Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Pitný režim, kolik se má vypít za den, když jím zelené potraviny
20.06.2013

Pitný režim, kolik se má vypít za den, když jím zelené potraviny

Pitný režim, kolik se má vypít za den, když jím zelené potraviny

Já bych jen dodal a nejen když jíme zelené potraviny. Věřte tomu, že když nebudeme dodržovat pitný režim u zelených potravin, dají nám to jasně najevo. Chlorella pyrenoidosa (Aktif, Ginkgo Aktif) žije celý život ve vodě a k tomu, aby mohla v lidském organizmu fungovat potřebuje vody hodně. Když ji nemá, začne nás bolet hlava, tlačit nás v břiše, skoro jako pocit kamenů v žaludku.

Důležitost pitného režimu

Voda je nedílnou součástí našich lidských životů, ale v podstatě všech žijících organismů na této planetě. Jde o látku, která pozitivním způsobem ovlivňuje náš metabolismus, a její přísun bychom neměli v žádném případě podceňovat. Čistá voda je doslova zdrojem života. Ostatně důkazem toho jsou jakékoliv plodiny a živočichové na této planetě, které když odřízneme od potřebného množství vody, jednoduše uschnou, uhynou nebo zemřou. Voda tvoří základ krve, lymfy, ochraňuje mozek, srdeční svaly a přispívá, aby naše kůže zůstala svěží a pružná. Bez vody neprobíhají biologické procesy jako je trávení, vstřebávání a vylučování. Voda je zásobovacím, dopravním, ředicím, chladícím a pročišťovacím prostředekem v lidském těle.

Jaké množství vody člověk potřebuje?Sklenice vody

V první řadě se zabývejme potřebami lidského těla, respektive každého jedince. Lidský organismus, potažmo celá fyzická schránka, vyžaduje alespoň 1,5 až 3,5 litru tekutin denně, v závislosti na tělesných proporcích daného člověka, venkovních teplotách, právě prováděných aktivitách, apod. Doporučuje se vypít cca 0.3-0.4 litru na každých 10kg tělesné hmotnosti. Vážíte-li tedy 80kg pak je vhodné vypít 2.4-3.2 litru tekutin denně. Základní přísun, který se však mnohdy neskládá jen a pouze z čisté vody, jak by to bylo vhodné. Lidé samozřejmě konzumují i řadu jiných tekutin sladkého nebo naopak dehydratačního charakteru. V tomto případě je nutné držet se základního pravidla, že přísun čisté vody by měl přesahovat hranici 50% příjmu všech tekutin. Lze samozřejmě namítnout, že i nejčistší vody jsou obohaceny o nejrůznější siřičitany, minerály a podobné látky, jež udržují stav vody v perfektním stavu. Přesto je pití takové vody tělu mnohem prospěšnější, než slazené limonády, kávy, čaje a podobné tekutiny. Vždy je třeba nalézt odpovídající poměr mezi jednotlivými tekutinami.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Čím je nám voda prospěšná?

Voda nám doslova dodává život. Je pročišťujícím elementem v lidském těle a velice pozitivně tak působí i na vylučovací ústrojí. Díky dostatečnému a vhodnému pitnému režimu se nestaráme pouze o naši minimální dehydrataci a pocit žízně, ale zaručujeme blahodárnou energii každé buňce v našem těle.
Stejně, jako rozkvétají rostliny, když je zaléváme, rozkvétá také člověk, respektive jeho pokožka. Voda je totiž pozitivně působící látkou na pevnost a svěžest samotné kůže.

Co přináší nedostatečný přísun vody?

Z výše zmíněného tedy jednoznačně vyplývá, že omezené či velice nízké množství vody lidskému tělu jistě neprospívá. Dočkat se totiž můžeme mnohých velice nepříjemných onemocnění a zdravotních obtíží. Nedostatek vody negativním způsobem působí na ledviny, játra a močové cesty. Tedy na orgány, které primárně slouží k pročišťování lidského organismu. Malý přísun vody se záporným způsobem projeví také na vzhledové stránce člověka. Důležité je však zmínit, že i výrazná přemíra vody může způsobit nepříjemné zdravotní obtíže, které se mohou projevovat v neblahém navýšení krevního tlaku, který se pojí s motolicí a podobnými problémy. Jde však o extrémní konzumaci v řádu několika litrů vody denně.

Jak člověk ztrácí vodu z těla?

Svůj pitný režim samozřejmě musíme uzpůsobit také svým aktivitám, pracovnímu nasazení nebo vnějšímu klimatu. Z těla je voda vylučována hned několika možnými cestami. Tou nejvýraznější bude pravděpodobně moč, dále je to pak stolice, ale i pot, který se odpařuje prostřednictvím lidské kůže. Spíše zanedbatelná je ztráta vody z lidského těla prostřednictvím dechu. Nakonec je třeba zmínit, že vodu lze samozřejmě získat i mnohými jinými způsoby, než je pouze pití tekutin z láhve. Během dne konzumujeme také velkou řadu potravin, které v sobě mohou obsahovat poměrně velké zastoupení vody. Mezi ně patří například ovoce, zelenina, ryby, mléko, ale i brambory a jiné pochutiny. Nezávisle na konzumovaných potravinách a libovolném jídle mysleme na to, že do těla musíme dostat dostatek vody, však více, jak jsme uváděli na začátku tohoto článku. Teprve poté může naše tělo fungovat správně tak, jak má.

Tipy:

  • Věděli jste, že se tělo velmi nerado zbavuje tuků, pokud nemá dostatek tekutin.
  • Pocit žízně znamená už vážnou situaci, kdy vodu potřebujeme opravdu nutně.
  • Senioři mají sníženou potřebu pití tekutin, je vhodné si množství vypité vody měřit a pít i když člověk nemá žízeň.

Už víte kolik vody pít, když baštíte zelené potraviny jako je Chlorella? Také můžete doplňovat tekutiny i s Mladým ječmenem.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz