Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Je Chlorella vhodná pro děti?
14.10.2015

Je Chlorella vhodná pro děti?

Je Chlorella vhodná pro děti?

To, že je Chlorella pyrenoidosa prospěšná pro tělo a organismus dospělého člověka není třeba jakkoliv zdůrazňovat. Jednobuněčná sladkovodní řasa však nachází upotřebení také u dětí, pro které je stejně prospěšná, jako u dospělého, jen v trochu větším měřítku. Právě dětský věk je totiž obdobím neustálého vývoje, který není radno podceňovat.

Od kdy je možno aplikovat Chlorellu u dětí?

Z pohledu zdravotního jde v podstatě o neomezený proces. Účinky Chlorelly jsou pro dětské tělo prospěšné již od samotného narození, kdy jsou však látky do těla dítěte dostávány skrze mateřské mléko, pakliže matka Chlorellu užívá.

V pozdějším věku nastává pouze jediné omezení, které se netýká snad ani složení tohoto preparátu, nýbrž jeho podoby, která je zhmotněna v tabletě. A právě s jejím aplikováním může být problém způsobený vdechnutím. Kvůli tomu je doporučeno užívání Chlorelly pyrenoidosy u dětí od tří let. Existuje samozřejmě možnost rozdrcení tablety, která je přimísena do nejrůznějších jogurtů a dětských nápojů. Utvoříte tak dětem specifické zelené pití či kašičky, které můžete obohatit vyprávěním o "Shrečím elixíru nebo jogurtu". Děti se pak naučí konzumovat Chlorellu mnohem snáze. Případně můžete Chlorellu rozdrtit a nasypat ji na chleba a na to namazat třeba máslo, není to sice úplně ideální, ale když už nic jiného nepomáhá.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Přínos Chlorelly pro dětské tělo

Projev Chlorelly a její účinky jsou u dětí obdobné, jako u dospělých. Při dlouhodobém užívání je výrazně posilován imunitní systém dítěte, který je v útlém věku poměrně náchylný. Dojde tak k zamezení mnoha respiračních onemocnění. Detoxikován je trávicí trakt a zároveň jde o velice praktickou prevenci před dětskou anémií. Děti se mohou zbavit vysoké kazivosti zubů, zbytečné nadváhy nebo všudypřítomného nachlazení.

Chlorella pyrenoidosaMnoho vědeckých studií navíc prokázalo, že dlouhodobé a pravidelné jezení Chlorelly pyrenoidosy působí kladně na celkový vývoj a růst dětí. Do značné míry je jí nahrazována také konzumace vitamínů, minerálů a stopových prvků, jež jsou obsaženy v zelenině a ovoci, o něž některá dítka moc nestojí. Je také možné nechat Chlorellu jen tak nechat v dóze na stole, ať si děti vemou, jako bonbón.

Optimální dávkování Chlorelly pyrenoidosy

Dávkování tablet se odvíjí především od tělesné hmotnosti dětí. Existuje jedna velice praktická pomůcka.

  • Plnou dávku užívají děti nad 40kg - dávka odpovídající dospělému člověku
  • Poloviční dávku užívají děti kolem 20kg
  • Čtvrtinovou dávku užívají děti kolem 10kg
  • Osminovou dávku užívají děti kolem 5kg

V následující tabulce si můžete udělat představu o počtu tablet, které jsou aplikovány během jednotlivých dnů pro 40kg dítě. Pro dítě vážící 20kg podělíme hodnoty z tabulky dvěma. Prodítě vážící 10kg podělíme hodnoty z tabulky čtyřmi. Pro dítě vážící kolem 5kg podělíme hodnoty z tabulky osmi.

DnyRánoPoledneVečer
1. až 3. den111
4. až 7.den212
8. až 10. den323
11. až 12. den434
13. až 14. den545
15. den a dále656

Chlorella pyrenoidosa je tak vynikajícím a v podstatě nezbytným doplňkem dětského jídelníčku, který byste neměli podceňovat.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz