Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

25. 09. 2014

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 2.díl

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 2.díl

V prvním díle jsme si představili prvních 10 potravin, které pomáhají očistit naše tělo. V druhém díle najdeme neméně zajímavé potraviny, které bychom měli zařadit do našeho jídelníčku.

Pro ty, kteří některé z potraviny z tohoto dílu nejí, jsou tu stále připraveny jako plnohodnotná náhrada zelené potraviny - Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis, o kterých si můžeme přečíst v prvním díle.

11. Bazalka

BazalkaMožná si málokdo z nás uvědomuje, že i některé druhy koření, které jsou běžně používány v našich kuchyních, jsou prospěšné našemu zdraví. Jedním z nich je i bazalka. Bazalka má protizánětlivé účinky a je bohatým zdrojem antioxidantů, které chrání naše játra. Účinnými složkami, které tato bylinka obsahuje, jsou zejména terpenoidy. Přidáním bazalky do jídla nejen ovlivníme jeho chuť a vůni, ale také příznivě zapůsobíme na naše trávení. Tato bylina podporuje funkci ledvin a působí jako diuretikum, tedy léčivo, které ovlivňuje množství vylučované moči, a tím pomáhá našemu tělu zbavit se nežádoucích toxinů. Bazalka má dezinfekční účinky na žaludek a celou trávicí soustavu, proto pozitivně působí při léčbě žaludečních vředů, a také chrání před škodlivými bakteriemi, kvasinkami, houbami a plísněmi. Její semena pomáhají proti zácpě. Bazalka je doporučována jako prevence rakoviny a virových infekcí.

12. Červená řepa

Červená řepaKdo z nás by neznal červenou řepu? Jistě si na ni všichni pamatujeme ještě z dob, kdy jsme navštěvovali školní jídelny. Málokdo z nás však ví, že jedna jediná porce této zeleniny udělá pro naše zdraví daleko více prospěšného než kila jiných potravin. Nejenom, že konzumací řepy zvyšujeme naši tělesnou energii a snižujeme krevní tlak, ale její dlouhodobé užívání nás chrání proti riziku rakoviny, zmírňuje bolesti související s artritidou, posiluje mozkovou činnost a pomáhá při redukci váhy. Červená řepa obsahuje jedinečné složení rostlinných látek a minerálů, díky nimž se z této zeleniny stává vynikající bojovník proti infekcím a zároveň čistič krve a jater. Tyto fytochemikálie také pomáhají zvýšit buněčný příjem kyslíku a neutralizovat a zároveň odstraňovat jedovaté látky z organismu. Když se rozhodneme pro celkovou očistu, užitečným pomocníkem pro nás bude právě červená řepa, která na rozdíl od jiných očistných kúr zajistí, že se všechny škodlivé látky dostanou z našeho těla ven.

13. Borůvky

BorůvkyBorůvky obsahují přírodní aspirin, který pomáhá zmírnit poškození tkání při chronických zánětech a také snižovat bolesti. Pouze 300 gramů těchto plodů dokáže zaručit spolehlivou ochranu proti poškození DNA. Borůvky také působí jako antibiotika tím, že blokují bakterie v močovém traktu, a tak pomáhají předcházet infekcím. Kromě toho obsahují rostlinné barvivo antokyan, který chrání rostlinné i lidské buňky. Kombinace tohoto barviva se železem a vitaminem C působí příznivě na oční sítnici, což je část oka citlivá na světlo a nutná k adaptaci na světlo a tmu, a proto se borůvky používají i při léčbě šerosleposti.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

14. Para ořechy

Para ořechyPara ořechy jsou semena stromu zvaného juvie ztepilá. Tyto chutné pamlsky jsou plné selenu, který dokáže doslova vypláchnout ven z našeho těla jedovaté látky jako je například rtuť. Tělo používá selen k vytvoření takzvaných selenoproteinů, které fungují jako antioxidanty a pomáhají předcházet buněčnému poškození, čímž hrají klíčovou roli pro naše zdraví. Bylo zjištěno, že konzumace para ořechů je nepřímo spojena s rizikem výskytu slinivky břišní nezávisle na jiných rizikových faktorech.

15. Brokolice

BrokoliceZeleninu, která je podobná květáku, už jsme se při přípravě pokrmů naučili používat i v našich kuchyních. Co možná ještě nevíme je fakt, že brokolice ovlivňuje enzymy v našich játrech, a tím přeměňuje nebezpečné toxiny v látky, se kterými se naše tělo dokáže snadněji vypořádat. Brokolice také obsahuje velmi silnou rostlinnou látku sulforafan, která pomáhá předejít vzniku rakoviny, cukrovky, osteoporózy a nejrůznějším alergiím. Jestliže nás zajímají způsoby, jak si brokolici připravit tak, aby nám chutnala co nejlépe, určitě stojí za úvahu použít sušenou nebo syrovou zeleninu. V žádném případě bychom ale brokolici neměli připravovat v mikrovlnné troubě, neboť tak zničíme její výživové i detoxikační účinky.

 

16. Růžičková kapusta

Růžičková kapustaRůžičková kapusta může ve skutečnosti poskytnout mnohem více výhod pro naše zdraví než obyčejná brokolice, protože obsahuje 20x více sulforafanu. Obsahuje také důležité rostlinné látky, které se ze zeleniny uvolňují při sekání, žvýkání, kvašení nebo trávení. Po uvolnění se tyto fytochemikálie rozloží na sulforafany a další látky důležité pro celkovou očistu našeho těla. Vědci také zjistili, že ústní přípravek vyrobený z růžičkové kapusty spouští růst enzymů bojujících proti zánětům. Buďme v přípravě našich jídel kreativní a snažme se přidat růžičkovou kapustu do našich salátů a pokrmů. Uděláme tím hodně pro naše zdraví.

17. Zelí

ZelíKdo by neznal zelí! Zeleninu, která byla od pradávna považována za jídlo chudých. Ovšem vlastnosti této plodiny, kterých můžeme využít v péči o naše zdraví, řadí zelí mezi potraviny přímo královské. Kromě toho, že dokáže vyčistit naše játra, obsahuje síru, která má schopnost rozložit a navázat na sebe jedovaté látky usazené v našem těle a odvést je z organismu ven. Zelí je také dobrým prostředkem proti zácpě. Spolu s dalšími plodinami je zelí zdrojem chemikálie, která podporuje buněčnou opravu DNA a zamezuje růstu rakovinových buněk.

 

 

18. Koriandr

KoriandrKoriandr také známý jako cilantro či čínská petržel obsahuje velké množství antioxidantů. Pomáhá odstraňovat rtuť a další těžké kovy z tkání stejně jako na sebe dokáže navázat další škodlivé látky a tím usnadnit jejich vyloučení z těla. Koriandr obsahuje také antibakteriální sloučeninu známou jako dodecenal, která je dvakrát silnější v léčbě infekcí způsobených rodem bakterií Salmonella než běžně užívané antibiotikum gentamicin.

19. Skořice

SkořiceSkořice je jako koření a zároveň léčivá rostlina lidstvu známá již od pradávna. Obsahuje přírodní éterické oleje, které jsou intenzivně zkoumány kvůli jejich vlivu na krevní destičky, čímž pomáhají zamezit nežádoucímu shlukování krevních buněk. Silice nacházející se ve skořici jsou schopné zastavit růst bakterií stejně jako plísní včetně problematických kvasinek rodu Candida. Podle posledních výzkumů jsou dezinfekční účinky skořice tak silné, že je koření možno využít také jako alternativy k tradičním způsobům konzervování. Skořice patří mezi potraviny s nejvyšší hodnotou antioxidantů. Pro své vlastnosti je hojně používaná v medicíně, od léčby nevolnosti a menstruačních obtíží až po léčbu nedostatku energie a cukrovky.

20. Brusinky

BrusinkyBrusinky jsou oblíbeným ovocem už více než 100 let, a to především pro jejich schopnost předcházet infekcím močových cest. Málokdo z nás však ví, že mají také antibakteriální účinky a dokážou odstranit z našeho těla nejrůznější toxiny. Brusinky jsou bohatým zdrojem protizánětlivých živin, posilují imunitu a kardiovaskulární systém stejně jako podporují trávení.

 


Další díly:


Předchozí díl:


 

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!