Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Kyselina gama-linolenová, aneb léčivý rostlinný olej14.7.2020 O nenasycených mastných kyselinách jsme toho již mnoho slyšeli. Z médií se neustále dozvídáme, jak prospěšné našemu tělu jsou nenasycené mastné kyseliny ... Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred, sodexo, up

ZBOŽÍ V AKCI


18. 05. 2016

Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě

Se zelenými potravinami udržíte cholesterol na uzdě

Okolo cholesterolu panuje mnoho názorů, mýtů či polopravd. Jedna věc je však jistá. Pokud trpíme zvýšeným či vysokým množstvím cholesterolu v krvi, rozhodně to není dobré. Následkem tohoto stavu mohou být srdeční obtíže, vznik aterosklerózy či zvýšené riziko srdečního infarktu. Při dodržení zásad správné životosprávy můžeme toto riziko značně snížit. Zelené potraviny nám pomohou s odstraněním tohoto neviditelného rizika.

Test na cholesterolPrávě souslovím "neviditelné riziko" bychom mohli nazvat problematiku kolem zvýšené hladiny cholesterolu. Cholesterol jako takový nebo-li steroidní látka tukové povahy je pro naše tělo skutečně nepostradatelná. Nejenže představuje důležitou součást našich nervových a mozkových buněk, ale je třeba i při tvorbě hormonů a vitamínu D v našem organismu. Cholesterol pak napomáhá při trávení tuků nebo při tvorbě energie v buňkách.

Více než 70% naší populace je ohroženo výskytem vysokého cholesterolu

Avšak stále musíme mít na paměti, že zde existuje to neviditelné a zrádné "ALE". Přebytek cholesterolu našemu tělu škodí. Vysoká hladina cholesterolu v krvi může být jednak vrozená, ale také způsobená špatným životním stylem. S genetikou si zelené potraviny neporadí, avšak s nápravou našich vlastních chyb už ano. V kombinaci s pohybem, změnou stravovacích návyků a pozitivním uvažováním dokáží zelené potraviny doslova zázraky.

Vysoký cholesterol tvoří jeden z důležitých faktorů, které negativním způsobem ovlivňují činnost naší srdeční a cévní soustavy. Vezmeme-li v úvahu statistiku, z níž vyplývá, že riziko výskytu zvýšeného cholesterolu se přímo týká více než sedmdesáti procent dospělé populace, stává se žádoucím, udržení této látky na uzdě. Se zelenými potravinami to navíc nemusí být vůbec složité.

Chlorella pyrenoidosa nám pomáhá se snižováním cholesterolu i krevního tlaku

LDL a HDL cholesterolHned několik klinických výzkumů a studií potvrdilo pozitivní vliv chlorelly pyrenoidosy na náš organismus. Chlorella je sladkovodní zelená řasa, obsahující mimořádně velké množství chlorofylu i dalších látek. Těmito látkami rozumíme například vitamíny řady B, vitamíny A, C, D, E, K, minerály, aminokyseliny, vlákninu a další. Díky studii prováděné na Medical College of Virginia byl zjištěn pozitivní vliv chlorelly na snižování cholesterolu v krvi. Odborníci ale v průběhu testování zaznamenali i další nečekané zjištění. A to v podobě snižujícího se krevního tlaku u osob trpících hypertenzí.

O chlorelle pyrenoidose mluvíme také v souvislosti s aterosklerózou neboli kornatěním tepen v důsledku ukládání tukových látek na stěnách tepen. Bylo dokázáno, že chlorella obsahuje neobvykle vysoké procento mastných kyselin. Ty čistí naše cévy, redukují množství cholesterolu v naší krvi a tím tak snižují možný výskyt aterosklerózy.

Další zelenou potravinou, která přispívá ke snížení cholesterolu v naší krvi, je spirulina platensis. Ta obsahuje například tzv. polynenasycené mastné kyseliny, jimž dominuje kyselina gama-linolenová. Právě tato kyselina, vyskytující se mimo jiné v mateřském mléce, dokáže výrazně snižovat hladinu cholesterolu. Díky tomu, že se spirulina podílí i na snižování našeho krevního tlaku, stává se významnou zelenou potravinou při boji proti onemocněním srdeční soustavy.

V neposlední řadě bychom měli zmínit i mladý ječmen, který taktéž dosahuje pozitivních účinků při boji s vysokým cholesterolem. Výzkumné studie zveřejněné v Journal of Medicine chiropraxe (2008) a v European Journal of Clinical Nutrition (2010) potvrdili, že díky konzumaci mladého ječmene dochází ke snížení hladiny LDL neboli tzv. "zlého" cholesterolu.

Nyní již víte, jak udržet cholesterol v optimální úrovni.

Nasaďme našemu zvýšenému cholesterolu zelenou oprátku a udržme jej se zelenými potravinami na uzdě!