Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

07. 12. 2014

Interferony a jejich účinek na lidský organismus

Interferony a jejich účinek na lidský organismus

Interferony - slovo, které zní cize a vzdáleně, a přitom jsou tyto látky přítomny v každém z nás. Jsou důležitou součástí imunitního systému a pomáhají v boji proti virovým nákazám, jsou dokonce klíčovou obrannou buněk proti virům. Díky tomu, že zvyšují přirozenou obranyschopnost organismu, se využívají především u osob s oslabenou imunitou jako podpůrná léčba při některých nemocích jako je roztroušená skleróza, hepatitida C, nádorové onemocnění, zánětlivá a infekční onemocnění a další zdravotní problémy. Interferony ale prospějí i jinak zdravému člověku, díky nim bude náš organismus odolnější a silnější. Jak můžeme tyto látky dostat do našeho těla? Jednoduchou cestou pomocí zelených potravin.

Co jsou interferony?

Interferon alfa
Interferon alfa

Je to komplexní systém bílkovin, který byl v lidském organismu objeven v roce 1957 a od té doby se zkoumá jeho využití v léčbě různých nemocí. Postupně bylo zjištěno, že se interferony dělí na tři skupiny nazvané alfa, beta a gama. Prospěšné jsou skupiny alfa a beta, gama naopak může dokonce průběh nemocí ještě zhoršit, proto se při léčbě nepoužívá. Interferony ale neobsahuje pouze naše tělo, ale všechny živé organismy už od těch nejjednodušších a bohatý obsah jich mají právě zelené potraviny. Mladý ječmen obsahuje pouze zdraví prospěšné interferony alfa a beta, proto je dobrou volbou pro podpoření imunity tímto způsobem.

 

V čem a jak jsou interferony prospěšné?

Interferon beta Interferon gama

Interferon beta

Interferon gama


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Tyto látky vytváří odpověď imunitního systému na setkání s infekcí. Buňka, která je napadena virem, produkuje interferony, jež ochraňují sousední buňky před rozmnožováním tohoto viru a to tím, že aktivují přirozené mechanizmy v těchto buňkách. Mimo to ale v imunitním systému zastávají i další ochranné funkce. Interferon alfa se používá k léčbě některých nádorových onemocnění a také zánětů jater, tedy virové hepatitidy. V obraně proti nádorům je užitečný díky tomu, že dokáže tlumit některé geny, jež jsou zodpovědné za přeměnu zdravé buňky v tu rakovinovou. V menší míře se podává také při roztroušené skleróze, avšak tady je ho zapotřebí velká dávka, při které již má horší vedlejší účinky. Na léčbu roztroušené sklerózy se proto používá interferon beta, který má v této oblasti velmi dobré výsledky. Sice tuto nemoc neumí vyléčit, což ostatně zatím žádná známá látka, ale umí ji natolik zmírnit, aby pacientům výrazně zlepšil život. Dokáže totiž zpomalit úbytek nervové tkáně, který stojí za touto nemocí. Interferon gama má opačné účinky, je vlastně spouštěčem choroby. Po virové infekci u pacientů s roztroušenou sklerózou může zřejmě právě on za silné zhoršení této nemoci.

Interferony jsou jedněmi z tělu velmi prospěšných látek, a proto je dobrý každý jejich zdroj. I ony jsou tedy dalším důvodem, proč bychom měli zařadit zelené potraviny, v tomto případě především mladý ječmen, do našeho běžného života. Naše imunita si zaslouží posílit všemi prostředky, aby dokázala lépe odolávat útokům všech možných infekcí.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!