Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

11. 08. 2015

Ann Wigmore - příběh propagátorky zelených potravin

Ann Wigmore - příběh propagátorky zelených potravin

Každý fenomén by měl mít své zakladatele, následovníky či pokračovatele. Ovšem nejdůležitějšími prvky, které vytváří historii čehokoliv, jsou příběhy. Příběhy a osudy lidí, rostlin, přírody. Zelené potraviny, které ani dnes nemají doslova na růžích ustláno, musely vždy o své místo, zvláště pak v souboji s tradiční medicínou, bojovat.

Bez odhodlaných jedinců bychom i dnes byli bez zelených potravin. Propagátorkou zelených potravin se stala i Ann Wigmorová. Bez příběhu, osudu a cesty této ženy by se lékaři či vědci jen těžko dostali k zeleným potravinám. Ann jim ukázala cestu a díky ní bylo vědecky prokázáno, že zelené potraviny zlepšují stav našeho organismu a pomáhají jej obnovovat.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Všechno to začalo na evropském kontinentu na začátku dvacátého století, když se narodila Anna Marie Warapicki. Tato Litevka změnila svět zelených potravin. Tušíte správně, že Anna Marie Warapicki je Ann Wigmorová. Těžký život ji z Litvy zavedl až do Spojených států amerických. Avšak nový svět a kulturní rozdíly pro ni nebyly vůbec jednoduché. Není tak divu, že jejich následkem nejprve onemocněla těžkým střevním onemocněním, později i artritidou nebo rakovinou tlustého střeva. Vše vyvrcholilo autonehodou a gangrénou končetiny. Lékaři chtěli Ann amputovat nohu.


Tenhle ječmen si u nás můžete koupit!

Ječmen Aktif

Ječmen Aktif
Mladý ječmen


Neuvěřitelné se stalo skutečností

Gangréna to byl zlom v jejím životě. Přestože jí to lékaři nedoporučovali, ona odmítla další léčení a vrátila se domů. Ihned přešla na drastickou změnu jídelníčku, postupně vyřadila živočišnou stravu a začala konzumovat čerstvé syrové potraviny. V tomto těžkém životním okamžiku si Ann vzpomněla též na své mládí, kdy jako dítě přihlížela tomu, jak její babička, uznávaná léčitelka, uzdravuje zraněné vojáky. A stal se doslova zázrak, který si lékaři neuměli vysvětlit. Díky změně stravování, zařazení čerstvých potravin, včetně zeleniny, ovoce, obilovin a zelených klíčků nastalo u Ann Wigmorové rapidní zlepšení stavu.

To byl první okamžik, který vyvolal zájem o zelené potraviny. Ann však ve svém experimentu neustala. Začala hojně využívat potraviny bohaté na chlorofyl, především pak obiloviny a trávy, z nichž dělala obklady a šťávy. To ostatně také vedlo k jejímu plnému uzdravení.

Mladý ječmen v květináči

Psal se rok 1963, kdy se Ann Wigmorová rozhodla založit Hippokratům institut zdraví. Šlo o místo, kde Ann spolu se svým žákem a přítelem Viktorasem Kulvinskasem pomáhali všem lidem hledat cestu, ke zlepšení jejich zdravotního stavu, za pomoci čestvých a zelených potravin, ale i dalších alternativních postupů. Hippokratův institut si nedlouho po svém otevření získal oblibu mnoha stovek lidí s nejrůznějšími problémy, včetně nádorových onemocnění, cukrovky, artritidy, onemocnění zažívacího ústrojí atd. To byl další z milníků, kdy se o Ann Wigmorové, o institutu i o zelených potravinách začalo psát. Bez zajímavosti tedy není ani fakt, že se instituty zdraví usadily nejenom v dalších severoamerických městech, ale i v jiných částech světa, třeba v Portoriku nebo ve Švédsku. Ann Wigmorová zemřela v 85 letech, když se nadýchala kouře, při požáru bostonského institutu zdraví.

Mladý ječmen je léčivou trávou

Doktorka Ann Wigmorová je známá svým výrokem, že „mladá pšenice je léčivou trávou.“ A právě recepty z mladé pšenice a mladého ječmene přinesly oblibu těmto zeleným potravinám. Ann Wigmorová napsala dokonce knihu o klíčení zelených semen. V publikaci se dozvíte, jak jednoduché je, vypěstovat si domácí "klíčkovou" zahradu a z těchto rostlin vytvořit dokonalý koktejl plný proteinů, vitamínů i minerálních látek. Pokud však chcete konzumovat již hotový mladý zelený ječmen, doporučujeme Vám Mladý ječmen Aktif z našeho internetového obchodu.

Příběh Ann Wigmorové doslova obletěl svět. Ann připravila živnou půdu pro další pokračovatele, kteří nesou její odkaz. Bez její odvahy, snahy o změnu a pozitivní energie by fenomén zelených potravin byl pouhým módním výstřelkem s jepičím životem.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!