Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

08. 11. 2014

Druhy chlorell - Chlorella vulgaris, Chlorella japan, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella kessleri, Chlorella SP

Druhy chlorell - Chlorella vulgaris, Chlorella japan, Chlorella pyrenoidosa, Chlorella kessleri, Chlorella SP

Slovo chlorella se v poslední době stalo téměř zaklínadlem pro lidské zdraví a vitální život. Není se čemu divit, vždyť tato malá jednobuněčná řasa dokáže téměř zázraky. Umí skvěle detoxikovat naše tělo a dodat mu potřebné živiny. Díky své stavbě buněčných stěn umí mechanicky odstranit nečistoty z našich střev, kterých v sobě máme velké množství, aniž si to uvědomujeme. Je také nejbohatším známým zdrojem chlorofylu, který na sebe váže škodlivé látky a odvádí je z těla ven. Tím opravdovým pokladem je pak látka zvaná CGF nebo-li růstový faktor chlorelly. Díky němu dokáže řasa růst neuvěřitelnou rychlostí a člověku dodat perfektní kombinaci všech důležitých látek, minerálů a vitamínů. Chlorella však není jen jedna, existuje jí více druhů. Podívejme se teď podrobněji na některé z nich, jež bývají nejčastěji využívány pro své účinky na lidský organismus. Bude pak pro nás daleko jednodušší si zodpovědět otázku, jaká je nejkvalitnější chlorella?


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Stačí jednou kliknout a sami si můžete jednoduše srovnat produkty na trhu.

Srovnání Chlorell

Tyhle chlorelly u nás můžete koupit!

Chlorella Aktif
Chlorella Green Ways

Chlorella Aktif
Chlorella pyrenoidosa

Chlorella Green Ways
Chlorella pyrenoidosa

 

Chlorella japan nebo-li Chlorella vulgaris

Jméno chlorella japan nebo-li chlorella vulgaris (obecná) není přímo názvem druhu chlorelly, ale rovnou celého rodu. Je pěstována po celém světě, v asijských zemích stejně jako v USA. Název vulgaris je často považován za synonymum názvu japan, který získala chlorella díky tomu, že právě v Japonsku se začalo uvažovat o jejím využití pro lidstvo. Právě pod chlorellu vulgaris se pak řadí asi 10 existujících druhů chlorelly, z nichž se ale pro potravinářský průmysl hodí jen několik. Přesto se často používá jen toto souhrnné označení, ale právě vzhledem k tomu, že se pod ním může skrývat celá řada konkrétních druhů chlorell, včetně těch méně vhodných, není tu jistota té nejvyšší účinnosti, jakou bychom si měli přát.

Chlorella pyrenoidosa

Právě tato chlorella je nejčastěji k dostání a má to svoje odůvodnění. Tento druh chlorelly je považován za nejúčinější a to hlavně co se týče odvádění těžkých kovů z těla. Chlorella pyrenoidosa má v sobě vysoký obsah zmiňovaného chlorofylu, který tyto toxiny umí doslova spoutat a vyloučit je z těla ven. Obsahuje ze všech druhů chlorell nejvyšší podíl růstového faktoru zvaného CGF a působí silně probioticky, což znamená, že upravuje prostředí, ve kterém žijí nám přirozeně prospěšné mikroorganismy, tedy naše střeva, ale i poševní prostředí u žen. Také je skvělým zdrojem mnoha vitamínů, jmenujme především betakaroten, který je významným antioxidantem. Do naší republiky se dováží z asijských zemí, kde se této řase velmi dobře daří díky dostatku slunečných dní. Nejvíce se pěstuje na Taiwanu (nejvyšší kvalita), v Japonsku (dobrá kvalita) a samozřejmě také v Číně (kolísavá kvalita).

Chlorella kessleri

Tato řasa se pěstuje i v Česku a to buď pod širým nebem a přirozeným slunečním světlem nebo laboratorně za pomoci intenzivního umělého osvětlení a jiného denního režimu, kdy se jim energie dodává glukózou. Druhý případ je výhodnější, protože právě dostatek a delší doba světelného záření chlorelle více prospívá. Navíc v laboratorně pěstované chlorelle bývá navýšen podíl růstového faktoru CGF, což ještě zvyšuje její účinnost. Přesto v našich zeměpisných šířkách nejsou přirozené podmínky pro chlorellu tak úplně ideální jako v její domovině a to by teoreticky mohlo snižovat obsah cenných látek v ní. Jistě je tedy lepší variantou chlorella rostoucí ve své přirozené domovině.

Chlorella SP

I tento druh chlorelly je k dostání v českém provedení nebo můžeme sáhnout po řasách pocházejících z Taiwanu. Nepoužívá se ale příliš často. Obsah bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů i minerálů u ní není příliš odlišný oproti jiným druhům, ale jejich využitelnost tak vysoká není. Také je tu o něco nižší podíl růstového faktoru a to už může být významný nedostatek.

Informace, kterou chlorellu budeme konzumovat, bychom si vždy měli přečíst na etiketě vybraného výrobku, abychom měli jistotu kvality. Kromě toho musíme ale také hledat fakt, zda byla daná chlorella dezintegrována, což znamená, že jí byl speciálním postupem mechanicky narušen buněčný obal, aby naše tělo mohlo vstřebat a zpracovat všechny užitečné látky. Bez tohoto procesu bychom mohli polykat mnoho tablet chlorelly, aniž bychom dostatečně využili její cenný potenciál.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!