Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Zdravé zuby a svěží dech…? Se zelenými potravinami v klidu a pohodě
16.03.2016

Zdravé zuby a svěží dech…? Se zelenými potravinami v klidu a pohodě

Zdravé zuby a svěží dech…? Se zelenými potravinami v klidu a pohodě

Problémy se zuby, se zubním kamenem, s krvácejícími dásněmi nebo se zubním kazem zná snad každý z nás. Bojíme se usmát, máme strach, dát si něco k jídlu v restauraci…, ze společenského problému se stává problém fyzický a psychický. Podobně trapné situace a pocit sociálního vyloučení zažíváme v případech, kdy nás trápí nepříjemný zápach z úst.

Právě zápach z úst nám může způsobit nemalé obtíže. Přestože se jej všemožně snažíme zakrýt pomocí nejrůznějších hygienických přípravků, včetně ústní vody, žvýkaček, pastilek či sprejů zápach přetrvává. Z banálního problému se tak rázem stává příčina pracovního a osobního vyčlenění, škodolibých posměšků a osobních problémů.

Zelené potraviny jdou k samotné podstatě problému. Řeší příčinu vzniku zubního kazu

Příčinami zápachu z úst mohou být jednak stomatologické problémy nebo špatná ústní hygiena. Za těmito nepříjemnostmi však v některých případech stojí také nemoci a bakterie v oblasti krku, nosu, vedlejších nosních dutin či další zánětlivá onemocnění. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na problémy zažívacího ústrojí a překyselení našeho organismu, což jsou velmi časté příčiny nejenom zápachu z úst, ale i nemocných zubů a dásní. Zelené potraviny, především pak mladý ječmen a chlorella pyrenoidosa dokáží s těmito potížemi bojovat a účinně je řešit.

Svěží dechJak už jsme si uvedli, důvodem zápachu z úst může být nesprávná nebo nekvalitní dentální hygiena. Zelené potraviny samozřejmě nejsou schopny plně uzdravit již vytvořený zubní kaz, s nímž budete asi muset navštívit stomatologa. Nicméně pokud jsou příčinou těchto obtíží nejrůznější plísně a bakterie, zde již nastupují zelené potraviny. A to zvláště v případech, kdy se v ústní dutině vytvoří záněty sliznic nebo dásní. V tomto stádiu využijeme protizánětlivých vlastností chlorofylu, jenž se v hojném množství vyskytuje v chlorelle pyrenoidose. Chlorella dokáže zabránit i vzniku bakterií, které se nacházejí na zadní straně našeho jazyku a jenž jsou původci nepříjemného zápachu z úst.

Protizánětlivé vlastnosti mladého ječmene využijeme na naše zuby a ústní dutinu

Naopak sílu mladého ječmene využijeme v okamžiku, kdy vlivem redukčních diet, stresu či hormonální nerovnováhy dojde k poruše slinných žláz. Toto trápení vyvolává opětovný růst bakterií, vypouštějících sloučeniny síry, které mají opět za následek zápach z úst. Jak vidno, tak mladý ječmen jde po skutečných příčinách problému a neřeší pouhé důsledky. Mladý ječmen totiž působí protizánětlivě, pomáhá posilovat imunitu, odstraňuje z našeho organismu toxiny a jedy nebo příznivě ovlivňuje stav trávicí a zažívací soustavy.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Chlorofyl reprezentuje zelenou energii našeho těla

Jak už jsme si výše několikrát uvedli, za zápachem z úst mohou být poruchy zažívacího ústrojí, jednak způsobené překyseleným organismem nebo špatnou funkcí střev, jater či slinivky břišní. Svou podstatnou roli může hrát též snížený příjem trávicích enzymů. V tomto případě nám budou nápomocny obě již zmíněné zelené potraviny, a sice chlorella pyrenoidosa i mladý ječmen.

Chlorella, obsahující vlákninu a chlorofyl, příznivě ovlivňuje naší střevní mikroflóru a společně se zeleným ječmenem zmírňují stav překyseleného organismu. Chlorella pyrenoidosa, jakožto zelená sladkovodní řasa, působí detoxikačním účinkem, čímž zlepšuje naši imunitu a podporuje regeneraci tkání i vnitřních orgánů. To prospívá především játrům. K dokonalé činnosti slinivky, žlučníku či tenkého střeva přispívá také chlorofyl, nacházející se právě v chlorelle pyrenoidose.

Zelené potraviny působí proti překyselenému organismu

Slečna pije mladý ječmen

Díky tomu, že jsou zelené potraviny zásadotvorné, dokáží bojovat proti překyselení organismu. Příčinou vzniku zubního kazu a dalších nemocí zubů může být právě ono překyselení. Pokud se setkáváte se zvýšenou kazivostí zubů, přičemž dodržujete všechny zásady ústní hygieny, máte pravděpodobně problém s překyseleným organismem. Naše tělo totiž pouze reaguje na stav svého vnitřního prostředí a snaží se jej vyrovnat. Důsledkem této nerovnováhy jsou právě problémy v perifériích našeho těla… tedy například v zubech. Pravidelnou konzumací zelených potravin docílíme přirozeného stavu našeho organismu.
Za špatnou kondicí a zvýšenou kazivostí zubů mohou být i problémy s nedostatečným přísunem vitamínů a minerálních látek, především pak vápníku. Mnoho z nás napadne, že bychom tedy měli zvýšit příjem vápníku a mléčných výrobků. Avšak pozor! Mléko i mléčné výrobky jsou kyselinotvorné. Zvyšují tedy riziko výskytu překyseleného organismu. Přílišná konzumace mléčných výrobků navíc zvyšuje riziko vzniku potravinové alergie na mléko nebo nesnášenlivosti laktózy.

Jak tedy dostat do těla vápník? Opět pomohou zelené potraviny. Mladý ječmen obsahuje 37x větší množství vápníku než například pšenice. Kromě toho v něm naleznete vysoké množství draslíku, železa, hořčíku, fosforu. Je zároveň zdrojem betakarotenu, aminokyselin, vitamínů či chlorofylu. Dlouhodobé užívání mladého ječmene zmírní deficit vápníku v našem těle a zlepší tak stav našeho chrupu, dásní či dechu.

Docílit zdravých zubů a svěžího dechu nepředstavuje se zelenými potravinami sebemenší problém. Nejdůležitější je prevence, zdravý životní styl a čistá strava v podobě zelených potravin. Krásnější úsměv díky zeleným potravinám!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz