Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
12.08.2021
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
Každý, kdo začne jíst zelené potraviny, se setká s různými změnami a první změna a asi i nejviditelnější, je změna barvy stolice. Je to však v pořádku... číst celé
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
12.05.2021
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
Naším cílem jsou spokojení zákazníci. I Proto si velmi ceníme, když se naši zákazníci podělí o své zkušenosti se zelenými potravinami. Z poslední doby... číst celé
Tongkat Ali a svaly bez posilování
13.03.2021
Tongkat Ali a svaly bez posilování
Karolína je skvělá, nejen že se podělila o zkušenost se zelenými potravinami a anorexií a bulimií, ale také chtěla zkusit Tongkat Ali. Se svou zkušeno... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Viktoras Kulvinskas se stal otcem vitariánství a raw stravování
13.10.2015

Viktoras Kulvinskas se stal otcem vitariánství a raw stravování

Viktoras Kulvinskas se stal otcem vitariánství a raw stravování

Říká se, že Ann Wigmorová byla matkou a zakladatelkou syrové organické stravy neboli první představitelkou tzv. vitariánství, tedy životního stylu, propagujícího konzumaci tepelně neupravených rostlinných pokrmů. Avšak jestliže Ann byla matkou tohoto směru, tak za otce zakladatele lze považovat jejího prvního žáka a dnes asi nejznámějšího propagátora Viktorase Kulvinskase.

Život a osud Viktorase Kulvinskase je s Ann Wigmorovou spojen více, než bychom si mohli myslet. Nejenže oba dva pocházejí ze severovýchodní Evropy, konkrétně z Litvy, ale zároveň je spojila touha v žití. I Viktoras se musel nejprve dostat do složitých zdravotních a psychických problémů, aby následně přešel na cestu zelené výživy a vitariánské stravy. Původně geniální matematik a profesor University of Connecticut se s Ann Wigmorovou setkal v době, kdy trpěl totálním fyzickým a psychickým kolapsem. Ona výše zmíněná touha po poznání a životě spojila tyto dva životy, aby se Viktoras Kulvinskas stal spoluzakladatelem Hippokratova zdravotního ústavu.

Mladý zelený ječmenViktoras Kulvinskas se záhy stal také velkým propagátorem tzv. raw stravy. Ovšem zároveň zdůrazňoval, jak je pro lidský organismus důležité, přijímat zelené potraviny. Byl jedním z prvních odborníků, kteří začali šířit informace o pozitivních účincích naklíčených rostlin, o chlorelle, o spirulině, o mladých zelených obilovinách nebo o zeleném čaji. Kulvinskas je zastáncem teorie, která tvrdí, že všechna zelenina by se měla konzumovat syrová nebo tepelně upravená pouze do 45 stupňů celsia. Kulvinskas vytvořil hned několik kuchařských knih, v nichž popisuje vztah enzymatické stravy a našeho těla. Znovuobjevené recepty, zažívající v dnešní době doslova boom, jsou připraveny mixováním, sušením či krájením.

Enzymaticky nejhodnotnější je syrová strava

Takováto rostlinná strava nejenom že obsahuje ohromné množství vitamínů, živin, enzymů či minerálních látek, ale též blahodárně působí na naše zažívání a na fyzickou i duševní vitalitu lidského organismu. Viktoras Kulvinskas se ve svých teoriích zaměřuje ve velké míře na enzymatickou stravu a enzymy jako takové. Co to jsou vlastně enzymy? Enzym je druhem bílkovinných molekul, který urychluje nejrůznější chemické reakce, což znamená, že působí jako katalyzátor. Bez činnosti enzymů by naše tělo nemohlo účinně pracovat. To, co v našem těle zvládnou enzymy za hodiny, by bez enzymů trvalo měsíce či roky. Všechny procesy, probíhající v lidském těle, ale i například v rostlinách jsou na enzymech doslova závislé. A právě Viktoras Kulvinskas je zastáncem proudu, který tvrdí, že díky zdravému zelenému stravovaní, lze činnost enzymů pozitivně ovlivnit a ještě více zvýraznit jejich už tak nezastupitelnou roli v našem těle.

Viktoras Kulvinskas a Ann Wigmore
Viktoras Kulvinskas a Ann Wigmore

Kulvinskas se za dlouhá desetiletí výzkumu spojeného s využíváním enzymů stal odborníkem na zelenou výživu, na raw stravování, na holistickou medicínu a na výživu. Společně s týmem lékařů představil program na odstranění premenstruačního syndromu za pomoci enzymů, ale napsal i řadu publikací, zabývajících se léčbou nádorových a autoimunitních onemocnění. Zvláště ve Spojených státech amerických je tento guru oceňován ve spojitosti s knihou Survival into the 21st Century: Planetary Healers Manual, která je mnohými označována jako bible holistické medicíny, přičemž představuje kompletní přehled alternativních postupů léčby mnoha nemocí a chorob, včetně nachlazení, artritidy či srdečních onemocnění.

Viktoras Kulvinskas je i dnes aktivním rétorem a propagátorem raw výživy. Pořádá besedy a semináře, věnuje se publikování, pedagogice, vaření atd. Za svou celoživotní činnost byl zároveň již několikrát oceněn.

Tak už víte proč si dát zelené potraviny...

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz