Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Blog
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
14.02.2022
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
Občas se objeví dotaz ... "Prodáváte chlorellu a spirulinu v prášku? Nechci chlorellu a spirulinu v tabletách." A my pokaždé s bezbřehou trpělivostí a... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Zajímavosti o zelených potravinách
 3. Rozdíl mezi Chlorellou pyrenoidosou a Spirulinou platensis
15.08.2013

Rozdíl mezi Chlorellou pyrenoidosou a Spirulinou platensis

Rozdíl mezi Chlorellou pyrenoidosou a Spirulinou platensis

S přihlédnutím k životnímu stylu mnohých z nás, z čehož plynou častá onemocnění a fyzické či psychické obtíže, staly se pojmy, jako Chlorella pyrenoidosa a Spirulina platensis velice používanými a obvyklými. Není se samozřejmě čemu divit, protože jde o přírodní organismy, jež pozitivním způsobem působí na lidské zdraví.

Pojďme však celou problematiku probrat pěkně popořádku…

Proč využívat Chlorellu pyrenoidosu nebo Spirulinu platensis?

Z obecného hlediska lze tvrdit, že jde o přírodní extrakty, které přispívají v mnohých oblastech k nápravě lidského zdraví. Látky, které obsahují to, co člověku v běžné stravě ve velké míře chybí. Právě současné zemědělství a novodobá životní úroveň je strůjcem toho, že lidské tělo má nedostatek vitamínů, minerálů a obdobných prvků. Ty je však téměř nemožné získat z běžného prostředí nebo pojídáním čerstvých a biologicky čistých plodin, už jen z pohledu jejich dostupnosti nebo vysoké ceny.

Právě kvůli tomu vzniká řada produktů vyrobených z Chlorelly pyrenoidosy nebo Spiruliny platensis. Jejich podoba je nejčastěji ve formě tablet, které do svého těla aplikujeme prostřednictvím zeleného nápoje, což nám vynahradí pojídání spousty plodin. Jde tedy o efektivní doplněk stravy, který může mít tyto přínosy:

 • Navýšení imunitního systému člověka
 • Omezování stresu a vylepšování psychiky
 • Omlazování celkového organismu, potažmo fyzické schránky
 • Pozitivní účinky na trávení a detoxikaci
 • Dokonalé čištění těla
 • Posílení imunity a rozvoje svalové hmoty
 • Zlepšování krevního tlaku, snižování cholesterolu, apod.

Nyní přistoupíme ke konkrétnějšímu popisu obou zmíněných preparátů.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Lopatka s ChlorellouChlorella pyrenoidosa

Tato populární zelená řasa pochází z říše rostlin, konkrétně jde o třídu Trebouxioplhyceae, řád Chlorellales, čeleď Chlorellaceae a rod Chlorella. Sladkovodní rostlina, kterou v roce 1890 objevil dánský botanik a mikrobiolog Martinus Willem Beijerinck. Její historie a minulost je však mnohem delší a sahá několik milionů let nazpět.

Dominantou a přínosným spektrem pro člověka je hlavně její složení. Obsahuje totiž spoustu aminokyselin, velké zastoupení bílkovin v hodnotě 60%, vitamínů, minerálů, ale také stopových prvků. Výjimkou nejsou ani vitamíny A, C, D, H nebo B.

Při jejím denním užívání, které v případě mužů odpovídá dávce zhruba 5g, u žen o gram méně, zajistíme svému tělu především náležitou detoxikaci. Dochází k čištění organismu a vylučování škodlivých látek z lidského těla. Nejde o ryze hubnoucí produkt, jak je to v mnoha příručkách zmiňováno. Pokud v rámci užívání Chlorelly pyrenoidosy ztratíme několik kilogramů na své hmotnosti, je to především kvůli odvodu oněch nevhodných látek.

Spirulina platensis

Dalším živočišným produktem, který budeme porovnávat s Chlorellou pyrenoidosa je Spirulina platensis, která je mnohdy chybně označována, jako řasa. Pakliže bychom šli do důsledku, jde v podstatě o určité bakterie, respektive vláknité sinice, řádu Oscillatoriales a rodu Spirulina.

Sinice, které k životu potřebují hlavně vysoké pH a hydrogenuhličitany, proto se také vyskytují převážně v tropických vodách, tedy v Asii, Africe nebo Jižní Americe. Díky jejímu zabarvení se jí mnohdy říká modrozelená řasa.

Její dominantou je kromě nejrůznějších vitamínů a minerálů hlavně vitamín B12. Společně s detoxikačními účinky je v tomto případě docíleno precizní regenerace jaterní tkáně, posílení imunitního systému a odstranění těžkých kovů z těla ven. Pozitivním způsobem působí na nervové ústrojí člověka a je velice lehce stravitelná.

Porovnání Chlorelly pyrenoidosy a Spiruliny platensis

Ač se mohou zdát výše zmíněné informace o jednotlivých látkách velice obdobné, stejně tak, jako účinky, které řasy, respektive sinice přináší, rozdíl mezi oběma, je v určité rovině poměrně zásadní.

Pouze v jediném se Chlorella pyrenoidosa a Spirulina platensis shodují a to jsou existenční podmínky, které vyžadují přemíru slunečního záření. Získávají tedy svoji energii prostřednictvím procesu, zvaného fotosyntéza. V dalších oblastech lze již hledat rozdíly.

Trávení sladkovodních organismů

První odlišnosti spočívají v trávení obou látek. Spirulina platensis má své buněčné stěny tvořené polysacharidy, které jsou velice lehké z pohledu trávicího ústrojí člověka. Proto je možné dopřávat si Spirulinu platensis v čisté podobě. Jakékoliv narušování stěn je tedy zbytečným procesem, který nemá žádné efektivní uplatnění.

Opakem je Chlorella pyrenoidosa, jež má stěny tvořené celulózou, která je pro člověka poměrně hůře stravitelná. Proto je prováděno narušování těchto stěn, jehož je docíleno prostřednictvím metody STEAM, která zajišťuje velice snadné trávení. Z tohoto pohledu lze narazit na několik typů přípravků Chlorelly pyrenoidosy, které se liší svojí čistotou a mají podobu tablet.

Vitamínové složení

Zelené vitamínyPakliže bychom měli vypíchnout ty nejvíce zastoupené a nejzásadnější látky v každém ze jmenovaných produktů, dochází taktéž k poměrně výrazným rozdílům.

Chlorella pyrenoidosa je obecně známá tím, že je výraznou zásobárnou vitamínu K, ale také kyseliny pantotenové, fosforu nebo tryptofanu. Obsahuje účinný a efektivní růstový faktor CGF, který se stará o řádnou regeneraci organismu. Ta může v mnohých případech dokonce zastavit rozrůstání některých zdravotních onemocnění.

I když má Spirulina platensis obdobné účinky, tyto výše zmíněné látky v podstatě neobsahuje. Její dominantou je spíše fykocyanin, který ocení hlavně lidé s chudokrevností napomáhá krvetvorbě přímo z kostní dřeně. Zároveň posiluje vitalitu a pozitivně se podílí také na růstu svalové hmoty.

Z těchto uvedených fakt je tedy více, než patrné, že Chlorella pyrenoidosa bude ideálním doplňkem hlavně při regeneraci, dezinfekci a čištění střev, kdežto Spirulina platensis najde své uplatnění při posílení imunity, budování postavy nebo u nejrůznějších typů diet. I přes tyto rozdílnosti mají oba extrakty ještě něco společného.

Hubí infekce a viry v těle člověka, koordinují hladinu cukru a pozitivně působí na krevní tlak. Tedy dokonalé posilování fyzického i psychického stavu.

Kombinace Chlorelly pyrenoidosy a Spiruliny platensis

Ze zdravotního hlediska není vyloučena ani kombinace obou preparátů najednou, ba co více, mnohdy je to dokonce doporučováno, protože lidé jsou na základě svých životních zvyklostí různí a trpí odlišnými problémy, v čemž jim může pomoci právě efektivní kombinace Chlorelly pyrenoidosy a Spiruliny platensis.

V obou dvou případech jde o ryze přírodní extrakty, které jsou svým složením zcela bez závad a nehrozí tak ani žádné alergické reakce. I proto je Chlorella pyrenoidosa, potažmo Spirulina platensis vhodná jak pro lidi ve středním věku, tak pro děti, důchodce nebo těhotné ženy. Účinky obou látek jsou totiž životadárné a ve své podstatě i potřebné.

Pokud tedy nepreferujeme dokonalý životní styl, nemáme dostatek pohybu a perfektně vyvářenou stravu, volme určitě Chlorellu pyrenoidosu a/nebo Spirulinu platensis.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz