Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky 616 00
tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům. Mezinárodní den žen si připomínáme již více než 100 let5.3.2020 Mezinárodní den žen. Svátek opomíjený, svátek milovaný, svátek nenáviděný.Vitamín B9 - Kyselina listová, Vitamín B6 - Pyridoxin a Vitamín B12 - Kobalamin ...6.2.2020 Tělo vyžaduje řadu látek a vitamínů, které mají zcela rozdílný přínos pro lidský organismus.Minerály v zelených potravinách ...11.12.2019 Vápník, Hořčík, Zinek, Sodík, Železo, Draslík, Křemík, Fosfor, Chrom, Měď, Mangan, Stříbro, Bór

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 67,96 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď
Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

16. 08. 2016

Strašák jménem borelióza. Jak zelené potraviny pomáhají při tomto onemocnění?

Strašák jménem borelióza. Jak zelené potraviny pomáhají při tomto onemocnění?

Všichni známe pocity únavy, bolesti hlavy, kloubů či svalů. Tyto symptomy nejčastěji souvisejí z běžným nachlazením či chřipkou. Co když ale začínají být bolesti hlavy stále častějším problémem? Třesavka i silná bolest kloubů a svalů neustupují a pocit únavy nám nedovolí dělat běžné denní činnosti. Problémem může být Lymská borelióza neboli infekční onemocnění způsobené kousnutím klíštěte či jiného hmyzu.

Se stále se zvyšujícím výskytem klíšťat je bohužel spojeno i riziko, že se nakazíme obtížně léčitelnou Lymskou boreliózou. Pozor, toto onemocnění nesmíme zaměňovat s klíšťovou encefalitidou, proti níž existuje účinné očkování. Lymská borelióza, ač sama není smrtelným onemocněním, dokáže naše zdraví natolik poničit, že následné plné vyléčení je bojem s větrnými mlýny. Rychlé podání antibiotik zvyšuje možnost plného uzdravení. Nicméně i zde, jako u mnoha dalších onemocnění, bychom měli myslet na dlouhodobou léčbu. Tu zajistíme konzumací zelených potravin, především pak užíváním mladého ječmene a cholorelly pyrenoidosy. Ostatně pozitivní vliv mladého ječmene na dlouhodobou léčbu Lymské boreliózy je dokázán nejedním klinickým výzkumem. Začněme ale pěkně od začátku.

Skryté a nenápadné šíření infekce představuje největší problém při odhalování nemoci

Borrelia burgdorferiMluvíme-li o Lymské nebo též Lymeské borelióze, máme na mysli infekční onemocnění způsobené bakterií Borrelia burgdorferi. Přenašečem jsou obvykle klíšťata, ale v poslední době také komáři či jiný obtížný hmyz. Značnou nevýhodou této nákazy je fakt, že příznaky a projevy nemoci mohou být značně rozdílné a individuální. U některých z nás se v první fázi inkubační doby může objevit narudlý až nebolestivý červený flek po kousnutí, který je ve směru od středu blednoucí. U jiných se známka po štípnutí nemusí vůbec objevit a my tak laicky v první fázi rozhodně nepoznáme, že jsme nakaženi. Zároveň se mohou objevit příznaky podobné chřipce či nachlazení, tedy bolesti svalů a hlavy, nevolnost nebo zvýšená teplota.

Borrelia burgdorferiV další fázi zaznamenáváme poruchy nervového systému a oběhové soustavy. Silné bolesti hlavy se střídají s brněním v končetinách, můžeme se setkat i s tzv. obrnou lícního nervu, která se projevuje zřetelným propadnutím ústního koutku či spodního víčka na jedné straně naší tváře. Nezřídka kdy se v souvislosti s boreliózou setkáváme také s kožními problémy nebo s poruchami rytmu naší srdeční soustavy. To se projevuje především v podobě častého bušení srdce. Pokud se u pacientů objeví třetí fáze, je spojena s poruchami imunity nebo s nepřiměřenými reakcemi celého imunitního systému.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Dlouhodobá léčba se zelenými potravinami

Prvotní léčba boreliózy by měla být prováděna na základě lékařského vyšetření a pod dohledem odborníků. Nejčastěji za pomoci antibiotik tak, aby nakažení nepostoupilo do dalších stupňů nemoci. Nicméně borelióza vyžaduje dlouhodobé léčení. Po primárním podání antibiotik bychom měli dodržovat zásady správné životosprávy, přijímat více vitamínů, minerálů a živin. Lékaři, pro dokonalou podporu organismu, doporučují zvýšený příjem látek, které nám zlepší imunitní systém a zároveň zregenerují naše poškozené tkáně.

Mladý ječmenNa tuto dlouhodobou léčbu se hodí právě zelené potraviny, zejména pak mladý ječmen. Mladý ječmen Aktif i Ječmen Green Ways působí na náš organismus protizánětlivě, je přirozeně zásadotvorný a obsahuje biologicky aktivní enzymy. Enzymaticky aktivní ječmen aktivuje náš imunitní systém a zkvalitňuje okysličení krve, čímž likviduje přemnožené borélie. Vzhledem k tomu, že tato bakterie doslova miluje překyselené prostředí s nedostatkem kyslíku, stává se mladý ječmen ideálním prostředkem v boji s tímto onemocněním.

 

 

Studie hovoří jasně: mladý ječmen pomáhá bojovat proti Lymské borelióze!

Chlorella pyrenoidosaStav našeho organismu zlepšuje i další zástupce zelených potravin, a sice chlorella pyrenoidosa. Tato zelená sladkovodní řasa je považována za zelený zázrak přírody. Chlorella má schopnost detoxikovat náš organismus neboli vázat na sebe toxické látky či jedy a odvést je z našeho těla pryč. Kromě toho zefektivňuje činnost trávicí soustavy, čistí krev, zmírňuje zánětlivé procesy, je prospěšná při regeneraci naší kůže i tkání.

O pozitivních účincích zelených potravin na projevy Lymské boreliózy hovoří i studie MUDr. Miloslava Laciny, prováděná na vzorku pacientů nakažených boreliózou, kteří po dobu tří měsíců pravidelně užívali mladý ječmen. Po třech měsících sledování odhalil výzkum zajímavé výsledky. 40% všech sledovaných pacientů uvedlo, že pociťují lehkou subjektivní úlevu. 50% respondentů zaznamenalo střední úlevu a 10% úlevu vysokou. Hodnota laboratorních výsledků se poté zlepšila u 80% pacientů. Vezmeme-li v úvahu fakt, že výzkum probíhal pouhé tři měsíce, je velice pravděpodobné, že díky dlouhodobému užívání zelených potravin by mohl pozitivní progres nastat u ještě většího počtu pacientů.

Výše uvedený výzkum jenom podtrhuje význam zelených potravin v léčbě příznaků spojených s boreliózou i při léčení dalších onemocnění. Náš, nemocí oslabený organismus, potřebuje nakopnout. Dávka síly a energie zelených potravin je tím pravým pomocníkem při boji s boreliózou.

Nenechme si kvůli borelióze zničit život! Užívejme zelené potraviny!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!