- Štítky blogu
- chlorella aktif
- ječmen aktif
- aminokyseliny
- praktické zkušenosti se zelenými potravinami
- spirulina aktif
- vitamíny
- onemocnění
- chlorofyl
- detoxikace
- chlorella ginkgo aktif
- pro zajímavost
- enzymy
- serotonin
- chlorella růstový faktor
- hubnutí
- melatonin
- překyselení organizmu
- pitný režim
- významné osobnosti
- feoforbidy
- těhotenství
- pro sportovce
- cholesterol
- tongkat ali aktif
- chlorellin
- roztroušená skleróza
- deprese
- vláknina
- vysoký krevní tlak
- premenstruační syndrom
- klimakterium
- interferony
- rakovina
- pro děti
- neplodnost
- diabetes mellitus
- dna
- migréna
- pro zvířata
- borelióza
- fytonutrienty
- akné
- kojení
- spáleniny
- fykocyanin
- antioxidanty
- popáleniny



- Úvod
- Zajímavosti o zelených potravinách
- Příběh Barbary Moore, aneb když za zelené potraviny hovoří činy
Příběh Barbary Moore, aneb když za zelené potraviny hovoří činy
Často slýcháváme informace o ideálním složení zelených potravin, o jejich blahodárných účincích na náš organismus, o širokém spektru jejich využití. Přestože lékařské a vědecké testy mluví jasně za pozitivní vlastnosti této skupiny potravin, často nám chybí nějaký přesvědčivý důkaz, vzor či příběh. A právě tímto příběhem je Barbara Moore.
Neuvěřitelný život této doktorky medicíny může být vzorem, ideou a nápovědou pro nás všechny. Barbara Moore dokázala a na svém vlastním těle vyzkoušela, že život na bázi zelených potravin a šťáv našemu tělu prospívá ab dokonce jej omlazuje.
Jak tento příběh začal? Přestože se Barbara Moore narodila roku 1903 v Rusku, vyrůstala již ve Velké Británii. Vystudovala medicínu a stala se lékařkou. Až do svých třiceti let konzumovala běžnou stravu, skládající se z třech větších jídel denně - snídaně, oběd, večeře. Poté však začal její životní experiment, který poukázal na neuvěřitelnou sílu zelených rostlin, trav, vody nebo zeleninových šťáv.
Zelené potraviny jakožto energie pro lidské tělo
Barbara začala svůj organismus připravovat na snížení dávek jídla. Do svého jídelníčku zařazovala trávy, jetel, ptáčnici, pampelišky a další rostliny. Poté se dostala do fáze, kdy konzumovala pouze šťávy z těchto zelených potravin, ale i další ovocné a bylinné extrakty. Tomuto druhu výživy se také jinak říká liquidariánství. Své tělo připravila tak, aby dalším stupněm byla pouze konzumace vody a citrónové šťávy.
Celý tento proces zaznamenávala a pečlivě hodnotila. Díky tomu, že k tomuto experimentu použila vlastní tělo, mohla jej detailně studovat. Nemysleme si, že studie trvala týdny. Výše popsané procesy představovaly záležitost několika let.
Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:
Už v poválečných letech byla Barbara Moore přesvědčena, že nové formy umělé a tuky napité stravy, představují špatnou cestu pro budoucnost. Začala tedy o svém příběhu vyprávět. Díky neuvěřitelné energii a síle, kterou nyní měla, zvládala přejít dlouhé vzdálenosti pěšky. Pozornost se jí tedy dostala díky dlouhým pochodům, o nichž se zájmem informovala dobová média, přičemž si všímala například i toho, že padesátiletá Barbara vypadá minimálně o dvacet let mladší.
Přestat jíst znamená zažít nepohodlí jenom ve fázi, když se tělo nastavuje na nový chod
Sama Barbara do London Sunday Chronicle uvedla: "Místo přemýšlení, že můj život skončí za deset let, mládnu. Každý může udělat to samé, pokud to zkusí. Tragédie je, že jídlo je jedno z největších požitků světa. Přestat jíst znamená zažít nepohodlí jenom ve fázi, když se tělo nastavuje na nový chod, který byl původním způsobem života." Svou životní fyzickou i duchovní energii dokázala Barbara využít při přechodu Austrálie, Velké Británie, Spojených států amerických i dalších států světa.
Během třiadvaceti dnů ušla 1000 mil po Velké Británii a 3000 mil ze San Francisca do New Yorku přešla za neuvěřitelných 46 dnů. Je dokonce zaznamenáno, že její průměrná rychlost činila pět až šest mil za hodinu. Několikrát navštívila Švýcarsko, kde se snažila vědecky vysvětlit, že lidskému tělu nedodávají energii potraviny jako takové, nýbrž vzduch, sluneční světlo a voda. Na sobě samé jasně ukázala, jak může naše tělo pracovat. Díky tomuto způsobu života Barbaře následně stačil pouze tříhodinový noční odpočinek, přičemž měla dostatek fyzické i mentální síly. Své teze ověřila po návratu na Britské ostrovy.
Barbara Moore byla přesvědčena, že díky tomuto způsobu života a zelené stravě se mohou lidé dožívat vysokého věku. Sama si předsevzala, že se může dožít neskutečných sto padesáti let. Její život však skončil paradoxem. Když v roce 1977 již poněkolikáté navštívila USA, sotva mohla tušit, že tato expedice bude její poslední. Neumřela ani na selhání organismu ani na vyčerpání. Když Barbara podnikala další ze svých několikasetkilometrových túr po pobřeží, narazilo do ní auto. Barbara Moore následkům zranění podlehla.
Barbara Moore se stala inspirací pro mnohé z nás. Věděla a díky testování na sobě samé si potvrdila, že postupnou změnou stravy s doplněním o zelené potraviny je naše tělo lépe regenerováno a má více energie s dlouhotrvajícím účinkem.
Víte, že Barbara Moore vypadala ve svých padesáti letech na třicet? Byla šťastná, zdravá a vitální. To vše jen díky změně stravování a zeleným potravinám. Když to dokázali jiní, proč byste to nedokázali vy?!
Petr Hornišer
Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.