- Štítky blogu
- chlorella aktif
- ječmen aktif
- aminokyseliny
- praktické zkušenosti se zelenými potravinami
- spirulina aktif
- vitamíny
- onemocnění
- chlorofyl
- detoxikace
- chlorella ginkgo aktif
- pro zajímavost
- enzymy
- serotonin
- chlorella růstový faktor
- hubnutí
- melatonin
- překyselení organizmu
- pitný režim
- významné osobnosti
- feoforbidy
- těhotenství
- pro sportovce
- cholesterol
- tongkat ali aktif
- chlorellin
- roztroušená skleróza
- deprese
- vláknina
- vysoký krevní tlak
- premenstruační syndrom
- klimakterium
- interferony
- rakovina
- pro děti
- neplodnost
- diabetes mellitus
- dna
- migréna
- pro zvířata
- borelióza
- fytonutrienty
- akné
- kojení
- spáleniny
- fykocyanin
- antioxidanty
- popáleniny



- Úvod
- Zajímavosti o zelených potravinách
- Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní onemocnění, které nám znepříjemňuje život. V dnešním článku si představíme pětici tipů, jak bojovat s hemoroidy, abychom nemuseli navštívit lékaře.
O mnohých věcech, vlastnostech nebo třeba potravinách se říká, že jsou staré skoro jako lidstvo samo. V některých případech to platí také u nemocí. S trochou nadsázky bychom mohli říci, že jakmile jsme se naučili sedět, objevily se hemoroidy. První zmínka o hemoroidech pochází již z roku 1700 před Kristem, kdy je na egyptském papyru uchován recept na mast proti hemoroidům. O způsobech léčby tohoto onemocnění hovoří i sám Hippokrates. Zmínky o hemoroidech nacházíme také v Bibli, nebo ve spisech starověkého lékaře Galéna.
Hemoroidy, někdy česky označované také jako hemeroidy či zlatá žíla, jde poměrně snadno poznat podle charakteristických znaků. Nejčastěji si stěžujeme na pálení, svědění a bolest konečníku, zánět nebo krvácení. Dlouhodobé krvácení bychom neměli podceňovat, neboť může být taktéž příznakem nádorů tlustého střeva. V takovém případě musíme vyhledat lékaře.
Více než dvě třetiny dospělých v průběhu života onemocní hemoroidy
Při základní charakteristice tohoto onemocnění bychom měli ještě zmínit, že existují dva druhy hemoroidů. Jedná se o tzv. vnitřní a vnější hemoroidy. Obecně lze říci, že vnější, viditelné hemoroidy jsou velmi bolestivé a vnitřní mnohdy ani necítíme. Nepříjemnosti nastanou ve chvíli, kdy musíme s vyhřeznutím navštívit lékaře.
Jaké jsou hlavní příčiny vzniku tohoto nepříjemného onemocnění? I když přesné příčiny vzniku hemoroidů lékařům nejsou ještě úplně známy, rozhodně víme, že mezi rizikové faktory řadíme nesprávnou životosprávu, sedavý způsob života, poruchy vyprazdňování, nadváhu, nedostatečný příjem tekutin, nebo vysoký krevní tlak. V některých případech je pak na vině také dědičnost.
Před tím, než navštívíme lékaře, který nám s největší pravděpodobností doporučí operační zákrok, můžeme si pomoci sami. Zde je pětice tipů, jak nám s léčbou hemoroidů pomůže příroda.
1. Zbavme se zácpy
Právě zácpa může být jednou z příčin hemoroidů. Důsledkem zácpy vzniká v žilkách kolem konečníku velký tlak, jehož důsledkem je roztahování těchto žil. Vznik hemoroidů tak na sebe nenechá dlouho čekat. Již v předešlých větách jsme si uvedli, že právě strava je podstatným faktorem ke zlepšení našich problémů s hemoroidy.
S peristaltikou neboli rytmickým pohybem trávicí soustavy, který je nesmírně důležitý pro naše střeva, nám mohou pomoci zelené potraviny. Při léčbě zácpy využijeme sílu mladého Ječmene Aktif, nebo Chlorelly Aktif. Nesmíme zapomenout ani na chlorofyl, v zelených potravinách obsažený, jehož blahodárné účinky nám pomohou překonat záněty a regenerovat sliznice.
2. Pitný režim
Kromě nedostatku vlákniny v přijímaných potravinách stojí za vznikem hemoroidů i nekvalitní pitný režim. Pociťujeme-li první příznaky vzniku tohoto onemocnění, měli bychom zvýšit příjem tekutin na nejméně 2 litry denně. Je nutné zároveň zmínit, že tekutinami jsou v tomto případě myšleny především bylinné čaje, nebo obyčejná voda. Naopak bychom měli omezit pití alkoholu, kávy a kofeinových nápojů, černého čaje či kakaa.
Bylinkové čaje, například ty z květů měsíčku lékařského, kořene pampelišky, řebříčkové nati či listu kopřivy nám mohou pomoci se zpevněním cévních stěn, což je u hemoroidů mimořádně důležité.
3. Pravidelný pohyb
Prevence představuje jednu z důležitých vlastností, jak zabráníme vzniku hemoroidů. Obavy z toho, že pravidelný pohyb nezvládnete, hoďte za hlavu. Pravidelným pohybem myslíme příjemnou procházku, nebo jógu. Zařadíme-li do svého života dávku plavání, naše tělo nám poděkuje.
Věděli jste, že právě pomocí jógy můžeme posilovat svaly a svěrače konečníku? Díky těmto cvikům zabráníme vzniku nových hemeroidů a dokonce zlepšíme i své dýchání. Pojďme to zkusit!
Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:
4. Dubovka aneb babské rady fungují
Dubová kůra je prastarým lékem proti hemoroidům, který znaly již naše prababičky. A možná i jejich prababičky. Z dubové kůry si snadno připravíme sedací koupele, které nám zvláště pomohou od bolesti a pálení. Dubovou kůru, kterou koupíme také ve formě mastí či gelů, využijeme zvláště v případě vnitřních hemoroidů, neboť má stahovací účinek. Kromě dubové kůry v domácích lékárnách našich předků objevujeme také přírodní léky vyrobené z muškátového oříšku, heřmánku, hadího kořene, kostivalu či jitrocele.
5. Masti a oleje
Přírodní gely a esenciální oleje jsou vhodnou alternativou k běžně používaným lékům. Již výše jsme si připomněli blahodárné účinky kostivalu lékařského, jehož léčivých účinků odpradávna využíváme k hojení zánětů, vředů i hemeroidů. K rychlé regeneraci buněk a zdravému cévnímu systému zase přispějí oleje, třeba lněný, měsíčkový i ostropestřecový.
To je jen malý výčet toho, co všechno můžeme udělat pro své každodenní zdraví, abychom zabránili vzniku nepříjemných hemoroidů.
Nyní již víte, jak zatočit s hemoroidy jednou pro vždy! Dejte šanci přírodě v podobě zelených potravin Ječmene Aktif a Chlorelly Aktif a uvidíte, že vám za to vaše tělo poděkuje. Kvalitní potraviny jsou prvním krokem k léčbě.
Petr Hornišer
Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.