- Štítky blogu
- chlorella aktif
- ječmen aktif
- aminokyseliny
- praktické zkušenosti se zelenými potravinami
- spirulina aktif
- vitamíny
- onemocnění
- chlorofyl
- detoxikace
- chlorella ginkgo aktif
- pro zajímavost
- enzymy
- serotonin
- chlorella růstový faktor
- hubnutí
- melatonin
- překyselení organizmu
- pitný režim
- významné osobnosti
- feoforbidy
- těhotenství
- pro sportovce
- cholesterol
- tongkat ali aktif
- chlorellin
- roztroušená skleróza
- deprese
- vláknina
- vysoký krevní tlak
- premenstruační syndrom
- klimakterium
- interferony
- rakovina
- pro děti
- neplodnost
- diabetes mellitus
- dna
- migréna
- pro zvířata
- borelióza
- fytonutrienty
- akné
- kojení
- spáleniny
- fykocyanin
- antioxidanty
- popáleniny



- Úvod
- Zajímavosti o zelených potravinách
- Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů
Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů
Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a schopnost zachránit lidský život, nebo lidský život vzít. Bakterie a viry se vyskytují všude kolem nás. Bez fungujícího imunitního systému našeho organismu mohou být právě virová onemocnění velmi nebezpečná. A právě v boji proti virovým nákazám nám nemalou měrou pomáhají interferony.
Co to vlastně interferony jsou?
Psal se rok 1957, kdy byly objeveny interferony neboli skupiny cytokinů, tedy signálních proteinů podílejících se na imunitní odpovědi našeho organismu zvláště proti virovým onemocněním. Přestože naše tělo přirozeně obsahuje interferony, je důležité získávat je i ze stravy. V této chvíli můžete využít pomoci zelených potravin, zvláště mladého ječmene, které obsahují velké množství interferonů.
Následným zkoumáním těchto proteinů bylo zjištěno, že pomáhají našemu tělu bojovat i s dalšími typy onemocnění. Kromě toho, že interferony ochrání naše buňky proti virům, jsou využívány například při léčbě roztroušené sklerózy, hepatitidy typu C i B, některých nádorových onemocnění nebo osteoporózy. Klinické studie však probíhají neustále a nové informace naznačují, že interferony mohou příznivě působit i na další onemocnění.
Interferon beta má pozitivní vliv při léčbě roztroušené sklerózy
Interferony můžeme rozdělit na podskupiny alfa, beta a gamma, přičemž například skupiny alfa a beta jsou hojně využívány při podpůrné léčbě roztroušené sklerózy. Interferony alfa používáme při léčbě již výše zmíněné hepatitidy nebo při vážně narušeném imunitním sytému.
Lékařské výzkumy interferonu beta prokázaly pozitivní zlepšení stavu pacientů s roztroušenou sklerózou neboli autoimunitního onemocnění, které napadá centrální nervovou soustavu. Léčba interferony je však nákladnou záležitostí, proto se nedostává všem pacientům. Pravidelná konzumace mladého ječmene je proto jednou z alternativ k této léčbě.
Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:
Bohatým zdrojem interferonů je právě mladý ječmen. Mladý ječmen, obsahující interferony alfa a beta, pomáhá nejenom proti roztroušené skleróze, ale také posílí náš imunitní systém, zlepší náš krevní obraz, odstraní překyselení organismu nebo nám dodá energii, vitamíny a minerály. V souvislosti s mladým ječmenem a roztroušenou sklerózou je dobré zmínit, že v mladém ječmeni nenajdeme interferon gamma, což je dobře, neboť interferony gamma nejsou při léčbě roztroušené sklerózy vhodné.
Stejně tak, jak roste význam biologie, virologie a farmakologie v každodenním životě, roste i význam alternativní léčby nebo podpůrné léčby u mnoha autoimunitních a civilizačních onemocnění.
Náš imunitní systém je darem, o který musíme pečovat. Pečujme o svou imunitu, třeba s mladým ječmenem a zelenými potravinami.
Petr Hornišer
Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.