Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

12. 05. 2019

Nezapomeňte na Den matek, svátek úcty a respektu k maminkám

Nezapomeňte na Den matek, svátek úcty a respektu k maminkám

Na druhou květnovou neděli připadá Den matek neboli oslava mateřství a respektu k maminkám. Kde a kdy se tento svátek objevil? Jak se slaví v dalších částech světa? Proč se Den matek slaví v Česku v jiný den, než například ve Velké Británii? Dnes si rozebereme Den matek.

Květen je měsícem svátků. Kromě státních svátků 1. a 8. května v kalendáři také najdeme Den matek neboli významný sváteční den, který se slaví téměř po celém světě. Den matek má upomínat na všechny maminky, tedy silné ženy vychovatelky a pečovatelky.

Den matek představuje znamení úcty, respektu a váženosti ke všem matkám a maminkám. U nás je nejčastějším darem květina čí malá pozornost. V dalších částech světa dostávají maminky přání, sladkosti, pozvání do restaurace atd.

Tradice vycházející z pravěku

Jak vlastně Den matek vznikl? Uctívání matek, plodnosti a bohyň je vlastně známé od nepaměti. Asi nejznámější uctívání matky bohů neboli Kybelé najdeme ve starověkém Řecku. Ovšem podobné pravěké a předkřesťanské tradice můžeme najít po celém světě. Od 16. století se v Anglii oslavuje tzv. Mateřská neděle čili čtvrtá postní neděle, jejímž cílem byla návštěva rodiny a shledání se s maminkou. Shledávání se se svými blízkými v období Velikonoc mělo tak nejenom sváteční, ale i rodinný charakter.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Mezinárodní svátek matek jako takový se začíná tvořit až na počátku dvacátého století. V roce 1907 přichází iniciativa na počest bojovnice za ženská práva Anny Reeves Jarvisové. O sedm let později pak vyhlašuje prezident USA Woodrow Wilson druhou květnovou neděli jako celonárodní svátek Den matek.

Různé podoby, jeden cíl… to je Den matek

Matka a dítěTaké u nás se Den matek slaví druhou květnovou neděli. Velkou propagátorkou tohoto svátku byla zakladatelka Československého červeného kříže Alice Garrigue Masaryková, dcera  Charlotty Garrigue a Tomáše Garrigua Masaryka. I díky této ženě se v Československu začal Den matek slavit již v roce 1923. Přestože po komunistickém státním převratu byl svátek upozaďován před Mezinárodním dnem žen, zůstal v kalendáři zachován a v některých rodinách se stále slavil. Po roce 1989 si ho opět připomínáme a slavíme jej veřejně.

Jak jsme si již řekli, tak v USA se Den matek, stejně jako u nás, slaví druhou květnovou neděli. Toto datum ale není pravidlem. Například, také již zmíněná Velká Británie, oslavuje Den matek podle svého historického předobrazu, tedy na čtvrtou neděli postní neboli jednadvacet dní před Velikonocemi. V Japonsku je maminkám zaslíben 6. březen a naopak například v Mexiku oslavují Den matek 10. května. Například mexická oslava Dne matek je charakteristická svým veselím a zábavou.

Maminkám ke Dni matek samozřejmě přejeme mnoho štěstí, zdraví, síly, vitality a pohody. Čím netradičním svou matku letos obdarujete vy? My jsme se letos rozhodli pro zelené potraviny neboli přírodní doplněk stravy, který nám namíchala sama matka příroda. Zelené zdraví jistě potěší každou ženu bez rozdílu věku.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!