Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

15. 09. 2019

Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie

Afrodiziakální zázrak

Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali neboli Eurycoma longifolia. Proč si tato rostlina vytvořila takovou pověst? Jaké jsou její další účinky? Jak vlastně vypadá? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi v dnešním článku.

Palec nahoruJak už jsme si řekli, tak rostlinu obecně označovanou jako Tongkat Ali nazýváme hned několika přezdívkami. Tím nejznámějším jsou "malajský ženšen". Toto přízvisko si vydobyla především díky tomu, že zvyšuje produkci testosteronu neboli pohlavního hormonu. Produkují ho jak muži, tak i ženy a s věkem jeho produkce postupně klesá. Tento hormon nám dodává vnitřní sílu, zlepšuje naši psychickou pohodu, zvyšuje libido, vitalitu, vnitřní sílu, stimuluje tvorbu spermií, ale také zlepšuje prostorovou představivost nebo brání rozvoji osteoporózy.

Asi znáte reklamu na jeden nejmenovaný alkoholický nápoj s heslem "i muži mají své dny." A je to opravdu tak. I muži procházejí mužskou menopauzou, která je nazývána andropauzou. Muži v tomto období pociťují větší podrážděnost, únavu a někdy i nezájem o sex. Tyto příznaky jsou dány právě nedostatečnou produkcí testosteronu, s čímž nám poradí Tongkat Ali Aktif.

Afrodiziakální účinky ověřené staletími

MilenciSíla "malajského ženšenu" však tkví v tom, že také zvyšuje sexuální touhu a zlepšuje naši erekci. Známé jsou mimo jiné pozitivní účinky na ženské libido nebo citlivost pánevní oblasti. Pomáhá též ženám v období menopauzy. Z výše uvedených účinků je tak jasné, že přízvisko "malajský ženšen" je více než trefné. Afrodiziakální účinky této rostliny se několikrát objevily také na stránkách odborných vědeckých časopisů, neboť výše zmíněné účinky potvrdilo nezávisle na sobě několik vědeckých a lékařských studií. Tongkat Ali Aktif v sobě skrývá řadu bioaktivních glykopeptidů neboli látek, které pozitivně ovlivňují tvorbu a životnost našich spermií.

Tongkat Ali Aktif však nemá pouze afrodiziakální účinky. V krajinách jihovýchodní Asie je Tongkat Ali rozšířený díky svým širokospektrým účinkům na náš organismus. Jednak pomáhá při trávicích a žaludečních obtížích, přičemž místní obyvatelé jej hojně využívají i pro léčbu tropických chorob, třeba malárie, úplavice nebo žloutenky, je proto také někdy nazýván "stromem léčící stovky nemocí". Při užívání Tongkat Ali pociťujeme teplo v končetinách, což může být známka zlepšující se průchodnosti cév a prokrvení tkání. Tongkat Ali Aktif působí také přirozeně antimikrobiálně a lehce stimulačně.

Tuto téměř zázračnou rostlinu využijeme i při sportování nebo kulturistice, neboť má blahodárné účinky na růst naší svalové hmoty. Tato vlastnost je opět dána testosteronem, díky němuž dochází ke zpevnění našich svalů. Přidáme-li k tomu zlepšení naší nálady, síly a energie dostaneme ideálního sparingpartnera nejenom pro sportování a fitness.

Tongkat Ali Aktif. Síla skrývající se v kořenech

Tongkat Ali AktifNa otázku, proč si tato rostlina vytvořila pověst "asijské viagry" jsme již odpověděli. Jistě vás ale zajímá, co se vlastně pod pojmenováním Tongkat Ali skrývá. To se dozvíte v následujících řádcích.

Tongkat Ali nebo též Bedar merah, lempedu Pahia, pasak Bumi, penawar Pahia je označení stromu s latinským názvem Eurycoma longifolia. Pod tímto názvem se skrývá poměrně štíhlý keř, který vyrůstá do výšky až 15 metrů, přičemž nejvíc bioaktivních a léčivých látek nalezneme v kořeni tohoto úzkého stromu, označovaného též přízviskem "Malajský ženšen".

Přestože původní zemí výskytu je Čína, najdeme jej prakticky po celé jihovýchodní Asii. Není proto divu, že v této částí světa patří k nejpopulárnějším zástupcům tradiční přírodní medicíny. Tongkat Ali tak kromě Číny najdeme v Malajsii a Indonésii, ale i v Thajsku, Vietnamu nebo v Laosu. Přírodní síla hustě ozeleněného keře, jehož listy oválného tvaru připomínají naší vrbu, tkví v jeho kořenech. Tyto dlouhé kořeny začínají již na povrchu stromu a prorůstají hluboko pod zem tak, aby dostatečně zajistily stabilitu celé rostliny. Není proto divu, že v překladu znamená Tongkat Ali "vycházkovou hůl."

Tongkat Ali Aktif dostanete v kapslích, kdy jedna kapsle obsahuje 500 mg extraktu Tongkat Ali v koncentraci 100:1, což znamená, že na 1g extraktu bylo spotřebováno 100g suroviny, jde tedy velmi kvalitní extrakt. Dalšími způsoby užívání jsou odvary či extrakty. Mírné návaly tepla, hyperaktivita a euforie mohou představovat nežádoucí účinky tohoto stromu. Avšak, chceme těmto projevům skutečně říkat "nežádoucí účinky"?!

Přírodní afrodiziakum pro muže i ženy máme nyní na dosah ruky. 
Pojďme využít síly a energie přírody a potěšme své smysly, chutě a touhy díky Tongkat Ali Aktif.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!