Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Co znamená zelená barva, která je tak typická pro zelené potraviny?
07.12.2014

Co znamená zelená barva, která je tak typická pro zelené potraviny?

Co znamená zelená barva, která je tak typická pro zelené potraviny?

Barva měsíce: zelená

Co zelená barva znamená? Když přemýšlíme o barvách (ohledně oblečení nebo výzdoby), máme sklon zužovat naši pozornost pouze na naše osobní preference. Naše barva ukazuje zónu našeho pohodlí.

"Miluji tuto barvu, tak všechny místnosti budou vymalovány mým oblíbeným odstínem fuschie!"

Předtím, než si pro svůj domov vybereme ze vzorníku, zvažme nejdřív výzkum barev. Rozdílné barvy podněcují rozdílné emoce - vyvolávají pocit uvolněnosti, vášnivé reakce, na druhou stranu jsou barvy, které vyvolávají podrážděnost a hněv.

Zelená je velice populární - co ta barva ale znamená?

Zelená je obyčejná "oblíbená" barva obou pohlaví. Dokonce je to druhá nejoblíbenější barva na světě. Je považována za neutrální vzhledem k tomu, že je jak teplá (díky modrým tónům), tak zároveň "cool" (díky žlutým tónům). Stimuluje tak rovnováhu našich myšlenek a emocí, když se na ní podíváme. Z tohoto důvodu i mnoho realitních kanceláří doporučuje užití zelené, pokud uvažujeme o prodeji domu.

Je to nejjednodušší prvek v barevném spektru, pro lidské oko nejjednodušší k vizualizaci. Můžeme se na zelenou dívat dlouhou dobu, protože dlouhodobé vystavení zelené nezpůsobuje stres nebo oční napětí, i když nás po určité době může trochu uspat.

Přesycení zelenou bylo prokázáno a ukázalo, že zelená vyvolává pocit lenosti nebo pocit přílišné uvolněnosti. Mnoho vězení a zařízení pro duševně choré proto používá zelenou barvu, aby vězni a pacienti byli klidnější.

Citově, zelená barva nejvíce převládá v přírodě a inspiruje pocity klidu, harmonie a pohody. Vědci zabývající se psychologií barev zjistili, že zelená barva uklidňuje příznaky spojené s depresí a úzkostí. Několik studií také zjistilo, že se pacienti rychleji hojí v pokojích, které jsou vybaveny tímto neutrálním tónem a jsou také hlášeny menší bolesti během zotavování.

Zelené pastleky

Zelená barva znamená produktivitu!

Zelená motivuje a posiluje kreativitu, a tak zvýraznit náš pracovní prostor nebo studio jen několika tóny je skvělý způsob, jak rozproudit naši fantazii!

Nejtmavší odstíny zelené jsou spojeny s penězi a úspěchem, použitím odstínů zelené v podnikatelském prostředí uvolňujeme potenciální klienty. Průzkum trhu ukazuje, že klienti vyhledávají obchody, které využívají zeleně ve svém stylu. Jeden náhodný průzkum ukázal, že když pracujeme v "zeleně" tématizovaných společnostech, tak jsme v práci spokojenější a produktivnější.

Hlavně se musíme vyhnout odstínům zelené, která jde do žlutých tónů, protože ta nám připomíná nemoc nebo onemocnění. To rozhodně není atmosféra jakou hledáme, když chceme, aby se k nám naši hosté znovu vrátili!

Zelená barva obecně znamená klid, kreativitu a omlazení. Vynikající volbou na příští týden je tedy vrhnout se na DIY a doplnit svůj domov nebo své pracoviště zelenou!

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Top 10 nejlepších zelených potravin

Ujistěme se, že v našem jídelníčku nechybí zelená, protože je extrémně zdravá!

Ječmen a Chlorellajsou baleny s fytoživinami, které jsou bohaté na minerály a dodávají tělu mnoho životně důležitých živin jako je vápník, hořčík, draslík a mnoho vitamínů, včetně vitamínu C, K, E a B. Dále obsahují omega-3 mastné kyseliny, které mají zásadní význam pro všechny tělesné funkce a chrání před onemocnněím srdce snížením škodlivého cholesterolu.

Tyto potraviny jsou bohaté na antioxidanty a mohou být přidány do koktejlů nebo krémů, pokud je nejíte samotné! Zde je seznam našich 10 oblíbených zelených potravin:

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz