Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů
10.06.2020

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů

Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a schopnost zachránit lidský život, nebo lidský život vzít. Bakterie a viry se vyskytují všude kolem nás. Bez fungujícího imunitního systému našeho organismu mohou být právě virová onemocnění velmi nebezpečná. A právě v boji proti virovým nákazám nám nemalou měrou pomáhají interferony.

InterferonyCo to vlastně interferony jsou?

Psal se rok 1957, kdy byly objeveny interferony neboli skupiny cytokinů, tedy signálních proteinů podílejících se na imunitní odpovědi našeho organismu zvláště proti virovým onemocněním. Přestože naše tělo přirozeně obsahuje interferony, je důležité získávat je i ze stravy. V této chvíli můžete využít pomoci zelených potravin, zvláště mladého ječmene, které obsahují velké množství interferonů.

Následným zkoumáním těchto proteinů bylo zjištěno, že pomáhají našemu tělu bojovat i s dalšími typy onemocnění. Kromě toho, že interferony ochrání naše buňky proti virům, jsou využívány například při léčbě roztroušené sklerózy, hepatitidy typu C i B, některých nádorových onemocnění nebo osteoporózy. Klinické studie však probíhají neustále a nové informace naznačují, že interferony mohou příznivě působit i na další onemocnění.

interferonInterferon beta má pozitivní vliv při léčbě roztroušené sklerózy

Interferony můžeme rozdělit na podskupiny alfa, beta a gamma, přičemž například skupiny alfa a beta jsou hojně využívány při podpůrné léčbě roztroušené sklerózy. Interferony alfa používáme při léčbě již výše zmíněné hepatitidy nebo při vážně narušeném imunitním sytému.

Lékařské výzkumy interferonu beta prokázaly pozitivní zlepšení stavu pacientů s roztroušenou sklerózou neboli autoimunitního onemocnění, které napadá centrální nervovou soustavu. Léčba interferony je však nákladnou záležitostí, proto se nedostává všem pacientům. Pravidelná konzumace mladého ječmene je proto jednou z alternativ k této léčbě.

 

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

InterferonBohatým zdrojem interferonů je právě mladý ječmen. Mladý ječmen, obsahující interferony alfa a beta, pomáhá nejenom proti roztroušené skleróze, ale také posílí náš imunitní systém, zlepší náš krevní obraz, odstraní překyselení organismu nebo nám dodá energii, vitamíny a minerály. V souvislosti s mladým ječmenem a roztroušenou sklerózou je dobré zmínit, že v mladém ječmeni nenajdeme interferon gamma, což je dobře, neboť interferony gamma nejsou při léčbě roztroušené sklerózy vhodné.

Stejně tak, jak roste význam biologie, virologie a farmakologie v každodenním životě, roste i význam alternativní léčby nebo podpůrné léčby u mnoha autoimunitních a civilizačních onemocnění.

Náš imunitní systém je darem, o který musíme pečovat. Pečujme o svou imunitu, třeba s mladým ječmenem a zelenými potravinami.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz