Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
12.08.2021
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
Každý, kdo začne jíst zelené potraviny, se setká s různými změnami a první změna a asi i nejviditelnější, je změna barvy stolice. Je to však v pořádku... číst celé
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
12.05.2021
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
Naším cílem jsou spokojení zákazníci. I Proto si velmi ceníme, když se naši zákazníci podělí o své zkušenosti se zelenými potravinami. Z poslední doby... číst celé
Tongkat Ali a svaly bez posilování
13.03.2021
Tongkat Ali a svaly bez posilování
Karolína je skvělá, nejen že se podělila o zkušenost se zelenými potravinami a anorexií a bulimií, ale také chtěla zkusit Tongkat Ali. Se svou zkušeno... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Interferony a jejich účinek na lidský organismus
07.12.2014

Interferony a jejich účinek na lidský organismus

Interferony a jejich účinek na lidský organismus

Interferony - slovo, které zní cize a vzdáleně, a přitom jsou tyto látky přítomny v každém z nás. Jsou důležitou součástí imunitního systému a pomáhají v boji proti virovým nákazám, jsou dokonce klíčovou obrannou buněk proti virům. Díky tomu, že zvyšují přirozenou obranyschopnost organismu, se využívají především u osob s oslabenou imunitou jako podpůrná léčba při některých nemocích jako je roztroušená skleróza, hepatitida C, nádorové onemocnění, zánětlivá a infekční onemocnění a další zdravotní problémy. Interferony ale prospějí i jinak zdravému člověku, díky nim bude náš organismus odolnější a silnější. Jak můžeme tyto látky dostat do našeho těla? Jednoduchou cestou pomocí zelených potravin.

Co jsou interferony?

Interferon alfa
Interferon alfa

Je to komplexní systém bílkovin, který byl v lidském organismu objeven v roce 1957 a od té doby se zkoumá jeho využití v léčbě různých nemocí. Postupně bylo zjištěno, že se interferony dělí na tři skupiny nazvané alfa, beta a gama. Prospěšné jsou skupiny alfa a beta, gama naopak může dokonce průběh nemocí ještě zhoršit, proto se při léčbě nepoužívá. Interferony ale neobsahuje pouze naše tělo, ale všechny živé organismy už od těch nejjednodušších a bohatý obsah jich mají právě zelené potraviny. Mladý ječmen obsahuje pouze zdraví prospěšné interferony alfa a beta, proto je dobrou volbou pro podpoření imunity tímto způsobem.

 

V čem a jak jsou interferony prospěšné?

Interferon betaInterferon gama

Interferon beta

Interferon gama

Tyto látky vytváří odpověď imunitního systému na setkání s infekcí. Buňka, která je napadena virem, produkuje interferony, jež ochraňují sousední buňky před rozmnožováním tohoto viru a to tím, že aktivují přirozené mechanizmy v těchto buňkách. Mimo to ale v imunitním systému zastávají i další ochranné funkce. Interferon alfa se používá k léčbě některých nádorových onemocnění a také zánětů jater, tedy virové hepatitidy. V obraně proti nádorům je užitečný díky tomu, že dokáže tlumit některé geny, jež jsou zodpovědné za přeměnu zdravé buňky v tu rakovinovou. V menší míře se podává také při roztroušené skleróze, avšak tady je ho zapotřebí velká dávka, při které již má horší vedlejší účinky. Na léčbu roztroušené sklerózy se proto používá interferon beta, který má v této oblasti velmi dobré výsledky. Sice tuto nemoc neumí vyléčit, což ostatně zatím žádná známá látka, ale umí ji natolik zmírnit, aby pacientům výrazně zlepšil život. Dokáže totiž zpomalit úbytek nervové tkáně, který stojí za touto nemocí. Interferon gama má opačné účinky, je vlastně spouštěčem choroby. Po virové infekci u pacientů s roztroušenou sklerózou může zřejmě právě on za silné zhoršení této nemoci.

Interferony jsou jedněmi z tělu velmi prospěšných látek, a proto je dobrý každý jejich zdroj. I ony jsou tedy dalším důvodem, proč bychom měli zařadit zelené potraviny, v tomto případě především mladý ječmen, do našeho běžného života. Naše imunita si zaslouží posílit všemi prostředky, aby dokázala lépe odolávat útokům všech možných infekcí.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz