- Štítky blogu
- chlorella aktif
- ječmen aktif
- aminokyseliny
- praktické zkušenosti se zelenými potravinami
- spirulina aktif
- vitamíny
- onemocnění
- chlorofyl
- detoxikace
- chlorella ginkgo aktif
- pro zajímavost
- enzymy
- serotonin
- chlorella růstový faktor
- hubnutí
- melatonin
- překyselení organizmu
- pitný režim
- významné osobnosti
- feoforbidy
- těhotenství
- pro sportovce
- cholesterol
- tongkat ali aktif
- chlorellin
- roztroušená skleróza
- deprese
- vláknina
- vysoký krevní tlak
- premenstruační syndrom
- klimakterium
- interferony
- rakovina
- pro děti
- neplodnost
- diabetes mellitus
- dna
- migréna
- pro zvířata
- borelióza
- fytonutrienty
- akné
- kojení
- spáleniny
- fykocyanin
- antioxidanty
- popáleniny



- Úvod
- Zajímavosti o zelených potravinách
- Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě
Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě
Okolo cholesterolu panuje mnoho názorů, mýtů či polopravd. Jedna věc je však jistá. Pokud trpíme zvýšeným či vysokým množstvím cholesterolu v krvi, rozhodně to není dobré. Následkem tohoto stavu mohou být srdeční obtíže, vznik aterosklerózy či zvýšené riziko srdečního infarktu. Při dodržení zásad správné životosprávy můžeme toto riziko značně snížit. Zelené potraviny nám pomohou s odstraněním tohoto neviditelného rizika.
Právě souslovím "neviditelné riziko" bychom mohli nazvat problematiku kolem zvýšené hladiny cholesterolu. Cholesterol jako takový nebo-li steroidní látka tukové povahy je pro naše tělo skutečně nepostradatelná. Nejenže představuje důležitou součást našich nervových a mozkových buněk, ale je třeba i při tvorbě hormonů a vitamínu D v našem organismu. Cholesterol pak napomáhá při trávení tuků nebo při tvorbě energie v buňkách.
Více než 70% naší populace je ohroženo výskytem vysokého cholesterolu
Avšak stále musíme mít na paměti, že zde existuje to neviditelné a zrádné "ALE". Přebytek cholesterolu našemu tělu škodí. Vysoká hladina cholesterolu v krvi může být jednak vrozená, ale také způsobená špatným životním stylem. S genetikou si zelené potraviny neporadí, avšak s nápravou našich vlastních chyb už ano. V kombinaci s pohybem, změnou stravovacích návyků a pozitivním uvažováním dokáží zelené potraviny doslova zázraky.
Vysoký cholesterol tvoří jeden z důležitých faktorů, které negativním způsobem ovlivňují činnost naší srdeční a cévní soustavy. Vezmeme-li v úvahu statistiku, z níž vyplývá, že riziko výskytu zvýšeného cholesterolu se přímo týká více než sedmdesáti procent dospělé populace, stává se žádoucím, udržení této látky na uzdě. Se zelenými potravinami to navíc nemusí být vůbec složité.
Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:
Chlorella pyrenoidosa nám pomáhá se snižováním cholesterolu i krevního tlaku
Hned několik klinických výzkumů a studií potvrdilo pozitivní vliv chlorelly pyrenoidosy na náš organismus. Chlorella je sladkovodní zelená řasa, obsahující mimořádně velké množství chlorofylu i dalších látek. Těmito látkami rozumíme například vitamíny řady B, vitamíny A, C, D, E, K, minerály, aminokyseliny, vlákninu a další. Díky studii prováděné na Medical College of Virginia byl zjištěn pozitivní vliv chlorelly na snižování cholesterolu v krvi. Odborníci ale v průběhu testování zaznamenali i další nečekané zjištění. A to v podobě snižujícího se krevního tlaku u osob trpících hypertenzí.
O chlorelle pyrenoidose mluvíme také v souvislosti s aterosklerózou neboli kornatěním tepen v důsledku ukládání tukových látek na stěnách tepen. Bylo dokázáno, že chlorella obsahuje neobvykle vysoké procento mastných kyselin. Ty čistí naše cévy, redukují množství cholesterolu v naší krvi a tím tak snižují možný výskyt aterosklerózy.
Další zelenou potravinou, která přispívá ke snížení cholesterolu v naší krvi, je spirulina platensis. Ta obsahuje například tzv. polynenasycené mastné kyseliny, jimž dominuje kyselina gama-linolenová. Právě tato kyselina, vyskytující se mimo jiné v mateřském mléce, dokáže výrazně snižovat hladinu cholesterolu. Díky tomu, že se spirulina podílí i na snižování našeho krevního tlaku, stává se významnou zelenou potravinou při boji proti onemocněním srdeční soustavy.
V neposlední řadě bychom měli zmínit i mladý ječmen, který taktéž dosahuje pozitivních účinků při boji s vysokým cholesterolem. Výzkumné studie zveřejněné v Journal of Medicine chiropraxe (2008) a v European Journal of Clinical Nutrition (2010) potvrdili, že díky konzumaci mladého ječmene dochází ke snížení hladiny LDL neboli tzv. "zlého" cholesterolu.
Nyní již víte, jak udržet cholesterol v optimální úrovni.
Nasaďme našemu zvýšenému cholesterolu zelenou oprátku a udržme jej se zelenými potravinami na uzdě!
Petr Hornišer
Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.