Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

16. 03. 2016

Zdravé zuby a svěží dech…? Se zelenými potravinami v klidu a pohodě

Zdravé zuby a svěží dech…? Se zelenými potravinami v klidu a pohodě

Problémy se zuby, se zubním kamenem, s krvácejícími dásněmi nebo se zubním kazem zná snad každý z nás. Bojíme se usmát, máme strach, dát si něco k jídlu v restauraci…, ze společenského problému se stává problém fyzický a psychický. Podobně trapné situace a pocit sociálního vyloučení zažíváme v případech, kdy nás trápí nepříjemný zápach z úst.

Právě zápach z úst nám může způsobit nemalé obtíže. Přestože se jej všemožně snažíme zakrýt pomocí nejrůznějších hygienických přípravků, včetně ústní vody, žvýkaček, pastilek či sprejů zápach přetrvává. Z banálního problému se tak rázem stává příčina pracovního a osobního vyčlenění, škodolibých posměšků a osobních problémů.

Zelené potraviny jdou k samotné podstatě problému. Řeší příčinu vzniku zubního kazu

Příčinami zápachu z úst mohou být jednak stomatologické problémy nebo špatná ústní hygiena. Za těmito nepříjemnostmi však v některých případech stojí také nemoci a bakterie v oblasti krku, nosu, vedlejších nosních dutin či další zánětlivá onemocnění. V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na problémy zažívacího ústrojí a překyselení našeho organismu, což jsou velmi časté příčiny nejenom zápachu z úst, ale i nemocných zubů a dásní. Zelené potraviny, především pak mladý ječmen a chlorella pyrenoidosa dokáží s těmito potížemi bojovat a účinně je řešit.

Svěží dechJak už jsme si uvedli, důvodem zápachu z úst může být nesprávná nebo nekvalitní dentální hygiena. Zelené potraviny samozřejmě nejsou schopny plně uzdravit již vytvořený zubní kaz, s nímž budete asi muset navštívit stomatologa. Nicméně pokud jsou příčinou těchto obtíží nejrůznější plísně a bakterie, zde již nastupují zelené potraviny. A to zvláště v případech, kdy se v ústní dutině vytvoří záněty sliznic nebo dásní. V tomto stádiu využijeme protizánětlivých vlastností chlorofylu, jenž se v hojném množství vyskytuje v chlorelle pyrenoidose. Chlorella dokáže zabránit i vzniku bakterií, které se nacházejí na zadní straně našeho jazyku a jenž jsou původci nepříjemného zápachu z úst.

Protizánětlivé vlastnosti mladého ječmene využijeme na naše zuby a ústní dutinu

Naopak sílu mladého ječmene využijeme v okamžiku, kdy vlivem redukčních diet, stresu či hormonální nerovnováhy dojde k poruše slinných žláz. Toto trápení vyvolává opětovný růst bakterií, vypouštějících sloučeniny síry, které mají opět za následek zápach z úst. Jak vidno, tak mladý ječmen jde po skutečných příčinách problému a neřeší pouhé důsledky. Mladý ječmen totiž působí protizánětlivě, pomáhá posilovat imunitu, odstraňuje z našeho organismu toxiny a jedy nebo příznivě ovlivňuje stav trávicí a zažívací soustavy.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Chlorofyl reprezentuje zelenou energii našeho těla

Jak už jsme si výše několikrát uvedli, za zápachem z úst mohou být poruchy zažívacího ústrojí, jednak způsobené překyseleným organismem nebo špatnou funkcí střev, jater či slinivky břišní. Svou podstatnou roli může hrát též snížený příjem trávicích enzymů. V tomto případě nám budou nápomocny obě již zmíněné zelené potraviny, a sice chlorella pyrenoidosa i mladý ječmen.

Chlorella, obsahující vlákninu a chlorofyl, příznivě ovlivňuje naší střevní mikroflóru a společně se zeleným ječmenem zmírňují stav překyseleného organismu. Chlorella pyrenoidosa, jakožto zelená sladkovodní řasa, působí detoxikačním účinkem, čímž zlepšuje naši imunitu a podporuje regeneraci tkání i vnitřních orgánů. To prospívá především játrům. K dokonalé činnosti slinivky, žlučníku či tenkého střeva přispívá také chlorofyl, nacházející se právě v chlorelle pyrenoidose.

Zelené potraviny působí proti překyselenému organismu

Slečna pije mladý ječmen

Díky tomu, že jsou zelené potraviny zásadotvorné, dokáží bojovat proti překyselení organismu. Příčinou vzniku zubního kazu a dalších nemocí zubů může být právě ono překyselení. Pokud se setkáváte se zvýšenou kazivostí zubů, přičemž dodržujete všechny zásady ústní hygieny, máte pravděpodobně problém s překyseleným organismem. Naše tělo totiž pouze reaguje na stav svého vnitřního prostředí a snaží se jej vyrovnat. Důsledkem této nerovnováhy jsou právě problémy v perifériích našeho těla… tedy například v zubech. Pravidelnou konzumací zelených potravin docílíme přirozeného stavu našeho organismu.
Za špatnou kondicí a zvýšenou kazivostí zubů mohou být i problémy s nedostatečným přísunem vitamínů a minerálních látek, především pak vápníku. Mnoho z nás napadne, že bychom tedy měli zvýšit příjem vápníku a mléčných výrobků. Avšak pozor! Mléko i mléčné výrobky jsou kyselinotvorné. Zvyšují tedy riziko výskytu překyseleného organismu. Přílišná konzumace mléčných výrobků navíc zvyšuje riziko vzniku potravinové alergie na mléko nebo nesnášenlivosti laktózy.

Jak tedy dostat do těla vápník? Opět pomohou zelené potraviny. Mladý ječmen obsahuje 37x větší množství vápníku než například pšenice. Kromě toho v něm naleznete vysoké množství draslíku, železa, hořčíku, fosforu. Je zároveň zdrojem betakarotenu, aminokyselin, vitamínů či chlorofylu. Dlouhodobé užívání mladého ječmene zmírní deficit vápníku v našem těle a zlepší tak stav našeho chrupu, dásní či dechu.

Docílit zdravých zubů a svěžího dechu nepředstavuje se zelenými potravinami sebemenší problém. Nejdůležitější je prevence, zdravý životní styl a čistá strava v podobě zelených potravin. Krásnější úsměv díky zeleným potravinám!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!