Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Už jste se rozhodli pro sebe něco udělat?
19.04.2016

Už jste se rozhodli pro sebe něco udělat?

Už jste se rozhodli pro sebe něco udělat?

Udělat rozhodnutí o změně stravovacích návyků, celkové očistě organismu, hubnutí či zlepšení imunity není nejlehčí rozhodnutí. Zelené potraviny mají tu vlastnost, že šetrně a postupně zlepšují naší imunitu a zdraví, přičemž nám dodávají velké množství živin, vitamínů či minerálů. V tomto článku vyvrátíme předsudky o zelených potravinách, zjistíme, že Mladý ječmen je chutným nápojem a, že Chlorella pyrenoidosa není pouze módní záležitostí.

Onemocnění a jak se léčit se zelenými potravinamiŘíká se, že změna je život. Nicméně mnoho důležitých změn začíná až v době, kdy trpíme nějakým onemocněním, cítíme-li se zesláblí či fyzicky nebo psychicky unavení. Zelené potraviny představují účinný prostředek, jak začít se změnami, které nám budou přinášet lepší kondici i zdravotní stav.

O Mladém ječmeni se toho již mnoho napovídalo. Pravdou však zůstává, že právě Mladý ječmen obsahuje významné množství minerálních látek, vitamínů či aminokyselin. Tato kombinace látek je předurčena k povzbuzení našeho organismu.

S Mladým ječmenem lze vyhrát boj proti překyselenému organismu

Mladý ječmen dále zdokonaluje činnost našeho mozku, zlepšuje krvetvorbu a činnost naší srdeční soustavy. Výjimečnost zelených potravin tkví také v tom, že obsahují chlorofyl neboli zelenou energii našeho světa. Díky tomu u Mladého ječmene pozorujeme i protizánětlivé účinky.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Mladý ječmen ale také pomáhá bojovat s překyseleným organismem neboli nerovnováhou v našem těle. Důsledkem stresu, nezdravého způsobu života, špatných stravovacích návyků či nerovnoměrné fyzické námahy dochází v našem organismu k překyselení. Dlouhodobě překyselený organismus má za následek vznik zánětů, ekzémů, osteoporózy, nadváhy, vznik imunitních problémů a v horších případech i cukrovky či rakoviny. Ideální řešení tkví v prevenci a podávání zásadotvorných potravin. Právě Mladý ječmen reprezentuje ideální doplněk pro nápravu překyseleného organismu.

Zelené potraviny zlepšují naší náladu. To je bonus, který nikde jinde nedostanete

Radost a úsměvZačátky pro každého, kdo se rozhodl ve svém životě něco změnit, bývají těžké. O to více pro člověka, který mění své stravovací návyky, zvyklosti, svůj život. I po psychické stránce nám mohou pomoci zelené potraviny, třeba právě Mladý ječmen. Ten, nejenomže povzbudí naše tělo, ale zlepší i náš spánek. Přidanou hodnotou ječmene je dostatečný obsah melatoninu a serotoninu, či jinak hormonů štěstí a klidného spánku.

Zatímco Mladý ječmen dodává našemu tělu potřebné látky pro znovunastartování činnosti lidského organismu, Chlorella pyrenoidosa nám pomáhá s očistou těla, přičemž z něj odvání jedy, toxiny, chemické látky či těžké kovy. Působí mimořádně pozitivně na střevní mikroflóru, respektive obnovuje její činnost.

Chlorellový růstový faktor aneb efektivní regenerace našeho těla

Chlorella Growth FactorO Chlorelle jste již asi slyšeli. Tato sladkovodní zelená řasa, obdařená velkým množstvím aminokyselin, chlorofylu a antioxidantů doslova dobývá svět. Mezi unikáty této řasy se řadí tzv. CGF faktor neboli Chlorellový růstový faktor. Tato zvláštní látka, vyskytující se pouze v Chlorelle, dokáže velice účinně regenerovat naše tkáně, snižovat množství nezdravých bakterií a tím tedy přispívat ke zlepšení celkové obranyschopnosti.

Zmiňme se ještě krátce o CGF faktoru, který dosahuje velké účinnosti nejenom při syntéze bílkovin, ale také v oblasti obnovy a růstu zdravé střevní mikroflóry. Právě zdravá střevní mikroflóra nám pomáhá při detoxikaci organismu a při ochraně našeho těla před civilizačními chorobami. CGF faktor vytváří v našich střevech prospěšné bakteriální kultury a zabraňuje tak vzniku plísní, infekcí či parazitů.

Chlorofyl jako prazáklad naší planety

Každá pozitivní změna postoje k životu by měla odvést špatné myšlenky, pocity, látky či záněty z našeho těla. Právě Chlorella pyrenoidosa se stává ideálním partnerem pro tuto detoxikaci našeho organismu. Mnozí z nás si možná řeknou, že žádné jedy v těle nemají. Nechci vás děsit, ale opak může být pravdou. Žijeme v době, kdy chemikálie a těžké kovy přijímáme nevědomky v jídle, v lécích, v barvách, lacích či vůních. Dlouhodobé vystavování našeho těla jedům, stresu a nezdravým potravinám vede ke vzniku civilizačních a nádorových chorob.

Chlorella pyrenoidosa snižuje riziko vzniku těchto onemocnění. Chlorella jako taková představuje nejbohatší zdroj chlorofylu na naší planetě. Díky chlorofylu se zvyšuje produkce hemoglobinu v těle, což má za následek rychlejší přenos kyslíku v našem těle a tím i efektivnější regeneraci našeho organismu.

Celková očista organismu s sebou přináší i některé negativní důsledky. Vylučováním toxinů dochází k přechodnému zhoršení kvality naší pokožky, vlasů či nehtů. Chlorofyl však tento stav vyrovnává, když blahodárně a preventivně působí při hojení ran, modřin nebo popálenin. Chlorofyl má i přirozené antioxidační či deodorační účinky.

Jestliže jsme se rozhodli zhubnout, rozhodně nám k dokonalému tělu pomůže konzumace další zelené potraviny, tentokrát Spiruliny platensis.

Příjemné hubnutí se Spirulinou platensis

metr, hubnutíneboli sladkovodní sinice je jednou z nejstarších forem života na Zemi. Kromě toho, že obsahuje velké množství vitamínů, omega mastných kyselin a chlorofylu, je významným zdrojem bílkovin. Bílkoviny v ní obsažené, mají tu vlastnost, že jsou neobyčejně rychle vstřebatelné v našem organismu. Jsou tak blahodárným nositelem proteinů, což využijí nejenom vyznavači vegetariánství, ale i sportovci nebo kulturisté. Právě díky této vlastnosti si Spirulinu platensis oblíbili i výživoví poradci, kteří tuto sinici doporučují jako přípravek k udržení štíhlé linie. Chceme-li hubnout a postupně měnit naše stravovací zvyklosti, stává se právě Spirulina ideální volbou.

Výjimečností Spiruliny platensis je například fakt, že obsahuje neobvykle vysoké množství vitamínu A nebo vitamínu B12. Vitamín A zlepšuje stav našich očí, pokožky, kostí, vlasů, zubů či nehtů. Kromě toho zvyšuje obranyschopnost a preventivně pomáhá před vznikem nádorových onemocnění. Naopak Vitamín B12 je prospěšný při činnosti nervové a srdeční soustavy, pomáhá při léčbě jater nebo slinivky břišní.


Ať už jsme se rozhodli zhubnout před nadcházející letní sezónou nebo podstupujeme celkovou očistu svého organismu, můžeme využít pozitivních vlastností zelených potravin. Zelené potraviny nejsou pouhým moderním trendem, ale představují také prostředek, který dokáže pozvednout naše sebevědomí a dodá nám motivaci se sebou skutečně něco udělat.

Nevěříte? Tak to zkuste! V horším případě budete plni energie, síly a vitality. V lepším případě z vás zelené potraviny udělají nového člověka.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz