Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům. Mezinárodní den žen si připomínáme již více než 100 let5.3.2020 Mezinárodní den žen. Svátek opomíjený, svátek milovaný, svátek nenáviděný.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď
Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

25. 09. 2014

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 4.díl

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 4.díl

Ve třetím díle jsme si představili prvních 10 potravin, které pomáhají očistit naše tělo. Ve čtvrtém díle najdeme neméně zajímavé potraviny, které bychom měli zařadit do našeho jídelníčku.

Pro ty, kteří některé z potraviny z tohoto dílu nejí, jsou tu stále připraveny jako plnohodnotná náhrada zelené potraviny - Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis, o kterých si můžeme přečíst v prvním díle.

31. Citrónová tráva

Citrónová trávaCitrónová tráva je bylina používaná v Thajsku a dalších částech světa k vyčištění několika orgánů najednou přirozeným způsobem. Pomáhá pročistit nejenom játra, ale také ledviny, močový měchýř a celý zažívací trakt. Pokud použijeme citrónovou trávu do našich pokrmů nebo si dáme čaj obsahující tuto bylinu, uděláme tím hodně pro naši pleť, krevní oběh i zažívání. Ve světě se k detoxikaci těla pomocí citrónové trávy nejčastěji používá pití čaje. Existuje nepřeberné množství nejrůznějších receptů na čaj, které můžeme vyzkoušet a najít mezi nimi ten, který je právě pro nás tím pravým.

32. Citróny

CitrónyToto fantastické ovoce stimuluje uvolňování enzymů a pomáhá převést toxiny do formy, která je rozpustná ve vodě, čímž se snadněji vyloučí z těla ven. Navíc obsahují citrony velké množství vitamínu C, který je nezbytný k tomu, aby tělo vytvořilo glutation, jeden z nejsilnějších antioxidantů. Pití vody s citronem po ránu vyrovnává kyselost potravin, které konzumujeme. Citrony mají ale také neuvěřitelný účinek při detoxikaci jater. Čerstvá šťáva z citronu obsahuje více než 20 složek blokujících karcinogeny a pomáhá vyrovnat pH v těle.

33. Olivový olej

Olivový olej patří mezi pět zdraví nejprospěšnějších surovin na světě. Pokud chceme očistit naše játra a zbavit se žlučových kamenů je dobré použít spolu s olivovým olejem také ovocnou šťávu. Zároveň byOlivový olejse pro nás měl olivový olej stát číslem jedna, když se rozhodneme pro celkovou očistu našeho těla kvůli velkému množství léčivých účinků na lidský organismus. Je to také nejlepší volba při výběru tuku na vaření, ovšem měli bychom si dávat pozor, abychom olivový olej nevystavovali příliš vysoké teplotě. Je skvělým doplňkem salátů, protože pomáhá listové zelenině zvýšit její účinnost. Nejlepším druhem olivového oleje je extra panenský, ovšem nalezneme-li kvalitní za studena lisovaný olej, přestože není tak výživný, bude nám stačit za předpokladu, že je kvalitní a není znečištěn.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

34. Cibule

CibuleTato základní kuchyňská surovina je stejně zdravá jako chutná. Překypuje množstvím sirných aminokyselin, které se účinně uplatňují při detoxikaci jater. Zdraví nejvíce prospěšná je cibule syrová. Dokonce i velmi malé množství oloupané slupky může totiž způsobit nechtěnou ztrátu flavonoidů, velmi účinných antioxidantů. Například oloupaná červená cibule může ztratit až 20% kvercetinu, který zpomaluje průběh alergických reakcí a téměř 70% antokyaninu, purpurového barviva, které chrání před rakovinou. V kontaminovaných potravinách je cibule schopná velmi dobře nasát arsen, kadmium, olovo, rtuť a cín. Celkové množství rostlinných chemických sloučenin, které nalezneme v cibuli, je vyšší nejenom v porovnání se zeleninou jako je česnek a pórek, ale je také vyšší než u rajčat, mrkve a červené papriky. Bylo prokázáno, že cibule zpomaluje činnost makrofágu, specializovaných bílých krvinek, které hrají klíčovou roli pro náš imunitní systém a jednou z jejich obranných aktivit je spouštění rozsáhlých zánětlivých reakcí.

35. Petržel

Krásné zelené listy petržele se nepoužívají pouze k tomu, aby talíř s jídlem lahodil našemu oku. PetrželPetrželse může pochlubit množstvím beta-karotenu a vitamínu A, C a K, které chrání naše ledviny a močový měchýř. Diuretické byliny, jakou je i petržel, pomáhají předcházet problémům s ledvinovými kameny a infekcím močového měchýře a také udržují močové cesty v chodu produkcí většího množství moči. Stejně tak zmírňují nadýmání během menstruace. Bylo prokázáno, že flavonoidy obsažené v petrželi, zejména luteolin, fungují jako antioxidanty, které v kombinaci s vysoce reaktivními molekulami kyslíku (kyslíkovými radikály) pomáhají předcházet poškození buněk. Navíc jsou výtažky z petržele používány ve výzkumu se zvířaty, při kterém se zjišťuje zvýšení kapacity antioxidantů v krvi.

36. Ananas

AnanasToto tropické ovoce obsahuje bromelin, trávicí enzym, který pomáhá vyčistit tlusté střevo a také zlepšuje trávení. Masivní záněty, nadměrná srážlivost krve a růst určitých typů nádorů mohou být zmírněny právě účinkem bromelinu. Dvě molekuly izolované z výtažku drceného ananasového stonku dokonce ukázaly slibné výsledky v boji s rakovinovým bujením.

37. Sezamová semínka

Sezamová semínkaSezam je jedním z deseti nezdravějších semínek na světě. Fytosteroly, které se nacházejí v sezamovém semínku, mají tak blahodárné účinky pro naše zdraví, že jsou extrahovány z mnoha různých potravin a přidávány do zpracovávaných pokrmů, jako je například pomazánka nahrazující máslo, která je na trhu nabízena jako potravina s nízkým obsahem cholesterolu. Ale proč bychom se měli spokojit s imitací másla, když nám matka příroda připravila tak bohaté přírodní zdroje fytosterolů, vlákniny, minerálů a zdravých tuků, jako jsou ořechy a semínka? Sezamová semínka obsahují minerály důležité pro mnoho protizánětlivých a antioxidačních enzymatických systémů.

38. Kurkuma

KurkumaKurkuma neboli indický šafrán obsahuje účinnou látku kurkumin, která dodává koření jeho nezaměnitelnou žlutou barvu. Rychlost detoxikace organismu pomocí kurkumy závisí na našem věku, genové výbavě, životním stylu a zásobách živin nutných pro očistnou kúru. Kurkumin se také hojně používá v ajurvédské medicíně k léčbě jater a poruch trávení. Nejnovější výzkumy doložily příznivé účinky na obranyschopnost a vitalitu organismu a také na dobrou psychickou pohodu. Kurkuma jako vysoce antioxidační koření chrání tělo a předchází chorobám účinněji než léky a to bez vedlejších účinků.

39. Řeřicha

Řeřicha

Povzbuďme činnost našich jater a zkusme je pročistit pomocí účinků řeřichy. Pokud rádi používáme k detoxikaci organismu nejrůznější koktejly, pak řeřicha je skvělou volbou. Řeřicha pomáhá uvolnění enzymů v játrech, které je vyčistí a zbaví jedovatého odpadu. Každodenní konzumace řeřichy pomáhá předcházet rakovině prsu.

 

 


Předchozí díly:


 

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!