Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům. Mezinárodní den žen si připomínáme již více než 100 let5.3.2020 Mezinárodní den žen. Svátek opomíjený, svátek milovaný, svátek nenáviděný.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď
Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

14. 10. 2015

Je Chlorella vhodná pro děti?

Je Chlorella vhodná pro děti?

To, že je Chlorella pyrenoidosa prospěšná pro tělo a organismus dospělého člověka není třeba jakkoliv zdůrazňovat. Jednobuněčná sladkovodní řasa však nachází upotřebení také u dětí, pro které je stejně prospěšná, jako u dospělého, jen v trochu větším měřítku. Právě dětský věk je totiž obdobím neustálého vývoje, který není radno podceňovat.

Od kdy je možno aplikovat Chlorellu u dětí?

Z pohledu zdravotního jde v podstatě o neomezený proces. Účinky Chlorelly jsou pro dětské tělo prospěšné již od samotného narození, kdy jsou však látky do těla dítěte dostávány skrze mateřské mléko, pakliže matka Chlorellu užívá.

V pozdějším věku nastává pouze jediné omezení, které se netýká snad ani složení tohoto preparátu, nýbrž jeho podoby, která je zhmotněna v tabletě. A právě s jejím aplikováním může být problém způsobený vdechnutím. Kvůli tomu je doporučeno užívání Chlorelly pyrenoidosy u dětí od tří let. Existuje samozřejmě možnost rozdrcení tablety, která je přimísena do nejrůznějších jogurtů a dětských nápojů. Utvoříte tak dětem specifické zelené pití či kašičky, které můžete obohatit vyprávěním o "Shrečím elixíru nebo jogurtu". Děti se pak naučí konzumovat Chlorellu mnohem snáze. Případně můžete Chlorellu rozdrtit a nasypat ji na chleba a na to namazat třeba máslo, není to sice úplně ideální, ale když už nic jiného nepomáhá.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Přínos Chlorelly pro dětské tělo

Projev Chlorelly a její účinky jsou u dětí obdobné, jako u dospělých. Při dlouhodobém užívání je výrazně posilován imunitní systém dítěte, který je v útlém věku poměrně náchylný. Dojde tak k zamezení mnoha respiračních onemocnění. Detoxikován je trávicí trakt a zároveň jde o velice praktickou prevenci před dětskou anémií. Děti se mohou zbavit vysoké kazivosti zubů, zbytečné nadváhy nebo všudypřítomného nachlazení.

Chlorella pyrenoidosaMnoho vědeckých studií navíc prokázalo, že dlouhodobé a pravidelné jezení Chlorelly pyrenoidosy působí kladně na celkový vývoj a růst dětí. Do značné míry je jí nahrazována také konzumace vitamínů, minerálů a stopových prvků, jež jsou obsaženy v zelenině a ovoci, o něž některá dítka moc nestojí. Je také možné nechat Chlorellu jen tak nechat v dóze na stole, ať si děti vemou, jako bonbón.

Optimální dávkování Chlorelly pyrenoidosy

Dávkování tablet se odvíjí především od tělesné hmotnosti dětí. Existuje jedna velice praktická pomůcka.

  • Plnou dávku užívají děti nad 40kg - dávka odpovídající dospělému člověku
  • Poloviční dávku užívají děti kolem 20kg
  • Čtvrtinovou dávku užívají děti kolem 10kg
  • Osminovou dávku užívají děti kolem 5kg

V následující tabulce si můžete udělat představu o počtu tablet, které jsou aplikovány během jednotlivých dnů pro 40kg dítě. Pro dítě vážící 20kg podělíme hodnoty z tabulky dvěma. Prodítě vážící 10kg podělíme hodnoty z tabulky čtyřmi. Pro dítě vážící kolem 5kg podělíme hodnoty z tabulky osmi.

Dny Ráno Poledne Večer
1. až 3. den 1 1 1
4. až 7.den 2 1 2
8. až 10. den 3 2 3
11. až 12. den 4 3 4
13. až 14. den 5 4 5
15. den a dále 6 5 6

Chlorella pyrenoidosa je tak vynikajícím a v podstatě nezbytným doplňkem dětského jídelníčku, který byste neměli podceňovat.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!