Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Ann Wigmore - příběh propagátorky zelených potravin
11.08.2015

Ann Wigmore - příběh propagátorky zelených potravin

Ann Wigmore - příběh propagátorky zelených potravin

Každý fenomén by měl mít své zakladatele, následovníky či pokračovatele. Ovšem nejdůležitějšími prvky, které vytváří historii čehokoliv, jsou příběhy. Příběhy a osudy lidí, rostlin, přírody. Zelené potraviny, které ani dnes nemají doslova na růžích ustláno, musely vždy o své místo, zvláště pak v souboji s tradiční medicínou, bojovat.

Bez odhodlaných jedinců bychom i dnes byli bez zelených potravin. Propagátorkou zelených potravin se stala i Ann Wigmorová. Bez příběhu, osudu a cesty této ženy by se lékaři či vědci jen těžko dostali k zeleným potravinám. Ann jim ukázala cestu a díky ní bylo vědecky prokázáno, že zelené potraviny zlepšují stav našeho organismu a pomáhají jej obnovovat.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Všechno to začalo na evropském kontinentu na začátku dvacátého století, když se narodila Anna Marie Warapicki. Tato Litevka změnila svět zelených potravin. Tušíte správně, že Anna Marie Warapicki je Ann Wigmorová. Těžký život ji z Litvy zavedl až do Spojených států amerických. Avšak nový svět a kulturní rozdíly pro ni nebyly vůbec jednoduché. Není tak divu, že jejich následkem nejprve onemocněla těžkým střevním onemocněním, později i artritidou nebo rakovinou tlustého střeva. Vše vyvrcholilo autonehodou a gangrénou končetiny. Lékaři chtěli Ann amputovat nohu.


Neuvěřitelné se stalo skutečností

Gangréna to byl zlom v jejím životě. Přestože jí to lékaři nedoporučovali, ona odmítla další léčení a vrátila se domů. Ihned přešla na drastickou změnu jídelníčku, postupně vyřadila živočišnou stravu a začala konzumovat čerstvé syrové potraviny. V tomto těžkém životním okamžiku si Ann vzpomněla též na své mládí, kdy jako dítě přihlížela tomu, jak její babička, uznávaná léčitelka, uzdravuje zraněné vojáky. A stal se doslova zázrak, který si lékaři neuměli vysvětlit. Díky změně stravování, zařazení čerstvých potravin, včetně zeleniny, ovoce, obilovin a zelených klíčků nastalo u Ann Wigmorové rapidní zlepšení stavu.

To byl první okamžik, který vyvolal zájem o zelené potraviny. Ann však ve svém experimentu neustala. Začala hojně využívat potraviny bohaté na chlorofyl, především pak obiloviny a trávy, z nichž dělala obklady a šťávy. To ostatně také vedlo k jejímu plnému uzdravení.

Mladý ječmen v květináči

Psal se rok 1963, kdy se Ann Wigmorová rozhodla založit Hippokratům institut zdraví. Šlo o místo, kde Ann spolu se svým žákem a přítelem Viktorasem Kulvinskasem pomáhali všem lidem hledat cestu, ke zlepšení jejich zdravotního stavu, za pomoci čestvých a zelených potravin, ale i dalších alternativních postupů. Hippokratův institut si nedlouho po svém otevření získal oblibu mnoha stovek lidí s nejrůznějšími problémy, včetně nádorových onemocnění, cukrovky, artritidy, onemocnění zažívacího ústrojí atd. To byl další z milníků, kdy se o Ann Wigmorové, o institutu i o zelených potravinách začalo psát. Bez zajímavosti tedy není ani fakt, že se instituty zdraví usadily nejenom v dalších severoamerických městech, ale i v jiných částech světa, třeba v Portoriku nebo ve Švédsku. Ann Wigmorová zemřela v 85 letech, když se nadýchala kouře, při požáru bostonského institutu zdraví.

Mladý ječmen je léčivou trávou

Doktorka Ann Wigmorová je známá svým výrokem, že „mladá pšenice je léčivou trávou.“ A právě recepty z mladé pšenice a mladého ječmene přinesly oblibu těmto zeleným potravinám. Ann Wigmorová napsala dokonce knihu o klíčení zelených semen. V publikaci se dozvíte, jak jednoduché je, vypěstovat si domácí "klíčkovou" zahradu a z těchto rostlin vytvořit dokonalý koktejl plný proteinů, vitamínů i minerálních látek. Pokud však chcete konzumovat již hotový mladý zelený ječmen, doporučujeme Vám Mladý ječmen Aktif z našeho internetového obchodu.

Příběh Ann Wigmorové doslova obletěl svět. Ann připravila živnou půdu pro další pokračovatele, kteří nesou její odkaz. Bez její odvahy, snahy o změnu a pozitivní energie by fenomén zelených potravin byl pouhým módním výstřelkem s jepičím životem.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz