Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

25. 09. 2014

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 3.díl

Potraviny, které pomáhají očistit naše tělo od škodlivých látek 3.díl

V druhém díle jsme si představili prvních 10 potravin, které pomáhají očistit naše tělo. V třetím díle najdeme neméně zajímavé potraviny, které bychom měli zařadit do našeho jídelníčku.

Pro ty, kteří některé z potraviny z tohoto dílu nejí, jsou tu stále připraveny jako plnohodnotná náhrada zelené potraviny - Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis, o kterých si můžeme přečíst v prvním díle.

21. Pampelišky

PampeliškyPampelišky jsou velmi užitečné léčivky plné živin, které jsou nezbytné pro každého, kdo pravidelně konzumuje upravené potraviny. Je známo, že kořen pampelišky příznivě působí na játra a slinivku břišní tím, že filtrují toxiny a odvádí je z krevního řečiště. Pozitivní účinky kořene pampelišky na nemoci jater byly zaznamenány lékaři na celém světě. Pampelišky jsou bohatým zdrojem minerálních látek a poskytují celou řadu rostlinných živin. Jsou skvělými antioxidanty, které napomáhají očistě trávicího traktu. Zkusme zařadit pampelišky do našeho jídelníčku třeba tím, že jejich listy přidáme do některého z našich oblíbených salátů.

 

 

22. Fenykl

FenyklCibulky fenyklu jsou bohaté na vlákninu a mohou být užitečným pomocníkem v prevenci proti riziku rakoviny tlustého střeva. Fenykl je navíc velmi dobrým zdrojem kyseliny listové a vitamínu B, které jsou nezbytné pro přeměnu nebezpečných molekul toxické aminokyseliny homocysteinu na neškodné molekuly. Vitamín C nacházející se v cibulkách fenyklu působí antimikrobiálně a je nezbytný pro správné fungování imunitního systému.

23. Lněné semínko

Lněné semínkoPokud se snažíme o detoxikaci našeho těla, je nutné se ubezpečit, že škodlivé látky jsou řádně odstraněny. Lněná semínka nám poskytují úžasný zdroj vlákniny, která na sebe dokáže navázat nebezpečné toxiny a doslova je vypláchnout z trávicího traktu. Jsou také výborným zdrojem omega 3 mastných kyselin. Zkusme si každé ráno dát dvě polévkové lžíce mletého lněného semínka rozmíchaného v citrónové vodě. Vědci z univerzity v Kodani tvrdí, že lněná vlákna potlačují chuť k jídlu a podporují hubnutí. Muži by měli být při konzumaci lněného semínka opatrní, protože obsahuje látku lignan, která je podobná ženskému pohlavnímu hormonu estrogenu, což by některým mužům mohlo způsobit problémy.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

24. Česnek

ČesnekNa seznamu potravin vhodných pro celkovou očistu našeho těla má klíčovou pozici právě česnek. Důvodem je to, že posiluje imunitní systém a také pomáhá naším játrům. Velkou výhodou česneku je fakt, že můžeme zvýšit jeho příjem, aniž bychom museli mít starosti o to, jestli naše tělo účinných látek využije nebo si proti nim vybuduje odolnost. V česneku nalezneme také velké množství síry, která má antibiotické účinky a ničí původce nemoci v těle. Je prokázáno, že účinky česneku jsou 100x efektivnější než účinky antibiotik a to za mnohem kratší dobu.

25. Zázvor

ZázvorZázvor patří spolu s kurkumou k nejsilnějšímu koření v boji proti nemocem. Zázvor zrychluje metabolismus, vyplavuje odpad z těla, napomáhá správné funkci jater a má stahující účinky. Některé detoxikační diety doporučují žvýkání kořene zázvoru. Přidáním zázvoru do horké vody může výrazně zlepšit její chuť. V podstatě jakýkoli způsob, kterým do našeho těla zázvor dostaneme, je přínosný pro naše zdraví, zvláště pokud trpíme cirhózou jater způsobenou nadměrným užíváním alkoholu nebo toxických potravin a tekutin.

26. Kustovnice čínská

Kustovnice čínskáPokud v našich kuchyních nahradíme používání rozinek za používání bobulí kustovnice čínské, zvýšíme tím našemu tělu příjem vitamínu C a také beta-karotenu. Plody kustovnice čínské tzv. goji obsahují více vitamínu C než pomeranče a více beta-karotenu než mrkve. Vitamín C pomáhá odstranit z těla odpadní látky, zatímco beta-karoten podporuje činnost jater.

27. Grepfruit

GrepfruitDužina grepfruitu obsahuje obrovské množství nejrůznějších zdraví prospěšných látek. Grepy mohou zabránit přibývání na váze, léčit cukrovku i žaludeční vředy, snížit hladinu cholesterolu, bojovat proti rakovině, snížit riziko onemocnění dásní a dokonce předcházet metabolickému syndromu. Grepfruity si dokážou poradit s nemocí stejně dobře jako léky, a to bez vedlejších účinků. Sytě růžová a červená barva plodů je způsobena lykopenem, rostlinným pigmentem patřícím do skupiny karotenoidů. Lykopen má ze všech karotenoidů největší schopnost bojovat proti volným radikálům kyslíku, sloučeninám, které mohou poškodit buňky.

28. Zelený čaj

Zelený čajKvůli vysoké hladině antioxidantů je zelený čaj považován za výborný doplněk jakéhokoli detoxikačního programu. Antioxidanty, které nalezneme v zeleném čaji, se nazývají polyfenoly, z nichž hlavními jsou katechiny. Lístky zeleného čaje jsou fermentovány a spařeny jen velmi lehce, což zabrání oxidaci Epigalocatechinu Gallate (EGCG), nejsilnějšího katechinu, který se v zeleném čaji nachází. Tento způsob úpravy odlišuje zelený čaj od ostatních čajů, které jsou vyráběny ze silně fermentovaných lístků, čímž dochází k přeměně EGCG na jiné sloučeniny a tím ke snížení jeho účinků. Podle 17 klinických studií je konzumace zeleného čaje spjata také s výrazně nižší hladinou cukru v krvi.

29. Konopí

KonopíKonopí může být jedním z nejdokonalejších přírodních produktů kvůli obsahu antioxidantů stejně jako vitamínu E, vitamínu C nebo chlorofylu, který našemu tělu pomáhá zbavit se nejrůznějších toxinů včetně těžkých kovů. Rozpustná i nerozpustná vláknina nacházející se v konopí udržuje čistý trávicí trakt a tím snižuje toxickou zátěž jiných vnitřních orgánů. Zelený čaj může působit i jako prevence proti některým druhům rakoviny a srdečních onemocnění.

 

30. Kapusta

KapustaKapusta poskytuje úplnou podporu pro celkovou očistu našeho těla. Nové výzkumy ukazují, že glukosinoláty, organické sloučeniny, které jsou sekundárními produkty rostlin k jejich ochraně proti škůdcům, pomáhají regulovat detoxikaci organismu na genetické úrovni. Tato zelenina je tak prospěšná našemu zdraví, že se často doporučuje pacientům s onemocněním ledvin. Je zdrojem antioxidantů a má protizánětlivé účinky. Netřeba se zmiňovat o tom, že kapusta je také plná vitamínu a minerálů. Listová zelenina je pravděpodobně potravinou číslo jedna, kterou můžeme konzumovat, abychom pravidelně pomáhali zlepšovat naše zdraví. Je plná vlákniny, důležitých vitamínů, minerálů a rostlinných látek, které nás mohou chránit před téměř všemi známými chorobami.

 


Další díl:


Předchozí díly:


 

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!