Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

24. 04. 2013

To jste asi nevěděli, že i tohle umí nápoj z mladého ječmene?

To jste asi nevěděli, že i tohle umí nápoj z mladého ječmene?

Nápoje z mladého ječmene poslední dobou nabývají na popularitě a postupně se přichází na nové a zajímavé účinky. Je až nevídané, co všechno se dá využít z jediné dávky nápoje, kterému se také říká "Nápoj Slunce" a to hlavně z důvodu, že je v něm až neuvěřitelné množství chlorofylu. Chlorofyl je "zelenou krví" rostlin, kterou potřebují ke svému životu.

Mladý ječmen se sklízí, ještě když je rostlinka velmi mladá. Dosahuje výšky cca 20 cm a na stéblu ještě není vytvořeno žádné „kolínko“. Je to období, kdy rostlinka obsahuje nejvyšší množství výživových látek a minerálů. Zpracování probíhá třemi možnými způsoby.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

1. Lístky se sesbírají, omyjí a vyšťaví. Čistý džus se za přísně kontrolovaných podmínek zbaví vody a tím vznikne prášek. Tím se zachovají všechny cenné látky (enzymy, vitamín E, selen, fosfor, vápník, hořčík, chlorofyl atd.), které jsou v prvotním džusu. Stačí jej pak smíchat s neperlivou vodou a máme zpátky prvotní džus. Na chuť je mladý ječmen jemně nasládlý a po rozmíchání mu trvá dost dlouho, než začne vytvářet sedlinu. Tato varianta je na výrobu nejsložitější/nejpracnější ovšem výsledek je nejkvalitnější, a proto je i nejdražší.

JEČMEN ZPRACOVANÝ TÍMTO ZPŮSOBEM U NÁS NAJDETE.


Trnhle ječmen u nás můžete koupit!

Ječmen Aktif

Ječmen Aktif
Mladý ječmen

2. Celé rostlinky (bez klásku) se sklidí, usuší se a následně se rozdrtí nebo rozemelou. Výsledkem je opět prášek jako v prvním případě (vzhledově identický), ovšem obsahuje i travní vlákninu, která je pro lidi nestravitelná. Holt nejsme krávy a nemáme čtyři žaludky, které dokáží travní vlákninu zpracovat. Na chuť je ječmen hořký a téměř ihned vytváří sedlinu. Tato varianta je na výrobu nejjednodušší, a proto je i daleko levnější, než předchozí varianta. Říká se mu také tzv. Drcené seno.

JEČMEN ZPRACOVANÝ TÍMTO ZPŮSOBEM U NÁS NENAJDETE.

3. Lístky se sesbírají, omyjí a buď vyšťaví a zamrazí nebo se lístky suší mrazem tzv. lyofilizace a pak rozdrtí nebo rozemelou. Nebo jsou k dostání jako čerstvý nápoj ve zmrazené formě. Většinou ji najdeme v džusybarech a to hlavně v zahraničí.

JEČMEN ZPRACOVANÝ TÍMTO ZPŮSOBEM U NÁS NENAJDETE.

Živinný prospěch

Holka s nápojem z ječmeneÚžasná vlastnost mladoječmenného nápoje je opravdu vysoké množství chlorofylu, kterého je okolo 70%. To napomáhá udržet zásaditost v lidském organizmu. Zásaditost je velmi důležitá a to z toho důvodu, že při překyselení je organizmus daleko více náchylný na civilizační choroby. Mladý ječmen je kompletní nápoj (jídlo) a excelentní zdroj vitamínu C, E, K a celého komplexu vitamínu B. Je bohatý na minerály - vápník, železo, hořčík, fosfor, draslík, zinek, železo a plno dalších. Zázračnou "trávu" z ní také dělá dlouhý seznam aminokyselin a enzymů.

Zdravotní prospěch

Nejlepší způsob, jak využít všechny skvělé vlastnosti "Nápoje Slunce", je namíchat si džus hned po ránu, pak před obědem a před večeří a uvidíte, že jak si naše tělo za pár dnů zvykne a budeme doslova nabití energií celé dny.

Překyselení: Zásadité minerály jsou nezbytné pro čištění tkání a zachování zásaditosti krve. Takže vzhůru proti překyselení.

Alzheimerova nemoc, prevence: Džus z mladého ječmene je jedna z mála šťáv, které mohou skutečně odstranit těžké kovy z organizmu a navíc, když ji podpoříme chlorellou, která je na to specialista, těžké kovy nebudou mít žádnou šanci. Pravidelným pitím významně přispíváme k prevenci Alzheimerovy choroby a jiných psychických problémů.

Anémie (Chudokrevnost): Vysoký obsah železa ve šťávě z mladého ječmene je skvělý pro krvetvorbu, zvyšuje počet červených krvinek. Regeneruje a aktivuje červené krvinky a přivádí tím čerstvý kyslík do těla.

Protizánětlivé: Vysoce zásadité vlastnosti nápoje z mladého ječmene jej činí ideální volbou pro lidi, kteří trpí zánětlivými onemocněními, jako je osteoartróza a revmatoidní artritidy.

Antioxidanty: Vysoký obsah antioxidantů pomáhá neutralizovat volné radikály a oxidace. To pomáhá snížit škody způsobené znečištěním ovzduší, jako je oxid uhelnatý a kouř z cigaret.

Únava nohou: Antibakteriální účinek šťávy z mladého ječmene, pomáhá při úlevě od svědění způsobené chůzí. Namočme nohy do malé nádoby s destilovanou vodou a smíchanou se šťávou z mladého ječmene.

Zápach z úst a tělesný pach: Schopnost šťávy z mladého ječmene detoxikovat lymfatický systém a střeva, je skvělým pomocníkem při snížení nebo odstranění zápachu z úst a tělesného pachu.

Posilování: Šťáva z mladého ječmene obsahuje dlouhý seznam aminokyselin, které jsou stavebními kameny bílkovin. Uvádí se, že obsahují téměř 50% bílkovin (téměř třikrát více než u hovězího masa). Takže, zapomeňme na proteinový prášek, který může obsahovat škodlivé živočišné bílkoviny. Místo toho, začleňme tuto zázračnou šťávu do našeho každodenního života.

Rakovina: Čistý chlorofyl a beta-karoten je prospěšný v boji a v prevenci rakoviny. Řada flavonoidů, sloučeniny nacházející se v tomto ječmenném džusu jsou silné antioxidanty a protinádorová „léčiva“. Studie ukázaly, alespoň 40% snížení rizika v rozvoji rakoviny.

Kandidóza: Antibakteriální účinek vytváří nepříznivé prostředí pro kvasinky a bakterie. Pravidelná konzumace šťávy z mladého ječmene může pomoci, aby se zabránilo dalšímu růstu kvasinek a bakterií.

Detoxikace: Pravidelná konzumace „zázračné“ šťávy napomáhá detoxikaci lymfatického systému. To také pomáhá eliminovat usazeniny a exkrementy ve střevech.

Diabetes: Schopností regulovat hladinu cukru v krvi je tato zelená šťáva velmi vhodný nápoj pro diabetiky.

Vysoký krevní tlak: Bílkovinné sloučeniny v kvalitním chlorofylu napomáhají při snižování vysokého krevního tlaku.

Imunitní systém: Pijme 2-3 dávky zeleného džusu a postupně si tak budujeme silný imunitní systém.

Zubní kaz: Kloktadlo ze zeleného džusu je vhodné na prevenci zubního kazu, bolesti zubů, zmírňuje bolesti při léčbě krvácení dásní a odhalených krčků.

Kontrola hmotnosti: Vzhledem k tomu, že zelený džus je komplexní/kompletní nápoj, zbavuje naše tělo chutí, čímž se sníží potřeba se přejídat.

Rány: Do otevřených a hnisajících ran i vředů můžeme jednoduše ječmenný prášek nasypat nebo si udělat lázeň. Rány se velmi rychle hojí. Je dobré zmínit, že nasypání prášku přímo do rány docela dost štípe.

Petr Hornišer

Je potřeba ještě něco vědět, proč bychom měli přidat do svého jídelníčku šťávu z mladého ječmene? Přes 70% jeho obsahu je chlorofyl a je "trávou". Překvapením je, že nechutná jako „tráva“, ale jako sladký nazelenalý, špenátovo-kopřivový džus.

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!