Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Na co si dát pozor, při výběru zelených potravin - mladého ječmene, chlorelly a spiruliny?
26.11.2016

Na co si dát pozor, při výběru zelených potravin - mladého ječmene, chlorelly a spiruliny?

Na co si dát pozor, při výběru zelených potravin - mladého ječmene, chlorelly a spiruliny?

O zelených potravinách, tedy mladém ječmeni, chlorelle a spirulině jste už asi slyšeli. Vždyť právě zájem o tyto potraviny svědčí o jejich oblibě. Avšak, jak si vybrat ty nejlepší zelené potraviny z široké palety výrobků? Nač si dát pozor, při jejich rozlišování? Proč se zajímat o informace uvedené na etiketě či stránkách výrobce? Na tyto i další otázky dostanete odpověď v tomto článku.

O mladém ječmeni, chlorelle a spirulině se říká, že to jsou potraviny plné energie, slunce, vitality a zdraví. Obsah vitamínů, minerálů, enzymů či aminokyselin v zelených potravinách je předurčuje nejenom k boji s civilizačními nemocemi, ale také jako pomocníky při obnovení našeho poničeného zdraví.

Stabilizátory, barviva, plniva či pojiva snižují kvalitu zelených potravin!

Mladý ječmenMladý ječmen je znám svými antioxidačními účinky. Díky enzymaticky aktivním látkám zlepšuje i činnost našich střev a zabraňuje stárnutí našeho organismu. Naproti tomu chlorella pyrenoidosa se nejčastěji používá k detoxikaci našeho těla, přičemž ovlivňuje i naší střevní mikroflóru a ničí toxiny v těle. Spirulina, která je velkým zdrojem bílkovin, nás ochraňuje před nebezpečnými bakteriemi, plísněmi a kvasinkami. Spirulinu využijeme i při redukčních dietách a při posilování našeho imunitního systému.

Účinnost zelených potravin se však rapidně snižuje, jestliže jsou pěstovány, zpracovávány či skladovány v nevhodných podmínkách. Jakékoliv přidané stabilizátory, plniva, barviva nebo pojiva ničí podstatu zelených potravin jakožto čistě přírodních produktů.

Červený vykřičníkNa co si dát pozor, při výběru zelených potravin:

  • Na zemi původu
  • Na způsob pěstování zelených potravin
  • Na jejich zpracování, sušení a skladování
  • Na záruku kvality
  • Na skutečné složení výrobků

 

Zelené potraviny potřebují ke svému růstu dostatek světla, tepla či kvalitní a nezávadné vody. Čím více slunečního záření obdrží, tím budou kvalitnější. Je tak jasné, že země původu je jedním z důležitých kritérií při výběru zelených potravin.

Způsob pěstování zvyšuje hodnotu mladého ječmene, chlorelly i spiruliny

Nejkvalitnější Mladý ječmen se pěstuje v severoamerickém Utahu, konkrétně v místech vyschlých sladkovodních jezer, kde nalezneme půdu plnou živin a minerálů. Hloubkové minerální vrty sloužící pro zalévání mladého ječmene zvyšují přidanou hodnotu tohoto místa.

Chlorellu a spirulinu spojuje jejich závislost na co nejdelším slunečním svitu. Není proto divu, že rovníkové oblasti jsou domovem této sinice a řasy. Nejlepším místem pro jejich pěstování se stal Tchaj-wan. Přestože se zelené potraviny pěstují i v dalších oblastech, obsah živin se s délkou intenzity slunečního záření snižuje. A jen dodám, ostrov Hainan není Tchaj-wan, ale Čína.

Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis

Asi nejdůležitějším faktorem, který rozhoduje o kvalitě zelených potravin, je způsob jejich zpracování, sušení a skladování. Listy mladého ječmene jsou pokoseny, umyty a vylisovány. Díky vakuovým sušičkám a nízké teplotě sušení nedochází ke ztrátě výživových hodnot. Vzniklá sypká směs zůstává enzymaticky aktivní i nadále.

Na videu níže můžete vidět rozdíl mezi "pravým" mladým ječmenem a "napodobeninou" mladého ječmen. Napodobenina je vždy daleko světlejší, protože nejde o šťávu, ale usušenou celou rostlinku a rozemletou na prach.


Naopak využití unikátní technologie sprejových sušiček zbavuje chlorellu pyrenoidosu přebytečné vlhkosti. Výhodou je i fakt, že chlorella může být tzv. dezintegrována, což znamená, že dojde k narušení obalu jejího jádra. Pozitivem dezintegrace chlorelly se stává její lepší vstřebatelnost v našem těle. Všechny zelené potraviny bychom měli uchovávat v uzavřených nádobách či obalech, aby nedocházelo k oxidaci. Pro uchovávání zelených potravin bychom měli volit takové nádoby, které budou neprůsvitné a vyrobené z plastu, dřeva či skla. Naopak kovové nádoby nejsou vhodné. Musíme se zároveň zaměřit na teplotu uchovávaných potravin. Ta by totiž neměla přesáhnout 30°C.

Na videu níže můžete vidět rozdíl mezi "čistou" chlorellou a chlorellou s pojivy, plnivy atd.  Rozdíl je jasně patrný.

A ještě pro úplnost přidáme i Spirulinové video.


Vodítkem pro kontrolu jakosti mohou být certifikáty kvality zelených potravin

Zvláště u zelených potravin je mimořádně důležité, aby neobsahovaly žádná plniva, barviva či pojiva. Jakékoliv konzervanty a stabilizátory snižují hodnotu produktu. Někteří výrobci zelených potravin, kteří nevyužívají šetrných a nákladných postupů zpracování, jsou nuceni do svých výrobků přidávat například maltodextrin nebo uhličitan vápenatý. Nižší cena výrobku tak bohužel snižuje i kvalitu a jakost zelených potravin.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

SlevyPraktiky zaměňování výrobků využívají s oblibou kupříkladu slevové servery, jež nabízejí zelené potraviny za naprosto nereálné ceny. Lépe řečeno, běžné ceny těchto výrobků neodpovídají skutečnosti. Důsledná kontrola země původu, kvality zpracování či certifikace by v těchto případech měla být samozřejmostí.

Zvýšený pozor musíme dávat též na označení výrobku. Je totiž velký rozdíl, kupujeme-li například tzv. drcenou trávu nebo sušenou šťávu z mladého ječmene. Přestože drcená tráva vypadá a voní podobně jako ječmenná šťáva, chuť je diametrálně odlišná. Chuť ječmenné šťávy je svěží a naopak sušená tráva je mdlá a nevýrazná. To vše samozřejmě souvisí i s konečnou cenou výrobku. Tzv. "seno" neboli drcená tráva je cenově levnější, oproti kvalitnější šťávě z mladého ječmene, jak jte mohli vidět ve videu výše. Šetrné, pracné a jedinečné zpracovávání ječmenné šťávy představuje rozdíl, které naše tělo ocení.

100% TOP QualityKvalitní zelené potraviny jste právě našli!

Mladý ječmen Aktif, Chlorella Aktif a Spirulinu platensis Aktif dostanete v té nejvyšší kvalitě. Zpracování pomocí ručních lisů nebo sprejových a vakuových sušiček představuje samozřejmost. Taktéž nepoužíváme žádná plniva, stabilizátory, pojiva či barviva. Naše zelené potraviny prošly certifikací potravinářské kvality.

Šetřit na našem zdraví se nevyplácí! Nakupujme kvalitní a skutečně přírodní zelené potraviny!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz