Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

16. 12. 2017

Zelené potraviny jsou ideálním bojovníkem proti překyselenému organismu

Zelené potraviny jsou ideálním bojovníkem proti překyselenému organismu

Přestože by se překyselení organismu dalo nazvat epidemií 21. století, stále je tato nemoc podceňovaná a bagatelizovaná, a to především odborníky. Překyselení však není žádným strašákem, ale holým faktem. pálení žáhy a nezdravý životní stylProjevuje se zprvu nenápadně, třeba v podobě zvyšujícího se výskytu zubního kazu nebo pálením žáhy. Dlouhodobé působení překyselení ale vede ke vzniku cukrovky, imunitních či nádorových onemocnění. Přitom prevence je vcelku jednoduchá. Správná strava, zásaditá strava, což mohou být i zelené potraviny, třeba Mladý ječmen, pitný režim a změny životního stylu mohou naše tělo účinně zbavit překyselení.

Co je to překyselený organismus?

Nejdříve musíme začít zásaditostí našeho těla, respektive krve. Zásaditost naší krve se pohybuje v rozmezí 7.35 - 7.45 ph, což znamená, že krev je mírně zásaditá. Tato hodnota zásaditosti lidské krve je životně důležitá. Naše tělo se snaží udržovat rovnováhu mezi kyselostí a zásaditostí, a to ve všech orgánech i perifériích.

Hrozí-li možnost překyselení, rozloží naše tělo poměr zásaditosti a kyselosti tak, aby neohrozilo základní životní funkce. Méně důležité části těla jsou tak vystaveny překyselení, což může mít za následek již zmiňované zhoršení stavu našich zubů. Tímto se nenávratně dostáváme do začarovaného kruhu. Dlouhodobá ztráta zásaditých látek vede k oslabování vnitřních orgánů či trávicí soustavy. Zvyšuje se riziko vzniku onemocnění, přičemž dochází k ukládání kyselin ve svalech, kostech, kloubech či vnitřních orgánech našeho těla. Zvyšuje se riziko vzniku chronických onemocnění, únavy, snížené výkonnosti atd.

Překyselení organismu vede k trvalému poškození našeho zdraví

Důsledkem překyselení není pouze únava a snížená funkce imunitního systému. Překyselení se může projevovat na různých částech našeho těla, třeba v podobě vzniku alergií, bércových vředů, astmatu, celulitidy nebo ekzému. Toto onemocnění však může zasáhnout i naše játra, ledviny, žlučník či zažívací a trávicí ústrojí.

Dnešní moderní medicína zvládá vyléčit mnoho našich obtíží a nemocí. Ovšem obecně lze tvrdit, že léčí až důsledky našich problémů. Při překyselení organismu je nesmírně důležité, začít léčit příčinu. Příčinou překyselení mohou být: nesprávná výživa, špatné stravovací návyky, přemíra masných a mléčných výrobků v našem jídelníčku, používání velkého množství cukru či kávy, ale i konzumace alkoholu, cigaret či léků. Přidáme-li k tomu fakt, že jsme téměř každodenně vystaveni nejrůznějším stresovým faktorům, nespavosti, depresím, zlobě, vzteku či úzkosti je pouze otázkou času, kdy se u nás začnou projevovat symptomy překyseleného organismu.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Jak účinně bojovat proti překyselení našeho těla?

Při odkyselení neboli detoxikaci našeho organismu by měl zásadní změnou projít nejenom náš jídelníček, ale i náš životní styl. Existuje hned několik způsobů, jak začít s detoxikací organismu. Na začátku bychom si měli ale uvědomit, že odkyselení je dlouhodobým procesem v řádu několika týdnů i měsíců. Inu, tělo jsme si zanášeli i několik let, proto bychom k němu při odkyselení měli být stejně shovívaví.

Mladý ječmen a Chlorella pyrenoidosa patří mezi zásadotvorné potraviny

Mladý ječmen nápojObecně lze říci, že při detoxikaci bychom měli dodržet několik důležitých zásad, třeba pitný režim. Při odkyselení lze doporučit pití čisté vody s přídavkem citronové šťávy, která působí zásadotvorně. Do našeho jídelníčku zařadíme zásadotvornou stravu, a to včetně zelených potravin, Mladého ječmene, Chlorelly pyrenoidosy. Dalšími zásadotvornými potravinami jsou například: čerstvá zelenina, zeleninové šťávy, brambory, bylinné čaje, avokádo, sója, naklíčená semena, citrony, mák, grapefruit, česnek, řepa, meruňky, za studena lisované oleje, houby, olivy, zelí, mořské řasy atd.

Doporučení směřuje také k omezení konzumace alkoholických nápojů i cigaret. I když se to zdá jako nepodstatný problém, tak i například správné dýchání může zlepšit naše odkyselení. Zabraňme proto mělkému dýchání a naučme se dýchat i vydechovat zhluboka. Důsledné žvýkání potravy, kvalitní spánek či pozitivní myšlení jsou přednosti, které urychlí detoxikaci lidského těla.

Jak už jsme si uvedli, tak ideálními pomocníky s bojem proti překyselenému organismu jsou zelené potraviny. Mladý ječmen je přirozeně zásaditou potravinou. Kromě toho obsahuje velké množství vitamínů, minerálů, bílkovin či aminokyselin. Jeho účinky lze pozorovat při čištění našich orgánů, kupříkladu jater a ledvin. Snižuje množství cholesterolu v krvi, má protizánětlivé vlastnosti a regeneruje náš organismus. Protože mladý ječmen působí taktéž jako silný antioxidant, využívá se při odstraňování toxinů a jedů, které se dlouhodobě hromadily v našem těle. Dokonale funkční trávicí ústrojí představuje klíčový faktor pro efektivní detoxikaci a odkyselení našeho organismu. Díky obsahu esenciálních aminokyselin, enzymů a chlorofylu v Mladém ječmeni, které zlepšují činností trávicí soustavy je proces odkyselení našeho těla mnohem více efektivní než při použití běžných postupů.

Chlorofyl je zeleným přírodním probiotikem, určeným pro správnou činnost našich střev

ChlorofylSnazší a efektivnější detoxikace dosáhneme i při konzumaci další zelené potraviny, kterou je Chlorella pyrenoidosa. Chlorella pyrenoidosa neboli sladkovodní řasa je známá pro svůj vysoký obsah chlorofylu, jehož synonyma jsou slova jako "zelené probiotikum" a "přírodní antibiotikum". U chlorelly jsou prokázány účinky při čištění trávicího traktu, tedy především tlustého střeva. Pro detoxikaci organismu je nesmírně důležité, udržet, respektive získat dobrou střevní mikroflóru. Právě Chlorella je známá tím, že umí zachovat zdravou střevní mikroflóru. Stejně jako mladý ječmen, má i chlorella pyrenoidosa schopnost snižovat překyselení našeho těla a pozitivně tak ovlivnit pH našeho organismu.

Z předchozích vět tohoto článku je jasné, že překyselení organismu představuje skutečný a velký problém dnešní doby. Na rozdíl od jiných a závažnějších onemocnění známe jeho příčiny a můžeme tak zabránit jeho rozvoji. Přestože je detoxikace a odkyselení organismu dlouhodobým procesem, zbaví nás nejenom drobných psychických a fyzických neduhů, ale bude i preventivním prostředkem proti rozvoji závažnějších onemocnění. K efektivní, snazší a rychlejší detoxikaci našeho těla můžeme využít pomoci zelených potravin.

Zelené potraviny jsou tak ideálními potravinami, určenými pro boj proti překyselenému organismu.

Nebuďte kyselí! Oslaďte si život zelenými potravinami!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!