Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Zelené potraviny fungují i proti spáleninám či popáleninám a také jako prevence
10.07.2015

Zelené potraviny fungují i proti spáleninám či popáleninám a také jako prevence

Zelené potraviny fungují i proti spáleninám či popáleninám a také jako prevence

Zvláště v letních měsících se vám může hodit informace, že zelené potraviny a to především mladý ječmen nebo chlorella pyrenoidosa mají příznivé účinky proti slunečním spáleninám, ale také proti nejrůznějším popáleninám, ekzémům a odřeninám. To však není vše. Díky preventivním vlastnostem a obsahu betakarotenů, dokáží zelené potraviny zabránit rozšíření volných radikálů, čímž snižují možnost vzniku dalších onemocnění, třeba rakoviny kůže.

Zjištění, že zelené potraviny pomáhají také proti spáleninám, bylo jistě velmi bolestivé. Doktor Yoshihide Hagiwara, kterému se přezdívá otec zelené šťávy, se jednoho dne opařil vroucí vodou a způsobil si tak opravdu bolestivé popáleniny. Přes tu všechnu bolest, mohl přímo na sobě vyzkoušet, do té doby neprozkoumanou sílu mladého ječmene. Smíchal malé množství čisté vody s práškem z mladého ječmene a potíral nehojící se rány. Ty se začaly rychle hojit a nepříjemná bolest byla pouhou vzpomínkou na minulost. Dr. Hagiwara i jeho tým tak začali s výzkumem, hledajícím jasné důkazy o tom, že mladý ječmen pozitivně působí proti nejrůznějším kožním onemocněním, pomáhá léčit popáleniny či kožní vyrážky.

Mladý ječmen pomáhá nejenom vnitřně

Ochrana proti spálení na slunciPokud jsme již spáleni sluncem, můžeme využít sílu zelených potravin tak, že si připravíme například emulzi z mladého ječmene. Tento roztok je složen pouze z malého množství vody a mladého ječmene. Emulzi nanášíme přímo na postižené místo, nebo k nanášení můžeme použít rozprašovač. Přestože první nanášení může být trochu více citlivé, záhy zjistíme, v čem tkví pozitivní vlastnosti této zelené superpotraviny. Spáleniny se začínají hojit téměř okamžitě. Nesmírně zajímavý je poté fakt, že podobný léčebný zábal lze připravit i z chlorelly pyrenoidosy. V tomto případě však musíme chlorellu smísit s krémy na bázi tuků, protože sama by na postiženém místě neulpěla.

Vraťme se k doktoru Hagiwarovi. Ten zjistil, že zelené potraviny a především pak mladý ječmen mohou fungovat jako krém na opalování, který nás však nechání zvenku, nýbrž zevnitř. Tyto doplňky stravy jednak zvyšují množství antioxadačních látek, čímž snižují výskyt volných radikálů, neboli v případě slunění eliminují množství škodlivého záření. Zelené potraviny taktéž obsahují ohromné množství vitamínů, ochraňujících naši pokožku i pleť. Významnou látkou vyskytující se v zelených potravinách jsou betakatoreny, mající taktéž nemalý podíl na ochraně naší kůže. Pojďme se na ně tedy podívat trochu podrobněji.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Betakaroten nás ochrání před nebezpečným UV zářením

Letní slunceBetakaroten je zdrojem vitamínu A. V našem těle funguje především jako antioxidant, který pomáhábojovat s volnými radikály neboli látkami poškozujícími lidské buňky. Volné radikály, v kombinaci s nebezpečnými vlivy vnějšího prostředí způsobují vznik mnoha nemocí, včetně nádorových onemocnění. Z hlediska slunění a opalování je ale důležitá jiná vlastnost betakarotenu. Betakaroten totiž ochraňuje naši pokožku před fotooxidací, což je proces, kdy v důsledku UV záření vznikají nebezpečné volné kyslíkové radikály způsobující například rakovinu kůže. Betakaroten je obsažen jednak v mladém ječmeni, ale také například ve spirulině platensis.

Přestože zde nyní prezentujeme slunce, jako negativní jev, není to pravda. Právě slunce je darem, díky němuž by nebyl na zemi život a nebyly by zde ani zelené potraviny. Koloběh slunečního záření, vzniku chlorofylu a zelených potravin či pomoci pro nás lidi je ukázkou jedinečného spojení, vytvářející život.

I když opalovací krém s UV faktorem zůstává jistotou při slunění, neměli bychom zapomínat ani na prevenci či dobrý stav naší pleti a pokožky. Nápoj z mladého ječmene nám nezajistí nádherně opálenou postavu, ale stane se ideálním opalovacím prostředkem k vnitřnímu užití!

Nezapomeňte si přibalit na dovolenou i mladý ječmen a když se spálíte, emulze z něj Vás zachrání!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz