Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie
15.09.2019

Tongkat Ali Aktif 100:1. Afrodiziakální zázrak z jihovýchodní Asie

Afrodiziakální zázrak

Už jste slyšeli označení "malajský ženšen"? Pravděpodobně nejznámější rostlina s afrodiziakálním účinkem se jmenuje Tongkat Ali neboli Eurycoma longifolia. Proč si tato rostlina vytvořila takovou pověst? Jaké jsou její další účinky? Jak vlastně vypadá? Na tyto a další otázky budeme hledat odpovědi v dnešním článku.

Palec nahoruMilenciJak už jsme si řekli, tak rostlinu obecně označovanou jako Tongkat Ali nazýváme hned několika přezdívkami. Tím nejznámějším jsou "malajský ženšen". Toto přízvisko si vydobyla především díky tomu, že zvyšuje produkci testosteronu neboli pohlavního hormonu. Produkují ho jak muži, tak i ženy a s věkem jeho produkce postupně klesá. Tento hormon nám dodává vnitřní sílu, zlepšuje naši psychickou pohodu, zvyšuje libido, vitalitu, vnitřní sílu, stimuluje tvorbu spermií, ale také zlepšuje prostorovou představivost nebo brání rozvoji osteoporózy.

Asi znáte reklamu na jeden nejmenovaný alkoholický nápoj s heslem "i muži mají své dny." A je to opravdu tak. I muži procházejí mužskou menopauzou, která je nazývána andropauzou. Muži v tomto období pociťují větší podrážděnost, únavu a někdy i nezájem o sex. Tyto příznaky jsou dány právě nedostatečnou produkcí testosteronu, s čímž nám poradí Tongkat Ali Aktif.

Afrodiziakální účinky ověřené staletími

Síla "malajského ženšenu" však tkví v tom, že také zvyšuje sexuální touhu a zlepšuje naši erekci. Známé jsou mimo jiné pozitivní účinky na ženské libido nebo citlivost pánevní oblasti. Pomáhá též ženám v období menopauzy. Z výše uvedených účinků je tak jasné, že přízvisko "malajský ženšen" je více než trefné. Afrodiziakální účinky této rostliny se několikrát objevily také na stránkách odborných vědeckých časopisů, neboť výše zmíněné účinky potvrdilo nezávisle na sobě několik vědeckých a lékařských studií. Tongkat Ali Aktif v sobě skrývá řadu bioaktivních glykopeptidů neboli látek, které pozitivně ovlivňují tvorbu a životnost našich spermií.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Tongkat Ali Aktif však nemá pouze afrodiziakální účinky. V krajinách jihovýchodní Asie je Tongkat Ali rozšířený díky svým širokospektrým účinkům na náš organismus. Jednak pomáhá při trávicích a žaludečních obtížích, přičemž místní obyvatelé jej hojně využívají i pro léčbu tropických chorob, třeba malárie, úplavice nebo žloutenky, je proto také někdy nazýván "stromem léčící stovky nemocí". Při užívání Tongkat Ali pociťujeme teplo v končetinách, což může být známka zlepšující se průchodnosti cév a prokrvení tkání. Tongkat Ali Aktif působí také přirozeně antimikrobiálně a lehce stimulačně.

Tuto téměř zázračnou rostlinu využijeme i při sportování nebo kulturistice, neboť má blahodárné účinky na růst naší svalové hmoty. Tato vlastnost je opět dána testosteronem, díky němuž dochází ke zpevnění našich svalů. Přidáme-li k tomu zlepšení naší nálady, síly a energie dostaneme ideálního sparingpartnera nejenom pro sportování a fitness.

Tongkat Ali Aktif. Síla skrývající se v kořenech

Tongkat Ali AktifNa otázku, proč si tato rostlina vytvořila pověst "asijské viagry" jsme již odpověděli. Jistě vás ale zajímá, co se vlastně pod pojmenováním Tongkat Ali skrývá. To se dozvíte v následujících řádcích.

Tongkat Ali nebo též Bedar merah, lempedu Pahia, pasak Bumi, penawar Pahia je označení stromu s latinským názvem Eurycoma longifolia. Pod tímto názvem se skrývá poměrně štíhlý keř, který vyrůstá do výšky až 15 metrů, přičemž nejvíc bioaktivních a léčivých látek nalezneme v kořeni tohoto úzkého stromu, označovaného též přízviskem "Malajský ženšen".

Přestože původní zemí výskytu je Čína, najdeme jej prakticky po celé jihovýchodní Asii. Není proto divu, že v této částí světa patří k nejpopulárnějším zástupcům tradiční přírodní medicíny. Tongkat Ali tak kromě Číny najdeme v Malajsii a Indonésii, ale i v Thajsku, Vietnamu nebo v Laosu. Přírodní síla hustě ozeleněného keře, jehož listy oválného tvaru připomínají naší vrbu, tkví v jeho kořenech. Tyto dlouhé kořeny začínají již na povrchu stromu a prorůstají hluboko pod zem tak, aby dostatečně zajistily stabilitu celé rostliny. Není proto divu, že v překladu znamená Tongkat Ali "vycházkovou hůl."

Tongkat Ali Aktif dostanete v kapslích, kdy jedna kapsle obsahuje 500 mg extraktu Tongkat Ali v koncentraci 100:1, což znamená, že na 1g extraktu bylo spotřebováno 100g suroviny, jde tedy velmi kvalitní extrakt. Dalšími způsoby užívání jsou odvary či extrakty. Mírné návaly tepla, hyperaktivita a euforie mohou představovat nežádoucí účinky tohoto stromu. Avšak, chceme těmto projevům skutečně říkat "nežádoucí účinky"?!

Přírodní afrodiziakum pro muže i ženy máme nyní na dosah ruky. Pojďme využít síly a energie přírody a potěšme své smysly, chutě a touhy díky Tongkat Ali Aktif.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz