Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

10. 06. 2020

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů

Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a schopnost zachránit lidský život, nebo lidský život vzít. Bakterie a viry se vyskytují všude kolem nás. Bez fungujícího imunitního systému našeho organismu mohou být právě virová onemocnění velmi nebezpečná. A právě v boji proti virovým nákazám nám nemalou měrou pomáhají interferony.

InterferonyCo to vlastně interferony jsou?

Psal se rok 1957, kdy byly objeveny interferony neboli skupiny cytokinů, tedy signálních proteinů podílejících se na imunitní odpovědi našeho organismu zvláště proti virovým onemocněním. Přestože naše tělo přirozeně obsahuje interferony, je důležité získávat je i ze stravy. V této chvíli můžete využít pomoci zelených potravin, zvláště mladého ječmene, které obsahují velké množství interferonů.

Následným zkoumáním těchto proteinů bylo zjištěno, že pomáhají našemu tělu bojovat i s dalšími typy onemocnění. Kromě toho, že interferony ochrání naše buňky proti virům, jsou využívány například při léčbě roztroušené sklerózy, hepatitidy typu C i B, některých nádorových onemocnění nebo osteoporózy. Klinické studie však probíhají neustále a nové informace naznačují, že interferony mohou příznivě působit i na další onemocnění.

Interferon beta má pozitivní vliv při léčbě roztroušené sklerózy

Interferony můžeme rozdělit na podskupiny alfa, beta a gamma, přičemž například skupiny alfa a beta jsou hojně využívány při podpůrné léčbě roztroušené sklerózy. Interferony alfa používáme při léčbě již výše zmíněné hepatitidy nebo při vážně narušeném imunitním sytému.

Lékařské výzkumy interferonu beta prokázaly pozitivní zlepšení stavu pacientů s roztroušenou sklerózou neboli autoimunitního onemocnění, které napadá centrální nervovou soustavu. Léčba interferony je však nákladnou záležitostí, proto se nedostává všem pacientům. Pravidelná konzumace mladého ječmene je proto jednou z alternativ k této léčbě.

 


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Bohatým zdrojem interferonů je právě mladý ječmen. Mladý ječmen, obsahující interferony alfa a beta, pomáhá nejenom proti roztroušené skleróze, ale také posílí náš imunitní systém, zlepší náš krevní obraz, odstraní překyselení organismu nebo nám dodá energii, vitamíny a minerály. V souvislosti s mladým ječmenem a roztroušenou sklerózou je dobré zmínit, že v mladém ječmeni nenajdeme interferon gamma, což je dobře, neboť interferony gamma nejsou při léčbě roztroušené sklerózy vhodné.

Stejně tak, jak roste význam biologie, virologie a farmakologie v každodenním životě, roste i význam alternativní léčby nebo podpůrné léčby u mnoha autoimunitních a civilizačních onemocnění.

Náš imunitní systém je darem, o který musíme pečovat. Pečujme o svou imunitu, třeba s mladým ječmenem a zelenými potravinami.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!