Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

02. 04. 2015

Zelená lékárna - zelené potraviny jako přírodní medikamenty

Zelená lékárna - zelené potraviny jako přírodní medikamenty

Na světě stále víc a víc lidí trpí různými nemocemi. I přesto, že víme, jak se máme správně stravovat, trpí nás stále víc v lepším případě zažívacími potížemi, v horším případě cukrovkou, srdečními chorobami, nebo rakovinou. Jaký je vlastně důvod tohoto neutěšeného stavu? Na vině je téměř vždy špatná strava, která většinou postrádá nezbytné složky pro správné fungování našeho těla!

Nedivme se, že se farmaceutické firmy předhánějí ve výrobě různých kapek, sirupů, čípků, nebo léků na trávení. Každý den vidíme v televizi, nebo v časopisech spousty reklam na preparáty proti nadýmání, pálení žáhy, zácpě, průjmu, nebo špatnému trávení. A mnohdy nám bohužel nezbude nic jiného, než do lékárny zajít a koupit si je. Je to ale řešení? Bylo by lepší se úpravou našeho jídelníčku těmto problémům úplně vyhnout a všechny léky nechat tam, kde jim to sluší nejvíc - na regálu v lékárně?

Viděli jste už v televizi reklamu na zelené potraviny? Prostě ji nepotřebují.

Každým užitím jakéhokoliv lékarenského preparátu si totiž v podstatě jen zhoršujeme náš zdravotní stav, který se mnohdy stává chronicky špatný. Veškeré medikamenty mají kontraindikace, takže se navíc vystavujeme riziku, že se k našim stávajícím problémům přidají další ve formě různých alergií, nebo závislostí.

Co může mimo jiné způsobit špatná strava?

 • Zažívací potíže jako je například nadýmání, pálení žáhy, zácpa atd
 • Poruchy učení a koncentrace, hyperaktivitu
 • Snižuje plodnost a zvyšuje riziko vrozených vad u novorozenců
 • U dětí zhoršuje schopnost učení
 • Rychlejší stárnutí celého organismu
 • Cukrovku
 • Onemocnění srdce
 • Rakovinu
 • Obezitu
 • Alzheimerovu chorobu
 • Zvýšenou náchylnost ke všem druhům infekcí

Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Podle čeho tedy vybírat co je zdravé?

Ne nadarmo se říká, že zdravé jídlo si pamatuje, odkud přišlo na stůl. Znamená to, že zdravý produkt si zachovává vzhled, nebo barvu, ze kterých vzešel. Je úplně jasné, že pokud na stole uvidíme povadlou zeleninu s náznaky hniloby, že nám taková zelenina moc výživných látek nepředá.

Nechť strava je tvojí medicínou.

Hippokrates

Nápoj z mladému ječmeniPři výběru potravin bychom se tedy měli držet pravidla, že si budeme vybírat jídlo podle délky jeho zpracování. Čím kratší tepelné zpracování, tím je pro nás lepší. Ideálním příkladem jsou zelené potraviny (Mladý ječmen, Chlorella pyrenoidosa, Spirulina platensis), které jsou tepelně zpracovávané v sušičkách pouhý okamžik, takže si při dobrém uskladnění zachovávají svoji barvu, a my víme, že jíme čistě přírodní produkt, který nám pomůže zachovat rovnováhu našeho organismu.

Počet potravin, které obsahují konzervační látky, plnidla, nebo syntetické chuťové přísady roste raketovým tempem. Jedná se o látky, bez kterých si moderní potravinářský průmysl neumíme představit. Na druhou stranu si ale musíme přiznat, že jsou často zdraví velmi škodlivé.

Naštěstí je každý výrobce potravin vyrobených v EU povinen informovat spotřebitele o látkách, které jsou v potravinách obsaženy. A tady už máme možnost sami se rozhodnout, co si ke konzumaci vybereme. A prvořadé by pro nás mělo být zdraví, teprve pak bychom měli koukat na praktičnost balení.

Při nákupu potravin proto vždy pečlivě sledujme etikety a věnujme naši pozornost nejen datu spotřeby, ale především složení výrobku. A tady si zapamatujme pravidlo, že čím je kratší seznam látek ve složení výrobku, tím je pro nás výrobek vhodnější. Nezaměňujme to prosím ale s nutričními hodnotami, protože tam platí naopak-čím víc, tím líp.

Je stále těžší najít potraviny bez povolených přídavných látek, ještě těžší je ale najít potravinářský výrobek, který neobsahuje žádné přísady. To vede k takovým absurditám, že jsou uzeniny téměř bez masa, nebo kečup bez rajčat. Pokud nemáme dostatečnou kontrolu nad tím, co jíme, tak nás dříve, nebo později postihne hromadění těchto látek v organismu. A to neobnáší nic jiného, než zase návštěvu lékárny. Jednou ze světlých výjimek jsou zelené potraviny, které jsou absolutně bez takových škodlivých látek, takže se nemusíme obávat jejich konzumace.

Koho neuzdraví léky, toho uzdraví příroda.

Hippokrates

10 zásad zdravé výživy bez léků

 • Měli bychom konzumovat pestrou stravu
 • Jezme přiměřené porce, netrapme se ale hladem, takže si klidně mezi jídlem dejme koktejl ze zelených potravin - klidně nimi můžete nahradit jedno jídlo denně
 • Jídlo by mělo být založeno na velkém množství potravin bohatých na kvalitní sacharidy
 • Měli bychom jíst více ovoce, zeleniny a zelených potravin
 • Udržujme si normální tělesnou hmotnost, takže se vyhýbejme výkyvům váhy jak směrem nahoru, tak směrem dolů
 • Jídlo bychom měli pokud možno konzumovat v pravidelný čas
 • Věnujme pozornost pitnému režimu
 • Nevyhýbejme se sportu, můžeme začít třeba u svižnější chůze
 • Začněme teď hned a dejme si pro začátek malé cíle k postupným změnám v našem životním stylu
 • Zapamatujme si, že není "dobré", nebo "špatné" jídlo, protože je jen dobrý, nebo špatný přístup ke stravování

Veselá rodina se zelenými potravinami

Pokud se budeme držet těchto zásad, můžeme si být jisti, že se velmi brzy projeví na našem zdraví pozitivní výsledky. A i ti z nás, kteří si život bez podpůrných prostředků na zažívání neumí představit, záhy postřehnou, že jich potřebují čím dál méně. Jako bonus si můžeme započítat i to, že ušetříme mnoho peněz za léky, které můžeme investovat do opravdu zdravých potravin.

Zdravá strava doplněná zelenými potravinami nám může snížit riziko chronických onemocnění až o 90%, navíc nám umožní žít déle v dobré tělesné kondici a ve skvělé náladě.

Jedině s takovou stravou se totiž i naše děti budou snadněji učit, mít lepší paměť, budou odolnější vůči stresu a mít méně zdravotních problémů. A co víc pro naše nejmilejší můžeme udělat?

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!