Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

10. 07. 2015

Zelené potraviny fungují i proti spáleninám či popáleninám a také jako prevence

Zelené potraviny fungují i proti spáleninám či popáleninám a také jako prevence

Zvláště v letních měsících se vám může hodit informace, že zelené potraviny a to především mladý ječmen nebo chlorella pyrenoidosa mají příznivé účinky proti slunečním spáleninám, ale také proti nejrůznějším popáleninám, ekzémům a odřeninám. To však není vše. Díky preventivním vlastnostem a obsahu betakarotenů, dokáží zelené potraviny zabránit rozšíření volných radikálů, čímž snižují možnost vzniku dalších onemocnění, třeba rakoviny kůže.

Zjištění, že zelené potraviny pomáhají také proti spáleninám, bylo jistě velmi bolestivé. Doktor Yoshihide Hagiwara, kterému se přezdívá otec zelené šťávy, se jednoho dne opařil vroucí vodou a způsobil si tak opravdu bolestivé popáleniny. Přes tu všechnu bolest, mohl přímo na sobě vyzkoušet, do té doby neprozkoumanou sílu mladého ječmene. Smíchal malé množství čisté vody s práškem z mladého ječmene a potíral nehojící se rány. Ty se začaly rychle hojit a nepříjemná bolest byla pouhou vzpomínkou na minulost. Dr. Hagiwara i jeho tým tak začali s výzkumem, hledajícím jasné důkazy o tom, že mladý ječmen pozitivně působí proti nejrůznějším kožním onemocněním, pomáhá léčit popáleniny či kožní vyrážky.

Mladý ječmen pomáhá nejenom vnitřně

Ochrana proti spálení na slunciPokud jsme již spáleni sluncem, můžeme využít sílu zelených potravin tak, že si připravíme například emulzi z mladého ječmene. Tento roztok je složen pouze z malého množství vody a mladého ječmene. Emulzi nanášíme přímo na postižené místo, nebo k nanášení můžeme použít rozprašovač. Přestože první nanášení může být trochu více citlivé, záhy zjistíme, v čem tkví pozitivní vlastnosti této zelené superpotraviny. Spáleniny se začínají hojit téměř okamžitě. Nesmírně zajímavý je poté fakt, že podobný léčebný zábal lze připravit i z chlorelly pyrenoidosy. V tomto případě však musíme chlorellu smísit s krémy na bázi tuků, protože sama by na postiženém místě neulpěla.

Vraťme se k doktoru Hagiwarovi. Ten zjistil, že zelené potraviny a především pak mladý ječmen mohou fungovat jako krém na opalování, který nás však nechání zvenku, nýbrž zevnitř. Tyto doplňky stravy jednak zvyšují množství antioxadačních látek, čímž snižují výskyt volných radikálů, neboli v případě slunění eliminují množství škodlivého záření. Zelené potraviny taktéž obsahují ohromné množství vitamínů, ochraňujících naši pokožku i pleť. Významnou látkou vyskytující se v zelených potravinách jsou betakatoreny, mající taktéž nemalý podíl na ochraně naší kůže. Pojďme se na ně tedy podívat trochu podrobněji.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Betakaroten nás ochrání před nebezpečným UV zářením

Letní slunceBetakaroten je zdrojem vitamínu A. V našem těle funguje především jako antioxidant, který pomáhábojovat s volnými radikály neboli látkami poškozujícími lidské buňky. Volné radikály, v kombinaci s nebezpečnými vlivy vnějšího prostředí způsobují vznik mnoha nemocí, včetně nádorových onemocnění. Z hlediska slunění a opalování je ale důležitá jiná vlastnost betakarotenu. Betakaroten totiž ochraňuje naši pokožku před fotooxidací, což je proces, kdy v důsledku UV záření vznikají nebezpečné volné kyslíkové radikály způsobující například rakovinu kůže. Betakaroten je obsažen jednak v mladém ječmeni, ale také například ve spirulině platensis.

Přestože zde nyní prezentujeme slunce, jako negativní jev, není to pravda. Právě slunce je darem, díky němuž by nebyl na zemi život a nebyly by zde ani zelené potraviny. Koloběh slunečního záření, vzniku chlorofylu a zelených potravin či pomoci pro nás lidi je ukázkou jedinečného spojení, vytvářející život.

I když opalovací krém s UV faktorem zůstává jistotou při slunění, neměli bychom zapomínat ani na prevenci či dobrý stav naší pleti a pokožky. Nápoj z mladého ječmene nám nezajistí nádherně opálenou postavu, ale stane se ideálním opalovacím prostředkem k vnitřnímu užití!

Nezapomeňte si přibalit na dovolenou i mladý ječmen a když se spálíte, emulze z něj Vás zachrání!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!