Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 4.díl
25.09.2014

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 4.díl

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 4.díl

Ve třetím díle jsme si představili prvních 10 potravin, které pomáhají očistit naše tělo. Ve čtvrtém díle najdeme neméně zajímavé potraviny, které bychom měli zařadit do našeho jídelníčku.

Pro ty, kteří některé z potraviny z tohoto dílu nejí, jsou tu stále připraveny jako plnohodnotná náhrada zelené potraviny - Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis, o kterých si můžeme přečíst v prvním díle.

31. Citrónová tráva

Citrónová trávaCitrónová tráva je bylina používaná v Thajsku a dalších částech světa k vyčištění několika orgánů najednou přirozeným způsobem. Pomáhá pročistit nejenom játra, ale také ledviny, močový měchýř a celý zažívací trakt. Pokud použijeme citrónovou trávu do našich pokrmů nebo si dáme čaj obsahující tuto bylinu, uděláme tím hodně pro naši pleť, krevní oběh i zažívání. Ve světě se k detoxikaci těla pomocí citrónové trávy nejčastěji používá pití čaje. Existuje nepřeberné množství nejrůznějších receptů na čaj, které můžeme vyzkoušet a najít mezi nimi ten, který je právě pro nás tím pravým.

32. Citróny

CitrónyToto fantastické ovoce stimuluje uvolňování enzymů a pomáhá převést toxiny do formy, která je rozpustná ve vodě, čímž se snadněji vyloučí z těla ven. Navíc obsahují citrony velké množství vitamínu C, který je nezbytný k tomu, aby tělo vytvořilo glutation, jeden z nejsilnějších antioxidantů. Pití vody s citronem po ránu vyrovnává kyselost potravin, které konzumujeme. Citrony mají ale také neuvěřitelný účinek při detoxikaci jater. Čerstvá šťáva z citronu obsahuje více než 20 složek blokujících karcinogeny a pomáhá vyrovnat pH v těle.

33. Olivový olej

Olivový olejOlivový olej patří mezi pět zdraví nejprospěšnějších surovin na světě. Pokud chceme očistit naše játra a zbavit se žlučových kamenů je dobré použít spolu s olivovým olejem také ovocnou šťávu. Zároveň byse pro nás měl olivový olej stát číslem jedna, když se rozhodneme pro celkovou očistu našeho těla kvůli velkému množství léčivých účinků na lidský organismus. Je to také nejlepší volba při výběru tuku na vaření, ovšem měli bychom si dávat pozor, abychom olivový olej nevystavovali příliš vysoké teplotě. Je skvělým doplňkem salátů, protože pomáhá listové zelenině zvýšit její účinnost. Nejlepším druhem olivového oleje je extra panenský, ovšem nalezneme-li kvalitní za studena lisovaný olej, přestože není tak výživný, bude nám stačit za předpokladu, že je kvalitní a není znečištěn.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

34. Cibule

CibuleTato základní kuchyňská surovina je stejně zdravá jako chutná. Překypuje množstvím sirných aminokyselin, které se účinně uplatňují při detoxikaci jater. Zdraví nejvíce prospěšná je cibule syrová. Dokonce i velmi malé množství oloupané slupky může totiž způsobit nechtěnou ztrátu flavonoidů, velmi účinných antioxidantů. Například oloupaná červená cibule může ztratit až 20% kvercetinu, který zpomaluje průběh alergických reakcí a téměř 70% antokyaninu, purpurového barviva, které chrání před rakovinou. V kontaminovaných potravinách je cibule schopná velmi dobře nasát arsen, kadmium, olovo, rtuť a cín. Celkové množství rostlinných chemických sloučenin, které nalezneme v cibuli, je vyšší nejenom v porovnání se zeleninou jako je česnek a pórek, ale je také vyšší než u rajčat, mrkve a červené papriky. Bylo prokázáno, že cibule zpomaluje činnost makrofágu, specializovaných bílých krvinek, které hrají klíčovou roli pro náš imunitní systém a jednou z jejich obranných aktivit je spouštění rozsáhlých zánětlivých reakcí.

35. Petržel

PetrželKrásné zelené listy petržele se nepoužívají pouze k tomu, aby talíř s jídlem lahodil našemu oku. Petrželse může pochlubit množstvím beta-karotenu a vitamínu A, C a K, které chrání naše ledviny a močový měchýř. Diuretické byliny, jakou je i petržel, pomáhají předcházet problémům s ledvinovými kameny a infekcím močového měchýře a také udržují močové cesty v chodu produkcí většího množství moči. Stejně tak zmírňují nadýmání během menstruace. Bylo prokázáno, že flavonoidy obsažené v petrželi, zejména luteolin, fungují jako antioxidanty, které v kombinaci s vysoce reaktivními molekulami kyslíku (kyslíkovými radikály) pomáhají předcházet poškození buněk. Navíc jsou výtažky z petržele používány ve výzkumu se zvířaty, při kterém se zjišťuje zvýšení kapacity antioxidantů v krvi.

36. Ananas

AnanasToto tropické ovoce obsahuje bromelin, trávicí enzym, který pomáhá vyčistit tlusté střevo a také zlepšuje trávení. Masivní záněty, nadměrná srážlivost krve a růst určitých typů nádorů mohou být zmírněny právě účinkem bromelinu. Dvě molekuly izolované z výtažku drceného ananasového stonku dokonce ukázaly slibné výsledky v boji s rakovinovým bujením.

37. Sezamová semínka

Sezamová semínkaSezam je jedním z deseti nezdravějších semínek na světě. Fytosteroly, které se nacházejí v sezamovém semínku, mají tak blahodárné účinky pro naše zdraví, že jsou extrahovány z mnoha různých potravin a přidávány do zpracovávaných pokrmů, jako je například pomazánka nahrazující máslo, která je na trhu nabízena jako potravina s nízkým obsahem cholesterolu. Ale proč bychom se měli spokojit s imitací másla, když nám matka příroda připravila tak bohaté přírodní zdroje fytosterolů, vlákniny, minerálů a zdravých tuků, jako jsou ořechy a semínka? Sezamová semínka obsahují minerály důležité pro mnoho protizánětlivých a antioxidačních enzymatických systémů.

38. Kurkuma

KurkumaKurkuma neboli indický šafrán obsahuje účinnou látku kurkumin, která dodává koření jeho nezaměnitelnou žlutou barvu. Rychlost detoxikace organismu pomocí kurkumy závisí na našem věku, genové výbavě, životním stylu a zásobách živin nutných pro očistnou kúru. Kurkumin se také hojně používá v ajurvédské medicíně k léčbě jater a poruch trávení. Nejnovější výzkumy doložily příznivé účinky na obranyschopnost a vitalitu organismu a také na dobrou psychickou pohodu. Kurkuma jako vysoce antioxidační koření chrání tělo a předchází chorobám účinněji než léky a to bez vedlejších účinků.

39. Řeřicha

Řeřicha

Povzbuďme činnost našich jater a zkusme je pročistit pomocí účinků řeřichy. Pokud rádi používáme k detoxikaci organismu nejrůznější koktejly, pak řeřicha je skvělou volbou. Řeřicha pomáhá uvolnění enzymů v játrech, které je vyčistí a zbaví jedovatého odpadu. Každodenní konzumace řeřichy pomáhá předcházet rakovině prsu.

 

 


Předchozí díly:


Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Štítky
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz