho psa bude dávka 90% tedy maximálně 14 tablet denně. Je velmi vhodné začít dávat chlorellu postupně.


Datum 28.05.2012

Vložil Lada

Titulek Ginkgo+chlorella

Dnes jsem začala užívat tuto novou kombinaci...jelikož jsem zvyklá chlorellu jen tak křoupat a chutná mi, udělala jsem to stejně tak i s touto vylepšenou novinkou....fuj! nedoporučuji, chuť je opravdu příšerná...takže jedině polykat...příště objednávám bez přidaného ginkga ;) zdraví spokojený uživatel ZP :o)


Datum 28.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Ginkgo+chlorella

Dobrý den,

Ginkgo jako takové je neskutečně hořké. Pokud Vám někdo prodá něco s Ginkgem a není to ani trochu hořké, jsou dvě možnosti, žádné nebo skoro žádné Ginkgo tam není, nebo je tam případně tolik sladidel, že z toho musí oči přecházet. Ale chápeme, že ne každému Gingko bude chutnat. Dostáváme i přesně opačné reakce a to, že je Chlorella Ginkgo Aktif úžasný nápad i výborně chutná. Každý z nás má prostě jiné chutě. :)


Datum 30.05.2012

Vložil Lada

Titulek Re: Re: Ginkgo+chlorella

Určitě je to dobrý nápad, proto jsem jej objednala, gingko navíc se hodí určitě :o) ale pro mě ne na kousání, jak jsem zvyklá...hezký den!


Datum 25.05.2012

Vložil Petra

Titulek chlorela alergie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda-li je možné mít na chlorelu alergii? Dostala jsem ji před třemi dny, první den jsem snědla pouze jednu tabletu rano v poledne a večer, druhý den už 3 tablety 3 x denně a začala jsem mít asi po 3 hodinách rýmu a kýchala jsem. Je možné, že jsem přehnala ze začátku dávku? Mám problémy se žaludkem (překyselní žaludku) již po prvních tabletkách jsem cítíla zlepšení. Ale nevím s tou alergií nebo jestli je to vůbec alergie. Můžete mi poradit? Děkuji


Datum 25.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorela alergie

Dobrý den,

pokud se zelenými potravinami je velmi vhodné začínat pomalu, tedy dle rozpisu, který je přikládán ke každé objednávce. Tělo se může při rychlejší nastoupání začít bránit. Doporučuji se vrátit zpět na nižší dávku a dodržovat pitný režim.


Datum 29.05.2012

Vložil Petra

Titulek Re: Re: chlorela alergie

Zadny navod jsem k tomu nedostala..mam chlorelu bio - nástroje zdraví. a je zde napsano davkovani na doze 3-5 tablet denne, ale zjistila jsem, kdyz jsem si dala tri tablety trikrat denne, ze hrozne kycham a spousti se mi alergicka ryma. Stekal jste se nekdy s alergii na tyto potraviny? Mám to užívat i přes to?


Datum 29.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: chlorela alergie

Dobrý den,

je škoda, že Vám prodejce nepředal detailní informace, jak zelené potraviny jíst. Konkretní dávkování u Chlorelly nástroje zdraví bohužel neznáme. Ač bychom Vám velmi rádi poradili, bude nezbytné se obrátit na prodejce.

V Zeleném obchodě je ke každé objednávce přiložen velmi detailní popis, jak zelené potraviny jíst.


Datum 23.05.2012

Vložil Michaela

Titulek bezlepková dieta

Dobrý den ,prosím Vás je mladý ječmen bezlepkový??? Děkuji mnohokrát za vaší odpověď. M. :-)


Datum 24.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: bezlepková dieta

Ano, je bezlepkový. Nejde o rozemletá zrníčka, ale vyšťavenou šťávu z rostlinky.


Datum 21.05.2012

Vložil Tonda

Titulek Xyzal

Dobry den,koupil jsem od Vas chlorellu.Přítelkyně užívá 2*denně xyzal,je možné kombinace s chlorellou?Předem velmi děkuji za odpověď.


Datum 21.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Xyzal

Dobrý den,

kombinace s léky je možná, jen je nezbytné dodržovat odstup od léků a zelených potravin a to alespoň hodinu.


Datum 21.05.2012

Vložil Bára

Titulek dochucení ječmene

Dnes jsem poprvé okusila nápoj z mladého ječmene Aktif a ta chuť opravdu není "nic světového", přesně jak se tu píše:) Vím, že ho lze kombinovat např. s mrkvovým džusem, ale takový luxus si bohužel nemohu dovolit každý den. Lze tedy ječmen něčím dochutit? Asi to zní barbarsky, ale nepřišla jsem na nic, co by mělo bránit třeba oslazení nápoje obyčejným cukrem (med jsem zavrhla kvůli jeho kyselému pH).

Mimochodem, prášek se mi zdá o dost světlejší, než je na fotkách, doufám, že vedro v pošťáckém autě nezpůsobilo nějakou intenzivní přeměnu chlorofylu na feoforbidy:)


Datum 21.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dochucení ječmene

Dobrý den,

ze začátku je to rozhodně nezvyk, ale časem si člověk zvykne a navíc jej začne mít dokonce rád :) Mrkvový nebo rajčaotvý džus je ideální. Upřímně nás doslazení nikdy nenapadlo, nedokážeme si představit, jak pak může ječmen chutnat. Jak jsou různé úrody, tak mívají občas tmavší občas světletjší barvu, je to podle sluníčka, teploty, vlhkosti. Je to stejné jako u vína. Ze stejné vinice je každý rok trošku jiné víno. Pokud bz mělo dojít k tak rychlé přeměně chlorofylu na feoforbidy, muselo by na cestě být opravdu ukrutně horko a svítit sluničko.


Datum 21.05.2012

Vložil Bára

Titulek Re: Re: dochucení ječmene

Děkuji za uklidnění:)
Doslazení bych přesto chtěla někdy zkusit, pokud to nemá žádný negativní efekt třeba na enzymy v ječmeni.


Datum 19.05.2012

Vložil Irena

Titulek HIV

Dobrý den,je vhodný zelený ječmen a chlorela pro HIV pozitivního?
Děkuji předem za odpověď.


Datum 20.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: HIV

Dobrý den,

díky tomu, že zelené potraviny napomáhají ke zlepšení/zvýšení imunity, jsou vhodné i pro HIV pozitivní.


Datum 15.05.2012

Vložil martina

Titulek davkovanie pre deti

Dobry den,este k tej vcerajsej otazke.Dcerke davam chlorellu do roztaceneho bananu s jablkom,pisete,ze ovocne dzusy nie su vhodne.takze nie je vhodne podavat to v ovocnom pyre?
Tiez sa chcem opytat,ak by som jacmen zmiesala s jablkovym dzusom?ten nie je kysli.Dakujem Martina


Datum 15.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: davkovanie pre deti

Dobrý den,

pyré je vhodné z mrkve případně rajčat. Jablkový džus i další ovocné džusy jsou sice chuťově sladké, ale ve své podstatě jsou kyselé. Mrkvový a rajčatový džus je v pořádku.


Datum 15.05.2012

Vložil Jana

Titulek mladý ječmen

Dobrý den, přečetla jsem spoustu článků o zelených potravinách a ráda bych se konkrétně zeptala zda pomůže ječmen synovi, který hraje fotbal, v kotníku-myslím, že na zánártní kosti mu objevili prasklinku, při operaci dali šroub. Je již skoro pět měsíců po zákroku, začal trénovat i hrát,ale stěžuje si, že ho noha stále při zátěži bolí.
Předem děkuji za Vaši odpověď.


Datum 15.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: mladý ječmen

Dobrý den,

zkušenosti zákazníků s podobnými problémy zmiňují, že Ječmen jim pomohl urychlit léčbu. Jednalo se o klasické zlomeniny. V Ječmeni je vysoké množství přírodního vápníku, který umí organizmus velmi dobře zpracovat. Ideální doba jezení je alespoň půl roku.


Datum 14.05.2012

Vložil Gábina Doležalová

Titulek Chlorella a antikoncepce

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda chlorella nesnižuje účinek nízkohormonální antikoncepce (v pilulkách)? Děkuji


Datum 15.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella a antikoncepce

Dobrý den,

antikoncepce je také jistý druh léku, takže pokud byste jedla antikoncepci a chlorellu dohromady může docházet ke snížení účinku antikoncepce. Doporučujeme jíst zelené potraviny s hodinovým odstupem od antikoncepce, pak je vše v pořádku.


Datum 13.05.2012

Vložil martina

Titulek davkovanie pre deti

Dobry den,mam 8 mesacn dcerku a 3 rocneho syna,chcem sa opytat,ake je davkovanie chlorelly(presny pocet pre deti) a ako mam postupovat pri davkovani detom.
Mozem im to vmiesavat aj do jedla.syn mi to odmieta jest.
Tiez sa chcem opytat,ci mozem zeleny jacmen podavat s dzusom a ci je vhodny pre malicke deti.Niekde som citala,ze nie je vhodny do 6 rokov.Dakujem


Datum 14.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: davkovanie pre deti

Dobry den,

zelene potraviny jsou vhodne i pro deti. Ze zakona je povinnosti uvadet informaci nevhodne pro deti do 3 let a to z duvodu, ze jsou oficialne zarazeny do potravinovych doplnku a ze by mohlo dojit k vdechnuti tabletky chlorelly. Jak Jecmen, tak Chlorellu muzete detem nasypat do jidla (Chlorellu rozdrtit na prasek.) A to do jogurtu nebo do testovin, krupice, salat. Jidlo by nemelo byt horke a kysele. To same plati o rozmichani Jecmene, kde se idelani rozmichani doporucuje ve studene vode pripadne mrkvovem nebo rajcatovem dzusu. Ovocne dzusy ne, jsou kysele a znicily by vse cenne co se v Jecmenu nachazi. Davkovani pro deti neni dle veku, ale dle vahy. 40kg je plna davka, 20kg polovocni davka, 10kg crtvtinova davka atd. Kdyz vychazime z toho, ze plna davka je 16-20 tablet denne, pak polovicni davka je 8-10 tablet rozdelena do 3 davek, u ctvrtinove davky je 4-5 tablet rozdelena do 3 davek. Je velmi vhodne pomalu nastoupat na uvedene davkovani. Zkusenost s detmi je takova, ze idealni zpusob je nechat Chlorellu na stole a deti si proste vezmou. Pokud sni vice Chlorelly nevadi, jen je nutno hlidat pitny rezim.


Datum 09.05.2012

Vložil Prášek

Titulek pomoc

Dobrý den. Mám již několik roků bolesti v celém těle, již jsem prošel spousty vyšetření a svědí to buď na nerva,že jsem někdy z prostuzení prodělal zánět nervů a nebo je to pro psychyatra. Tak bych chtěl zkusit nějaký způsob, kdy bych mohl použít tuto metodu. Děkuji předem


Datum 09.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: pomoc

Dobrý den,

zelenými potravinami rozhodně nic nezkazíte. Doporučuji kombinaci Ječmene a Chlorelly. Chlorella Vás vyčistí a Ječmen doplní látky, které v těle chybí. Doporučuji jíst zelené potraviny minimálně půl roku a teprve po té se rozhodnout zda u nich zůstanete.


Datum 08.05.2012

Vložil Zuzana P

Titulek drcení chlorelly dítěti

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat zda mohiü chlorelu ročnímu dítěti nadrtit a do čeho když tak přidat - do nastrouhaného jablka nebo raději do jogurtu, brambor - co je z hlediska kyselosti nejvhodnější ?

Díky za odpověď


Datum 08.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: drcení chlorelly dítěti

Dobrý den,

vhodné jsou těstoviny, jogurt i brambory. Jablko raději ne. Rád bych Vás upozornil, že dávkování pro malé děti je dle váhy. 40kg je plná dávka, 20kg poloviční, 10kg čtvrtinová atd.


Datum 06.05.2012

Vložil Jarmila

Titulek Otěhotnění

Dobrý den chtěla bych se zeptat.Jak dlouho před otěhotněním je vhodné začít užívat mladý ječmen.Za jakou dobu je možné očekávat vyčištění organizmu a otěhotnění.Děkuji


Datum 07.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Otěhotnění

Dobrý den,

délka čištění je individuální, podle "zanesenosti organizmu". Aby se organizmus vyčistil a posílil je ideální doba jezení před otěhotněním 0,5 až 2 roky.
MUDr. Miloslav Lacina, praktický lékař, více než 10 let se zabýval zelenými potravinami, dělal na ně i výzkumy. O jezení zelených potravin v období těhotenství kojení píše toto, cituji:
"Pokud chcete zelené potraviny začít užívat v době těhotenství a kojení, také se nemusíte ničeho obávat. Jedinou komplikací může být příliš razantní zahájení užívání řasy v době pokročilejšího těhotenství, kdy rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se mu o ně příliš dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je nutné začínat s užívání řasy velmi pozvolna, aby souboj o místo mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. Takže začněte 1 tabletou řasy ráno po dobu 3-4 dnů, pak přidejte 2. tabletku na noc, opět na 3-4 dny, pak i 1 tabletu v poledne a tak postupně stoupejte až na dávku 3x6-8 tablet denně.

Rozhodně se nemusíte obávat skutečnosti, že se zahájením užívání zelených potravin v době těhotenství a kojení, kdy dochází k vyššímu uvolňování jedovatých látek z Vašeho organismu, ohrozíte plod či miminko. K vylučování těchto látek z těla dochází především přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Nijak významně se nezvyšuje ani podíl škodlivin v mateřském mléce. Naopak, živiny ze zelených potravin přechází do mateřského mléka a s nimi i spousta energie a dobré nálady, což jistě na svém miminku budete pozorovat. A kdyby náhodou bylo Vaše miminko příliš v noci čilé, zkuste si zelené potraviny brát nejpozději kolem 16. hodiny odpolední, aby příliš energie dodané miminku neznamenalo pak Vaše nevyspání." Konec citace


Datum 05.05.2012

Vložil Veronika Zelinková

Titulek vlastnosti zelených potravin

Dobrý den, zajímalo by mě jak to že když jsou zelené potraviny tak citlivé na kyselé prostředí, jaktože se neznehodnotí žaludeční kyselinou ?
Pokud je nejlepší zelený ječmen pít nalačno, jak je to s chlorelou ? Je to jedno ?
Jak dlouho vydrží předem namíchaný zelený ječmen v nádobce ? Lze jej takto "nabalit" s sebou na celý den dopředu ?


Datum 07.05.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: vlastnosti zelených potravin

Dobrý den,

v okamžiku kdy pijete ječmen a jíte chlorellu po ránu na lačno, tělo se na zelené potraviny nevrhá tak agresivně jako na teplou snídani, kdy začne organizmus okamžitě vylučovat žaludeční šťávy.
Chlorellu je vhodné jíst dohromady s ječmenem. Kromě toho je také možno si dát chlorellu po jídle, když je Vám těžko. Ječmen je možno nabalit sebou, je velmi vhodné ho uchovat v "chladu a temnu". Pokud ho vystavíte slunečnímu svitu a vyšším teplotám dojde nejen k rozpadu chlorofylu na feoforbidy, ale take zcela jistě už Vám nebude chutnat. Pokud ječmen začne dokonce vytvářet shluky a zbytek lahve bude pouze mírně obarvená voda, ječmen vylejte. Na to jak vypadá ječmen po namíchání můžete vidět v /jak-se-pozna-ze-napoj-z-mladeho-jecmene-je-opravdu-zivy


Datum 22.04.2012

Vložil EvaK

Titulek ječmen nebo chlorella?

Dobrý den,
prosím o radu. Dcera má 5 let problémy se štítnou žlázou (beze Euthyrox - 1 tableru denně). Závodně sportuje. Před týdnem jí byla zjištěna anémie železa - nulové zásoby, nejnižší hranice, je unavená, po sportu fyzicky vyčerpaná - třese se, svaly jsou vyčerpané. Našla jsem informace o účincích mladého ječmene a chlorelly. Poraďte prosím, čím začít a jakého výrobce byste doporučoval - názory na internetu se liší, dívala jsem se i na složení výrobků ohledně zastoupení železa a např. GW ho má méně než jiné.
Děkuji za odpověď.


Datum 23.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ječmen nebo chlorella?

Dobrý den,

chlorella je velmi dobrým zdrojem železa a hlavně ve formě, kterou tělo umí velmi dobře zpracovat. Kombinace s euthyroxem je možná. Protože se euthyrox užívá na lačno, zelené potraviny jezte nejdříve hodinu po euthyroxu. Srovnání chlorell najdete na https://www.zelenyobchod.cz/velke-srovnani-chlorell-na-trhu a srovnání ječmenů na https://www.zelenyobchod.cz/velke-srovnani-mladych-jecmenu-na-trhu/
Chlorella GW a Chlorella Aktif mají vysoký obsah železa.


Datum 20.04.2012

Vložil Marie

Titulek Regenerace buněk

Dobrý den,
jestli je pravda, že ječmen a chlorella podporují růst a regeneraci buněk, nepodporují také naopak růst buněk nádorových? Děkuji za odpověď.


Datum 20.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Regenerace buněk

Dobrý den,

můžete být naprosto klidná, zelené potraviny nepodporují růst rakovinných buněk. Zelené potraviny naopak bojují proti rakovině.


Datum 20.04.2012

Vložil Pavla

Titulek chlorella

Mám problém se vstřebáváním železa. Když jsem ale brala chlorelu, vyšplhalo se železo z 3,8 na 8,3, což byl nejlepší výsledek za posledních několik let. Chlorelu už asi 2 měsíce neberu a železo je zpět na 2,8. Vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla, potřebovala bych zase železo podpořit. Myslíte, že bych zase mohla brát chlorelu, když na mě měla tak dobré účinky. Nikde jsem se nedočetla, jestli je vhodná i pro těhotné, případně kojící ženy.


Datum 20.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorella

obrý den,

děkuji Vám za dotaz. MUDr. Miloslav Lacina, praktický lékař, více než 10 let se zabýval zelenými potravinami, dělal na ně i výzkumy. O jezení zelených potravin v období těhotenství kojení píše toto, cituji:
"Pokud chcete zelené potraviny začít užívat v době těhotenství a kojení, také se nemusíte ničeho obávat. Jedinou komplikací může být příliš razantní zahájení užívání řasy v době pokročilejšího těhotenství, kdy rostoucí plod má již v těle matky obsazeny všechny volné prostory a nechce se mu o ně příliš dělit s vlákninou řasy. V tomto případě je nutné začínat s užívání řasy velmi pozvolna, aby souboj o místo mezi těmito životními radostmi neodnášela budoucí maminka nepříjemnými pocity. Takže začněte 1 tabletou řasy ráno po dobu 3-4 dnů, pak přidejte 2. tabletku na noc, opět na 3-4 dny, pak i 1 tabletu v poledne a tak postupně stoupejte až na dávku 3x6-8 tablet denně.

Rozhodně se nemusíte obávat skutečnosti, že se zahájením užívání zelených potravin v době těhotenství a kojení, kdy dochází k vyššímu uvolňování jedovatých látek z Vašeho organismu, ohrozíte plod či miminko. K vylučování těchto látek z těla dochází především přes ledviny a stolici, částečně přes pokožku. Nijak významně se nezvyšuje ani podíl škodlivin v mateřském mléce. Naopak, živiny ze zelených potravin přechází do mateřského mléka a s nimi i spousta energie a dobré nálady, což jistě na svém miminku budete pozorovat. A kdyby náhodou bylo Vaše miminko příliš v noci čilé, zkuste si zelené potraviny brát nejpozději kolem 16. hodiny odpolední, aby příliš energie dodané miminku neznamenalo pak Vaše nevyspání." Konec citace


Datum 24.04.2012

Vložil Pavla

Titulek Re: Re: chlorella

Ještě mě při čtení napadlo. Můj roční syn právě trpí rýmou a
zvýšenou teplotou. Dala by se na to použít také chlorela třeba rozpuštěná ve vodě? Také mě zaujalo, že by to mohlo pomoct na edém. Poslední dobou s ním bojujeme bez nějakého dlouhodobého kladného výsledku.


Datum 24.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: chlorella

Dobrý den,

pokud se zelenými potravinami začínáte, nedoporučuji vyšší dávky, tělo si na zelené potraviny musí nejprve zvyknout. Ohledně edému je vhodné zjistit nejprve příčinu.


Datum 19.04.2012

Vložil petra

Titulek imunita

Dobrý den, mám zájem o Vámi nabízený mladý ječmen a chlorellu. Pro syna (7let), trpí na záněty mandlí a má oslabenou imunitu. Prosím i o radu co by jste mi doporučili.Předem velmi děkuji za odpověď.


Datum 20.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: imunita

Dobrý den,

ideální je kombinace, tedy ječmen a chlorella. Pokud vybíráte jen jeden, pak bych začal chlorellou. Jen upozorňuji, že pokud je tělo "zaneseno" nemocemi, mohou se po začátku konzumace chlorelly tyto nemoci postupně objevit a to i několikrát. Zelené potraviny vynášejí na světlo problémy, které jsou v tělě uschovány.


Datum 17.04.2012

Vložil bobo

Titulek očista

Dobrý den, citím, že potřebuji očistu organismu. Kromě občasného svědění, dojmu suché kůže a drobných vřídků na kůži nemám další problém. Piju Aloe Vera a čínské zelené čaje a dnes jsem četl o účincích Chlorelly.
Takže si myslím, že bych to vše zkombinoval. Prosím o Váš názor a radu.


Datum 17.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: očista

Dobrý den,

Chlorella je na očistu organizmu opravdu velmi vhodná. Kombinace s dalšími doplňky (aloe vera, čínské čaje) je možná. Je vhodné upozornit na dodržování pitného režimu při jezení Chlorelly.


Datum 16.04.2012

Vložil Eva

Titulek Zelené potraviny

Dobrý den, nemám štítnou žlázu a beru hormony, můžu užívat zelený ječmen a chlorellu?? Děkuji za odpověď..


Datum 17.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zelené potraviny

Dobrý den,

zelené potraviny jsou i pro Vás vhodné, jen je důležité dodržovat odstupy od aplikace hormonů. Doporučujeme konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem.


Datum 13.04.2012

Vložil pavel

Titulek chlorela a kouření

Dobrý večer bylo mi řečeno, že chlorella není vhodná pokud jsem kuřák, že je tam nějaký vitamín ( tuším A? nebo beta karoten?) a toho více v kombinaci s kouřením působí rakovinotvorně. prý o tom byla studie na interneru, ale už byla stažena. Je mi jasné, že musíte Váše přípravky doporučovat, ale zajímalo by mě, zda k tomu máte nějaké informace.


Datum 16.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorela a kouření

Dobrý den,

možná máte na mysli výsledky výzkumu u kuřáků, kdy po sedmi letech pojídání umělého beta karotenu zaznamenali vědci o 18% vyšší výskyt rakoviny než u kuřáků, kteří beta karoten nejedli, následně stejné výsledky ověřili i v kontrolní studii. Proto se kuřákům nedoporučuje jíst umělý beta karoten, ale pouze v přírodní podobě, který toto zvýšení nezpůsobuje.


Datum 16.04.2012

Vložil pavel

Titulek Re: Re: chlorela a kouření

děkuji


Datum 11.04.2012

Vložil Bára

Titulek chlorellu po/před jídlem

Dobrý den,
jsem trochu zmatená, jestli jíst chlorellu 20 - 30 min před jídlem, jak je zde doporučováno, nebo se řídit informacemi v katalogu Green Ways. Tam je totiž uvedeno: "Clorellu je vhodné používat po jídle, ale i mezi jídly". Co je tedy nejlepší/nejefektivnější a proč?
Předem děkuji za radu


Datum 12.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorellu po/před jídlem

Dobrý den,

zelené potraviny jako takové je vhodné jíst na lačno před jídlem, cca 20 minut. Lépe se v prázdném žaludku vstřebají. Jíst zelené potraviny po jídle speciálně chlorellu ulehčuje žaludku. Když se přejíte, dají se použít místo žaludečního likéru.

Říká se, že zelené potraviny se mají jíst tehdy, kdy vám to přináší radost a máte na ně chuť. Stres, který je vyvolán tím, že jste si dnes ráno nestihla dát zelené potraviny je prostě horší.


Datum 12.04.2012

Vložil Bára

Titulek Re: Re: chlorellu po/před jídlem

Děkuji, je to tak, jak jsem tušila, a budu se snažit řídit se Vaší radou. Zajímavý je tip na použití chlorelly po jídle.


Datum 11.04.2012

Vložil Petra Kalivodová

Titulek Prodej produktů GW

Dobrý den, všude na internetu čtu, že je internetový prodej Chlorely a Ječmene GW kvůli změně prodejních podmínek firmy GW zrušen. Tyto produkty lze tedy získat pouze osobním prodejem. Vy však je po internetu prodáváte - jak to tedy je?


Datum 11.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Prodej produktů GW

Dobrý den,

my nakupujeme zboží od dodavatele a prodáváme jej na internetu. Ze zákonného hlediska není nutností/povinností osobní prodej, jako například u léků, kde je to nezbytné. Zelený obchod, s.r.o. dodává ke každé objednávce nezbytné informace k jezení zelených potravin a také zákazníkům odpovídá na dotazy přes SMS, emailem, telefonicky, případně v Diskuzním fóru. U nás je o zákazníky velmi dobře postaráno a máte možnost si nakoupít originální výrobky Green Ways případně Aktif. "Zrušení prodeje" je pravděpodobně čistě soukromým rozhodnutím společnosti GW, otázkou je, koho se tento "zákaz" týká, mohu Vás ujistit, že Zeleného obchodu, s.r.o. zcela jistě ne.


Datum 05.04.2012

Vložil Irena

Titulek Zvracení po užití Chlorelly

Dobrý den,
existuje něco jako alergie na na Chlorellu? Na podzim jsem ji užívala bez problémů, nyní jsem prozvracela celou noc - myslela jsem si ovšem, že mám střevní chřipku, proto jsem za pár dní znovu najela na Chlorelku (min dávka) - asi na 8h jsem se nepohla z WC, velmi agresivně jsem zvracela (mám velmi silný žaludek, naposledy jsem zvracela v dětství). Upozorňuji, že ji dostatečně zapíjím - mám jen jednu funkční ledvinu, proto pitný režim i zapíjení prášků apod. dodržuji. Děkuji.


Datum 05.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zvracení po užití Chlorelly

Dobrý den,

alergie na Chlorellu může existovat, tak jako na cokoliv jiného. Je zajímavé, že jste již Chlorellu bez problémů jedla ...


Datum 24.04.2012

Vložil Maya

Titulek Re: Zvracení po užití Chlorelly

Zdravím Ireno, je celkem možné, že se některá látka z léků, které užíváte kvůli ledvině může při užívání Chlorelly vytvářet agresivní prostředí v žaludeční oblasti. Proto by jste měla probrat užívání se svým ošetřujícím lékařem.


Datum 01.04.2012

Vložil Petra

Titulek Štítná žláza a ZP

Dobrý den,
ráda bych začala se ZP, ale nevím, jak to zkombinovat s léky užívanými na štítnou žlázu (Euthyrox 100). Tyto léky totiž musím brát každé ráno půl hodiny před jídlem. Můžou mi zelené potraviny pomoct i při odvykání od sladkého ;-), případně mi pomoct vyřešit problém se štítnou žlázou?
Jinak je mi 33 let, měřím 165 cm a vážím 70kg a jsem už rok po porodu.

Mockrát děkuji. S pozdravem.


Datum 01.04.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Štítná žláza a ZP

Dobrý den,

u léků na štítnou žlázu si nejdříve dejte léky a následně za hodinu zelené potraviny. Případně si můžete dát hodinu před vstáváním léky a pak vstanete a můžete si dát zelené potraviny hned. Výrazná chuť na sladké by mohla být potlačena zelenými potravinami. Zmiňuje se, že člověk má chuť na pamlsky, když tělo "strádá" a shání něco k snědku ... Se štítnou žlázu je to běh na trošku delší trať cca rok, aby mohlo dojít k významnější změně, rozhodně nesnižujte medikaci bez vědomí lékaře a sdělte mu, že jíte nebo chcete jíst zelené potraviny.


Datum 30.03.2012

Vložil jarda

Titulek lékárna

Dobrý den, český národ preferuje nákup v lékárnách,není se čemu divit,určitě je ovlivnuje reklama a jiné faktory,co je v lékárně je zdravé,není se čemu divit,reklama funguje,já osobně preferuji výrobky bez lékárny a našel jsem produkty Green Ways bez chemie a supr produkt USA.To mě opravdu neopravnuje k tomu,abych chtěl odradit kupující z lékáren.Jsem spokojen a ušetřím záleží na Vás kde necháte peníze.Musím napsat ječmen supr produkt.


Datum 31.03.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: lékárna

Dobrý den,

děkuji za názor. Jen ještě přidám, že v lékarně Vám produkty jen prodají, my Vám poskytneme i plný servis.


Datum 23.03.2012

Vložil Jana

Titulek rosacea

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli podle Vás Chlorella a ječmen pomáhají při léčbě rosacey? A dále bych se chtěla zeptat, jak je možné, že chlorella ze zeleného obchodu obsahuje navíc aminokyseliny oproti chlorelle z lékárny, která je levnější a neobsahuje aminomyseliny. Jedná se přitom o stejný typ Chlorelly pyroneidosa 100%.


Datum 24.03.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: rosacea

Dobrý den,

ohledně rosacey bohužel nemáme žádné praktické zkušenosti od zákazníků. Nejsou ani známy přesné příčiny výskytu rosacey, je vhodné zmínit, že projevy rosacey zhoršuje: horká jídla nebo nápoje, kořeněná jídla, teplotní extrémy, sluneční svit, stres , zlost nebo rozpaky, namáhavé cvičení, horké koupele, sauny, hortikosteroidy, léky, které rozšiřují krevní cévy, včetně některých krevního tlaku léky.

K druhému dotazu bych uvedl, že není chlorella jako chlorella. Důležitý je pěstitel chlorelly a země původu. Taktéž je důležité zda se používají nějaká plniva nebo pojiva. Chlorella Aktif a Chlorella Green Ways, které prodáváme, jsou od stejného pěstitele z Taiwanu.


Datum 23.03.2012

Vložil Ilona Helisová

Titulek Ječmen

Před necelým rokem jsem onemocněla rakovinou plic,jako kuřačka.Podstoupila jsem chemoterapii a jako podpůrnou léčbu jsem pila,GW ječmen.Metastázy na játrech a v prsu a v podkoží mě zmizely.Vím ,že ječmen není lék,ale mě pomohl v boji proti této nemoci,děkuji Helisová.


Datum 24.03.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Ječmen

Dobrý den,

děkuji za podělení se o zkušenost se zelenými potravinami. Ječmen vytváří v těle zásadité prostředí a to rakovina "nenávidí" a prchá.


Datum 14.03.2012

Vložil Jana

Titulek Žlutá barva

Dobrý den,
užívám ječmen v kombinaci s chlorellou, po dvou měsících se mi zbarvily dlaně a chodidla do žluta. Mám je vysadit? Co s tím?


Datum 14.03.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Žlutá barva

Dobrý den,

někdy je zmiňována žlutá barva, někdy oranžová. Jde o ukládání betakarotenu. Doporučuji Vám snížit dávkování, po cca 10-14 dnech by zabarvení mělo zmizet.


Datum 08.03.2012

Vložil Sabina

Titulek nevolnosti

Dobrý den,
dcera trpí nevonostmi, často ji bolí žaludek a bývá jí na zvracení. Je již dospělá má 20 roků.O zelených potravinách jsem se dozvěděla nedávno a chtěla bych vědět , zda je vhodné používat ječmen nebo chlorelu popřípadě obojí a jaké dávkování byste doporučili.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den
Sabina


Datum 08.03.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: nevolnosti

Dobrý den, děkuji Vám za dotaz. Nejprve je nezbytné zjistit co způsobuje bolesti a nevlnost. Na takto obecný dotaz, nemůže odpovědět, ikdyž bychom velmi rádi. Děkujeme za pochopení.


Datum 28.02.2012

Vložil Daniela

Titulek začátek

Dobrý den,
ráda bych začala s ZP. Je vhodné začít s Chlorella a ječmenem současně, nebo je lepší nejdříve užívat ječmen a poté ho doplnit Chlorellou ?
Je mi 23let, měřím 183cm a vážím 85kg. Doposud nemám se ZP žádnou zkušenost. Děkuji . S pozdravem Daniela


Datum 28.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: začátek

Dobrý den,

pokud nemáte nějaké zdravotní omezení např. Crohnova choroba, Ulcerózní kolitida - je nevhodné jíst chlorellu, při radioterapii je zase nevhodný ječmen (více v otázkách a odpovědích), pak je vhodné jíst zelené potraviny dohromady, tedy chlorellu zapíjet ječmenem. Chlorella organizmus "čistí" a Ječmen "sytí". Jejich účinek se pak násobí, je to podobné jako když máte dvourukou či jednorukou krejčovou.


Datum 25.02.2012

Vložil Petra

Titulek Chlorella

Dobrý den je možné,že mne začal bolet žaludek,když jsem začala užívat chlorellu.Petra


Datum 26.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella

Dobrý den,

ano, někteří jedlíci popisují pocit "kamenů v žaludku" a z drtivé většiny to souvisí s nedostatečným pitným režimem. Chlorella potřebuje vodu. Škoda, že jste nezmínila, zda trpíte nějakými zdravotními problémy trávícího traktu.


Datum 18.02.2012

Vložil sona

Titulek chlorela a ječmen a užívání u dětí

Dobrý večer,
chci se zeptat jsetli je vhodný zelený ječmen a chlorella i pro děti.
Mám 2 a 5 leté děti,kteří mají alergii na mléko a vaječný bílek.
Chtěla bych ječmen a chlorellu vyzkoušet,jestli by jim trošku ulevil od potíží,
popř.potlačil alergii.
Můžete mi napsat zkušenosti s alergiemi a užíváním zelených potravin?
A v jakém množství tyto potraviny dětem podávat?
Moc díky


Datum 19.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer - Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: chlorela a ječmen a užívání u dětí

Dobrý den,

zelené potraviny jsou velmi vhodné pro děti. U dětí mladších 3 let je nezbytné dávat pozor, aby nevdechly chlorellu, tedy je lepší ji rozdrtit např. do jogurtu. U alergií je nezbytné nejprve zjistit co je příčinou. Dávkování u dětí je dle hmotnosti, 40kg plná dávka, 20kg poloviční dávka, 10kg čtvrtinová dávka


Datum 17.02.2012

Vložil Skřítek

Titulek Nefrotický syndrom - Minimal Change Disease

Dobrý den, moje 2-letá dcera trpí nefrotickým syndromem, který je způsobován nemocí minimálních změn (Minimal Change Disease). Jedná se o autoimunitní onemocnění, v tuto chvíli v akutní fázi (v posledních 3 týdnech prodělala těžký relaps, ledviny byly ohrožené selháním). Zajímalo by mě, zda máte s tímto autoimunitním onemocněním a užíváním ZP nějaké zkušenosti. Dcera užívá vysoké dávky kortikoidů (Prednison) a imunosupresiv (Cyklosporin A), bylo by možné ZP použít když ne na vyléčení, tak alespoň na minimalizaci vedlejších účinků léčby?


Datum 19.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer - Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Nefrotický syndrom - Minimal Change Disease

Dobrý den,

s tímto konkrétním onemocněním a zelenými potravinami zkušenost nemáme. Mohu však zmínit zkušenosti obecně s autoimunitními onemocněními. Je nezbytné začínat velmi pozvolna a reagovat na odezvy organizmu. U jezení zelených potravin je nezbytné dodržovat pitný režim, ale u nefrologických onemocnění, stejně u diabetu a dalších, je možné pít množství tekutin pouze do limitu stanoveného lékařem. ZP napomáhají ke stabilizaci a případně vylepšení stavu.


Datum 26.03.2012

Vložil andrea

Titulek Re: Nefrotický syndrom - Minimal Change Disease

moja dcéra trpí tiež týmto ochorením....ak tak sa ozvite na môj mail abolcova@azet.sk možno si navzájom poradíme


Datum 10.05.2013

Vložil Petra

Titulek Re: Nefrotický syndrom - Minimal Change Disease

Vytvorila som na FB uzavretú skupinu Nefrotický syndrom, kde si možu rodičia a rodina týchto detí vymieňať skúsenosti, rady, atd.


Datum 07.02.2012

Vložil Bára

Titulek náběh, skladování

Dobrý večer, plánuji koupi Chlorelly Aktif a mám 2 dotazy:
1. Můžete mi prosím poradit s náběhovým dávkováním tablet? Je mi 18 let a vážím 50kg.
2. Lze něčím nahradit Vámi prodávanou keramickou dózu na tablety? Napadá mě třeba prázdná plastová dóza od potravinových doplňků. Co je naopak pro tento účel zcela nevhodné?
Předem děkuji za odpovědi.


Datum 07.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer - Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: náběh, skladování

Dobrý den,

1. Od 40kg můžete brát dávku jako pro dospělého člověka. Nevím kolik měříte, ale 50kg se mi zdá na 18 let docela málo.

Dávkování pro Chlorellu
Je uváděn počet tablet.
Ráno Poledne Večer
1.-3.den 1 1 1
4.-7.den 2 1 2
8.-10.den 3 2 3
11.-12.den 4 3 4
13.-14.den 5 4 5
15.den a dále 6 5 6

2. Je možné tablety nechat v originálně dodávaném sáčku, který má opětovně uzavíratelný uzavěr. Plastová dóza by mohla být také v pořádku, pokud nebude vystavena slunečnímu světlu a bude určena pro skladování potravin. Případně může být vhodný papírový sáček, který by se měl nějak dát uzavřít, aby zbytečně nedocházelo k oxidaci. Nevhodný je igelitový sáček, případně cokoliv v čem může jednoduše dojít "k zapaření".


Datum 08.02.2012

Vložil Bára

Titulek Re: Re: náběh, skladování

Děkuji za rady.
(Měřím totiž poměrně málo, asi 160cm, a jsem celkově drobná, ale vychrtlostí rozhodně netrpím:)


Datum 01.02.2012

Vložil Markéta

Titulek Vliv ZP naváhu kojeného dítěte.

Ještě jsem zapomněla dodat, ža porodní hmotnost byla 3,6kg a průměrné týdenní přírůstky má dcera téměř 400 g (norma je 150-250g za týden).


Datum 02.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Vliv ZP naváhu kojeného dítěte.

Ohledně konkrétních norem přírustků vám lépe odpoví váš lékař. Dle mého názoru je to v pořádku, pokud nejsou nějaké jiné problémy.


Datum 01.02.2012

Vložil Markéta

Titulek Vliv ZP naváhu kojeného dítěte.

Dobrý den, již přes rok jím ZP (chlorellu a ječmen). Mám 6ti týdenní dceru, která je plně kojená, a nyní má již 5,3kg! Stejnou váhu měla má starší dcera ve 3 měsících (u té jsem ZP ještě nejedla). Myslíte, že to může být vlivem ZP? Napadá mě, jestli mám třeba díky nim výživnější mléko....?


Datum 02.02.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Vliv ZP naváhu kojeného dítěte.

Dobrý den,

v zelených potravinách jsou veškeré potřebné látky na vývoj a růst. V okamžiku, kdy plně kojíte, tyto látky přecházi přes mateřského mléko i do vašeho dítěte a je vidět, že mu prospívají.


Datum 19.01.2012

Vložil Renata

Titulek ječmen

Dobrý den, mám doma ječmen a dnes, když sem si ho ráno připravovala sem lžičkou narazila na něco tvrdého a zjistila, že vevnitř jsou 2 plastiková kolečka...chci se zeptat co to je a jestli to je v každém balení nebo je můj ječmen nějaký závadný? Trochu mě to vyděsilo.
Moc děkuji za odpověď


Datum 19.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ječmen

Dobrý den, jde o absorbenty vlhkosti, nevyjímejte je z nádoby a nekonzumujte je. Je to napsáno i na krabici.


Datum 14.01.2012

Vložil Andrea

Titulek RS a zelené potraviny

Dobrý den,
mám diagnostikovanou roztroušenou sklerózu. Chci se zeptat, která ze zelených potravin je vzhledem k tomuto onemocnění lepší a více mi pomůže? Chlorellu jsem již jednou začala brát a udělal se mi svědivý ekzém na obličeji. Po vysazení se po několika dnech ztratil. Je možné, že jsem na chlorellu alergická?
Děkuji za odpověď.


Datum 16.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: RS a zelené potraviny

Dobrý den, v případě této nemoci bych nevybíral pouze jednu zelenou potravinu, ale jedl obě. Mohu zmínit, že zelené potraviny mají kladný vliv na průběh nemoci. Nedokážou ji
samozřejmě vyléčit (stejně jako klasická medicína), ale dokáží tělo udržet v mezích, aby nemoc dále nepostupovala, nebo alespoň zpomalí průběh nemoci. Mohu zmínit od zákazníků zkušenost s RS. Jsou velmi pozitivní. Dotyčný i nadále užívá medikaci předepsanou lékařem, ale snížily se mu dávky léku.
Na zelených potravinách je hezké to, že obsahují Interferony, které se používají i v klasické léčbě, (léky s interferony jsou velmi drahé) ovšem tady jsou v přírodní podobě a to má tělo rádo. Tedy přesněji jde o Interferony alfa a beta (gama obsaženy nejsou a to je dobře - to jsou ty špatné) více o interferonech na
https://cs.wikipedia.org/wiki/Interferon_beta-1a a https://cs.wikipedia.org/wiki/Interferon_beta-1b.

Při autoimunitních onemocněních se musí začínat se zelenými potravinami velmi pomalu, aby nedošlo k případným atakám. Ekzém může souviset s očistnou reakcí. V tomto případě je vhodné dávku ZP snížit a zvýšit pitný režim. Alergická asi nejste, alergické projevy jsou silnější.


Datum 11.01.2012

Vložil Ivana

Titulek prolaktin

dobrý den,

je 31 let a snažíme se o dítě. Byla mně zjištěna vyšší hladina prolaktinu, na což jsem dostala léky. Užívám současně ječmen aktif (skoro 2 měs) a chlorellu aktif (pár týdnů). Na intranetu sjem se dočetla, že ječmen může hladinu prolaktinu zvyšovat. Je to tak? Neměla bych před tím než začnu užívat léky zkusit vysadit ječmen?
Děkuji za odpověď


Datum 11.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: prolaktin

Dobrý den,

ze zkušeností zákaznic mohu říci, že od zelených potravin se ani tak nečeká např. konkrétně snížení hladiny prolaktinu či podobné konkrétní kroky, jde o celkové zharmonizování chodu organizmu a vrácení do správné rovnováhy. Má se tedy za to, že se hladina spíše upraví na správnou hladinu. Je vhodné tuto skutečnost probrat s vaším ošetřujícím lékařem.


Datum 08.01.2012

Vložil Magda

Titulek Chlorella

Dobrý den, chtělaq bych se zeptat, zda je normální, když mám po použití dvou tablet chlorelly(denně, jsem začátečník) zelenou moč. Mám také pocit, že mi chlorella způsobuje migrény, je to běžné? Ráda bych se ještě zeptala, zda je pro chlorella vhodná pro mou dceru, díky jejímu vysokému obsahu jódu. Trpí autoimunitním onemocněním štítné žlázy- snížená funkce. Bylo jí od doktroky řečeno, že jód pro ni není vhodný. Chlorellu bere již měsíc. Děkuji za odpověd


Datum 09.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella

Dobrý den,

zelená barva moči zcela jistě není běžné zabarvení. Pokud si myslíte, že za to mohou zelené potraviny, vysaďte je a pokud se zabarvení vrátí do normálu a po opětovném nasazení zelených potravin se vrátí je to jasné, způsobují to přímo nebo i nepřímo zelené potraviny. Zelené zabarvení může souviset s překyselením organizmu a nebo by mohl být zabarvení způsobeno bilirubinem - což může být problém s játry nebo žlučovými cestami, žlučníkem, případně těhotenstvím nebo pokročilým stádiem těhotenství. Doporučuji vám návštěvu lékaře.

Bolesti hlavy mohou být průvodním očistným jevem, zvyšte pitným režim a zpomalte v jezení zelených potravin.

Nepíšete kolik je dceři let a kolik váží (plná dávka při hmotnosti 40kg, poloviční při hmotnosti 20kg, čtvrtinová při hmotnosti 10kg atd.). Jódu je v zelených potravinách (chlorelle) nízké množství, jedná se o sladkovodní řasu, ne o mořskou řasu, která má vysoký obsah jódu, tedy je vhodná.


Datum 10.01.2012

Vložil Magda

Titulek Re: Re: Chlorella

Dobrý den, moc děkujeme za odpověď. dceři je 20 let a váží 54 kg. Jaká je tedy vhodná denní dávka?


Datum 10.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Re: Re: Chlorella

Dobrý den,

tedy dávka je stejná jako pro dospělého. Chlorella po nastoupání 5 tablet ráno, 6 tablet v poledne, 5 tablet večer. Ječmen po nastoupání 1 lžičku ráno, 1 lžičku v poledne, 1 lžičku večer samozřejmě vždy rozmíchat s vodou.


Datum 03.01.2012

Vložil Katarína

Titulek akne, chudnutie, problemy s pečeňou

Dobry deň,

nedavno som mala infekčnu mononukleozu a teraz musim byť na pečeňovej diete, keďže vysledky krvi som nemala moc dobre...chcela som sa spytať či môžem brať chlorellu aj pri pečeňovej diete, a či mi to dokonca môže prospieť..takisto Vam kladiem otazku či chlorella pomaha pri chudnuti a zlepšeni pleti.

ďakujem


Datum 03.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: akne, chudnutie, problemy s pečeňou

Dobrý den,

zelené potraviny jsou vhodné při dietě a napomáhají při léčbě (zlepšují obnovu jaterních buněk), zlepšuje i krevní obraz, pročišťují organizmus atd. Nejdůležitější pro zdárné uzdravení je klid a dieta. Ohledně pleti, je otázkou jaké problémy s pletí máte? Pokud jde o akné, pak je vhodné vědět příčinu, kterých je celá řada - dědičnost, hormonální aktivita (nepravidelný menstruační cyklus), stres, bakterie v pórech, užívání léků atd. Např. s hormonální aktivitou zelené potraviny pomáhají.


Datum 02.01.2012

Vložil Helena

Titulek Zažívací potíže

Dobrý den, prosím o radu, zda je vhodné užívání chlorelly na mé potíže, kterými trpím po opakovaných operacích břicha pro ileus. Byla mi doporučena bezezbytková strava, aby se zažívací trakt co nejméně namáhal a aby nedošlo znovu k upání střev. Ale i když tuto dietu poměrně striktně dodržuji, přesto mě trvale obtěžuje nadmuté a stále ,,nafouklé" břicho (ačkoliv se nejedná přímo o plynatost) a bývá mi tím pádem po každém jídle hodně těžko. Cítím se hodně plná a to i když sním poměrně malou porci jídla.
Mám pocit, že bych potřebovala střeva jaksi očistit, uvést celé zažívání do rovnováhy a také metabolismus není již tak aktivní náledkem této břišní ,,nepohody" (je mi 35 let, 160 cm, 50 kg).
Pozn. jsem alergik (prach, pyl, roztoči, srst) a mám časté gyn. obtíže (mykoza, opar), snížená imunita.
Předem velice děkuji za radu.


Datum 03.01.2012

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Zažívací potíže

Dobrý den,

průvodní jevy ileus a další, které popisujete ukazují na Crohnovu chorobu či Ulcerózní kolitidu. Byla vám tato nemoc diagnostikována? Při těchto chorobách je na začátku jezení nevhodná chlorella, která čistí a může průvodní jevy ještě zhoršit. Je vhodný ječmen, který hojí sliznice. Pokud nebyla u vás potvrzena ani Crohnova choroba či Ulcerózní kolitida, mohla byste po malých dávkách začít jíst Chlorellu i Ječmen. Chlorella dokáže velmi pěkně čistit organizmus, ze zkušenosti mohu říct, že při tolika zdravotních problémech je čištění dlouhodobé (i delší než rok) a mohou ho provázet očistné projevy, tedy problémy, na které trpíte - mykózy, opary, problémy s imunitou a to zelené potraviny ukazují na zdravotní problémy v těle, rozhodně je nezpůsobují. Ječmen zase naopak pěkně doplňuje do organizmu látky, které tam chybí a tolik je potřebuje. Zelené potraviny dokáží harmonizovat chod organizmus, ale potřebují k tomu čas, nejsou to "pilulky", které zaberou za hodinu.

Ještě ohledně alergií, znám případy, kdy postupem jezení dochází k vysazení léků a utlumení alergických reakcí, nutno zmínit, že člověk je stále alergikem, ale projevy se sníží.

Upozorňuji, že vaše potíže jsou na tolik komplikované, že je velmi vhodné napřed konzultovat jezení zelených potravin s ošetřujícím lékařem.


Datum 12.12.2011

Vložil Petra

Titulek kojení a ZP

Dobrý den, jsem 7týden po porodu, mám po tromboflebitidě ucpané žíly a tři týdny píchaný heparin (clexane) nezabral. Vedle toho jsem již prodělala zánět prsu a opakované záněty dásní až po konečný váček a vytrhnutý zub. Tuším, že mi asi v tělě koluje nějaký skrytý zánět, protože imunita a zhoršený zdravotní stav mě pronásledují od narození druhého dítěte před třemi roky.
Ráda bych zkusila ZP, ale co kojení a třeba mé následné pročišťující nadýmání? Už teď s tím má mimi potíže a nerada bych mu ještě přidala. Není lepší počkat až odkojím?
Děkuji, s pozdravem Petra


Datum 14.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: kojení a ZP

Dobrý den,

zelené potraviny jsou vhodné i v průběhu těhotenství nebo kojení, k pročištění sice dochází, ale škodliviny se nepřenáší do mléka, téměř všechny odchází přes stolici. Pokud máte tolik zdravotních problémů, dá se očekávat, že očistné projevy se dostaví, tedy i zmíněné nadýmání. Je nutné vás upozornit, že pokud užíváte léky na ředění krve v akutním stavu, jsou zelené potraviny nevhodné, protože vrací krev do zpět do neředěného stavu, což je nežádoucí. Pokud je stav již neakutní, mohou vám ZP pomoci. Je možné, že kromě očistných projevů se objeví i "schované záněty". ZP je nezpůsobují, jen na ně ukazují.


Datum 07.12.2011

Vložil Karolína

Titulek Juvenilní idiopatická artritida

Dobrý den, moje dcera trpí juvenilní idiopatickou artritidou a již rok pícháme Methotrexate. Chtěla jsem se zeptat, zda jsou pro ni vhodné zelené potraviny?
Děkuji.


Datum 08.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelemý obchod, s.r.o.

Titulek Re: Juvenilní idiopatická artritida

Dobrý den,

u tohoto autoimunitního onemocnění kloubů mladých lidí není úplně známa příčina co ji způsobuje. Dle zkušeností s jinými autoimunitními onemocnění jsou zelené potraviny vhodné, protože dokáží do organizmu přinést tolik potřebné látky a nevhodné z něj odnést. Je nezbytné dodržovat odstup od léků, které dcera užívá a to nejméně 60 minut, aby nedocházelo ke snížování účinku léků. Při nastoupávání je nutná vyšší míra sledování odezvy organizmu a nastoupávat pomaleji než je běžné.


Datum 06.12.2011

Vložil Martina

Titulek zhoršení

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se mi mohou všechny zdravotní potíže dočasně zhoršit při počátečním užívání ječmene a chlorelly. Děkuju


Datum 07.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: zhoršení

Dobrý den,

ano je to možné a je to dočasný efekt. Škoda, že jste nenapsala o jaké zdravotní potíže se jedná. Na začátku jezení se mohou objevit zdravotní potíže, na které člověk tzv. trpí a říkáme tomu, že jde o očistné procesy, což může být bolest hlavy, zhoršení projevů kožních onemocnění, u žen se může objevit zánět močového měchýře, který v minulosti měly a nebyl kompletně doléčen atp. Pokud se nějaké takové projevy objeví, je vhodné zvýšit pitný režim, nezvyšovat dávky zelených potravin a to do té doby, než očistné projevy zmizí, případně se dostanou na neobtěžující úroveň. U chlorelly jsou očistné projevy větší než u ječmene, u kterého jsou minimální.


Datum 06.12.2011

Vložil Magda

Titulek reflux

Dobrý den, může se chlorella a ječmen užívat i při refluxu jícnu? A můžou se projevy při pořátečním užívání prostředků zhoršit? Děkuji


Datum 07.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: reflux

Dobrý den,

zmínili lékaři, čím je reflux způsoben? Pokud je to primárně překyselením organizmu, je pro vás velmi vhodný mladý ječmen a to z důvodu, že je zásaditý a upravuje kyselost v organizmu.


Datum 05.12.2011

Vložil Ondráčková

Titulek Chlorella a ječmen

Dobrý den, jsem začátečník v užívání chlorelly a ječmenu. Přečetla jsem si, že je vhodné užívat oba prostředky. Mohl byste mi poradit s "startovací" dávkou? Je možné brát obě potraviny i v průběhu dne? Beru léky na štítnou žlázu a hodinu poté jsem už ve škole. Mám tedy čas až v průběhu dne. Děkuji


Datum 06.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: Chlorella a ječmen

Dobrý den,

rozhodoně je vhodné jíst obě zelené potraviny dohromady, jejich účinek se pak násobí.

Dávkování pro Ječmen
Jsou uváděny čajové lžičky.
Ráno Poledne Večer
1.-3.den 0,5 0,0 0,0
4.-7.den 0,5 0,0 0,5
8.-10.den 0,5 0,5 0,5
11.-12.den 1,0 0,5 0,5
13.-14.den 1,0 1,0 0,5
15.den a dále 1,0 1,0 1,0

Dávkování pro Chlorellu
Je uváděn počet tablet.
Ráno Poledne Večer
1.-3.den 1 1 1
4.-7.den 2 1 2
8.-10.den 3 2 3
11.-12.den 4 3 4
13.-14.den 5 4 5
15.den a dále 6 5 6

Je možné je bárt i během dne (doporučuje se na lačno což bude před obědem). Doporučuji si na léky dát budík cca hodinu před tím než vstanete, takže to pak akorát vyjde.


Datum 03.12.2011

Vložil přišlo emailem bez podpisu

Titulek ZP a onkologický pacient

Dobrý den, je užívání chlorelly a ječmene vhodné pro onkologického pacienta?


Datum 03.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: ZP a onkologický pacient

Ano, ale pouze v případě, že se NEléčíte radioterapií (ozařovaním). Chemoterapie nevadí. Zelené potraviny vytvářejí v těle prostředí, které rakovina nemá ráda. Poraďte se svým ošetřujícím lékařem, nebo jej alespoň informujte, že chcete jíst zelené potraviny.


Datum 03.12.2011

Vložil Jana

Titulek dotaz

Dobry den,chtela jsem se zeptat jake davkovani bych mela brat jak jecmene tak chlorelly,prodelala jsem rakovinu kuze.
A dalsi dotaz,jestli mi muzou zelene potraviny dopomoci k otehotneni.Dekuji


Datum 03.12.2011

Vložil Bc. Petr Hornišer, Zelený obchod, s.r.o.

Titulek Re: dotaz

Dobrý den,

ječmen i chlorellu můžete jíst, je to i doporučováno. Ječmen vytváří zásadité prostředí, které rakovina nemá ráda. Ječmen se nesmí jíst při ozařování (přestat pít 3 dny před cykly ozařování a začít až 3 dny po skončení cyklů ozařování). Při chemoterapii je možné zelené potraviny jíst. Je nezbytné dodržovat odstup od léků (pokud nějaké užíváte). Doporučuji poradu s ošetřujícím lékařem nebo minimálně by měl vědět, že chcete jíst zelené potraviny.

A ano, zelené potraviny napomáhají k otěhotnění, ovšem nepřímo. Tím, že harmonizují chod těla, dodávají mu dostatek látek, které potřebuje a naopak odnesou z těla to co tam být nemá.


Nejstarší příspěvky (1-400)
Starší příspěvky (401-800) TATO STRÁNKA
Prostřední strana (801-1200)
Novější příspěvky (1201-1600)
Nejnovější příspěvky (1601- až ...)


Novinky z našeho blogu

Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz