Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Strašák jménem borelióza. Jak zelené potraviny pomáhají při tomto onemocnění?
16.08.2016

Strašák jménem borelióza. Jak zelené potraviny pomáhají při tomto onemocnění?

Strašák jménem borelióza. Jak zelené potraviny pomáhají při tomto onemocnění?

Všichni známe pocity únavy, bolesti hlavy, kloubů či svalů. Tyto symptomy nejčastěji souvisejí z běžným nachlazením či chřipkou. Co když ale začínají být bolesti hlavy stále častějším problémem? Třesavka i silná bolest kloubů a svalů neustupují a pocit únavy nám nedovolí dělat běžné denní činnosti. Problémem může být Lymská borelióza neboli infekční onemocnění způsobené kousnutím klíštěte či jiného hmyzu.

Se stále se zvyšujícím výskytem klíšťat je bohužel spojeno i riziko, že se nakazíme obtížně léčitelnou Lymskou boreliózou. Pozor, toto onemocnění nesmíme zaměňovat s klíšťovou encefalitidou, proti níž existuje účinné očkování. Lymská borelióza, ač sama není smrtelným onemocněním, dokáže naše zdraví natolik poničit, že následné plné vyléčení je bojem s větrnými mlýny. Rychlé podání antibiotik zvyšuje možnost plného uzdravení. Nicméně i zde, jako u mnoha dalších onemocnění, bychom měli myslet na dlouhodobou léčbu. Tu zajistíme konzumací zelených potravin, především pak užíváním mladého ječmene a cholorelly pyrenoidosy. Ostatně pozitivní vliv mladého ječmene na dlouhodobou léčbu Lymské boreliózy je dokázán nejedním klinickým výzkumem. Začněme ale pěkně od začátku.

Skryté a nenápadné šíření infekce představuje největší problém při odhalování nemoci

Borrelia burgdorferiMluvíme-li o Lymské nebo též Lymeské borelióze, máme na mysli infekční onemocnění způsobené bakterií Borrelia burgdorferi. Přenašečem jsou obvykle klíšťata, ale v poslední době také komáři či jiný obtížný hmyz. Značnou nevýhodou této nákazy je fakt, že příznaky a projevy nemoci mohou být značně rozdílné a individuální. U některých z nás se v první fázi inkubační doby může objevit narudlý až nebolestivý červený flek po kousnutí, který je ve směru od středu blednoucí. U jiných se známka po štípnutí nemusí vůbec objevit a my tak laicky v první fázi rozhodně nepoznáme, že jsme nakaženi. Zároveň se mohou objevit příznaky podobné chřipce či nachlazení, tedy bolesti svalů a hlavy, nevolnost nebo zvýšená teplota.

Borrelia burgdorferiV další fázi zaznamenáváme poruchy nervového systému a oběhové soustavy. Silné bolesti hlavy se střídají s brněním v končetinách, můžeme se setkat i s tzv. obrnou lícního nervu, která se projevuje zřetelným propadnutím ústního koutku či spodního víčka na jedné straně naší tváře. Nezřídka kdy se v souvislosti s boreliózou setkáváme také s kožními problémy nebo s poruchami rytmu naší srdeční soustavy. To se projevuje především v podobě častého bušení srdce. Pokud se u pacientů objeví třetí fáze, je spojena s poruchami imunity nebo s nepřiměřenými reakcemi celého imunitního systému.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Dlouhodobá léčba se zelenými potravinami

Prvotní léčba boreliózy by měla být prováděna na základě lékařského vyšetření a pod dohledem odborníků. Nejčastěji za pomoci antibiotik tak, aby nakažení nepostoupilo do dalších stupňů nemoci. Nicméně borelióza vyžaduje dlouhodobé léčení. Po primárním podání antibiotik bychom měli dodržovat zásady správné životosprávy, přijímat více vitamínů, minerálů a živin. Lékaři, pro dokonalou podporu organismu, doporučují zvýšený příjem látek, které nám zlepší imunitní systém a zároveň zregenerují naše poškozené tkáně.

Mladý ječmenNa tuto dlouhodobou léčbu se hodí právě zelené potraviny, zejména pak mladý ječmen. Mladý ječmen Aktif působí na náš organismus protizánětlivě, je přirozeně zásadotvorný a obsahuje biologicky aktivní enzymy. Enzymaticky aktivní ječmen aktivuje náš imunitní systém a zkvalitňuje okysličení krve, čímž likviduje přemnožené borélie. Vzhledem k tomu, že tato bakterie doslova miluje překyselené prostředí s nedostatkem kyslíku, stává se mladý ječmen ideálním prostředkem v boji s tímto onemocněním.

 

 

Studie hovoří jasně: mladý ječmen pomáhá bojovat proti Lymské borelióze!

Chlorella pyrenoidosaStav našeho organismu zlepšuje i další zástupce zelených potravin, a sice chlorella pyrenoidosa. Tato zelená sladkovodní řasa je považována za zelený zázrak přírody. Chlorella má schopnost detoxikovat náš organismus neboli vázat na sebe toxické látky či jedy a odvést je z našeho těla pryč. Kromě toho zefektivňuje činnost trávicí soustavy, čistí krev, zmírňuje zánětlivé procesy, je prospěšná při regeneraci naší kůže i tkání.

O pozitivních účincích zelených potravin na projevy Lymské boreliózy hovoří i studie MUDr. Miloslava Laciny, prováděná na vzorku pacientů nakažených boreliózou, kteří po dobu tří měsíců pravidelně užívali mladý ječmen. Po třech měsících sledování odhalil výzkum zajímavé výsledky. 40% všech sledovaných pacientů uvedlo, že pociťují lehkou subjektivní úlevu. 50% respondentů zaznamenalo střední úlevu a 10% úlevu vysokou. Hodnota laboratorních výsledků se poté zlepšila u 80% pacientů. Vezmeme-li v úvahu fakt, že výzkum probíhal pouhé tři měsíce, je velice pravděpodobné, že díky dlouhodobému užívání zelených potravin by mohl pozitivní progres nastat u ještě většího počtu pacientů.

Výše uvedený výzkum jenom podtrhuje význam zelených potravin v léčbě příznaků spojených s boreliózou i při léčení dalších onemocnění. Náš, nemocí oslabený organismus, potřebuje nakopnout. Dávka síly a energie zelených potravin je tím pravým pomocníkem při boji s boreliózou.

Nenechme si kvůli borelióze zničit život! Užívejme zelené potraviny!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz