Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
14.02.2022
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
Občas se objeví dotaz ... "Prodáváte chlorellu a spirulinu v prášku? Nechci chlorellu a spirulinu v tabletách." A my pokaždé s bezbřehou trpělivostí a... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Druhy chlorell - Chlorella vulgaris, Chlorella japan, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella kessleri, Chlorella SP
08.11.2014

Druhy chlorell - Chlorella vulgaris, Chlorella japan, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella kessleri, Chlorella SP

Druhy chlorell - Chlorella vulgaris, Chlorella japan, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella kessleri, Chlorella SP

Slovo chlorella se v poslední době stalo téměř zaklínadlem pro lidské zdraví a vitální život. Není se čemu divit, vždyť tato malá jednobuněčná řasa dokáže téměř zázraky. Umí skvěle detoxikovat naše tělo a dodat mu potřebné živiny. Díky své stavbě buněčných stěn umí mechanicky odstranit nečistoty z našich střev, kterých v sobě máme velké množství, aniž si to uvědomujeme. Je také nejbohatším známým zdrojem chlorofylu, který na sebe váže škodlivé látky a odvádí je z těla ven. Tím opravdovým pokladem je pak látka zvaná CGF nebo-li růstový faktor chlorelly. Díky němu dokáže řasa růst neuvěřitelnou rychlostí a člověku dodat perfektní kombinaci všech důležitých látek, minerálů a vitamínů. Chlorella však není jen jedna, existuje jí více druhů. Podívejme se teď podrobněji na některé z nich, jež bývají nejčastěji využívány pro své účinky na lidský organismus. Bude pak pro nás daleko jednodušší si zodpovědět otázku, jaká je nejkvalitnější chlorella?

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Chlorella japan nebo-li Chlorella vulgaris

Jméno chlorella japan nebo-li chlorella vulgaris (obecná) není přímo názvem druhu chlorelly, ale rovnou celého rodu. Je pěstována po celém světě, v asijských zemích stejně jako v USA. Název vulgaris je často považován za synonymum názvu japan, který získala chlorella díky tomu, že právě v Japonsku se začalo uvažovat o jejím využití pro lidstvo. Právě pod chlorellu vulgaris se pak řadí asi 10 existujících druhů chlorelly, z nichž se ale pro potravinářský průmysl hodí jen několik. Přesto se často používá jen toto souhrnné označení, ale právě vzhledem k tomu, že se pod ním může skrývat celá řada konkrétních druhů chlorell, včetně těch méně vhodných, není tu jistota té nejvyšší účinnosti, jakou bychom si měli přát.

Chlorella pyrenoidosa

Právě tato chlorella je nejčastěji k dostání a má to svoje odůvodnění. Tento druh chlorelly je považován za nejúčinější a to hlavně co se týče odvádění těžkých kovů z těla. Chlorella pyrenoidosa má v sobě vysoký obsah zmiňovaného chlorofylu, který tyto toxiny umí doslova spoutat a vyloučit je z těla ven. Obsahuje ze všech druhů chlorell nejvyšší podíl růstového faktoru zvaného CGF a působí silně probioticky, což znamená, že upravuje prostředí, ve kterém žijí nám přirozeně prospěšné mikroorganismy, tedy naše střeva, ale i poševní prostředí u žen. Také je skvělým zdrojem mnoha vitamínů, jmenujme především betakaroten, který je významným antioxidantem. Do naší republiky se dováží z asijských zemí, kde se této řase velmi dobře daří díky dostatku slunečných dní. Nejvíce se pěstuje na Taiwanu (nejvyšší kvalita), v Japonsku (dobrá kvalita) a samozřejmě také v Číně (kolísavá kvalita).

Chlorella kessleri

Tato řasa se pěstuje i v Česku a to buď pod širým nebem a přirozeným slunečním světlem nebo laboratorně za pomoci intenzivního umělého osvětlení a jiného denního režimu, kdy se jim energie dodává glukózou. Druhý případ je výhodnější, protože právě dostatek a delší doba světelného záření chlorelle více prospívá. Navíc v laboratorně pěstované chlorelle bývá navýšen podíl růstového faktoru CGF, což ještě zvyšuje její účinnost. Přesto v našich zeměpisných šířkách nejsou přirozené podmínky pro chlorellu tak úplně ideální jako v její domovině a to by teoreticky mohlo snižovat obsah cenných látek v ní. Jistě je tedy lepší variantou chlorella rostoucí ve své přirozené domovině.

Chlorella SP

I tento druh chlorelly je k dostání v českém provedení nebo můžeme sáhnout po řasách pocházejících z Taiwanu. Nepoužívá se ale příliš často. Obsah bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů i minerálů u ní není příliš odlišný oproti jiným druhům, ale jejich využitelnost tak vysoká není. Také je tu o něco nižší podíl růstového faktoru a to už může být významný nedostatek.

Informace, kterou chlorellu budeme konzumovat, bychom si vždy měli přečíst na etiketě vybraného výrobku, abychom měli jistotu kvality. Kromě toho musíme ale také hledat fakt, zda byla daná chlorella dezintegrována, což znamená, že jí byl speciálním postupem mechanicky narušen buněčný obal, aby naše tělo mohlo vstřebat a zpracovat všechny užitečné látky. Bez tohoto procesu bychom mohli polykat mnoho tablet chlorelly, aniž bychom dostatečně využili její cenný potenciál.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz