Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

11. 04. 2019

Jak dostat těžké kovy z našeho těla aneb detoxikace v praxi

Těžké kovy

Jestliže trpíme chronickými bolestmi zad, vracejícími se infekcemi, únavou, svalovými křečemi, plísněmi, kvasinkovými infekcemi či imunitními onemocněními měli bychom rozhodně zpozornět. Výše zmíněné obtíže mohou souviset se znečištěným prostředím našeho organismu, respektive s výskytem těžkých kovů v našem těle. Ideálními bojovníky pro detoxikační kůru, spojenou s vyvázáním těžkých kovů z lidského těla, jsou také zelené potraviny.

Mnoho vědeckých studií prokázalo jasnou souvislost mezi poškozením prostředí, v němž žijeme a stavem našeho těla. Když se v našem nejbližším prostředí vyskytují zdroje těžkých kovů, je téměř jisté, že těžké kovy máme i v našem organismu.

Mgr. Kateřina Konrádová, která se již dlouhá léta zabývá studií o toxicitě těžkých kovů v našem těle, ověřila neradostné zjištění dalších vědců… V České republice jsme nejčastěji ohroženi olovem, rtutí a kadmiem. Jsme-li dlouhodobě vystaveni těmto těžkým kovům, stáváme se náchylnějšími k imunitním onemocněním, zvyšuje se u nás riziko vzniku srdečních chorob, nádorových nebo chronických onemocnění.

Těžké kovy jsou součástí naší industriální společnosti

Nezdravé životní prostředíJak se těžké kovy vůbec do našeho těla dostávají? Jak už jsme si uvedli, jejich výskyt souvisí s prostředím, v němž žijeme. Okem neviditelné částice se do našeho organismu dostávají jídlem, pitím, vodou, kůží, vdechnutím atd. Těžké a nebezpečné kovy nevznikají pouze spalováním fosilních paliv a dopravou, jak bývá někdy mylně uváděno. I v relativně čistém prostředí se do našeho těla dostávají těžké kovy, například díky amalgámovým zubním výplním, jež obsahují velké procento rtuti. Těžké kovy můžeme nalézt i v některých lécích a preparátech či v očkovacích látkách, mořských rybách, houbách atp.

Některé studie uvádějí, že právě amalgám představuje nejvýznamnější zdroj zamoření rtutí v našem těle. Hovoříme-li o amalgámu, měli bychom uvést, že se jedná o slitinu kovů, skládajících se převážně ze rtuti. Dalšími kovy, které v amalgámu nalezneme, jsou: měď, stříbro a cín. Studie, prováděná před několika lety v sousedním Německu odhalila, že každý rok se na výrobu amalgámových zubních výplní použije neskutečných 20 tun rtuti.

Nebezpečí rtuti v amalgamových zubních výplních

Zubní plombyRtuť z amalgamových plomb se prakticky okamžitě uvolňuje do našeho těla. Díky chemickým procesům, kdy v ústech vzniká kyselina, se proces uvolňování rtuti zrychluje. Plombám nepomáhají ani sladká a kyselá jídla, fluorid obsažený v zubních pastách a další barviva či kyseliny, přirozeně rozkládající kovy.

Amalgám, stejně jako další těžké kovy se nejčastěji v našem těle uvolňují pomocí páry. Znamená to, že díky nádechu může rtuť proudit do celého našeho těla, přičemž se nejčastěji ukládá v nervové soustavě. Tento proces zvyšuje riziko výskytu rtuti i v krvi a ve střevech. Z těchto slov je tak jasné, že jedině dlouhodobá detoxikace dokáže efektivně odstranit těžké kovy z našeho organismu.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Dlouhodobou detoxikací našeho organismu můžeme těžké kovy odstranit z našeho těla

Nebezpeční těžkých kovů spočívá v jejich plíživých příznacích na náš organismus. Kdo by běžnou nespavost, malátnost a bolesti zad spojoval s otravou těžkými kovy…?! Laboratorní vyšetření přitom spolehlivě prokáže, zda se v našem těle nacházejí nebezpečné kovy.

Těžkých kovů se lze zbavit za pomoci detoxikace organismu. V tom nám pomohou i zelené potraviny, které mají mimořádnou hodnotu při znovuobnovování činnosti našich vnitřních orgánů.

V první fázi bychom se měli zaměřit na regeneraci vylučovacích orgánů, tedy jater a ledvin. Už zde nám mohou pomoci zelené potraviny, třeba Mladý ječmen Aktif nebo Chlorella pyrenoidosa Aktif.

Druhým a nejdůležitějším krokem je zabránit, aby se těžké kovy nezačaly zpětně vstřebávat v tlustém střevě. Vyloučit těžké kovy z našeho těla není totiž vůbec jednoduché. Rtuť i další těžké kovy jsou vylučovány našimi játry skrz žlučové cesty do tenkého a tlustého střeva. Zde se tyto látky absorbují zpět do našeho krevního řečiště, aby opět skončily v našich játrech. Tento nesmírně nebezpečný koloběh můžeme zastavit podáváním Chlorelly pyrenoidosy.

Chlorella pyrenoidosa představuje revoluční řešení při boji s těžkými kovy v našem těle

Řasa ChlorellaChlorella pyrenoidosa se v našich střevech chová jako houba. Ve stručnosti bychom mohli říci, že na sebe naváže těžké kovy a prostřednictvím vylučovacích orgánů je odvede z našeho těla pryč. Chlorella navíc dokáže vázat i těžké kovy, uložené v našich vnitřních tkáních. Přidanou hodnotou zelených potravin je poté fakt, že umí lidské tělo ochránit před oxidativním stresem neboli poruchou vyvolanou z velké části právě těžkými kovy. V těchto fázích detoxikace bychom měli zvyšovat dávky Chlorelly tak, aby byly zároveň zvyšovány i vazebné dovednosti této zelené potraviny.

Zelené potraviny nám pomohou i s odstraňováním těžkých kovů z našich nervových buněk. Akci můžeme urychlit i díky bylinné kůře neboli podáváním tinktury ze zeleného koriandru. V prvních fázích detoxikace organismu můžeme pociťovat bolesti hlavy, svalů, nevolnost, křeče, nadýmání atd. Všechny tyto příznaky by měly po krátké době odeznít.

Detoxikace s sebou přináší ztrátu živin. Zelené potraviny je hravě doplní

Při odvedení těžkých kovů z tkání se můžeme opět spolehnout na zelené potraviny, ale i na tradiční přírodní medicínu, třeba ve formě česneku nebo medvědího česneku. V tomto období bychom měli našemu tělu dopřát bohaté množství bílkovin, aminokyselin, vitamínů a minerálů. Dobrým zdrojem bílkovin je například Spirulina platensis Aktif. Ideální kombinací živin, aminokyselin i vitamínů se může zase pochlubit Mladý ječmen, obsahující i nezanedbatelný poměr chlorofylu neboli barviva, které zvyšuje produkci hemoglobinu v našem těle. Zlepšují se tak regenerační účinky, dochází k uzdravování tkání, rychlejšímu přenosu kyslíku atd.

Aby byla výše zmíněná detoxikace našeho organismu skutečně efektivní, je nutné ji provádět minimálně několik měsíců. Pro urychlení a úspěšný průběh detoxikace můžeme podávat i zásadotvorné potraviny, vlákninu, minerály či vitamíny. Zelené potraviny tak nebudou bojovat pouze s těžkými kovy v našem těle, ale stanou se též dodavateli tělu prospěšných látek.

Nyní již víme, jak důležitá je pravidelná očista našeho organismu. Díky účinné detoxikaci se zbavíme těžkých kovů v našem těle, ale také vytvoříme štít proti dalším nebezpečným virům, bakteriím a infekcím.

Detoxikujme organismus s pomocí zelených potravin!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!