Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

26. 11. 2016

Na co si dát pozor, při výběru zelených potravin - mladého ječmene, chlorelly a spiruliny?

Na co si dát pozor, při výběru zelených potravin - mladého ječmene, chlorelly a spiruliny?

O zelených potravinách, tedy mladém ječmeni, chlorelle a spirulině jste už asi slyšeli. Vždyť právě zájem o tyto potraviny svědčí o jejich oblibě. Avšak, jak si vybrat ty nejlepší zelené potraviny z široké palety výrobků? Nač si dát pozor, při jejich rozlišování? Proč se zajímat o informace uvedené na etiketě či stránkách výrobce? Na tyto i další otázky dostanete odpověď v tomto článku.

O mladém ječmeni, chlorelle a spirulině se říká, že to jsou potraviny plné energie, slunce, vitality a zdraví. Obsah vitamínů, minerálů, enzymů či aminokyselin v zelených potravinách je předurčuje nejenom k boji s civilizačními nemocemi, ale také jako pomocníky při obnovení našeho poničeného zdraví.

Stabilizátory, barviva, plniva či pojiva snižují kvalitu zelených potravin!

Mladý ječmenMladý ječmen je znám svými antioxidačními účinky. Díky enzymaticky aktivním látkám zlepšuje i činnost našich střev a zabraňuje stárnutí našeho organismu. Naproti tomu chlorella pyrenoidosa se nejčastěji používá k detoxikaci našeho těla, přičemž ovlivňuje i naší střevní mikroflóru a ničí toxiny v těle. Spirulina, která je velkým zdrojem bílkovin, nás ochraňuje před nebezpečnými bakteriemi, plísněmi a kvasinkami. Spirulinu využijeme i při redukčních dietách a při posilování našeho imunitního systému.

Účinnost zelených potravin se však rapidně snižuje, jestliže jsou pěstovány, zpracovávány či skladovány v nevhodných podmínkách. Jakékoliv přidané stabilizátory, plniva, barviva nebo pojiva ničí podstatu zelených potravin jakožto čistě přírodních produktů.

Červený vykřičníkNa co si dát pozor, při výběru zelených potravin:

  • Na zemi původu
  • Na způsob pěstování zelených potravin
  • Na jejich zpracování, sušení a skladování
  • Na záruku kvality
  • Na skutečné složení výrobků

 

Zelené potraviny potřebují ke svému růstu dostatek světla, tepla či kvalitní a nezávadné vody. Čím více slunečního záření obdrží, tím budou kvalitnější. Je tak jasné, že země původu je jedním z důležitých kritérií při výběru zelených potravin.

Způsob pěstování zvyšuje hodnotu mladého ječmene, chlorelly i spiruliny

Mladý ječmen se pěstuje v severoamerickém Utahu, konkrétně v místech vyschlých sladkovodních jezer, kde nalezneme půdu plnou živin a minerálů. Hloubkové minerální vrty sloužící pro zalévání mladého ječmene zvyšují přidanou hodnotu tohoto místa. Chlorellu a spirulinu spojuje jejich závislost na co nejdelším slunečním svitu. Není proto divu, že rovníkové oblasti jsou domovem této sinice a řasy. Nejlepším místem pro jejich pěstování se stal Tchaj-wan. Přestože se zelené potraviny pěstují i v dalších oblastech, obsah živin se s délkou intenzity slunečního záření snižuje. A jen dodám, ostrov Hainan není Tchaj-wan, ale Čína.

Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis

Asi nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje o kvalitě zelených potravin, je způsob jejich zpracování, sušení a skladování. Listy mladého ječmene jsou pokoseny, umyty a vylisovány. Díky vakuovým sušičkám a nízké teplotě sušení nedochází ke ztrátě výživových hodnot. Vzniklá sypká směs zůstává enzymaticky aktivní i nadále.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Naopak využití unikátní technologie sprejových sušiček zbavuje chlorellu pyrenoidosu přebytečné vlhkosti. Výhodou je i fakt, že chlorella může být tzv. dezintegrována, což znamená, že dojde k narušení obalu jejího jádra. Pozitivem dezintegrace chlorelly se stává její lepší vstřebatelnost v našem těle. Všechny zelené potraviny bychom měli uchovávat v uzavřených nádobách či obalech, aby nedocházelo k oxidaci. Pro uchovávání zelených potravin bychom měli volit takové nádoby, které budou neprůsvitné a vyrobené z plastu, dřeva či skla. Naopak kovové nádoby nejsou vhodné. Musíme se zároveň zaměřit na teplotu uchovávaných potravin. Ta by totiž neměla přesáhnout 30°C.

Vodítkem pro kontrolu jakosti mohou být certifikáty kvality zelených potravin

Zvláště u zelených potravin je mimořádně důležité, aby neobsahovaly žádná plniva, barviva či pojiva. Jakékoliv konzervanty a stabilizátory snižují hodnotu produktu. Někteří výrobci zelených potravin, kteří nevyužívají šetrných a nákladných postupů zpracování, jsou nuceni do svých výrobků přidávat například maltodextrin nebo uhličitan vápenatý. Nižší cena výrobku tak bohužel snižuje i kvalitu a jakost zelených potravin.

SlevyPraktiky zaměňování výrobků využívají s oblibou kupříkladu slevové servery, jež nabízejí zelené potraviny za naprosto nereálné ceny. Lépe řečeno, běžné ceny těchto výrobků neodpovídají skutečnosti. Důsledná kontrola země původu, kvality zpracování či certifikace by v těchto případech měla být samozřejmostí.

Zvýšený pozor musíme dávat též na označení výrobku. Je totiž velký rozdíl, kupujeme-li například tzv. drcenou trávu nebo sušenou šťávu z mladého ječmene. Přestože drcená tráva vypadá a voní podobně jako ječmenná šťáva, chuť je diametrálně odlišná. Chuť ječmenné šťávy je svěží a naopak sušená tráva je mdlá a nevýrazná. To vše samozřejmě souvisí i s konečnou cenou výrobku. Tzv. "seno" neboli drcená tráva je cenově levnější, oproti kvalitnější šťávě z mladého ječmene. Šetrné, pracné a jedinečné zpracovávání ječmenné šťávy představuje rozdíl, které naše tělo ocení.

100% TOP QualityKvalitní zelené potraviny jste právě našli!

Mladý ječmen Aktif, Chlorella Aktif a Spirulinu platensis Aktif dostanete v té nejvyšší kvalitě. Zpracování pomocí ručních lisů nebo sprejových a vakuových sušiček představuje samozřejmost. Taktéž nepoužíváme žádná plniva, stabilizátory, pojiva či barviva. Naše zelené potraviny prošly certifikací potravinářské kvality.

 

Šetřit na našem zdraví se nevyplácí! Nakupujme kvalitní a skutečně přírodní zelené potraviny!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!