Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
 • Kategorie blogu
Blog
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
14.10.2022
Snědl jsem 1000 tablet chlorelly za 24 hodin
Ano, vím, vše vyvolává více otázek než odpovědí, ale ke všemu se dostaneme. Ještě bych možná k nadpisu dopsal ... zase snědl ... Jednou za čas, když n... číst celé
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
10.05.2022
Jak na hemoroidy aneb 5 tipů, jak si pomoci bez návštěvy lékaře
Známe je pravděpodobně všichni. Jsou tématem, o kterém se nám těžko hovoří s lékařem, natož s výživovými poradci, nebo s přáteli. Hemoroidy. Intimní o... číst celé
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
14.02.2022
Chlorella a spirulina v tabletách. A jak dopadl test?
Občas se objeví dotaz ... "Prodáváte chlorellu a spirulinu v prášku? Nechci chlorellu a spirulinu v tabletách." A my pokaždé s bezbřehou trpělivostí a... číst celé
Zobrazit všechny články
 1. Úvod
 2. Zajímavosti o zelených potravinách
 3. Chlorella jako mocný detoxifikační nástroj
08.03.2013

Chlorella jako mocný detoxifikační nástroj

Chlorella jako mocný detoxifikační nástroj

Chlorella: Superpotravina která odstraní rtuť z našich tkání během několika týdnů

Skoro každý den se v médiích objeví nový příběh o toxických účincích života v moderní společnosti. Nebezpečí chemických prvků a těžkých kovů na nás číhají prakticky všude, kamkoliv se v 21. století podíváme. Potraviny pokrývají valnou část našich dodávek pesticidů, chemické vedlejší produkty z výroby jsou běžně emitovány do ovzduší, vody a amalgámové plomby v našich zubech uvolňují rtuť do našeho těla s každým soustem!

Plody moře v našich oceánech jsou plné těžkých kovů, rtuti a tyto jedy postupují vzhůru potravinovým řetězcem, dokud na našich talířích neskončí v podobě "zdravého jídla". Zdroje podzemních vod byly zamořeny chemikáliemi a pesticidy unikajícími z farem, továren i moderních průmyslových zařízení.

Co o nás říkají naši spokojení zákazníci na Heuréka.cz:recenze Heuréka

Lopatka chlorelly

Ve skutečnosti je mnoha jedům v přijatelném množství umožněno dostat se do našeho domova prostřednictvím pitné vody, včetně fluoridu, chlóru a jiných těžkých kovů. Není zapotřebí příliš divoké představivosti na to, abychom přišli na to, že i naše tělo je pod útokem znečištění životního prostředí každý den.

Můžeme se snažit a chránit se proti tomuto riziku jedením potravin neobsahujících pesticidy a chemikálie, ale jednoduše není možné se zcela zbavit všech zdrojů toxinů z našeho prostředí. Škody na našem světě jsou prostě příliš rozsáhlé a invazivní.

Je na nás samotných, abychom podnikli opatření pro ochranu nás a naší rodiny před tímto toxickým světem. Jedním z nejlepších přírodních prostředků pro odstranění těchto toxických materiálů z našeho těla je čistá zelená řasa zvaná chlorella.

Jak se bránit proti znečištění organizmu?

Abychom se mohli postavit škodlivým a nežádoucím chemikáliím v našem těle pocházejících z naší stravy, vzduchu, který dýcháme, a vody, kterou pijeme, je vhodné si vytvořit proaktivní plán. Jednou z nejsilnějších součástí tohoto plánu je zbavení se toxinů, které se mohly v našem těle nahromadit.

Naše tělo má přirozenou schopnost zbavovat se mnoha škodlivých patogenů, chemikálií a jedů, se kterými můžeme přijít do styku v běžném prostředí. Touto schopností jsme všichni od přírody vybaveni.

Ale v 21. století vidíme explozi chorob způsobených nahromaděním toxinů, například rakovina, autoimunitní dysfunkce, mozkové choroby jako autismus, Alzheimer a Parkinson, nervové poruchy a běžnější onemocnění jako deprese, poruchy učení a únava. Ochromit schopnost našeho těla odstraňovat toxiny může být relativně snadné. Symptomy nashromáždění toxických látek z důvodu chronického vystavení kovům zahrnují:

 • ÚnavaRtuť
 • Zažívací potíže, snížená schopnost správně vstřebávat a zpracovávat tuky
 • Bolesti kloubů
 • Deprese
 • Zhoršená regulace cukru v krvi
 • Reprodukční obtíže u žen

Rtuť je sama o sobě také silným toxinem, který může poškodit náš mozek, centrální nervový systém a ledviny, a je obzvláště nebezpečná pro děti, plody, těhotné a kojící ženy a lidi s vysokou hladinou přírodní rtuti. Takže se zcela jistě vyplatí detoxifikovat naše tělo od nashromážděných toxinů, dostat se do lepšího zdravotního stavu, ve kterém může naše tělo účinněji odstraňovat toxiny, kterým je vystaveno každý den.

Infračervená sauna

Infračervená saunaV našem tuku je 100krát více toxinů než v naší krvi, takže jedním z nejlepších způsobů, jak se zbavit toxinů, je snížit náš tělesný tuk. To je skutečně naše první obrana. Výběr správných potravin a cvičení jsou klíčové. Dalším z nejefektivnějších způsobů detoxikace je navštěvování infračervené sauny. Tu lze provozovat jednu hodinu denně po dobu jednoho měsíce. Pamatujme si, že je důležité před i v průběhu procedury dostatečně doplňovat tekutiny, abychom se vyhnuli dehydrataci.

Můžeme cvičit 30-60 minut těsně před procedurou, abychom pomohli uvolnit některé toxiny z našeho tuku.

Někteří lékaři také objevili využití okamžitě uvolňovaného niacinu, který pomáhá uvolňovat toxiny z tuku. Jsou však třeba poměrně vysoké dávky 5000mg. K takto vysokým dávkám je potřeba se postupně propracovat, protože niacin způsobuje rudnutí. Avšak asi jedna čtvrtina lidí jednoduše niacinové rudnutí nesnáší. Vyhněme se, prosím, postupně uvolňovanému niacinu, protože ten může potenciálně vést k chemickému zánětu jater.

Chlorella jako mocný detoxifikační nástroj

Jedním z dnes dostupných nejlepších výživových zdrojů pomáhajícím našemu tělu přirozeně bojovat se znečištěním prostředí je doplněk stravy v čisté formě zvaný chlorella. Chlorella je vlastně nejrozšířenějším doplňkem stravy v Japonsku, kde ji přes 10 milionů lidí pravidelně užívá. Užívání chlorelly v Japonsku je více rozšířené než užívání vitamínu C v Severní Americe, nejoblíbenějšího doplňku stravy na světě.

Vědí Japonci něco, co my nevíme?

Jedním z důvodů, proč si Japonci chlorelly tak vysoce cení, je její přirozená detoxikační schopnost. Chlorella je "zelená potravina", jednobuněčná mikrořasa, která dosahuje asi 2 až 10 mikronů. Je velmi malá. Je to právě tato velikost skombinovaná s jejími unikátními vlastnostmi, která z ní dělá tak účinný detoxikační nástroj. Její molekulární struktura jí umožňuje vázat kovy, chemikálie a některé pesticidy.

Když se chlorella dostane do našeho těla, její přirozenou reakcí je vázat volné těžké kovy, chemikálie a pesticidy nacházející se v našem zažívacím ústrojí, což je cesta našeho těla do krevního řečiště, kudy tyto škodlivé toxiny putují a ukládají se v našich buňkách.

Takže chlorella našemu tělu především pomůže zbavit se nežádoucích kovů a toxinů. Ale dělá samozřejmě mnohem víc.

Chlorella má jedinečnou vlastnost nevázat minerály, které naše tělo přirozeně potřebuje k jeho správné funkci. Neváže prospěšné minerály jako vápník, hořčík nebo zinek. Je to skoro jakoby chlorella věděla, které kovy do našeho těla nepatří a které chemikálie je třeba odstranit. Doplňování stravy chlorellou je jako vpouštění malinkaté armády do našeho těla, aby bojovala v bitvě za odstranění toxinů z našich tkání a jejich vyprovázení ven z těla.

Historie chlorelly

Chlorella je jedním z nejvíce studovaných doplňků stravy na světě. Mimo lékařské výzkumy v USA, bývalém Sovětském Svazu, Německu, Japonsku, Francii, Anglii a Izraeli je chlorella také rozsáhle studována jako zdroj potravy, protože je tvořena z až neuvěřitelných 50 % bílkovinou a je považována za ucelenou aminokyselinovou potravinu.

KosmonautDokonce i NASA studovala chlorellu jako jednu z prvních čistých potravin ve vesmíru na mezinárodní kosmické stanici!

Studie v Japonsku ukázaly, že chlorella může pomáhat při snižování objemu tuku v těle a může být užitečná v boji proti obezitě a nadváhou způsobeným diabetem. Může také pomoci při snižování hladiny cholesterolu a hypertenze. Očistné účinky chlorelly ve střevech a ostatních vylučovacích cestách, stejně jako její ochranné účinky jater, zlepšují čištění krve. Právě čistá krev zajišťuje, že metabolický odpad spolehlivě opustí naše tkáně.

Chlorella je tak silný detoxikační nástroj, protože je bohatá na chlorofyl, který je známý tím, že:

 • Pomáhá vstřebávat více kyslíku
 • Čistí vylučovací systémy jako střeva, játra a krev
 • Pomáhá čistit krev a odplavovat toxiny
 • Pomáhá v udržování optimálního krevního tlaku
 • Podporuje eliminaci plísní v našem těle
 • Neutralizuje špatný vzduch, který dýcháme
 • Podporuje růst a obnovu našich tkání

Kromě detoxikace je chlorella ve skutečnosti velice užitečná i v následujících oblastech:

 • Povzbuzuje imunitní systém
 • Zlepšuje zažívání, zvláště při problémech se zácpami
 • Dodává vitamín B
 • Zlepšuje schopnost se soustředit
 • Zvyšuje energii
 • Udržuje rovnováhu pH našeho těla
 • Upravuje hladinu cukru v krvi a krevní tlak
 • Snižuje riziko rakoviny
 • Osvěžuje dech

Tříletá dvojitě zaslepená studie detoxikace kovů s více než 350 lidmi byla provedena v ruské slévárně kovů, kde bylo použito více než 20 přírodních sloučenin při pokusech o odstranění těžkých kovů z lidí. Byli vystaveni velmi vysokým hladinám čtyř hlavních kovů - antimonu, olovu, kadmiu a arzenu.

Jaké byly výsledky testování chlorelly jako detoxifikačního činitele u těžkých kovů? Ruské pokusy za použití chlorelly s narušenou buněčnou stěnou spolu s koriandrem odstranily VŠECHNY těžké kovy včetně rtuti! A to bez vedlejších účinků! Síla chlorelly vázat těžké kovy byla vlastně poprvé objevena v těžařském průmyslu. Smíchaná s vodou byla chlorella pumpována do těžebních šachet, aby sbírala zbytkové kovy poté, co byla dokončena hrubá těžba.

Ne každá chlorella je vyrobena stejně

Na rozdíl od mnoha potravinových doplňků má chlorella jednu unikátní vlastnost, která činí její výrobní proces jedním z klíčových hledisek při výběru jejího zdroje. Chlorella je lidmi zcela nestravitelná. Jednoduše nemáme enzymy, které by uměly narušit její buněčnou stěnu.

Chlorella tabletyNa rozdíl od ostatních zelených potravin, žvýkání a trávení chlorelly neuvolňuje silné blahodárné účinky obsažené v této zelené řase. To proto, že pevná vnější buněčná stěna chlorelly, která je také chemicky odpovědná za vázání toxinů v našem těle, nemůže být lidským organizmem narušena.

Proto je nutné, aby výrobní proces tuto pevnou buněčnou stěnu rozdrtil za nás, protože to je jediná cesta, jak chlorellu biologicky zpřístupnit a využít její schopnost odstranit toxiny z našeho těla.

Proto doporučuji pouze užívání chlorelly s narušenou buněčnou stěnou (Broken Cell Wall Chlorellla), protože to je jediná forma, která umožňuje našemu tělu tohoto mocného detoxikačního činitele využít. Dalším kritériem při výběru chlorelly je záruka, že vodní zdroje, ve kterých byla chlorella pěstována a sbírána, nejsou nikterak kontaminované. Protože je chlorella přírodní zelená potravina, může být ovlivněna znečištěnou vodou a bude obsahovat okolní toxiny, jestliže rostla v kontaminovaných vodách. Takže se ujistěme, že jakákoliv chlorella, kterou užíváme jako doplněk stravy, pochází z přirozeně čistého vodního zdroje.

Další aspekt chlorelly, kterého si musíme být vědomi, je, že někteří lidé ji snášejí lépe než ostatní.

Vždy bychom měli začít detoxikaci s chlorellou postupně a nejprve užívat jen malá množství, abychom zjistili, jak naše tělo tento silný detoxifikační nástroj snáší. Někteří lidé také hlásí jako prospěšné při započetí detoxikace konzumaci malých množství koriandru po několik dní. Koriandr také podporuje detoxikační odezvu našeho těla, ale v mnohem nižší míře – což může našemu tělu pomoci plynule zareagovat na detoxikaci chlorellou.

Nejlepší výsledky detoxikace užíváním chlorelly s narušenou buněčnou stěnou byly také zaznamenány při kombinaci chlorelly se zelenými lístky koriandru, což může být další volbou ke zvážení při plánování detoxikačního programu. Doporučuji najít organický zdroj koriandru, abychom zajistili, že nebudeme do těla přijímat více nežádoucích chemikálií, zatímco se snažíme zbavit stávající zátěže těžkými kovy.

Příliš mnoho železa?

Jednou z dalších věcí, které je třeba si být vědom při užívání chlorelly, je skutečnost, že tato zelená řasa obsahuje železo ve vysoké koncentraci. Hladina železa u žen by neměla činit problém kvůli ztrátě železa v souvislosti s menstruačním cyklem, ale žen po menopauze může nadměrné množství železa představovat problém.

Takže v případě mužů užívajících chlorellu je vhodné si nechat pravidelně kontrolovat hladinu železa v krvi, aby zůstala ve zdravých mezích. Nejjednodušší a nejlepší měřítko je ferritin. V ideálním případě by se jeho hladina měla pohybovat v rozmezí od 20 do 80 ng/ml. Hladiny převyšující 150 se stávají problematickými a měly by být léčeny prostřednictvím darování krve nebo terapeutickou flebotomií.

Chlorella pro vegetariány a vegany

Chlorella je také skvělý zdroj aminokyselinové bílkoviny a je tvořena až z 50 % právě bílkovinami. Takže pro vegany a vegetariány je chlorella prospěšná nejen kvůli její detoxikačním schopnostem, ale také ke zlepšení jejich příjmu vitamínu B a bílkovin.

Mnoho lidí tvrdí, že může sloužit i jako zdroj vitamínu B12. Zatímco chlorella tento vitamín skutečně obsahuje, většina lidí má jeho nedostatek, protože ztratili schopnost jej absorbovat.

Poslední zamyšlení nad chlorellou

Život v moderním světě se někdy může zdát jako válka s prostředím kolem nás a zdroje znečištění jsou často tiché a nevyhnutelné. Můžeme se snažit sebevíc vyhnout se znečištění a toxinům, jíst pouze nejzdravější organické potraviny, pít pouze filtrovanou vodu, nevystavovat se nelítostným syntetickým chemikáliím, přesto budeme denně vystaveni obrovskému množství škodlivin, které jsou zcela mimo naši kontrolu.

Udržování optimálního zdraví zahrnuje vytvoření obranných mechanizmů pro boj proti těmto invazivním a nevyhnutelným útokům životního prostředí na naše zdraví.

Zavedením detoxikačního programu nyní můžeme pomoci našemu tělu přirozeně odstraňovat nežádoucí a škodlivé těžké kovy, chemikálie a pesticidy, které jsme mohli nevědomky dostat do našeho těla. Snížení toxické zátěže ukázalo zlepšení mnoha běžných onemocnění od nedostatku energie a nespavosti až po pomalé trávení, oslabený imunitní systém a psychické vyčerpání.

Vlastně skoro všechno v našem těle, včetně všech našich orgánů, funguje lépe při snížené zátěži systemickými toxiny.

Okamžitým odstraněním toxinů místo jejich hromadění do nebezpečných koncentrací nám umožní pomoci našemu tělu se chránit před zabijáky jako je rakovina, diabetes, hypertenze a nyní tak běžnými neurologickými poruchami, které se nemusí po desetiletí projevit.

Nezapomeňme začít pomalu, možná nejprve použít koriandr, a postupně zvyšovat příjem chlorelly tempem, které naše tělo bude snášet.

Našemu tělu trvalo dlouho nashromáždit všechny toxiny a zřejmě nám bude trvat týdny a dokonce měsíce než je efektivně dostaneme pryč z našeho systému. Takže jestli zaznamenáte nějaké poruchy trávení či nevolnost po užití doplňku chlorelly, zřejmě jí berete příliš mnoho a příliš rychle.

Je nezbytné snížit tělesný tuk jak je to jen možné, protože to samo o sobě odstraní obrovské množství toxinů z našeho těla. Můžeme také využít infračervené sauny spolu se cvičením a niacinem, jak bylo uvedeno výše.

Petr Hornišer

Další zajímavé články najdete v části Zajímavosti o zelených potravinách.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zboží.cz - ověřené hodnocení obchodu Zelený obchod, s.r.o.
Zelený obchod na Facebooku
Zelený obchod na Instagramu
Zelený obchod na Youtube
Zelený obchod na Pinterestu
Kontaktní adresa

Zelený obchod, s.r.o.
Lipská 2444/4
Brno - Žabovřesky
616 00

IČ: 29269601
DIČ: CZ29269601

Logo
Bc. Petr Hornišer
Jsme tu pro Vás 7 dní v týdnu

Ačkoliv obsahu informací publikovaných na těchto www stránkách jsme věnovali nejvyšší možnou pozornost, mají informace zde obsažené pouze informativní a obecný charakter vycházející ze subjektivních zkušeností jednotlivých uživatelů zelených potravin a z obecně dostupných informací. Zelený obchod, s.r.o. neodpovídá za správnost a úplnost informací, zejména ne takových, které byly převzaty z externích zdrojů, za jejich přesnost, včasnost ani úplnost, za důsledky spoléhání na tyto informace, ani za škodu eventuálně vzniklou v důsledku použití informací. Poskytnuté informace (prostřednictvím odpovědí na Váš dotaz nebo přímo informace zveřejněné na stránkách) v žádném případě nenahrazují osobní konzultaci s lékařem!

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Pinterest
Zelený obchod, s.r.o. © 2008-2023
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz