Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 700,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Kategorie blogu
Blog
Kyselina gama-linolenová, aneb léčivý rostlinný olej
14.07.2020
Kyselina gama-linolenová, aneb léčivý rostlinný olej
O nenasycených mastných kyselinách jsme toho již mnoho slyšeli. Z médií se neustále dozvídáme, jak prospěšné našemu tělu jsou nenasycené mastné kyseli... číst celé
Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů
10.06.2020
Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů
Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a schopnost zachránit lidský život, nebo lidský život vzít. Bakterie a vir... číst celé
Pět tipů na posílení imunity našeho těla
13.05.2020
Pět tipů na posílení imunity našeho těla
Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto, nebo právě proto bychom měli vědět, jak moc je po... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Jak zdolat migrénu se zelenými potravinami?

Jak zdolat migrénu se zelenými potravinami?

Jak zdolat migrénu se zelenými potravinami?

Provázejí vás časté a nesnesitelné bolesti hlavy? Jsou vaše obtíže doprovázeny mžitky před očima, nevolností či zvracením? Potřebujete několik dní na to, abyste mohli znovu fungovat? Možná máte20 procentmigrénu neboli onemocnění, které během života postihne každého druhého člověka. U migrény, více než kdy jindy, platí známé pravidlo hledání příčiny, před řešením důsledků. Pojďme hledat příčinu za pomoci zelených potravin, třeba Mladého ječmene nebo Chlorelly.

Když se řekne migréna, většina z nás si představí velké bolesti hlavy, doprovázené nevolností nebo zvracením. Přestože příznaky migrény poznal skoro každý z nás, chronickou formou migrény trpí až dvacet procent žen v České republice. Procento mužů s touto formou onemocnění je výrazně nižší.

Co je to vlastně migréna a jak se projevuje?

Mluvíme-li o migréně, musíme jí zařadit mezi záchvatovitá onemocnění, která jsou doprovázena silnou pulzující bolestí hlavy trvající i několik dní. Migrénu kromě nevolnosti a zvracení doprovází celá řada dalších příznaků, třeba pocení, zimnice, přecitlivělost na světlo nebo zvuky, zácpa nebo naopak průjem, dezorientace, malátnost, mdloby.

Je to pravda! Součástí zelených potravin jsou hormony štěstí, bolesti i dobré nálady

MžitkyMnohdy se v souvislosti s migrénou setkáváme s jiskřením a mžitkami před očima. Takovému stavu říkáme aura. Podle vědců tento průvodní jev souvisí se spouštěči onemocnění, jenž vznikají v naší mozkové kůře a rychlostí blesku se šíří do dalších částí mozku.

Stejně jako my se asi ptáte, co migrénu zapříčiňuje?

Migréna jako onemocnění je však zastřena rouškou tajemství. Vědecké objasnění všech příčin této nemoci stále čeká na odhalení. Nicméně můžeme říci, že velkou měrou se na průběhu migrény projevuje dědičnost. Lékaři zároveň zjistili, že jednu z hlavních rolí v příběhu tohoto onemocnění hraje serotonin, tedy neurotransmiter, kterého taktéž označujeme jako hormon dobré nálady.

Hormony dobré nálady, bolesti a štěstí skutečně existují. Ve velkém množství se s nimi setkáváme i v zelených potravinách, respektive v Mladém ječmeni. Serotonin je přenašečem vzruchů, který má v našem mozku na starost stimulaci pocitů klidu, ale třeba i bolesti či depresí. Tvorbu tohoto hormonu bohužel nemůžeme ovlivnit, je dána geneticky. Avšak můžeme jej doplnit, třeba díky konzumaci nápoje z Mladého ječmene.

Pozor na nebezpečí v podobě transformované migrény

S lehčími formami bolestmi hlavy nebo s migrénou jsme se naučili žít. Mnohdy s těmito obtížemi nejdeme ani k lékaři. Bohužel odstranění důsledku bolesti v podobě léků na bolest není tím nejideálnějším řešením pro naše tělo. Nejenom, že analgetika mají vedlejší účinky, například v podobě žaludečních obtíží, ale díky dlouhodobému podávání léků jsme náchylnější k takzvané transformované migréně neboli chronickým a každodenním bolestem hlavy. To s sebou přináší nutnost dalšího a dalšího užívání léků, což tento pomyslný bludný kruh pouze rozšiřuje.

Mezi další příčiny migrény řadíme špatnou životosprávu, nesprávný životní styl nebo záněty krční páteře. To, že větší procento migrény zaznamenáváme u žen může být způsobeno též hormonální antikoncepcí, která je dle některých odborníků spouštěčem tohoto onemocnění.

Těžké kovy se běžně vyskytují v potravinách, mase, vodě či vzduchu

Studie potvrzují také souvislost mezi migrénou a vysokým výskytem těžkých kovů a jedů v našem těle. V podobném duchu hovoří i v případě překyselení našeho organismu. Vlivem stresu, nesprávné životosprávy, užíváním léků, prostředím, v němž žijeme se do našeho těla dostávají pesticidy, herbicidy, těžké kovy, olovo, rtuť, barviva, hliník, arsen či kadmium. Stejně tak, jak skrytě se tyto látky do našeho těla dostávají, tak plíživě se i projevují. Právě bolesti hlavy, zad, svalů či kloubů mohou být prvními příznaky zanešeného organismu.

Uživatelé Chlorelly pyrenoidosy, kteří trpěli migrénou se vzácně shodli na tom, že pravidelná konzumace zelených potravin zmírnila jejich obtíže. Naše zanešené tělo ale musíme nejdříve očistit neboli detoxikovat. V takovém případě bychom měli našemu problému uzpůsobit i dávkování. Vůbec se nemusíme bát, zvýšit dávku až na 100 Chlorell denně. Silná detoxikace povzbudí náš organismus. Ojediněle jsme zaznamenali i případy, kdy vylučováním těžkých kovů přes kůži vypadávaly vlasy a chlupy. To jsou ale opravdu pouze ojedinělé případy.

Překyslení žaludkuJiž výše jsme zmínili, že díky migrénovým stavům užíváme, možná někdy až přespříliš, léky proti bolesti, které bohužel mívají vedlejší účinky, třeba v podobě překyselení našeho organismu. Prevenci proti překyselení představuje Chlorella a Mladý ječmen. Již Hippokrates věděl, že nejškodlivější silou našeho těla jsou kyseliny. Zelené potraviny působí proti překyselení v nejdůležitějších částech našeho těla, tedy v trávicím ústrojí a v tlustém střevě.

Naše tělo je úžasné. Dokáže vyrovnávat a redukovat poměr kyselých a zásaditých látek. Bohužel, dojde-li k nahromadění kyselin, musí vynaložit mnoho úsilí k tomuto vyvážení, což s sebou přináší ztrátu zásad, kupříkladu určených k tvorbě vápníku pro kosti, chromu pro slinivku nebo hořčíku pro naši nervovou soustavu. To vše má samozřejmě vliv na správnou činnost našeho těla a pravděpodobně i na vznik obtíží, v našem případě migrény.

Zelené potraviny nejsou lékem proti migréně. Úleva po požití Chlorelly nebo Mladého ječmene nenastane okamžitě. Díky dlouhodobé detoxikaci organismu a prevenci se však nejenom zbavíme příčiny obtíží, ale zlepšíme i naši vitalitu, sílu a dobrou náladu.

Už jste si objednali Chlorellu Aktif? S úsměvem, čistou hlavou a zelenými potravinami jde přeci všechno mnohem lépe!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2020
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz