Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

13. 10. 2015

Viktoras Kulvinskas se stal otcem vitariánství a raw stravování

Viktoras Kulvinskas se stal otcem vitariánství a raw stravování

Říká se, že Ann Wigmorová byla matkou a zakladatelkou syrové organické stravy neboli první představitelkou tzv. vitariánství, tedy životního stylu, propagujícího konzumaci tepelně neupravených rostlinných pokrmů. Avšak jestliže Ann byla matkou tohoto směru, tak za otce zakladatele lze považovat jejího prvního žáka a dnes asi nejznámějšího propagátora Viktorase Kulvinskase.

Život a osud Viktorase Kulvinskase je s Ann Wigmorovou spojen více, než bychom si mohli myslet. Nejenže oba dva pocházejí ze severovýchodní Evropy, konkrétně z Litvy, ale zároveň je spojila touha v žití. I Viktoras se musel nejprve dostat do složitých zdravotních a psychických problémů, aby následně přešel na cestu zelené výživy a vitariánské stravy. Původně geniální matematik a profesor University of Connecticut se s Ann Wigmorovou setkal v době, kdy trpěl totálním fyzickým a psychickým kolapsem. Ona výše zmíněná touha po poznání a životě spojila tyto dva životy, aby se Viktoras Kulvinskas stal spoluzakladatelem Hippokratova zdravotního ústavu.

Mladý zelený ječmenViktoras Kulvinskas se záhy stal také velkým propagátorem tzv. raw stravy. Ovšem zároveň zdůrazňoval, jak je pro lidský organismus důležité, přijímat zelené potraviny. Byl jedním z prvních odborníků, kteří začali šířit informace o pozitivních účincích naklíčených rostlin, o chlorelle, o spirulině, o mladých zelených obilovinách nebo o zeleném čaji. Kulvinskas je zastáncem teorie, která tvrdí, že všechna zelenina by se měla konzumovat syrová nebo tepelně upravená pouze do 45 stupňů celsia. Kulvinskas vytvořil hned několik kuchařských knih, v nichž popisuje vztah enzymatické stravy a našeho těla. Znovuobjevené recepty, zažívající v dnešní době doslova boom, jsou připraveny mixováním, sušením či krájením.

Enzymaticky nejhodnotnější je syrová strava

Takováto rostlinná strava nejenom že obsahuje ohromné množství vitamínů, živin, enzymů či minerálních látek, ale též blahodárně působí na naše zažívání a na fyzickou i duševní vitalitu lidského organismu. Viktoras Kulvinskas se ve svých teoriích zaměřuje ve velké míře na enzymatickou stravu a enzymy jako takové. Co to jsou vlastně enzymy? Enzym je druhem bílkovinných molekul, který urychluje nejrůznější chemické reakce, což znamená, že působí jako katalyzátor. Bez činnosti enzymů by naše tělo nemohlo účinně pracovat. To, co v našem těle zvládnou enzymy za hodiny, by bez enzymů trvalo měsíce či roky. Všechny procesy, probíhající v lidském těle, ale i například v rostlinách jsou na enzymech doslova závislé. A právě Viktoras Kulvinskas je zastáncem proudu, který tvrdí, že díky zdravému zelenému stravovaní, lze činnost enzymů pozitivně ovlivnit a ještě více zvýraznit jejich už tak nezastupitelnou roli v našem těle.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Viktoras Kulvinskas a Ann Wigmore
Viktoras Kulvinskas a Ann Wigmore

Kulvinskas se za dlouhá desetiletí výzkumu spojeného s využíváním enzymů stal odborníkem na zelenou výživu, na raw stravování, na holistickou medicínu a na výživu. Společně s týmem lékařů představil program na odstranění premenstruačního syndromu za pomoci enzymů, ale napsal i řadu publikací, zabývajících se léčbou nádorových a autoimunitních onemocnění. Zvláště ve Spojených státech amerických je tento guru oceňován ve spojitosti s knihou Survival into the 21st Century: Planetary Healers Manual, která je mnohými označována jako bible holistické medicíny, přičemž představuje kompletní přehled alternativních postupů léčby mnoha nemocí a chorob, včetně nachlazení, artritidy či srdečních onemocnění.

Viktoras Kulvinskas je i dnes aktivním rétorem a propagátorem raw výživy. Pořádá besedy a semináře, věnuje se publikování, pedagogice, vaření atd. Za svou celoživotní činnost byl zároveň již několikrát oceněn.

Tak už víte proč si dát zelené potraviny...

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!