Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě
18.05.2016

Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě

Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě

Okolo cholesterolu panuje mnoho názorů, mýtů či polopravd. Jedna věc je však jistá. Pokud trpíme zvýšeným či vysokým množstvím cholesterolu v krvi, rozhodně to není dobré. Následkem tohoto stavu mohou být srdeční obtíže, vznik aterosklerózy či zvýšené riziko srdečního infarktu. Při dodržení zásad správné životosprávy můžeme toto riziko značně snížit. Zelené potraviny nám pomohou s odstraněním tohoto neviditelného rizika.

Test na cholesterolPrávě souslovím "neviditelné riziko" bychom mohli nazvat problematiku kolem zvýšené hladiny cholesterolu. Cholesterol jako takový nebo-li steroidní látka tukové povahy je pro naše tělo skutečně nepostradatelná. Nejenže představuje důležitou součást našich nervových a mozkových buněk, ale je třeba i při tvorbě hormonů a vitamínu D v našem organismu. Cholesterol pak napomáhá při trávení tuků nebo při tvorbě energie v buňkách.

Více než 70% naší populace je ohroženo výskytem vysokého cholesterolu

Avšak stále musíme mít na paměti, že zde existuje to neviditelné a zrádné "ALE". Přebytek cholesterolu našemu tělu škodí. Vysoká hladina cholesterolu v krvi může být jednak vrozená, ale také způsobená špatným životním stylem. S genetikou si zelené potraviny neporadí, avšak s nápravou našich vlastních chyb už ano. V kombinaci s pohybem, změnou stravovacích návyků a pozitivním uvažováním dokáží zelené potraviny doslova zázraky.

Vysoký cholesterol tvoří jeden z důležitých faktorů, které negativním způsobem ovlivňují činnost naší srdeční a cévní soustavy. Vezmeme-li v úvahu statistiku, z níž vyplývá, že riziko výskytu zvýšeného cholesterolu se přímo týká více než sedmdesáti procent dospělé populace, stává se žádoucím, udržení této látky na uzdě. Se zelenými potravinami to navíc nemusí být vůbec složité.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Chlorella pyrenoidosa nám pomáhá se snižováním cholesterolu i krevního tlaku

LDL a HDL cholesterolHned několik klinických výzkumů a studií potvrdilo pozitivní vliv chlorelly pyrenoidosy na náš organismus. Chlorella je sladkovodní zelená řasa, obsahující mimořádně velké množství chlorofylu i dalších látek. Těmito látkami rozumíme například vitamíny řady B, vitamíny A, C, D, E, K, minerály, aminokyseliny, vlákninu a další. Díky studii prováděné na Medical College of Virginia byl zjištěn pozitivní vliv chlorelly na snižování cholesterolu v krvi. Odborníci ale v průběhu testování zaznamenali i další nečekané zjištění. A to v podobě snižujícího se krevního tlaku u osob trpících hypertenzí.

O chlorelle pyrenoidose mluvíme také v souvislosti s aterosklerózou neboli kornatěním tepen v důsledku ukládání tukových látek na stěnách tepen. Bylo dokázáno, že chlorella obsahuje neobvykle vysoké procento mastných kyselin. Ty čistí naše cévy, redukují množství cholesterolu v naší krvi a tím tak snižují možný výskyt aterosklerózy.

Další zelenou potravinou, která přispívá ke snížení cholesterolu v naší krvi, je spirulina platensis. Ta obsahuje například tzv. polynenasycené mastné kyseliny, jimž dominuje kyselina gama-linolenová. Právě tato kyselina, vyskytující se mimo jiné v mateřském mléce, dokáže výrazně snižovat hladinu cholesterolu. Díky tomu, že se spirulina podílí i na snižování našeho krevního tlaku, stává se významnou zelenou potravinou při boji proti onemocněním srdeční soustavy.

být v pohodě

V neposlední řadě bychom měli zmínit i mladý ječmen, který taktéž dosahuje pozitivních účinků při boji s vysokým cholesterolem. Výzkumné studie zveřejněné v Journal of Medicine chiropraxe (2008) a v European Journal of Clinical Nutrition (2010) potvrdili, že díky konzumaci mladého ječmene dochází ke snížení hladiny LDL neboli tzv. "zlého" cholesterolu.

Nyní již víte, jak udržet cholesterol v optimální úrovni.

Nasaďme našemu zvýšenému cholesterolu zelenou oprátku a udržme jej se zelenými potravinami na uzdě!

 

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz