Užíváním této webowé stránky souhlasíte s používáním cookies, které jsou potřebné pro fungování webových stránek, analytické a remarketingové účely. více informací

+420 608 841 888
EN     DE     FR     IT        1 € = 25,00 Kč

KONTAKTY

Zelený obchod, s.r.o. Lipská 2444/4Brno - Žabovřesky 616 00 tel: +420 608 841 888
info@zelenyobchod.cz

NOVINKY

Interferony jsou našimi ochránci před útokem virů10.6.2020 Je fascinující, že ty nejmenší organismy na naší planetě mají největší sílu a ...Pět tipů na posílení imunity našeho těla13.5.2020 Sousloví "posilování imunity" se v poslední době stalo reklamní a marketingovou záležitostí. Přesto ...Chlorella a mladý ječmen. Bojovníci, kteří chrání naše tělo22.3.2020 Po dlouhém a náročném "zimním" období jsme často malátní, slabí, skleslí. Nezřídka kdy jsme náchylnější k nejrůznějším nemocem, nachlazením, virům a zánětům.

Co získáte?

Kompletní servis Ke každé objednávce zelených potravin získáte nezbytné informace k jedení ZP.
Poštovné zdarma Můžete získat doručení v ČR a na Slovensko ZDARMA - Stačí si objednat za více než 1699,- Kč / 68 €

Šejkr + lžička K první objednávce Ječmene (ať už Aktif nebo Green Ways) získáte jeden šejkr s přídavnou nádobkou v hodnotě 75,- Kč a také praktickou plastovou lžičku.
šejkr na mladý ječmen a lžička na mladý ječmen

Magnetka na lednici Pokud budete mít v objednávce výrobek zn. Aktif, dostanete k objednávce jednou jednu magnetku ZDARMA. Najdete ji přibalenou v balíčku v obálce s fakturou. To už pak si nezapomenete dát zelené potraviny!
magnetka - Už jste si dnes dali zelené potraviny?
Potvrzení objednávky Každá objednávka potvrzena emailem nebo telefonicky nebo SMS.
Sledování objednávky Po odeslání objednávky obdržíte mailem či SMS číslo balíku pro jeho jednodušší sledování.
Otázky & Odpovědi Na Vaše otázky, které se objeví, dostanete odpověď.
Certifikovaný e-shop Jsme certifikováni jako přátelský e-shop České pošty.
Certifikovaný e-shop - Přátelský e-shop České pošty

Platba platební kartou a on-line bankovními převody Možnost zaplatit ihned platební kartou VISA, MasterCard, Diners nebo online bankovními převody.
Platby The Pay

Za kupóny a šeky Nakupte si zelené potraviny za kupony a šeky od společnosti Edenred, SODEXO a UP!
edenred
ticket restaurant edenred ticket compliments dárkový edenred
ticket benefits edenred ticket service edenred
sodexo
gastro pass sodexo dárkový pass sodexo
flexi pass sodexo vital pass sodexo
bonus pass sodexo
Up
Cheque Dejeuner stravenky
Cheque Dejeuner dárkový šek

05. 03. 2020

Mezinárodní den žen si připomínáme již více než 100 let

Mezinárodní den žen

Mezinárodní den žen. Svátek opomíjený, svátek milovaný, svátek nenáviděný. Není mnoho podobných svátečních dnů, které by v průběhu času vyvolávaly takové emoce. Přestože byl u nás Mezinárodní den žen po listopadu 1989 odstrčen, dnes se mu opět dostává pozornosti. Mnoho lidí však stále netuší, kde tento svátek vznikl a jaká je jeho historie. Pojďme se tedy na Mezinárodní den žen podívat pěkně zblízka.

"Chléb a růže"

S trochou nadsázky by se dalo říci, že právě toto heslo stojí za vznikem fenoménu oslavujícího ženské pohlaví. Velká demonstrace newyorských žen, převážně dělnic, za lepší životní a pracovní podmínky, která se konala 8. března 1908 je prapůvodním počátkem oslav Dne žen a ženských práv. Vrátíme-li se k heslu "chléb a růže", tak zjistíme, že chléb symbolizoval životní i finanční podmínky žen a růže představovala kvalitu života.

Stávky a demonstrace amerických švadlen vyvrcholily deklarací socialistické strany Spojených států Amerických, připomínat si a slavit Národní den žen. O rok později, tedy konkrétně 28. února 1909 se tak poprvé slavil americký Národní den žen. Už v roce 1910 vzešel z mezinárodní konference socialistických žen návrh na uspořádání Mezinárodního dne žen, který se měl věnovat ženským právům a volebnímu právu pro ženy. První organizované oslavy Mezinárodního dne žen jsou zaznamenány roku 1911 v některých evropských zemích, včetně Rakouska-Uherska.


Co o nás říkají naši zákazníci na Heuréka.cz:

Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod
 
Recenze Heuréka pro Zelený obchod

Avšak na oficiální uznání si Mezinárodní den žen musel ještě několik desetiletí počkat. V souvislosti s Mezinárodním rokem žen byl Organizací spojených národů v roce 1975 uznán i Mezinárodní den žen. Díky tomuto posvěcení OSN uznaly tento svátek i mnohé národní vlády. Problematika ženských práv je aktuální dodnes. Boj za rovnoprávnost, odstranění diskriminace nebo nerovnoměrné zastoupení žen v politice jsou problémy dnešní doby, díky nimž je demonstrace Mezinárodního dne žen stále aktuální.

U nás je oslava Mezinárodního dne žen spojena s komunistickou minulostí, kdy byl tento svátek nejenom součástí oficiální státní propagandy, ale mnohdy jej více než ženy na podnikových večírcích oslavovali straničtí funkcionáři. Před několika lety se ale Mezinárodní den žen navrátil i k nám. Už tedy většinou bez rudých karafiátů a ručníků, zato však s úctou k ženám a milým dárkům.

Přemýšleli jste, jak netradičně, zajímavě či originálně odměnit ženy? Co třeba darovat zelené zdraví, například v podobě zelených potravin, která pomohou nejenom našemu tělu, ale i duši. Dopřejme ženám krásu, pohodu a zdraví.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Kupte si zelené potraviny!