Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
12.03.2023
Co je spermidin? Je spermidin zázračnou látkou pro zpomalení stárnutí?
Spermidin někdy psáno jako Spermidine je přírodní látka, která patří do skupiny polyaminů a byl poprvé izolován v roce 1928 německým chemikem Ernestem... číst celé
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
09.02.2023
Mikrobiom jako strážce našeho zdraví a pohody
Mikrobiom je složitý a fascinující ekosystém prospěšných mikroorganismů, které žijí uvnitř i vně našeho těla. Tyto mikroorganismy tvoří naprostou větš... číst celé
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Příběh Barbary Moore, aneb když za zelené potraviny hovoří činy
08.12.2015

Příběh Barbary Moore, aneb když za zelené potraviny hovoří činy

Příběh Barbary Moore, aneb když za zelené potraviny hovoří činy

Často slýcháváme informace o ideálním složení zelených potravin, o jejich blahodárných účincích na náš organismus, o širokém spektru jejich využití. Přestože lékařské a vědecké testy mluví jasně za pozitivní vlastnosti této skupiny potravin, často nám chybí nějaký přesvědčivý důkaz, vzor či příběh. A právě tímto příběhem je Barbara Moore.

Neuvěřitelný život této doktorky medicíny může být vzorem, ideou a nápovědou pro nás všechny. Barbara Moore dokázala a na svém vlastním těle vyzkoušela, že život na bázi zelených potravin a šťáv našemu tělu prospívá ab dokonce jej omlazuje.

Sušená šťáva z ječmeneJak tento příběh začal? Přestože se Barbara Moore narodila roku 1903 v Rusku, vyrůstala již ve Velké Británii. Vystudovala medicínu a stala se lékařkou. Až do svých třiceti let konzumovala běžnou stravu, skládající se z třech větších jídel denně - snídaně, oběd, večeře. Poté však začal její životní experiment, který poukázal na neuvěřitelnou sílu zelených rostlin, trav, vody nebo zeleninových šťáv.

Zelené potraviny jakožto energie pro lidské tělo

Barbara začala svůj organismus připravovat na snížení dávek jídla. Do svého jídelníčku zařazovala trávy, jetel, ptáčnici, pampelišky a další rostliny. Poté se dostala do fáze, kdy konzumovala pouze šťávy z těchto zelených potravin, ale i další ovocné a bylinné extrakty. Tomuto druhu výživy se také jinak říká liquidariánství. Své tělo připravila tak, aby dalším stupněm byla pouze konzumace vody a citrónové šťávy.

Celý tento proces zaznamenávala a pečlivě hodnotila. Díky tomu, že k tomuto experimentu použila vlastní tělo, mohla jej detailně studovat. Nemysleme si, že studie trvala týdny. Výše popsané procesy představovaly záležitost několika let.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Už v poválečných letech byla Barbara Moore přesvědčena, že nové formy umělé a tuky napité stravy, představují špatnou cestu pro budoucnost. Začala tedy o svém příběhu vyprávět. Díky neuvěřitelné energii a síle, kterou nyní měla, zvládala přejít dlouhé vzdálenosti pěšky. Pozornost se jí tedy dostala díky dlouhým pochodům, o nichž se zájmem informovala dobová média, přičemž si všímala například i toho, že padesátiletá Barbara vypadá minimálně o dvacet let mladší.

Přestat jíst znamená zažít nepohodlí jenom ve fázi, když se tělo nastavuje na nový chod

Sama Barbara do London Sunday Chronicle uvedla: "Místo přemýšlení, že můj život skončí za deset let, mládnu. Každý může udělat to samé, pokud to zkusí. Tragédie je, že jídlo je jedno z největších požitků světa. Přestat jíst znamená zažít nepohodlí jenom ve fázi, když se tělo nastavuje na nový chod, který byl původním způsobem života." Svou životní fyzickou i duchovní energii dokázala Barbara využít při přechodu Austrálie, Velké Británie, Spojených států amerických i dalších států světa.

Sportovec a nápoj z malého ječmeneBěhem třiadvaceti dnů ušla 1000 mil po Velké Británii a 3000 mil ze San Francisca do New Yorku přešla za neuvěřitelných 46 dnů. Je dokonce zaznamenáno, že její průměrná rychlost činila pět až šest mil za hodinu. Několikrát navštívila Švýcarsko, kde se snažila vědecky vysvětlit, že lidskému tělu nedodávají energii potraviny jako takové, nýbrž vzduch, sluneční světlo a voda. Na sobě samé jasně ukázala, jak může naše tělo pracovat. Díky tomuto způsobu života Barbaře následně stačil pouze tříhodinový noční odpočinek, přičemž měla dostatek fyzické i mentální síly. Své teze ověřila po návratu na Britské ostrovy.

Barbara Moore byla přesvědčena, že díky tomuto způsobu života a zelené stravě se mohou lidé dožívat vysokého věku. Sama si předsevzala, že se může dožít neskutečných sto padesáti let. Její život však skončil paradoxem. Když v roce 1977 již poněkolikáté navštívila USA, sotva mohla tušit, že tato expedice bude její poslední. Neumřela ani na selhání organismu ani na vyčerpání. Když Barbara podnikala další ze svých několikasetkilometrových túr po pobřeží, narazilo do ní auto. Barbara Moore následkům zranění podlehla.

Barbara Moore se stala inspirací pro mnohé z nás. Věděla a díky testování na sobě samé si potvrdila, že postupnou změnou stravy s doplněním o zelené potraviny je naše tělo lépe regenerováno a má více energie s dlouhotrvajícím účinkem.

Víte, že Barbara Moore vypadala ve svých padesáti letech na třicet? Byla šťastná, zdravá a vitální. To vše jen díky změně stravování a zeleným potravinám. Když to dokázali jiní, proč byste to nedokázali vy?!

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz