Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, BórZelený obchod už je taky na sociální síti Instagram23.10.2019 Pro ty co nejraději koukají na fotky, tak pro ně máme nově Instagram. Začínáme, přidejte se! Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie15.9.2019 Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali.Tongkat Ali Aktif 100:1 - Nový produkt v nabídce14.9.2019 Podporuje produkci testosteronu, dlouhověkost, vitalitu, vnitřní sílu, odolnost, sexuální touhu, výdrž, energii a psychickou pohodu. Jak účinně bojovat s nebezpečím volných radikálů v našem těle?8.8.2019 Volné radikály. Už jsme o nich slyšeli. Nejrůznější informace o volných radikálech se na nás valí z médií, z tisku, z televize... Chlorellin - Přírodní antibiotikum vyvinuté přírodou9.7.2019 Ovšem Chlorella pyrenoidosa se může pochlubit i jednou velice příjemnou vlastností...

 

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP. Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS. Platba platební kartou a on-line bankovními převody. Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay
Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

07. 12. 2014

Co znamená zelená barva, která je tak typická pro zelené potraviny?

Co znamená zelená barva, která je tak typická pro zelené potraviny?

Barva měsíce: zelená

Co zelená barva znamená? Když přemýšlíme o barvách (ohledně oblečení nebo výzdoby), máme sklon zužovat naši pozornost pouze na naše osobní preference. Naše barva ukazuje zónu našeho pohodlí.

"Miluji tuto barvu, tak všechny místnosti budou vymalovány mým oblíbeným odstínem fuschie!"

Předtím, než si pro svůj domov vybereme ze vzorníku, zvažme nejdřív výzkum barev. Rozdílné barvy podněcují rozdílné emoce - vyvolávají pocit uvolněnosti, vášnivé reakce, na druhou stranu jsou barvy, které vyvolávají podrážděnost a hněv.

Zelená je velice populární - co ta barva ale znamená?

Zelená je obyčejná "oblíbená" barva obou pohlaví. Dokonce je to druhá nejoblíbenější barva na světě. Je považována za neutrální vzhledem k tomu, že je jak teplá (díky modrým tónům), tak zároveň "cool" (díky žlutým tónům). Stimuluje tak rovnováhu našich myšlenek a emocí, když se na ní podíváme. Z tohoto důvodu i mnoho realitních kanceláří doporučuje užití zelené, pokud uvažujeme o prodeji domu.

Je to nejjednodušší prvek v barevném spektru, pro lidské oko nejjednodušší k vizualizaci. Můžeme se na zelenou dívat dlouhou dobu, protože dlouhodobé vystavení zelené nezpůsobuje stres nebo oční napětí, i když nás po určité době může trochu uspat.

Přesycení zelenou bylo prokázáno a ukázalo, že zelená vyvolává pocit lenosti nebo pocit přílišné uvolněnosti. Mnoho vězení a zařízení pro duševně choré proto používá zelenou barvu, aby vězni a pacienti byli klidnější.

Citově, zelená barva nejvíce převládá v přírodě a inspiruje pocity klidu, harmonie a pohody. Vědci zabývající se psychologií barev zjistili, že zelená barva uklidňuje příznaky spojené s depresí a úzkostí. Několik studií také zjistilo, že se pacienti rychleji hojí v pokojích, které jsou vybaveny tímto neutrálním tónem a jsou také hlášeny menší bolesti během zotavování.

Zelené pastleky

Zelená barva znamená produktivitu!

Zelená motivuje a posiluje kreativitu, a tak zvýraznit náš pracovní prostor nebo studio jen několika tóny je skvělý způsob, jak rozproudit naši fantazii!

Nejtmavší odstíny zelené jsou spojeny s penězi a úspěchem, použitím odstínů zelené v podnikatelském prostředí uvolňujeme potenciální klienty. Průzkum trhu ukazuje, že klienti vyhledávají obchody, které využívají zeleně ve svém stylu. Jeden náhodný průzkum ukázal, že když pracujeme v "zeleně" tématizovaných společnostech, tak jsme v práci spokojenější a produktivnější.

Hlavně se musíme vyhnout odstínům zelené, která jde do žlutých tónů, protože ta nám připomíná nemoc nebo onemocnění. To rozhodně není atmosféra jakou hledáme, když chceme, aby se k nám naši hosté znovu vrátili!

Zelená barva obecně znamená klid, kreativitu a omlazení. Vynikající volbou na příští týden je tedy vrhnout se na DIY a doplnit svůj domov nebo své pracoviště zelenou!


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Top 10 nejlepších zelených potravin

Ujistěme se, že v našem jídelníčku nechybí zelená, protože je extrémně zdravá!

Ječmen a Chlorellajsou baleny s fytoživinami, které jsou bohaté na minerály a dodávají tělu mnoho životně důležitých živin jako je vápník, hořčík, draslík a mnoho vitamínů, včetně vitamínu C, K, E a B. Dále obsahují omega-3 mastné kyseliny, které mají zásadní význam pro všechny tělesné funkce a chrání před onemocnněím srdce snížením škodlivého cholesterolu.

Tyto potraviny jsou bohaté na antioxidanty a mohou být přidány do koktejlů nebo krémů, pokud je nejíte samotné! Zde je seznam našich 10 oblíbených zelených potravin:

  • pažitka
  • avocado
  • chlorella
  • mořský fytoplankton
  • spirulina
  • listová zelenina
  • wakame
  • mladý ječmen
  • kale
  • špenát

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!