Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
14.02.2022
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
Občas se objeví dotaz ... "Prodáváte chlorellu a spirulinu v prášku? Nechci chlorellu a spirulinu v tabletách." A my pokaždé s bezbřehou trpělivostí a... číst celé
Ječmen v tabletách, ano nebo ne?
09.11.2021
Ječmen v tabletách, ano nebo ne?
Neuplyne den, kdy by se neobjevil dotaz ... "Prodáváte mladý ječmen v tabletách? Nechci mladý ječmen jako nápoj." A my pokaždé s bezbřehou trpělivostí... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Je Chlorella vhodná pro děti?
14.10.2015

Je Chlorella vhodná pro děti?

Je Chlorella vhodná pro děti?

To, že je Chlorella pyrenoidosa prospěšná pro tělo a organismus dospělého člověka není třeba jakkoliv zdůrazňovat. Jednobuněčná sladkovodní řasa však nachází upotřebení také u dětí, pro které je stejně prospěšná, jako u dospělého, jen v trochu větším měřítku. Právě dětský věk je totiž obdobím neustálého vývoje, který není radno podceňovat.

Od kdy je možno aplikovat Chlorellu u dětí?

Z pohledu zdravotního jde v podstatě o neomezený proces. Účinky Chlorelly jsou pro dětské tělo prospěšné již od samotného narození, kdy jsou však látky do těla dítěte dostávány skrze mateřské mléko, pakliže matka Chlorellu užívá.

V pozdějším věku nastává pouze jediné omezení, které se netýká snad ani složení tohoto preparátu, nýbrž jeho podoby, která je zhmotněna v tabletě. A právě s jejím aplikováním může být problém způsobený vdechnutím. Kvůli tomu je doporučeno užívání Chlorelly pyrenoidosy u dětí od tří let. Existuje samozřejmě možnost rozdrcení tablety, která je přimísena do nejrůznějších jogurtů a dětských nápojů. Utvoříte tak dětem specifické zelené pití či kašičky, které můžete obohatit vyprávěním o "Shrečím elixíru nebo jogurtu". Děti se pak naučí konzumovat Chlorellu mnohem snáze. Případně můžete Chlorellu rozdrtit a nasypat ji na chleba a na to namazat třeba máslo, není to sice úplně ideální, ale když už nic jiného nepomáhá.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Přínos Chlorelly pro dětské tělo

Projev Chlorelly a její účinky jsou u dětí obdobné, jako u dospělých. Při dlouhodobém užívání je výrazně posilován imunitní systém dítěte, který je v útlém věku poměrně náchylný. Dojde tak k zamezení mnoha respiračních onemocnění. Detoxikován je trávicí trakt a zároveň jde o velice praktickou prevenci před dětskou anémií. Děti se mohou zbavit vysoké kazivosti zubů, zbytečné nadváhy nebo všudypřítomného nachlazení.

Chlorella pyrenoidosaMnoho vědeckých studií navíc prokázalo, že dlouhodobé a pravidelné jezení Chlorelly pyrenoidosy působí kladně na celkový vývoj a růst dětí. Do značné míry je jí nahrazována také konzumace vitamínů, minerálů a stopových prvků, jež jsou obsaženy v zelenině a ovoci, o něž některá dítka moc nestojí. Je také možné nechat Chlorellu jen tak nechat v dóze na stole, ať si děti vemou, jako bonbón.

Optimální dávkování Chlorelly pyrenoidosy

Dávkování tablet se odvíjí především od tělesné hmotnosti dětí. Existuje jedna velice praktická pomůcka.

  • Plnou dávku užívají děti nad 40kg - dávka odpovídající dospělému člověku
  • Poloviční dávku užívají děti kolem 20kg
  • Čtvrtinovou dávku užívají děti kolem 10kg
  • Osminovou dávku užívají děti kolem 5kg

V následující tabulce si můžete udělat představu o počtu tablet, které jsou aplikovány během jednotlivých dnů pro 40kg dítě. Pro dítě vážící 20kg podělíme hodnoty z tabulky dvěma. Prodítě vážící 10kg podělíme hodnoty z tabulky čtyřmi. Pro dítě vážící kolem 5kg podělíme hodnoty z tabulky osmi.

DnyRánoPoledneVečer
1. až 3. den111
4. až 7.den212
8. až 10. den323
11. až 12. den434
13. až 14. den545
15. den a dále656

Chlorella pyrenoidosa je tak vynikajícím a v podstatě nezbytným doplňkem dětského jídelníčku, který byste neměli podceňovat.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2022
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz