Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Kyselina gama-linolenová, aneb léčivý rostlinný olej14.7.2020 O nenasycených mastných kyselinách jsme toho již mnoho slyšeli. Z médií se neustále dozvídáme, jak prospěšné našemu tělu jsou nenasycené mastné kyseliny ... Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred, sodexo, up

ZBOŽÍ V AKCI


05. 11. 2010

pH je důležité pro naše zdraví

pH je důležité pro naše zdraví

Naše strava se radikálně změnila za posledních sedmdesát let. Opustili jsme vyváženou stravu, syrové ovoce a zeleninu. Příchod uměle zpracovaných potravin, mánie rychlého občerstvení a nezdravé potraviny všechno změnily. Už nejíme potraviny, které obsahují přírodní enzymy. Byly buď uvařené, pasterované nebo jinak zpracované a tak z naší potravy zmizely. Bez enzymů, nemůže naše tělo přijímat životně důležité živiny. Například jsou známé příběhy starých lidí, kteří zdánlivě jen upadli. Jenže oni neupadli, ulomila se jim kyčelní kost, a proto upadli. Vzhledem k nedostatku správné výživy a nezbytných enzymů jejich těla ztratila schopnost přijímat vápník a tak onemocněli onemocněním známé jako osteoporóza. Jakmile naše těla přijdou o enzymy, je pro ně velmi obtížné přijmout živiny. Pokud tělo musí věnovat velkou část svých enzymů na výrobu trávicích enzymů, oslabuje celé tělo.


Odpadky organizmuAvšak to, co dělá situaci ještě horší je to, že uměle zpracované potraviny, rychlé občerstvení a nezdravé potraviny vytvářejí kyselé prostředí v našem těle, které se v průběhu času stává ideálním prostředím pro začátek onemocnění. Například rakovina nedokáže žít v alkalickém prostředí, ale daří se jí skvěle v kyselém prostředí. To, co jíme, buď zvyšuje nebo snižuje naše pH v těle, které by mělo být mezi 7.2-7.4 pH. Například nealko cola má pH 2.7-3.0, což je extrémně kyselé! Nealkoholický nápoj s pH 3.0 bude mít mnohem vyšší pH poté, co prošel tělem. Bude mít blízko stejné pH jako tělo, tedy 7.0. Dosáhl tím, že krade vzácné minerály a tekutiny z těla! Pitím nealkoholických nápojů a dalších vysoce kyselých potravin se v našem těle snižuje pH, takže je kyselejší a tím více náchylné k onemocněním. Napomáháme vytvořit ideální prostředí pro jakoukoli nemoc, která může přijít díky životnímu prostředí, genetice, stravě, kterou jíme atd. Drtivá většina pacientů s rakovinou má velmi nízké tělesné pH, v rozmezí 6.0 až 5.0 nebo nižší. Naše tělo prostě nemůže bojovat s onemocněním, pokud je pH našeho těla v nerovnováze.

Stručně řečeno, naše strava nás zabíjí. Jeden ze tří lidí ve Spojených státech dostane rakovinu. Jedná se o ohromující statistiku, ale pokud se podíváme na vzestup polotovarů, zpracovávaných, vařených, rychlých jídel v této zemi, všimneme si, že výskyt rakoviny a dalších nemocí roste ve stejném poměru.

Jak si změřit tělesné pH

pH je měření relativní koncentrace kladných a záporných iontů. Když jsou přítomny ve stejném množství, dosáhli jsme stavu rovnováhy v těle a naše pH bude 7.0. Existují dva způsoby, jak měřit tělesné pH, která by nemělo být zaměňováno s pH krve. Krev vždy udržuje pH mezi 7.25 až 7.45. Pokud je pH mimo tento rozsah, tělo rychle přechází do šoku a brzy následuje smrt.

Tělesné pH

pH slin a moči je mnohem přesnější měřítkem celkové tělesného pH. Hodnota pH těla by měla být přibližně 7.0, což je neutrální. Existuje mnoho názorů na to, kolik by pH těla mělo ve skutečnosti být. Přečetl jsem si, že jako minimum je 6.3 a maximum 7.2. Jsme-li nemocní, naše pH bude nízké. Čím víc jsme nemocnější, tím nižší pH bude. Například, pokud máte pokročilou rakovinu vaše pH bude s největší pravděpodobností u 5.0.

Související produkty:

ph papírky
ph papírky
ph papírky
ph papírky
Souprava na měření pH
moči a slin až 1000ks
testovacích pH proužků
Souprava na měření pH
moči a slin 15ks
testovacích pH proužků
Souprava na měření pH
moči a slin v plastovém
obalu 100ks testovacích
pH proužků
Souprava na měření pH
moči a slin v plastovém
obalu 90ks testovacích
pH proužků velmi
jemná stupnice

Nástroje pro měření pH

Tělesné pH může být měřeno pomocí pH papíru, pH indikátor kapaliny (fenolová červeň) nebo digitálního pH metru.

Měření slinami

Ústa mají tendenci být mírně zásadité, což je důvod, proč jsou špatný barometrem celkového pH těla. Sliny jsou přesnější pro měření pH těla od pasu nahoru, zahrnuje horní trávicí trakt. Nejde tedy o přesné měření celkového pH v těle. Proužky pH jsou jediný způsob, jak testovat pH slin.

Měření močí

Mnoho věcí může ovlivnit tělo pH během každého dne, jako je strava a úroveň stresu. Aby bylo možné získat přesné stanovení tělesné pH měla by se moč měřit hned ráno, každý den po dobu nejméně jednoho týdne (lépe měsíce). Pokud budeme měřit pH každé ráno, "klouzavý průměr," ukáže daleko přesnější výsledky než při jediném měření. pH moči může být měřeno pomocí pH papíru, pH indikátor kapaliny (fenolová červeň) nebo digitálního pH metru.