Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022

Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře

Hemoroidy

Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní onemocnění, které nám znepříjemňuje život. V dnešním článku si představíme pětici tipů, jak bojovat s hemoroidy, abychom nemuseli navštívit lékaře.

O mnohých věcech, vlastnostech nebo třeba potravinách se říká, že jsou staré skoro jako lidstvo samo. V některých případech to platí také u nemocí. S trochou nadsázky bychom mohli říci, že jakmile jsme se naučili sedět, objevily se hemoroidy. První zmínka o hemoroidech pochází již z roku 1700 před Kristem, kdy je na egyptském papyru uchován recept na mast proti hemoroidům. O způsobech léčby tohoto onemocnění hovoří i sám Hippokrates. Zmínky o hemoroidech nacházíme také v Bibli, nebo ve spisech starověkého lékaře Galéna.

hemoroidyHemoroidy, někdy česky označované také jako hemeroidy či zlatá žíla, jde poměrně snadno poznat podle charakteristických znaků. Nejčastěji si stěžujeme na pálení, svědění a bolest konečníku, zánět nebo krvácení. Dlouhodobé krvácení bychom neměli podceňovat, neboť může být taktéž příznakem nádorů tlustého střeva. V takovém případě musíme vyhledat lékaře.

Více než dvě třetiny dospělých v průběhu života onemocní hemoroidy

Při základní charakteristice tohoto onemocnění bychom měli ještě zmínit, že existují dva druhy hemoroidů. Jedná se o tzv. vnitřní a vnější hemoroidy. Obecně lze říci, že vnější, viditelné hemoroidy jsou velmi bolestivé a vnitřní mnohdy ani necítíme. Nepříjemnosti nastanou ve chvíli, kdy musíme s vyhřeznutím navštívit lékaře.

Jaké jsou hlavní příčiny vzniku tohoto nepříjemného onemocnění? I když přesné příčiny vzniku hemoroidů lékařům nejsou ještě úplně známy, rozhodně víme, že mezi rizikové faktory řadíme nesprávnou životosprávu, sedavý způsob života, poruchy vyprazdňování, nadváhu, nedostatečný příjem tekutin, nebo vysoký krevní tlak. V některých případech je pak na vině také dědičnost.
Před tím, než navštívíme lékaře, který nám s největší pravděpodobností doporučí operační zákrok, můžeme si pomoci sami. Zde je pětice tipů, jak nám s léčbou hemoroidů pomůže příroda.

1. Zbavme se zácpy

Zelené potraviny, Ječmen Aktif a Chlorella AktifPrávě zácpa může být jednou z příčin hemoroidů. Důsledkem zácpy vzniká v žilkách kolem konečníku velký tlak, jehož důsledkem je roztahování těchto žil. Vznik hemoroidů tak na sebe nenechá dlouho čekat. Již v předešlých větách jsme si uvedli, že právě strava je podstatným faktorem ke zlepšení našich problémů s hemoroidy.

S peristaltikou neboli rytmickým pohybem trávicí soustavy, který je nesmírně důležitý pro naše střeva, nám mohou pomoci zelené potraviny. Při léčbě zácpy využijeme sílu mladého Ječmene Aktif, nebo Chlorelly Aktif. Nesmíme zapomenout ani na chlorofyl, v zelených potravinách obsažený, jehož blahodárné účinky nám pomohou překonat záněty a regenerovat sliznice.

2. Pitný režim

pitný režimKromě nedostatku vlákniny v přijímaných potravinách stojí za vznikem hemoroidů i nekvalitní pitný režim. Pociťujeme-li první příznaky vzniku tohoto onemocnění, měli bychom zvýšit příjem tekutin na nejméně 2 litry denně. Je nutné zároveň zmínit, že tekutinami jsou v tomto případě myšleny především bylinné čaje, nebo obyčejná voda. Naopak bychom měli omezit pití alkoholu, kávy a kofeinových nápojů, černého čaje či kakaa.

Bylinkové čaje, například ty z květů měsíčku lékařského, kořene pampelišky, řebříčkové nati či listu kopřivy nám mohou pomoci se zpevněním cévních stěn, což je u hemoroidů mimořádně důležité.

 

3. Pravidelný pohyb

pravidelný pohybPrevence představuje jednu z důležitých vlastností, jak zabráníme vzniku hemoroidů. Obavy z toho, že pravidelný pohyb nezvládnete, hoďte za hlavu. Pravidelným pohybem myslíme příjemnou procházku, nebo jógu. Zařadíme-li do svého života dávku plavání, naše tělo nám poděkuje.

Věděli jste, že právě pomocí jógy můžeme posilovat svaly a svěrače konečníku? Díky těmto cvikům zabráníme vzniku nových hemeroidů a dokonce zlepšíme i své dýchání. Pojďme to zkusit!

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

4. Dubovka aneb babské rady fungují

babské rady, babka kořenářkaDubová kůra je prastarým lékem proti hemoroidům, který znaly již naše prababičky. A možná i jejich prababičky. Z dubové kůry si snadno připravíme sedací koupele, které nám zvláště pomohou od bolesti a pálení. Dubovou kůru, kterou koupíme také ve formě mastí či gelů, využijeme zvláště v případě vnitřních hemoroidů, neboť má stahovací účinek. Kromě dubové kůry v domácích lékárnách našich předků objevujeme také přírodní léky vyrobené z muškátového oříšku, heřmánku, hadího kořene, kostivalu či jitrocele.

 

 

 

5. Masti a oleje

léčivé masti, léčivé olejePřírodní gely a esenciální oleje jsou vhodnou alternativou k běžně používaným lékům. Již výše jsme si připomněli blahodárné účinky kostivalu lékařského, jehož léčivých účinků odpradávna využíváme k hojení zánětů, vředů i hemeroidů. K rychlé regeneraci buněk a zdravému cévnímu systému zase přispějí oleje, třeba lněný, měsíčkový i ostropestřecový.

To je jen malý výčet toho, co všechno můžeme udělat pro své každodenní zdraví, abychom zabránili vzniku nepříjemných hemoroidů.

 

 

Nyní již víte, jak zatočit s hemoroidy jednou pro vždy! Dejte šanci přírodě v podobě zelených potravin Ječmene Aktif a Chlorelly Aktif a uvidíte, že vám za to vaše tělo poděkuje. Kvalitní potraviny jsou prvním krokem k léčbě.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz