Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

24. 05. 2018

Jak přežít menopauzu/klimakterium v pohodě a bez stresu?

Jak přežít menopauzu/klimakterium v pohodě a bez stresu?

Trápí vás návaly horka, silné pocení či nepravidelná menstruace? Začínají vám vypadávat vlasy, máte zhoršený stav pokožky a zažíváte depresivní nálady? Hormonální změny nebo fyzické a psychické neduhy v období klimakteria jsou strašákem pro nejednu ženu. Zelené potraviny mohou zmírnit vaše obtíže a pomohou vám překonat období hormonální nerovnováhy.


Klimakterium neboli přechod představuje přirozený stav ženského organismu, odehrávající se v důsledku snižující se funkce vaječníku a tím i zmenšené produkce hormonů, především estrogenu a progesteronu. S tímto obdobím, projevujícím se kolem pětačtyřicátého až padesátého roku života, je však spojeno i mnoho zdravotních obtíží.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

K nejběžnějším projevům klimakteria patří především návaly horka, pocení, změna nálad, nespavost či nevolnost. Nezřídka kdy, důsledkem hormonální nerovnováhy, dochází též ke vzniku nadváhy a obezity. V některých případech se můžeme setkat i s dalšími nemocemi, třeba v podobě zvýšeného výskytu osteoporózy, vysokého krevního tlaku, vysokého cholesterolu atd. Tento stav samozřejmě vede ke vzniku závažnějších, třeba kardiovaskulárních obtíží.

Podávání léků jako začarovaný kruh hormonální nerovnováhy.

menopauzaV praxi se setkáváme s tradičním řešením důsledků tohoto stavu, a to za pomoci hormonální terapie. Bohužel tyto léky na snížení obtíží spojených s přechodem mají taktéž vedlejší účinky, zanášejí organismus toxiny a brání mu přirozené detoxikaci. K pohodovému překlenutí tohoto období mohou naštěstí přispět i zelené potraviny, především pak Chlorella Aktif a Spirulina Aktif. Svou nezastupitelnou roli v přísunu tak důležitých vitamínů a minerálů ale hraje i Mladý ječmen Aktif.

V čem konkrétně mohou zelené potraviny pomoci?

Jak jsme si již uvedli výše, tak nejčastějšími projevy menopauzy bývají návaly horka, nevolnost a stres. Právě tyto příznaky můžeme zmírnit díky Chlorelle pyrenoidose, která má přirozené detoxikační vlastnosti. Podle staré čínské medicíny je menstruace nejenom známkou ovulačního cyklu, ale také přirozeným samočistícím procesem, pomáhající ženskému tělu s vnitřní očistou před další fází ovulačního cyklu. V období menopauzy dochází ke zkracující se menstruaci, což s sebou přináší výše popsané obtíže. V této fázi našeho života je tak více než kdy jindy potřeba věnovat pozornost detoxikaci našeho těla.

Ideálními pomocníky pro detoxikaci organismu jsou Mladý ječmen Aktif a Chlorella Aktif. Tyto potraviny v sobě ukrývají "zelené zlato" neboli chlorofyl, tedy látku působící v našem těle jako antioxidant. Chlorofyl se podílí na produkci hemoglobinu, který nejenom zvyšuje množství červených krvinek v našem těle, ale také zpomaluje proces stárnutí. Chlorofyl má i dezinfekční a protizánětlivé účinky, snižuje překyselení našeho organismu, pomáhá nám s hubnutím nebo zlepšuje stav naší pokožky.

jarní detoxRizikové faktory provázející menopauzu lze zmírnit díky zdravé výživě a podávání zvýšeného množství vitamínů, minerálů či vlákniny. Ženské tělo v období klimakteria postrádá vápník, železo či zinek. Tento nedostatek lze nahradit jednak užíváním chemických doplňků stravy, nebo vyváženou a pestrou stravou, třeba i s podporou zelených potravin. Vždyť například Chlorella pyrenoidosa obsahuje téměř 60% doporučené denní dávky železa a rovných sto sedmdesát procent vitamínu D. Mladý ječmen je zase znám pro svůj vysoký podíl manganu, nebo vitamínu B6. Konečně Spirulina platensis představuje zásobárnu chlorofylu, železa, vitamínu A či bílkovin.

Rostlinné hormony představují zajímavou přírodní alternativu

Rostlinné hormony představují zajímavou přírodní alternativuZajímavostí rostlinné říše jsou tzv. fytoestrogeny neboli látky rostlinného původu měnící se v našem těle na substance s obsahem estrogenu, tedy ženského pohlavního hormonu. Tým německých vědců představil na vídeňské konferenci o menopauze studii, v níž poukázal na přímou souvislost mezi konzumací přírodních fytoestrogenů a mírnějším průběhem menopauzy. Nositeli této látky jsou: sója, červený jetel, zelené potraviny, luštěniny, granátové jablko, tofu, vojtěška, lněné semínko atd. Dle názoru doktorky Sherill Sellmanové se u asijských žen vyskytuje nižší procento srdečních onemocnění a osteoporózy právě díky tomu, že jejich strava je založena na stravě s vysokým obsahem fytoestrogenů.

Zelené potraviny účinně snižují i další symptomy menopauzy. Na základě klinických studií, které byly prováděny v Japonsku, hrají tyto potraviny významnou úlohu při zmírňování psychického napětí v období ženské menopauzy. Souvisí to bezesporu s tím, že například Mladý ječmen obsahuje vysoké dávky serotoninu a melatoninu, tedy hormonů štěstí a dobrého spánku.

Ještě jsme nemluvili o Spirulině platensis neboli sinici, která zlepšuje hormonální nerovnováhu. V průběhu menopauzy jsme svědky hormonální nerovnováhy, která s sebou přináší i další obtíže, spojené s výkyvy naší hmotnosti a se zvyšujícím se rizikem výskytu obezity a problémů s vysokým cholesterolem.

Zvýšená hladina cholesterolu představuje neviditelný symptom nastupující menopauzy. Vše většinou souvisí opět s hormonální nerovnováhou, kvůli níž se ženám mění i chutě a stravovací preference či zvyklosti. Podobně jako v těhotenství dochází k přejídání, nesmírné chuti na sladké, slané nebo tučné potraviny. Uvědomění si této změny na rozdíl, od již zmíněného těhotenství, ale nenastává. Při snížení cholesterolu pomáhá nejenom změna životního stylu, ale také strava bohatá na bílkoviny, vitamíny či minerály. Ideálním pomocníkem při boji proti nadváze nebo vysokému cholesterolu je právě Spirulina platnesis.

Spirulina Aktif pomáhá snižovat cholesterol a zmírňuje obtíže spojené s klimakteriem

Spirulina bojovník s premenstruačním syndromemSpirulina v sobě ukrývá takzvané polynenasycené mastné kyseliny, kterým vévodí kyselina gama-linolenová. Kyselina gama-linolenová, někdy též označovaná také jako vitamín F, má přirozené antioxidační účinky, přičemž zlepšuje funkci našeho cévního systému a zlepšuje i naši imunitu. Klinické studie nejenom, že ukázaly schopnost kyseliny gama-linolenové snižovat hladinu cholesterolu a působit protizánětlivě v srdeční oblasti, ale také tuto látku představily jako bojovníka s premenstruačním syndromem a klimakteriem.

Zelené potraviny pomáhají našemu organismu dodávat tak potřebné látky, jakými jsou vitamíny, minerály, enzymy, aminokyseliny, antioxidanty či hormony. To platí obzvlášť v obdobích, kdy jsme vystaveni fyzickému, psychickému či hormonálnímu napětí. Záleží tak už jen na vás, zda dáte přednost běžným hormonálním preparátům na potlačení důsledků klimakteria, nebo jestli využijete služeb přírodou ověřených zelených potravin.

 

Už jste si pořídili zelené potraviny do vaší domácí lékárny?

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!