Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  • Kategorie blogu
Blog
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
12.08.2021
Zelená stolice při jedení zelených potravin - chlorelly, mladého ječmene, spiruliny
Každý, kdo začne jíst zelené potraviny, se setká s různými změnami a první změna a asi i nejviditelnější, je změna barvy stolice. Je to však v pořádku... číst celé
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
12.05.2021
Zkušenosti se zelenými potravinami Aktif - 1.díl
Naším cílem jsou spokojení zákazníci. I Proto si velmi ceníme, když se naši zákazníci podělí o své zkušenosti se zelenými potravinami. Z poslední doby... číst celé
Tongkat Ali a svaly bez posilování
13.03.2021
Tongkat Ali a svaly bez posilování
Karolína je skvělá, nejen že se podělila o zkušenost se zelenými potravinami a anorexií a bulimií, ale také chtěla zkusit Tongkat Ali. Se svou zkušeno... číst celé
Zobrazit všechny články
  1. Úvod
  2. Zajímavosti o zelených potravinách
  3. Mezinárodní den žen si připomínáme již více než 100 let
05.03.2020

Mezinárodní den žen si připomínáme již více než 100 let

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen. Svátek opomíjený, svátek milovaný, svátek nenáviděný. Není mnoho podobných svátečních dnů, které by v průběhu času vyvolávaly takové emoce. Přestože byl u nás Mezinárodní den žen po listopadu 1989 odstrčen, dnes se mu opět dostává pozornosti. Mnoho lidí však stále netuší, kde tento svátek vznikl a jaká je jeho historie. Pojďme se tedy na Mezinárodní den žen podívat pěkně zblízka.

"Chléb a růže"

chléb a růžeS trochou nadsázky by se dalo říci, že právě toto heslo stojí za vznikem fenoménu oslavujícího ženské pohlaví. Velká demonstrace newyorských žen, převážně dělnic, za lepší životní a pracovní podmínky, která se konala 8. března 1908 je prapůvodním počátkem oslav Dne žen a ženských práv. Vrátíme-li se k heslu "chléb a růže", tak zjistíme, že chléb symbolizoval životní i finanční podmínky žen a růže představovala kvalitu života.

Stávky a demonstrace amerických švadlen vyvrcholily deklarací socialistické strany Spojených států Amerických, připomínat si a slavit Národní den žen. O rok později, tedy konkrétně 28. února 1909 se tak poprvé slavil americký Národní den žen. Už v roce 1910 vzešel z mezinárodní konference socialistických žen návrh na uspořádání Mezinárodního dne žen, který se měl věnovat ženským právům a volebnímu právu pro ženy. První organizované oslavy Mezinárodního dne žen jsou zaznamenány roku 1911 v některých evropských zemích, včetně Rakouska-Uherska.

Avšak na oficiální uznání si Mezinárodní den žen musel ještě několik desetiletí počkat. V souvislosti s Mezinárodním rokem žen byl Organizací spojených národů v roce 1975 uznán i Mezinárodní den žen. Díky tomuto posvěcení OSN uznaly tento svátek i mnohé národní vlády. Problematika ženských práv je aktuální dodnes. Boj za rovnoprávnost, odstranění diskriminace nebo nerovnoměrné zastoupení žen v politice jsou problémy dnešní doby, díky nimž je demonstrace Mezinárodního dne žen stále aktuální.

žena s růžemiU nás je oslava Mezinárodního dne žen spojena s komunistickou minulostí, kdy byl tento svátek nejenom součástí oficiální státní propagandy, ale mnohdy jej více než ženy na podnikových večírcích oslavovali straničtí funkcionáři. Před několika lety se ale Mezinárodní den žen navrátil i k nám. Už tedy většinou bez rudých karafiátů a ručníků, zato však s úctou k ženám a milým dárkům.

Přemýšleli jste, jak netradičně, zajímavě či originálně odměnit ženy? Co třeba darovat zelené zdraví, například v podobě zelených potravin, která pomohou nejenom našemu tělu, ale i duši. Dopřejme ženám krásu, pohodu a zdraví.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2021
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz